Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 86

Thread: Natatie

  1. #64
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Campiona mondiala si olimpica la 200 fluture Otylia Jedrzejczak a fost implicata sambata intr`un accident de masina.

    "The 21-year old Jedrzejczak crashed against a tree Saturday near Plonsk, some 70km northwest of the capital, Warsaw. Her brother Szymon, 19, a passenger in the car was killed. He was also a swimmer.
    The world and Olympic 200m butterfly champion was reportedly in shock Saturday, telling her coach "I will never again take the wheel of a car, I killed my brother." (eurosport.com)

  2. #65
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Sportiva Camelia Potec a obţinut primul loc în proba de 800 de metri liber din cadrul Cupei Mondiale de Nataţie în bazin scurt, care se desfăşoară la Durban, în Africa de Sud.

    O altă sportivă din România, Valentina Brat, a ocupat locul doi în proba de 200 metri spate, cu două minute, 11 secunde şi 45 de sutimi.

    În proba de 400 metri liber, Dragoş Coman a ocupat poziţia secundă, cu trei minute, 42 de secunde şi 99 de sutimi....
    (gsp)

  3. #66
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Dragos Coman a ocupat primul loc in finala de la 1500 liber, aducand inca o medalie de aur, la C.M. de Natatie in bazin scurt (25m ) care se desf in Durban, Africa de Sud.
    Last edited by Tess; 17th November 2005 at 20:44.

  4. #67
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Mai pe larg...

    In a doua zi a concursului de inot de la Durban, din cadrul Cupei Mondiale in bazin scurt, sportivul roman Dragos Coman a castigat proba de 1.500 m liber, fiind cronometrat cu timpul de 14 min 41 sec 41/100.

    Coman i-a devansat pe sud-coreeanul Tae-Hwan Park, 14 min 42 sec 51/100, si pe Troyden Prinsloo (Africa de Sud), 14 min 49 sec 68/100.
    La 200 m liber feminin, Camelia Potec, campioana olimpica la Atena in aceasta proba, a incheiat doar pe locul 5, cu timpul de 2 min 00 sec 79/100. Primul loc a fost ocupat de olandeza Marleen Veldhuis, in 1 min 56 sec 38/100, urmata de suedeza Josefin Lillhage, 1 min 57 sec 25/100, si de poloneza Paulina Barzycha, 1 min 57 sec 34/100.

    In prima zi a concursului de la Durban, Camelia Potec a castigat proba de 800 m liber, Dragos Coman a terminat pe locul doi la 400 m liber, iar Valentina Brat tot pe 2 la 200 m spate.

    (netsport.ro)

  5. #68
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1

    Campionatele Europene -- 25m

    In Trieste, Italia, se va desfasura Campionatele Europene in bazin de 25 de metri, competitie transmisa in direct de catre Eurosport, in perioada 8-11 decembrie.

  6. #69
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Proba de 10k inot in ape deschise inclusa in programul Olimpic din 2008
    In data de 27 Noiembrie FINA a anuntat intr-un comunicat de presa ca Comitetul Executiv al IOC a hotarat sa includa proba de 10km inot in ape deschise in programul Olimpic pentru Beijing 2008 atat pentru barbati cat si pentru femei.

    " Aceasta decizie confirma valoarea disciplinelor acvatice din programul olimpic. In acelasi timp reprezinta o responsabilitate pentru FINA care impreuna cu Federatiile Nationale si Asociatiile Continentale va continua sa incerce dezvoltarea Sportului in lumea intreaga. " Mustapha Larfaoui presedinte FINA

    (inot.ro)

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    eu sunt din galati, dar fac inot la braila, si am vazut-o de cateva ori pe diana mocanu pe acolo.. sunt la cei de perfomanta, dar nu fac chiar performanta ptr ca am inceput tarziu si nu mai pot. sa zicem ca fac ptr un corp frumos. apropo, e super sa stiu ca sunt in preajma dianei mocanu...

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    se scrie `inot` nu `innot`........ =))

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by denisuka
    eu sunt din galati, dar fac inot la braila, si am vazut-o de cateva ori pe diana mocanu pe acolo.. sunt la cei de perfomanta, dar nu fac chiar performanta ptr ca am inceput tarziu si nu mai pot. sa zicem ca fac ptr un corp frumos. apropo, e super sa stiu ca sunt in preajma dianei mocanu...
    cati ani ai,si ce procedeu inoti? zici ca nu m poti performanata din cauza timpilor sau a varstei?
    cred si eu ca e mosto cu diana pe acolo. cum e ca antrenoare? adica,cum ti se pare tie? din cate stiu ,ea face cu grupe de copii m mici

  10. #73
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    mare inotatoare amatoare

    buna tuturor.poate ca toti aici sunteti inotatori de performanta. dar, inotul este pasiunea vietii mele, este viata mea. inot aproape zilnic.
    ma bucur ca exista fani ai inotului si sper ca putem impartasi din acest mare sport.
    iubesc freestyle.am inceput sa inot serios de la 20 de ani si de atunci, incet-incet...m-am capat cu "boala" asta. as vrea sa stau de vorba cu voi toti si cu cei care iubesc inotul ca hobby, ca pasiune.
    inotul este cel mai bun sport. inotand atata vreme, m-a transformat nu numai fizic ci si psihic. mi-a adus pace, mult calm, multa rabdare, mult optimism. daca nu inot o saptamana, imi pierd echilibrul.mananc mult, sunt agitata.
    oare puteti explica acest "simptom"?
    as vrea sa stiu parerile voastre.

  11. #74
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    mie mi-ar placea sa fac inot la Constanta ,,,, e orasul meu preferat desi nu locuiesc in el .

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mirru
    buna tuturor.poate ca toti aici sunteti inotatori de performanta. dar, inotul este pasiunea vietii mele, este viata mea. inot aproape zilnic.
    ma bucur ca exista fani ai inotului si sper ca putem impartasi din acest mare sport.
    iubesc freestyle.am inceput sa inot serios de la 20 de ani si de atunci, incet-incet...m-am capat cu "boala" asta. as vrea sa stau de vorba cu voi toti si cu cei care iubesc inotul ca hobby, ca pasiune.
    inotul este cel mai bun sport. inotand atata vreme, m-a transformat nu numai fizic ci si psihic. mi-a adus pace, mult calm, multa rabdare, mult optimism. daca nu inot o saptamana, imi pierd echilibrul.mananc mult, sunt agitata.
    oare puteti explica acest "simptom"?
    as vrea sa stiu parerile voastre.
    cred ca inotul ti-a intrat deja in program.asa se intampla dupa ceva timp.
    bine,eu cand am o saptamana libera,stau si dorm
    dar inotul e un sport incredibil de frumos

  13. #76
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Razvan Florea, bronz la CE de la Budapesta, 200 metri spate, dupa Viachianin si Cheh.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #77
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Bravo lui Florea , Potec si celorlalti sportivi romani !!! Acest sport ar trebui sa fie mult mai sustinut in Romania !!! Acesti sportivi dovedesc ca se poate si mai mult !!!

  15. #78
    incepator anque90's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    bucharest
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    I LOVE IAN THORPE:d
    hate schumi,..hate ferrari..hate ronaldihno,..Love alonso,..ian thorpe,..etc

  16. #79
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anque90 View Post
    I LOVE IAN THORPE:d
    ME TOO
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  17. #80
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anque90 View Post
    I LOVE IAN THORPE:d

    Thorpe s-a retras la doar 24 ani...

    http://www.eurosport.com/swimming/sp...o1013690.shtml
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  18. #81
    Culé adriana18p's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    711
    Reputatie
    1
    nu pot sa cred
    credeam ca o sa participe si la olimpiada din 2008
    "I am not a singer or a rock star. Tennis is tennis. If you want to see a clown, go to a circus."
    "When I talk to myself on court, I say, I love you, you're a good guy, but don't miss next time, OK?

    Marat Safin

  19. #82
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Informatia mea cred ca se potriveste aici cel mai bine, fara a fi off-topic !

    Franziska van Almsick inotatoarea germana, multipla campioana olimpica, mondiala si europeana a devenit pentru prima oara mama, probabil cea mai mare satisfactie din viata ei ! Fiul venit pe lume se numeste Don Hugo.

  20. #83
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Informatia mea cred ca se potriveste aici cel mai bine, fara a fi off-topic !

    Franziska van Almsick inotatoarea germana, multipla campioana olimpica, mondiala si europeana a devenit pentru prima oara mama, probabil cea mai mare satisfactie din viata ei ! Fiul venit pe lume se numeste Don Hugo.

  21. #84
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    suplimente alimentare

    cine stie niste nume de aminoacizi sau vitamine..........??? fac sport de performanta si vine nationala

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •