Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 98

Thread: Sunt madru de echipa pe care o sustin pentru ca:

  1. #64

  2. #65
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Farul Constanta pentru ca e de departe mult mai frumoasa decat oricare echipa din Bucuresti care castiga doar pentru ca asa se vrea/dicteaza. Fata de cele din provincie Farul a fost de foarte multe ori mult peste ele... cel putin in ultimul timp. Sa speram ca anul asta ajungem si noi in Europa. Ma bucur ca vad ca in tara Farul este echipa preferata de multi in defavoarea altora cu palmares mult mai mare.

    Nu avem cupe sau campionate
    Avem doar dragoste pentru culorile preferate
    Alb-albastrii pana la moarte !!!

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Da sunt mandru de echipa mea de suflet pentru ca este singura din tara care a reusit sa o invinga,si ce echipa mare:IUVENTUS TORINO.

  4. #67
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    Peluza nord de pe stadionul Otelul este locul in care am trait momente foarte frumoase....Otelul reprezinta pentru mine antidotul impotriva blazarii ....echipa asta imi face corpul sa vibreze.....e ceea ce se poate numi vicul meu pentru care uneori as putea renunta si m-as putea certa la tot si cu toata lumea ...... I LOVE OTELUL 'COUSE IT GOTS ATTITUDE.....
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  5. #68
    senior reseter's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    STIINTA CRAIOVA ..PENTRU CA...
    - E UNICA ECHIPA CARE IN ANII DE VARF AI COMUNISMULUI, AI SECURITATII...SE ISI BATEA JOC DE ECHIPELE GENERALILOR (STEAUA, dinamo, VICTORIA, FC OLT, FLACARA MORENI)
    - E UNICA ECHIPA CARE IN TIMP CE rapid SE ZBATEA INTRE B SI A, REUSEA SA II BATA PE CEI DE LA MINISTERE (si acum sunt tot acolo...putin mia voalat...vezi dinamo..primeste sponsorizare de la MAI....!!!a ce seamana faptul ca un minister - bugetar poate sa faca sponsorizari???-din ce bani, cand amaratziid emilitzieni tipa ca au salarii mici????)
    - E PRIMA ECHIPA ROMANEASCA CE A AJUNS IN SEMIFINALELE UNEI CUPE EUROPENE....
    - E UNICA ECHIPA CARE POATE SPUNE CU ADEVARAT CA ARE DEMNITATE....amintiti-va rezultatul din meciul cu rapid (Ganea)..cand rapidul devenit club departamental (prorapid construit cu bani de la ministerul transporturilor)...pierdea titlul intr-un meci in care se stia ca daca STIINTA PIERDE..MERGE IN UEFA si rapid lua titlul, dar STIINTA A PREFERAT SA RAMANA DEMNA....mai dati un asemenea exemplu....
    - E UNICA ECHIPA PENTRU CA DESI AN DE AN A AVUT JUCATORI DE TOP a fost desfiintata de netzoiu (patron vincon vrancea)...si mutata la bucuresti..in groapa....a reusit sa renasca si a promovat
    -E UNICA ECHIPA PENTRU CA DESI ARE JUCATORI TINERI, DACA VOR FII TINUTI LA ECHIPA...IN 2-3 ANI O SA CASTIGE CAMPIONATUL
    -E UNICA ECHIPA DIN PROVINCIE CARE CASTIGA CAMPIONATE ATUNCI CAND TOATA PROVINCIA PLECA RUSINATA CAPUL IN FATA ordinelor primite "de sus"
    - IATA DOAR CATEVA DIN MOTRIVELE PENTRU CARE SUNT MANDRU DE FAPTUL CA IUBESC STIINTA
    - IATA DOAR CATEVA MOTIVE PENTRU CARE NICIODATA NU AS FI PUTU TINE CU ALTII
    - PE SCURT: NOI NE-AM CREAT ISTORIA, echipele din bucuresti....si-au cumparato iar ceilalti...POATE O SA ISI FACA UNA...

  6. #69
    junior 777's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    prizonier in BucUreshti
    Posts
    135
    Reputatie
    1

    Universitatea Craiova

    atunci cand voi aveati televizoare alb-negru... al meu era alb-albastru
    [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B][CENTER]Cand suntem toti, va umilim ! Cand sunteti toti, sunteti prea putini...[/CENTER][/B][/COLOR][/SIZE]
    [CENTER] [/CENTER]

  7. #70
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ce gluma buna ... :ras-plans:
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #71
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Pina la urma asta este thread doar pt clujeni? Sa stiu sa nu fiu off-topic

  9. #72
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Locuiesc in Timisoara si tin cu DINAMO de cand ma stiu . Ma mandresc cu asta si nu cred ca trebuie sa mi justific sentimentele . Toata lumea stie : DINAMO a fost este si va ramane cea mai buna echipa din tara . FORZA DINAMO !!!!!!!

  10. #73
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Locuiesc in Timisoara si tin cu DINAMO de cand ma stiu . Ma mandresc cu asta si nu cred ca trebuie sa mi justific sentimentele . Toata lumea stie : DINAMO a fost este si va ramane cea mai buna echipa din tara . FORZA DINAMO !!!!!!!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  11. #74
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    ... Toata lumea stie : DINAMO a fost este si va ramane cea mai buna echipa din tara ...
    E adevarat toata lumea stie, numai ca ai incurcat echipele....e vorba evident de,
    STEAUA BUCURESTI No.1 in Romania
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #75
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Sunt madru ca imi sustin singura echipa LOCALA !!! (era sa uit de Sanatatea Cluj)
    sunt mandru ca marea majoritate a CLUJULUI a ramas langa SINGURA echipa din CLUJ 8 ani in care ne-am zbatut in mocirla ligii secunde !!!
    sunt mandru ca in sezonul 2007-2008 vom fi din nou pe prima scena a fotbalului romanesc !!!
    nUmai "U"
    [B]90 de ANI [/B]

  13. #76
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Si eu sunt mandru ca sustin pe Universitatea.
    Universitatea va ramane mereu in inimile Clujenilor
    Forza "U" si un an nou fericit tuturor sUporetrilor indeferent de echipa pe care o sustine

  14. #77
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Si eu sunt mandru ca sustin echipa CFR ECOMAX Cluj. CFR este echipa de care avea nevoie un oras frumos ca si Clujul.... adica o echipa care poate sa reprezinte cu succes ardealul in liga 1.

    Pt necunoscatori, ofer o scurta trecere prin istoria (nu prea bogata) a lui CFR.

    CFR-Ecomax (magh. KVSC) este unul dintre cele două cluburi de fotbal mai renumite din Cluj-Napoca, fondat în 1907, cel de-al doilea club fiind FC Universitatea. De-a lungul istoriei a participat cel mai mult în diviziile B și C, însă a promovat și în A, rămânând acolo în perioada 1969-1976, când a obținut și cea mai bună performanță a sa în competițiile interne, ocupând locul 5. Aceeasi performanță a fost egalată și în sezonul 2005-2006.

    Din punct de vedere financiar, CFR s-a zbătut pentru supraviețuire, în special după 1989. Salvarea a venit din partea unui dealer local de autoturisme, S.C. Ecomax M. G. SRL, în anul 2002. Principalul finanțator al echipei este Pászkány Árpád Zoltán. Noua conducere și-a propus promovarea în diviziile B și apoi A. Primul obiectiv a fost îndeplinit 2002, alături de un loc 6 în clasamentul diviziei B. În anul 2004 CFR-Ecomax a câștigat seria a III-a a diviziei B în ultimul meci și a promovat în divizia A pentru sezonul 2004-2005.

    În anul 2005 echipa a obținut cea mai bună performanță din istorie, jucând una din finalele Cupei Intertoto.

    Antrenorul echipei este, din octombrie 2006, Cristiano Bergodi, după plecarea antrenorului-jucător Dorinel Munteanu.

    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  15. #78
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    DINAMO!!!

    Am nevoie de motiv... e chestie innascuta
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  16. #79
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    2,490
    Reputatie
    0
    -sunt din iasi
    -steaua e cea mai buna echipa din romania 4 ever si cea mai frumoasa

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    1. Este singura echipă din România care a cucerit șase Cupe ale României consecutive ( între 1937 și 1942 )
    2. Este prima echipă românescă ajunsă într-o finală europeană: Cupa Europei Centrale în 1940
    3. Este echipa cu cele mai multe participări în Divizia A ( alături de Steaua )
    4. Este prima echipă care a avut galerie, fanii giuleșteni umplând tribunele Stadionului Național, chiar și când Rapid juca în Divizia B.
    5. Singura echipă de fotbal din lume, al cărei portar a fost prins in ofsaid. ( este vorba de un adevăarat simbol al giuleștenilor, Rică Răducanu )
    6. Singura galerie care avea curaj să se ducă pe stadioanele rivalelor din București, reciproca fiind valabilă doar la ceva vreme după Decembrie ’89.
    7. Este echipa ai cărei suporteri pătimași își alergau idolii pe calea ferată, din apropiere, după o serie de meciuri care îi dezamagiseră.
    8. Rapid este prima echipă din țară care a avut prima liga a suporterilor înființată în 1990.
    9. Rapid se poate mândri cu un suporter care s-a născut înaintea înființării clubului ( este vorba de Nicolae Dumitrescu, născut la data de 1 martie 1904)
    10. Este prima și singura grupare din România care i-a adus alături pe suporterii de elită, în 2001 înființându-se Clubul Aristocratic RAPID.
    11. Cele mai multe cărți dedicate unei echipe de fotbal din România (O galerie nebuna, nebuna, nebuna... de Ilie Dobre, RAPID-iubire fara sfarsit de M. Barbulescu, Finala se joaca astazi de Ioan Chirila, Glasul rotilor de tren de Ioan Chirila, etc..)
    12. Singura echipă ai cărei suporteri s-au întors pe jos, după un meci la Ploiești. Fanii alb-vișinii s-au întors pe jos din localitatea prahoveană, după ce Rapid câștigase primul titlu din istoria clubului, în 1967.

  18. #81
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AndySapy View Post
    -sunt din iasi
    N-am inteles ce legatura are locatia cu faptul de a sustine o echipa...

    OT: Vad ca unii se mandresc cu o gramada de lucruri... Eu nu am foarte multe lucruri cu care sa ma mandresc, Poli Iasi e o echipa de pluton... Mi-ar fi fost mult mai simplu sa tin (si) cu o echipa care are rezultate foarte bune, dar sunt fidel locurilor natale si echipei din oras.
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  19. #82
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    1. Este singura echipă din România care a cucerit șase Cupe ale României consecutive ( între 1937 și 1942 )
    2. Este prima echipă românescă ajunsă într-o finală europeană: Cupa Europei Centrale în 1940
    3. Este echipa cu cele mai multe participări în Divizia A ( alături de Steaua )
    4. Este prima echipă care a avut galerie, fanii giuleșteni umplând tribunele Stadionului Național, chiar și când Rapid juca în Divizia B.
    5. Singura echipă de fotbal din lume, al cărei portar a fost prins in ofsaid. ( este vorba de un adevăarat simbol al giuleștenilor, Rică Răducanu )
    6. Singura galerie care avea curaj să se ducă pe stadioanele rivalelor din București, reciproca fiind valabilă doar la ceva vreme după Decembrie ’89.
    7. Este echipa ai cărei suporteri pătimași își alergau idolii pe calea ferată, din apropiere, după o serie de meciuri care îi dezamagiseră.
    8. Rapid este prima echipă din țară care a avut prima liga a suporterilor înființată în 1990.
    9. Rapid se poate mândri cu un suporter care s-a născut înaintea înființării clubului ( este vorba de Nicolae Dumitrescu, născut la data de 1 martie 1904)
    10. Este prima și singura grupare din România care i-a adus alături pe suporterii de elită, în 2001 înființându-se Clubul Aristocratic RAPID.
    11. Cele mai multe cărți dedicate unei echipe de fotbal din România (O galerie nebuna, nebuna, nebuna... de Ilie Dobre, RAPID-iubire fara sfarsit de M. Barbulescu, Finala se joaca astazi de Ioan Chirila, Glasul rotilor de tren de Ioan Chirila, etc..)
    12. Singura echipă ai cărei suporteri s-au întors pe jos, după un meci la Ploiești. Fanii alb-vișinii s-au întors pe jos din localitatea prahoveană, după ce Rapid câștigase primul titlu din istoria clubului, în 1967.
    1. si campionate ?
    2. A ajuns in finala prin retragerea marilor echipe Europene din acea competitie
    3. Ai uitat sa povestesti si de perioada petrecuta prin B
    7. halal pasiune pentru rapid
    10. 1% suporteri de elita , 99% rromi
    11. Carti ati scris , dar cati suporeri stiu sa le citeasca

    Bonus:
    - Singura galerie din romania care nu a fost capabila sa isi scrie propriile steaguri de gard corect gramatical(" diavolii visini" , " brigada cutitelor visini")
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  20. #83
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    nu trebuie sa ai vreun motiv.
    asa esti obisnuit de mic sa ti cu o anumita echipa si asta nu se va schimba niciodata!
    nu tine de trofee neaparat;ganditiva ca in londra multi tin cu fulham si nu cu arsenal sau chelsea.

  21. #84
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Imi place F. C. Interro deoarece nu are antrenor, nu are manager si toate deciziile se iau online direct de pe site-ul echipei de catre oricine vrea. Se pot face chiar si schimbari in timpul meciului daca se voteaza asa. Sper sa devina o echipa de club puternica, ar fi interesant la un meci cu Cluj sa vezi cum 5000 de oameni voteaza sa se schimbe schema de joc in minutu 15 ; sau sa voteze sa-l inlocuiasca pe un fundas din cauza ca joaca ca cizma, nu ca acuma ca 90 min stai si injuri de toti dracii de ce antrenoru nu-l scoate afara pe unu sau altu.
    Last edited by interro; 11th April 2007 at 12:25.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •