Page 5 of 94 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1965

Thread: Hattrick

  1. #85
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    ms pt toti cei care m-ati ajutat, o sa fac cum ati zis in ultimele 2 posturi, deci iata cam ce o sa fac :

    imi iau antrenor BUN cu lider JALNIC..
    iau 2 portari ACCEPTABILI de 17-18 ani
    antrenez portari

    deci cam atat decoamdata...legat de transferuri etc..dar va rog dak se poate (am citit si regulamentu, da voi stiti din practica)...cam ce ii trebuie mai mult la fiecare jucator...deci ce trebuie pt un fundas (ce trebuie in proportie mai mare, ce trebuie mai putin...) si tot asa pt toate posturile .........asta mai ales pt ca nu o sa mai fac transferuri (nu prea o sa mai am bani, nu ??)..si de aia macar din jucatorii pe care mi da la inceput sa stiu sa fac cel mai bun prim 11... multumesc

  2. #86
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    sorry pt posturi consecutive, dar nu a mai mers sa dau edit...

    gata , am primit echipa o sa fac lucrurile de le-am zis...o sa mai iau 9 antrenori de portari, 2 purtatori de cuvant....vreau sa va mai intreb dak are rost sa mai maresc stadionu ???

    si in primu si in primu rand, dupa cum am zis dak se poate sa imi spuneti ce ii trebuie mai mult unui fundas ...si tot asa (ce calitati trebuie pe fiecare post...)

    EDIT : o intrebare...ce e mai bine sa iau :
    1) portar ACCEPTABIL de 17 ani cu vreo 2 milioane
    2) portar BUN de 18 ani cu vreo 3 milioane (desi cred ca pretul va mai creste ...da )
    Last edited by stefanm14; 21st July 2005 at 09:07.

  3. #87
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    lasa tu marirea stadionului, la inceput. La inceput isti vin 2-3000 de suporteri. Asteapta ca echipa sa joace bine si apoi incepe cu marirea stadionului.
    varianta care ti-au dat-o ei e una de lunga durata, vei avea o echipa competitiva in abia 3-4 ani. acu, tu esti proprietarul si tu decizi.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  4. #88
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    in momentul in care vei avea stadionul plin sau aproape plin meci de meci, iti vei mari stadionul in limita posibilitatilor.
    apropo, cand vei face marire de stadion incearca pe cat posibil sa obtii proportiile:
    62.5% locuri in picioare
    25% locuri pe scaune,
    10% locuri acoperite,
    2.5% loje vip
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  5. #89
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    ms pt toti, de aici o sa ma descurc singur, am facut tot ce am zis si transferuri tot....poate o sa va mai intreb asa din cand in cand...cam nasol ca am doar 1 pct si nush dak pot sa evit retrogradarea

    aaa, dak se poate inca o data va mai intreb , ce calitati trebuie pe fiecare post (voi stiti din practica)...

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Asa ca idee inca cateva sfaturi despre echipa.

    Fundasii : Conteaza doar calitatea de "aparare" ... , in rest conteaza putin extrema (la fundasii laterali) si pasele ...

    Mijlocasii : Cei mai importanti.
    AU nevoie in primul rand de constructie si stamina excelent !!!

    Retine : Un mijlocas cu constructie formidabil si stamina jalnic este mai slab decat unul cu constructie bun si stamina excelent ...!

    Iti recomand 1 mijlocas bun cu stamina bun poate gasesti si la 400-500.000 lei ...
    Sau niste acceptabili la constructie cu stamina (rezistenta) excelent la 200-300.000 lei.

    In liga VIII sunt foarte buni astfel de jucatori.

    De asemenea ia`ti 3 atacanti acceptabili sau buni daca iti permiti cu specialitati CAP sau Rapid !

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

  8. #92
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    ms pt sfaturi...

    da de unde bani, ca am dat 4 milioane pe portarii aia 2, 5 mil 3 pe antrenor, deci acu am 3 mil jumate datorie....si nu mai pot sa iau jucatori asta e mai astept.....a, si mai am o sansa ca am pus pe lista de transferuri portaru meu, de 25 ani, ITC vreo 1500, "portar" = bun poate iau si pe asta ceva ...

    ORICUM MS PT SFATURI F F F MULT, DEOCAMDATA NU PREA POT SA LE PUN IN APLICARE....DAR SUNT F BUNE PT JOC IN GENERAL....

    si inca ceva, ce tactica imi recomdatati sa folosesc si dak sa dau ordine individuale jucatorilor ?
    Last edited by stefanm14; 21st July 2005 at 22:09.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Loz ...
    Ordin individual ... da

    La fundasii laterali sa le dai DEFENSIV , la mijlocasii centrali OFENSIV (daca au pase) sau DEFENSIV (daca au aparare) ;
    La extreme sa le dai OFENSIV intotdeauna ...

    In rest nu recomand ordine inidviduale ... doar "pentru finetze" cand e meciul echilibrat ...

  10. #94
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    ms mult paule, gata am cam terminat tot ce voiam sa fac pt inceput, acu astept primu meci.. ...

    apropo, am luat 1 mijlocas cu constructie acceptabil si rezistenta excelent, si vreo 2 atacanti acceptabili cu specialitate cap..am vreo - 3 milioane 900 si ceva , deci de transferuri nu prea mai e vb deocamdata..

    in rest, sunt multumit de cum am inceput...sa speram ca scap de retrogradare..

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Eu nu mai am echipa ... sunt banar 4 ever .. dupa un scandal cu GM`ii ...

    De aceea te rog , zi`mi daca ai ceva jucatori in lot mai valorosi ...

    Ai putea sa`i vinzi ... de ex. se intampla ca in ecipa initiala sa ai ceva vedete sa iei niste bani cu care iti faci lot echilibrat !!

    Sa vedem astia cumparati , cu ce preturi i`ai luat ...

  12. #96
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    gilsh offered 45 000 000 Lei for Michel Froijen and thereby took the lead in the bidding.

    hai cu 50
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    moamaaaaaaaaa

    nu esti normal ... 45 de milioane de pe sclipitor cu pase si cap

  14. #98
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    BiH_stars offered 47 760 000 Lei for Michel Froijen and thereby took the lead in the bidding.

    gata e fara cap
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  15. #99
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Am vazut ca l-ai si dat...
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  16. #100
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    dap .. acuma urmaresc un oust pm
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. #101
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1

    Unhappy

    explicati-mi si mie va rog....cum dreq fac sa cumpar antrenori secunzi and other staff?
    am da sa-mi cumpar alt antrenor...si prosti(fara sa bag d seama...acu realizez) imi angajeaza un jucator in varsta de 51 de ani(neamt)
    plz help


    gata..am gasit.. [LATER EDIT]
    Last edited by Moshu; 22nd July 2005 at 19:57.

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Deci antrenor secund , medici , antrenori de portari , fizioterapeuti iti angajezi de pe pagina clubul !
    Atentia : Maxim 10 !


    Antrenorul principal , are si el calitati de jucator ... chit ca e dezastrus pe linie.

    Vezi ca scrie acolo .. Un antrenor bun , care este un adept al atacului de ex.

    Sau du`te pe pagina clubul , la ANTRENAMENT !
    SI vezi acolo !

  19. #103
    al' batran Moshu's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    U.E
    Posts
    2,857
    Reputatie
    1
    ink 1 lucru.....cum gasesc jucatorii pe care am licitat?

  20. #104
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    La "oferte"
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  21. #105
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    nu cred ca se pot gasi, adik jucatorii pe care ai licitat si detii inca cel mai mare pret licitat sunt la sectiunea OFERTE, dar jucatorii pe care ai licitat un pret si nu mai ai cel mai mare pret licitat nu cred ca poti sa ii vezi...lucru care cred ca ar trebui pus (sau sa adagui intr-o sectiune ce jucatori vrei tu, sa ii ai in vedere pt transferuri )..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •