Page 91 of 91 FirstFirst ... 4181899091
Results 1,891 to 1,904 of 1904

Thread: Bursa Transferurilor Interne 2005 !

  1. #1891
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Becali l-a dat afara pe Keca dupa jocul din Supercupa.

    Nu stiu daca e adevarat caci de la Pro Tv am aflat si la cate aberatii baga aia...

  2. #1892
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo
    Becali l-a dat afara pe Keca dupa jocul din Supercupa.

    Nu stiu daca e adevarat caci de la Pro Tv am aflat si la cate aberatii baga aia...
    Si ca va imbraca(Keca)tricoul Nationalului!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  3. #1893
    sport legend
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    794
    Reputatie
    1
    In gsp scria ca Bad este la FCN dar nu scria nimic de Soltuz, in prosport scria ca Bad si Soltuz au semnat cu vasluiul .... Eu nu mai inteleg nimic ... Sau poate a fuzionat vasluiul cu nationalul?

  4. #1894
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    se pare ca sunt la vaslui cei 2.

  5. #1895
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Confirm, Soltuz e la Vaslui. Bad a ramas la National.
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  6. #1896
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    CFR-ul a anuntat un nou transfer de marca. Sa fie vorba de Ilies de la Rapid?

  7. #1897
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    dap daca refuza oferta venita de la o echipa din germania de 130.000 o sa vina la cluj care ii ofera 100.000 si refuza RAPID care ii ofera numai 80.000 din cauza zgarceniei se stie cui.
    oricum nu mi se pare asa mare diferenta incat sa pleci la o echipa care are obiectiv locul 6, pe cand rapid joaca in uefa si se bate la titlu si cupa romaniei.
    asta e avem un jucator bun pe postul lui grigore ca pe r stancu nici nu stiu cum joaca .

  8. #1898
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Martin Sarici va rămāne īn Dealul Copoului

    Fotbalistul Martin Sarici, care s-a accidentat după doar cāteva minute jucate īn tricoul Politehnicii, urmānd să stea pe tuşă şase luni, va fi păstrat īn dealul Copoului
    Deşi conform contractului dintre cele două părţi Poli ar putea renunţa la serviciile lui Sarici, preşedintele Marius Stan a declarat că-l va reţine pe sārb īn Copou

    Conducerea echipei de fotbal Politehnica Iaşi a anunţat că nu va renunţa la serviciile jucătorului Martin Sarici, transferat īn Dealul Copoului cu cāteva zile īnainte de startul sezonului. Preşedintele Marius Stan a spus că nu este de acord să renunţe la serviciile lui Sarici, care nu a apucat să joace decāt cāteva minute īn tricoul Politehnicii. "Nu este normal să renunţăm la un jucător care este accidentat. Ne vede Dumnezeu şi nu putem fi de acord cu o asemenea practică. Conform contractului am putea renunţa la serviciile lui Sarici, dar vom īncerca să-l menţinem īn Copou, pentru că trebuie să fim alături de jucător şi atunci cānd este īn necaz. Voi avea īn aceste zile o discuţie cu impresarul jucătorului pentru a vedea ce posibilităţi avem să continuăm colaborarea", a spus Marius Stan. Reamintim că Martin Sarici, un mijlocaş coordonator, transferat īn urmă cu cāteva zile la Iaşi, s-a accidentat la primul amical īn tricoul Politehnicii, īmpotriva formaţiei Tiligul Tiraspol. La cāteva minute de la debutul său la Poli, Sarici a suferit o ruptură de ligamente, astfel că va lipsi de pe teren cel puţin şase luni de zile. Contractul dintre cele două părţi prevede că Poli poate rezilia īnţelegerea īn asemenea situaţii, dar Marius Stan este decis să-i īntindă o mānă de ajutor jucătorului. De altfel, conducerea clubului din Copou a procedat la fel şi īn situaţiile lui Cernat şi Chiper, ambii jucători accidentaţi de o perioadă lungă de timp şi care au fost reţinuţi īn lot, īn pofida absenţei īndelungate de pe terenul de joc. De asemenea, un alt jucător cu probleme, mijlocaşul Claudiu Ionescu, a fost reţinut īn Dealul Copoului, deşi suferă de o hepatită de tipul C, care l-ar putea ţine departe de gazon cel puţin un an de zile. "Consider că un club profesionist trebuie să se respecte şi să-şi respecte şi jucătorii pe care īi are la dispoziţie. De aceea noi am decis să nu-i aruncăm afară pe aceşti jucători, care au nevoie de sprijinul nostru", a declarat preşedintele Politehnicii Iaşi, Marius Stan.


    Bravo, domnule Stan !

  9. #1899
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Achiziţie de atac

    Firavul compartiment de atac din lotul aflat la dispoziţia antrenorului Ionuţ Popa a beneficiat ieri de o primenire dătătoare de speranţe. Poli Iaşi şi-a asigurat pentru trei ani serviciile unui fost internaţional de juniori şi campion naţional cu Gloria Bistriţa acum doi ani. Este vorba despre tīnărul Ontiel Sighiartău, născut pe 19 ianuarie 1985, un jucător cu un fizic optim (īnălţime de 1,85 metri) şi, se spune, calităţi tehnice deosebite. Condiţiile financiare ale acestui transfer īncă nu au fost abordate, diriguitorii Politehnicii şi Gloriei urmīnd să se īntīlnească abia la iarnă pentru a discuta această problemă.


    Ultras,nu venise la Sportul acest jucator?

  10. #1900
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Ersin Mehmedovic de la Poli, a fost imprumutat la National.
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  11. #1901
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Carlos Gambino
    Ersin Mehmedovic de la Poli, a fost imprumutat la National.
    Sigur, sigur?

  12. #1902
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Asa a aparut in presa locala de azi. Parea sigur, dar cu astia din presa nu mai poti sa fii sigur de nimic...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  13. #1903
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Apare si in GSP.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #1904
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cry
    dap daca refuza oferta venita de la o echipa din germania de 130.000 o sa vina la cluj care ii ofera 100.000 si refuza RAPID care ii ofera numai 80.000 din cauza zgarceniei se stie cui.
    oricum nu mi se pare asa mare diferenta incat sa pleci la o echipa care are obiectiv locul 6, pe cand rapid joaca in uefa si se bate la titlu si cupa romaniei.
    asta e avem un jucator bun pe postul lui grigore ca pe r stancu nici nu stiu cum joaca .
    Uite ca refuza omu`.

    Are o varsta , la Rapid jucatorii batrani nu sunt bagati in seama (de vine e politica clubului de a baga tineri la inaintare pentru export ... Lobont , Pancu - in trecut; Nicolae , Maftei , M. Constin , Minca & Co in prezent ) .

    Rapid ii da 80.000 $ pe an teoretic , fiindca practic cum e sistemul la Rapid (nu iei banii daca nu joci nu stiu cate meciuri , daca nu termina echipa pe locul I si II (acum e din ce in ce mai greu fiindca lupta la varf se da in 4 nu in 3) nu iei prime intregi si tot asa ...

    E aceeasi situatie cu Martin Tudor ... salariu 75-80 in Bucuresti , 100 k la Cluj , insa acolo e alta viata;
    Plus ca Ilyes cum e ardelean e mai aproape de casa ...
    Intr-o buna zi , Ilyes nu va mai fi titular (mai ales ca l-au adus pe E. Dica pe bani multi si trebuie bagat titular ... , mai e si Vasilache , Badoi , etc )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •