Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Pericol - trebuie sa luam masuri

  1. #1
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1

    Pericol - trebuie sa luam masuri

    Rasfoind presa sportiva am descoperit un editorial care m-a ingrijorat profund, un editorial scris de unul dintre cei mai respectati jurnalisti sportivi Cristian Topescu, iata ce zice

    L-am cunoscut personal, recent, la Cluj, pe primarul Emil Boc. M-am bucurat să constat că este un iubitor al sportului şi practicant al sportului pentru sănătate. A jucat fotbal într-un meci în sală cu prilejul “Cupei Liceelor” la minifotbal, competiţie organizată perfect de gazde cu sprijinul ziarelor Evenimentul Zilei şi ProSport. Am abordat, cu această ocazie, ideea fuzionării celor două echipe clujene de fotbal (CFR Ecomax si "U") în scopul creării unei echipe puternice a oraşului. “Mai bine dăm 30 de miliarde de lei pe an unei singure echipe de fotbal decît 15 miliarde la fiecare dintre ele”, a spus Emil Boc, convins de viabilitatea acestui proiect. Conducerile celor două cluburi clujene sînt de acord să participe la negocierile pentru o fuziune, dar orgoliul de grup şi chiar individual, existent în ambele tabere, a născut un obstacol: cum să se numească echipa Clujului. CFR-iştii spun că echipa lor evoluează în Divizia A şi are un management sănătos. “U”-iştii susţin că echipa alb-negrilor este echipa de tradiţie a oraşului, cu cei mai numeroşi suporteri. Cu inteligenţă şi bunăvoinţă, orgoliile clujenilor pot fi trecute sau ocolite. Cum să se numească echipa lor? Iată cîteva sugestii: Unirea Tricolor, FC sau FCM Cluj, Viforul, Someşul (sătmărenii nu au proprietatea acestui nume), Luceafărul. Alte idei le voi discuta personal cu confraţii din presa clujeană care pot, dacă vor, să-şi convingă concetăţenii că după demolarea stadionului “Ion Moina” (ce păcat!) ar trebui să “construiască” o echipă de fotbal de mare valoare, care să joace pe un stadion nou. (Există şi un asemenea proiect.) Ne bazăm şi pe înţelepciunea d-lui Arpad Paszkany, un om cu mari merite în fotbalul clujean.

    Ceea ce parea doar o gluma proasta a primarului Boc incepe sa coopteze tot mai multi adepti.... noi suporterii celei mai iubite echipe din Ardeal trebuie sa luam atitudine, sa propune masuri pentru a evita o fuziune cu o echipa infiintata pe timpul ocupatiei straine... Astept propuneri, ce am putea face pentru a evita o nedorita fuziune?

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca oamenii astia nu isi dau seama ca fotbalul se joaca pt public. Poate spectatori o sa fie, isi incurajari de la o galerie in veci . Vor fi doar "cetatzenii". "U"-istii nu vor accepta prostitutia, si sunt sigur ca nici ceferistii . Deci daca ei vor sa infiinteze o (scuzati expresia) curva , sa o faca . Dar eu stiam ca nu s-a legalizat prostitutia. Inca...
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  3. #3
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Tu cam ce crezi ca inteleg Paskany si Muresan prin fuziune, ei spera sa acapareze palmaresul lui U si sa ramana cu numele CFR... e evident ca asta vor, de-aia au sarit repede sa aprobe ideea primarului...

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Sa iti spun ceva : palmaresul se pierde in cazul unei fuziuni , echipa va fi sa zicem ... FC Universitar c.f.r. Cluj 2005 . Fara palmares .

    P.S. Axaphat sau burning hell sau cum se numea ne-a parasit pt vreo luna de zile ...
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  5. #5
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    No ma, pai intr-o luna de zile mi se face dor de el.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Intre timp primele "masuri" care cred ca le vom lua vor fi imputzinarea cu fortza a cfr-istilor prin bataie iar daca este posibil chiar extirparea acestei rase primitive.

    Prietenii stiu ce vreau sa spun !
    Apropo , este o vorba care mi-a intrat in inima...Hoolygans...nobody likes us and we don't care !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  7. #7
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Ma da rau esti. Aproape m-am speriat.

  8. #8
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Scriu dintr-un net cafe, ce naspa...Valy imi place poza ce o ai avatar...asa de bine ai iesit :X:X:X...noh ma duc sa plang cu nasu in perna ca o batut cfr...cat despre Topescu..ala ii un depasit...sa ne traiasca.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    io nu-s membru in galerie dar sun uist din toata inima.asa ceva nu se poate intampla.nu ne putem vinde pentru banii lui paszkany.o sa vina si pt noi vremuri mai bune,is convins.doamne fereste dak se face tampenia asta..io unu nu ma mai duc la meciuri shi o sa tin cu apahida sau sanatatea shi ma duc la ei la meciuri

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    nu mai e de actualitate fuziunea asta . Stai linistit .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  11. #11
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Mie tare mi frica de ase o grozavie, ca asa o fost si la Ploiesti dupa ce o promovat Petrolul in A atunci s-o facut struto-camila aia
    Daca se face asa ceva io nu mai merg in veci pe stadion si nici la TV nu ma mai uit nici macar la nationala...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  12. #12
    junior ioana20's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    stiu ca nu sunt tocmai la subiect, dar ce parere aveti despre aceasta stire? Eu m-am socat putin desi eram obisnuita deja cu declaratiile si tampeniile lui jj. Ce credeti despre o eventuala implicare a lui jj la 'U' Cluj?

    Gigi Becali vrea să ajute pe “U” Cluj
    Gigi Becali (foto) a declarat că intenţionează să devină patronul divizionarei B “U” Cluj, echipă care a eliminat Steaua din Cupa României anul trecut. “Voi prelua Universitatea Cluj şi o voi băga în Divizia A, iar în Consiliul de Administraţie îmi voi pune oamenii mei. Universitatea trebuie să fie echipa reprezentativă a Clujului, şi voi discuta asta şi cu primarul Boc. Dar voi pune şi câteva condiţii, clubul se va numi Universitatea Cluj «Avram Iancu». Mă implic pentru ca această echipă să devină mare”, a precizat Gigi Becali. “Ar fi ceva extraordinar ca un om de talia domnului Becali, care este atât de iubit în Ardeal, să ajute cea mai frumoasă echipă din această zonă a ţării să revină în prima divizie”, a declarat Cristian Dulca, preşedintele “studenţilor” clujeni.
    "Luptam, ajutam , alergam punem in teren tot ce avem in minte, in suflet, in picioare"
    "Baieti sa aveti incredere in voi pentru ca sinteti o echipa fantastica"

  13. 28th September 2005, 10:13
    Reason
    Duplicated

  14. #13
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Am mai zis Gigi ca vine si acum un an, cand i-am eliminat din cupa. Ma indoiesc ca va veni. Nici nu stiu daca ii permite liga sa fie patron la doua echipe in acelasi timp. Daca vine, vine doar finantator.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  15. #14
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    E suficient sa fie doar finantator ca sa fie u cea mai renumita echipa antibucuresti si sa aiba un finantator bucurestean!

    Ajunge si u daca cumva intra in A o echipa ca si Bacau care trebuie sa plece capul in fata cui vrea nea oieru'
    Daca se va intampla asta si chiar daca vor intra in A o sa fie cea mai mare lovitura pe care a primit-o u de o vreme incoace! (exceptand promovarea noastra, accederea noastra in finala cupei UEFA INTERTOTO, umilinta de la DEJ si cele doua infrangeri din ultimul nostru sezon de B)

    Si auzi cum se va numi echipa? Universitatea Cluj Avram Iancu!!!! SUPER!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  16. #15
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Bine, stai tu linistit ca nu se va intampla asa ceva. Noi nu suntem CFR ECOMAX, azi maine polus si nu mai stiu eu ce. Daca vine Gigi la Cluj cu pretentii de-astea va pleca cu buza umflata. Conducerea de acum e ca aia din anii trecuti.
    Sa nu mai vorbesc ca daca face asa ceva va fi linsat. Va fi patron, dar nu va putea sa intre in Cluj.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  17. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    stati linistiti si nu mai bagati in seama toate hartiile de sters la coor cum e pro(st)sportul .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  18. #17
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    N-are ce cauta ala la "U", echipa studentilor nu poate fi condusa de un cioban analfabet. Auzi si cica sa ne schimbe si numele vai de el, nici 100 de zmarandesti si nu i-ar salva pielea daca-ar veni la "U".
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #18
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    "Mă implic pentru ca această echipă să devină mare”, a precizat Gigi Becali. “Ar fi ceva extraordinar ca un om de talia domnului Becali, care este atât de iubit în Ardeal, să ajute cea mai frumoasă echipă din această zonă a ţării să revină în prima divizie”, a declarat Cristian Dulca, preşedintele “studenţilor” clujeni."

    P.S. Din pacate pt voi conducerea voastra e perfect deacord cu ceea ce nea gigi a spus! Si el nici nu trebuie sa vina la cluj pot el fotbalul va fi o afacere!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  20. #19
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Om tari si om vedea. Dar eu spun ca in proportie de 99.99% nu va ajunge Gigi Becali la U Cluj. La Dulca ma indoiesc ca i-au zis ziarstii conditiile lui Gigi.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  21. #20
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca a declarat asa ceva Cristi Dulca, e o intoxicare a presei. Daca a declarat asa ceva pentru mine devine un NIMENI, dar nu-i cazul...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  22. #21
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Ideea ii alta. Ziaristii i-au zis probabil ca Gigi vrea sa investeasca in U Cluj si atat. Acuma omu nu putea sa zica da-l dracu de taran. Mai mult ca sigur nu stia de afirmatiile cum ca schimba numele echipei si isi aduce toti nepotii la club. Sa fim seriosi.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •