Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 86

Thread: Natatie

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Tess iti zic eu ca merita sa te apuci de inot chiar si daca e numa de placere

    Dea ,tu mai ai inca timp sa recuperezi plus ca ai facut destui ani de inot ca sa nu fi chiar paralela.

    hai ca ma derutazti aici

    care-i antrenoru asta care va place asa mult? daca nu vreti sa scrieti pe topic,humor me si dati un PM ca ma ucid curiozitatile

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    p.s: sorry pt posturile consecutive

  3. #24
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dark
    Bdw, voi unde mereti sa inotati? Ca de multa vreme vreau sa merg undeva, dar n-am chef sa ma aleg cu vreo boala de piele. Ceva sfaturi?
    Iti recomand Dambovitza . Foarte mare si nu te deranjeaza nimeni

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Bdw, voi unde mereti sa inotati? Ca de multa vreme vreau sa merg undeva, dar n-am chef sa ma aleg cu vreo boala de piele. Ceva sfaturi?
    tu esti din bucuresti?

  5. #26
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    @dark: pai noi o sa merem la bazin la 23


    Quote Originally Posted by Freestyle
    Tess iti zic eu ca merita sa te apuci de inot chiar si daca e numa de placere

    Dea ,tu mai ai inca timp sa recuperezi plus ca ai facut destui ani de inot ca sa nu fi chiar paralela.

    hai ca ma derutazti aici

    care-i antrenoru asta care va place asa mult? daca nu vreti sa scrieti pe topic,humor me si dati un PM ca ma ucid curiozitatile
    stiu ca merita...am facut si io inot vreo 8 ani...numai ca era criminal clorul ala, mai...si aveam si doua antrenamente pe zi ...acum va fi de placere si exclusiv cand voi vrea eu

    ...cat despre antrenorul meu preferat, nu`i vei afla niciodata numele

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess
    @dark: pai noi o sa merem la bazin la 23




    stiu ca merita...am facut si io inot vreo 8 ani...numai ca era criminal clorul ala, mai...si aveam si doua antrenamente pe zi ...acum va fi de placere si exclusiv cand voi vrea eu

    ...cat despre antrenorul meu preferat, nu`i vei afla niciodata numele
    cloru....n-ai ce sa-i faci
    si mie mi s-o inverzit paru un pic erai alergica la clor ,sau de ce?
    partea buna e ca tot paru de pe maini si picioare o devenit auriu



    antrenoru..we all love someone....
    tu faceai la steaua?

  7. #28
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    cum adica ti s`a inverzit parul de la clor? io ma refeream la faptul ca noi ne antrenam fara ochelari, ca sa nu existe riscul ca la concursuri sa ne cada in timpul probei(stii ce greu se inoata cu ei la gat), si ma usturau ochii ingrozitor...abia vedeam la tabla dupa antrenamentele de dimineatza...

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    teoretic e bine sa poti inota fara ochelari,ca si eu am patit-o la concurs cand imi alunecau sau se deplasau ochelarii la start si-mi venea sa mor.partea buna e ca eu inot 50-100 in general deci nu era tragedie,da oricum pierzi mult ca nu poti inota cum vrei.
    parul? parul o luat nunatze de verde la noi la bazin,apa e f clorata si apa care intra sub casca imi decolora paru.bine,o fost nevoie de vreo 3 luni ca sa se decoloreze vizibil,da si acuma cand stau in soare mi se vad sclipiri verzui in cap. e un verde d-ala sters,si cum eu am si o culoare destul de deschisa se vede ...
    la voi nu si-o schimabt nimeni culorile in cap pana acuma?

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Am auzit ieri de la cineva ca o participanta la sarituri si-a rupt coloana.Are cineva vreun link legat de asta ??

  10. #31
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    http://www.eurosport.com/home/pages/...to745089.shtml
    cam asta`i ce`am gasit despre ceea ce zici tu...numai ca s`a lovit de trambulina si s`a ranit la cap...gasesti detalii in link...

    btw, cine a vazut bazinul de sarituri gol? io dupa ce l`am vazut, mi`am jurat ca nu mai intru acolo nici macar pt joaca

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Merci mult de link.
    Io n-am vazut bazinul gol.
    De ce te-ai speriat asa ?

  12. #33
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    ametzitor de adanc...am avut impresia ca daca mai inot acolo nu mai ies din bazin...ei, impresia mea

  13. #34
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    23.01 record mondial la 5o fluture (in semifinale; finala luni)-- Roland Schoeman...fluturele a fost si va ramane preferatul meu

    400 liber -- record natzional stabilit de Dragos Coman -- care a terminat al cincilea

    later edit: 400 liber -- camelia potec locul 5, dupa ce la 300 si 350 era a treia


    Lotul nostru:
    Dragos Coman, camelia potec,razvan florea, ioan gherghel, simona paduraru, ionela cosma
    Last edited by Tess; 25th July 2005 at 02:01.

  14. #35
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    In prima zi de finale la CM de natatie din Canada romanii au obtinut doua locuri cinci, prin:

    1. Dragos Coman: la 400 m liber
    2. Camelia Potec: la 400 m liber

  15. #36
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    aur pt stafeta din SUA(la baietzi)...mie ink nu-mi vine sa cred k Michael Phelps n-a prins finala la 400 m liber...Sper sa arate in urm probe d c este in stare...

  16. #37
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    da...dar a prins`o Dragos Coman

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sharkie
    Am auzit ieri de la cineva ca o participanta la sarituri si-a rupt coloana.Are cineva vreun link legat de asta ??
    coloana ma indoiesc.da una din usa o dat cu nasu,adica si-o cam rupt tot....

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    ce mandra am fost eu de Kiki! al doilea timp pt finala.pacat ca pe ultimu 50 o ramas in urma...in orice caz a inotat f bine

    23.01 record mondial la 5o fluture (in semifinale; finala luni)-- Roland Schoeman...fluturele a fost si va ramane preferatul meu
    Tess,inotai fluture? e f misto de inotat,da e si cel m greu

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    astazi:Gherghel,Cozma si Potec

    Gherghel la 200 fluture,seria a patra,cu cel m bun timp

    Ionela si Camelia in seriile de la 200 liber. ionela in seria a sasea,cami in a opta..parca.. :p
    nu stiu daca Ionela reusese sa se califice,chiar daca inoata f bine.sper sa nu aiba prea mari emotii

    in rest,tinem pumii la Cami sa castige aurul la 200 si poate ne face fericiti si Fane la 200 fly cu un aur...

  20. #41
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Freestyle
    ce mandra am fost eu de Kiki!
    Tess,inotai fluture? e f misto de inotat,da e si cel m greu
    si eu sunt mandra de el, mai ales ca participa la 1500 liber ceea ce e demn de admirat

    dap, inotam fluture -- este intr`adevar cam greu, dar si cel mai spectaculos

    Cat despre C.M. trebuie consemnat faptul ca ieri, un alt record mondial a fost dobarat -- Jessica Hardy - 100 fluture - 1.06.20 (in semi-finale)

  21. #42
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Freestyle
    stiu cat poate fi de hotarat,da daca ai prins o zi proasta,hotarat ramai...din pacate

    de ce zici,ca vedem cu va fi in Montreal? crezi ca Fane n-are sanse la o medalie?
    eu zic ca are,si inca foarte mari
    acum am vazut postul tau, si m`am gandit sa raspund aici ca sa nu facem off topic...
    ...n`am zis ca Fane n`are sanse la medalie...dar tocmai ma intorsesem de la bazin unde`l vazusem pe Kiki la antrenamente...si parea foarte hotarat si inversunat...sper sa i se mentzina starea si acum
    oricum succes tuturor componentzilor lotului nostru de natazie!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •