Page 2 of 91 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1904

Thread: Bursa Transferurilor Interne 2005 !

  1. #22
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    50 %
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  2. #23
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    pai bun, dar toti jucatorii craiovei au fost declarati liber de contract, prin urmare inseamna ca oricine ii ia pe Bundea si retul o fac pe bani negrii, nu? Asta se intelege?

  3. #24
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    unii se pare ca asta inteleg...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ieppy, pana sa vorbim de banii negrii ai lui Becali sa spunem k Gigi n-a facut pana acum vreun transfer "pe sub mana" asha cum a facut Netzoiu cu baietzii din Craiova. Aia 2,5 milioane de care vorbitzi voi nu exista pe hartie, pentru ca, asha cum a spus Paul, jucatorii au semnat pentru Dinamo din postura de liberi de contract. Cu alte cuvinte totzi banii au ajuns la Dinel, pe sub masa. Intzelegere intre militzieni
    Pe mine nu ma deranjeaza nici ca a luat Dinel banii, nici ca au ajuns jucatorii la Dinamo. Ma doare in pix de totzi cei inshiratzi mai devreme. Dar din principiu (ca sa nu mai aducem in discutzie legislatzia) asha ceva nu se face. Cat despre "dorintza jucatorilor" pe care o aduci tu in discutzie .... sa nu uitam ca marele samsar e noul vostru preshedinte de club
    ex-alpopa

  5. #26
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    "ca marele samsar e noul vostru preshedinte de club "
    adica steaua nu prea o sa mai pupe nici un jucator bun e si asta un aspect....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    pai bun, dar toti jucatorii craiovei au fost declarati liber de contract, prin urmare inseamna ca oricine ii ia pe Bundea si retul o fac pe bani negrii, nu? Asta se intelege?
    Ete floeshk !
    Bunea era la final de contract ... mare chestie .
    Restul ... pe restul nu ii ia nimeni ... ceilalti sunt varzari...

    @vlad , nu cred ca are Dinamo 50 % de pe lotul Netoiu.

    A avut 50 % pe celalalt lot Netoiu (Stoican , Barcauan , Alexa % Co) insa pentru cele 50 % , Dinamo i`a dat lui Netoiu 600.000 $ oficial .

    Acum (inca) nu au anuntat ca au platit ceva pentru ei .
    I`au inregistrat ca si liberi de contract.

    Banii negrii care i`au fost dati lui Staicu ca sa favorizeze ca acesti jucatori sa ajunga liberi de contract , dati de Netoiu si` i va recupera 100 %.
    Oricum suma de 2,500,000 este exagerata.

    Facand o evaluare obiectiva as zice:
    Guso 150 k (portar 31 de ani)
    Dauda 300 k (fundas , avea clauza de 500 k ... deci nu l`a luat nimeni )
    Plesan ... sa ziceeem 1,500 k desi nu face atata 10 de ani de aici in colo
    Moti + I.Irodache ... 2 rezerve de la Craiova total cu indulgentza 200 k

    Deci 2.150.000 in cazul cel mai bun.
    Insa ei au fost luati la pachet , deci o reducere.
    APoi fiind bani negrii ,suma este mai mica.

    1,500,000 / pachet mi se pare o suma buna pentru Staicu .

  7. #28
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Moti rezerva?????
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  8. #29
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    popica, da voi cat ati dat pe Cristea, Ciocoiu, baciu, Goian si Mai e unul, cum naiba il cheama? Pe bune de imi vine acum, ala de e mijlocas la inchidere. In fine. Asa ca idee, aia cat au costat? Eu nu am auzit nicaieri vorbindu-se de o suma de transfer la astia care au venit acum, deci nu imi dau cu parerea. Btw, 2 milioane jumate mi se pare exagerat in orice caz. Ideea e ca inainte sa vorbesti despre Dinamo sa te gandesti si la aia de la steaua, la salariile de 1 milion jumate de lei, la conturile din cipru unde se varsa baniii de transfer si altele.

  9. #30
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Lovin

    hai ma cine sa vada(sa vrea sa vada) marlaniile de la steaua? Paul?
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    popica, da voi cat ati dat pe Cristea, Ciocoiu, baciu, Goian si Mai e unul, cum naiba il cheama? Pe bune de imi vine acum, ala de e mijlocas la inchidere. In fine. Asa ca idee, aia cat au costat? Eu nu am auzit nicaieri vorbindu-se de o suma de transfer la astia care au venit acum, deci nu imi dau cu parerea. Btw, 2 milioane jumate mi se pare exagerat in orice caz. Ideea e ca inainte sa vorbesti despre Dinamo sa te gandesti si la aia de la steaua, la salariile de 1 milion jumate de lei, la conturile din cipru unde se varsa baniii de transfer si altele.
    Pai Cristea este jumi jumi cu Bacaul.
    Baciu si Lovin au fost castigati la pocher.
    Ciocoiu a venit gratis.
    Iar pe Goian s-au platit 200.000 $.

  11. #32
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ideea e alta vlade. Manarii sunt la Dinamo, slava Domnului, at cuprinde. As fi tampit si nebun sa nu recunosc. Sunt din pacate si ma deranjeaza enorm ca se fura bani de la clubul nostru si de la altele. Insa ma enerveaza aerul de alba ca zapada folosit de altii. Numai DInamo face aia, numai Dinamo nu face aialalta. Cand la Steaua se stie bine cum umbla banii. Si se stie asa bine pentru ca o spune jiji, nu pentru ca "intuim" noi cum se face la Dinamo, ca pana una alta sunt numai intuitii.

    La Rapid ce sa mai vb, ca la fiecare trasfer se pune cate o suma din aia de iti dai doua palme s tot nu o crezi.

    National e in faliment de 5 ani, se planga ca nu au bani sa dea salarii si cu toate astea joaca o multime de jucatori buni acolo, fac transferuri si au super stadion.

    Multe probleme sunt, insa numai la Dinamo se discuta. Asta e tot ce ma enerveaza.


    Paul: deci e jumi juma cu Bacau, ati dat vreun ban pe el? Da sau nu?

    aia castigati la poker ce sunt? Ati dat vreun ban pe ei? Sunt sclavi de pomenesti ca ii poti castiga.

    Ciocuio mai avea contract cu Bacau din cate stiu. Ati dat vreun ban pe el?

    Goian a costat 200000? Eu nu am auzit sa fi dat vreun ban pe el.

    And around and around we go.

  12. #33
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    . Manarii sunt la Dinamo, slava Domnului, at cuprinde. As fi tampit si nebun sa nu recunosc. Sunt din pacate si ma deranjeaza enorm ca se fura bani de la clubul nostru si de la altele. Insa ma enerveaza aerul de alba ca zapada folosit de altii. Numai DInamo face aia, numai Dinamo nu face aialalta. Cand la Steaua se stie bine cum umbla banii. Si se stie asa bine pentru ca o spune jiji, nu pentru ca "intuim" noi cum se face la Dinamo, ca pana una alta sunt numai intuitii.

    La Rapid ce sa mai vb, ca la fiecare trasfer se pune cate o suma din aia de iti dai doua palme s tot nu o crezi.

    National e in faliment de 5 ani, se planga ca nu au bani sa dea salarii si cu toate astea joaca o multime de jucatori buni acolo, fac transferuri si au super stadion.

    Multe probleme sunt, insa numai la Dinamo se discuta. Asta e tot ce ma enerveaza.

    exact asta zic si eu....vad pe unii pe aici cum dau in Dinamo da nu se uite in prpria curte unde e ......cat casa ! enervant e frumos zis e mai degraba dovada a nesimitirii si a lipsei de coloana vertebrala...
    hai sa ne jucam de-a corectitudinea...iti e scarba cand vezi asa ceva !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  13. #34
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Unde s-a mai pomenit jucatori castigati la poker? Paulica, vezi ca era vorba despre Cristea ca ar fi fost castigat la poker. Daca am sa gasesc si unde se scria o sa-ti si arat...sa vezi cam care au fost dedesubturile afacerii Cristea.

  14. #35
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    lasa-i ma Cipriane ei sunt virgini peste tot : toate transferurile ca la carte,nu au facut nici un blat,sunt mai albi ca zapada....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  15. #36
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Ieppy, problema nu e ca sunt ai lui Dinamo (slava Domnului ca l-atzi luat pe Pacala aka Pleshan). Problema e cum de au ajuns la Dinamo. Unii au oferit 2 milioane pe ei iar altzii au dat 2,5 milioane la negru !!! Pute rau de tot !
    Cine a oferit 2 milioane pe ei? Sa nu-mi spui ca pacaliciul de Jiji ca n-am sa cred o iota. Doar se stie ca ala braveaza.

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Ideea e alta vlade. Manarii sunt la Dinamo, slava Domnului, at cuprinde. As fi tampit si nebun sa nu recunosc. Sunt din pacate si ma deranjeaza enorm ca se fura bani de la clubul nostru si de la altele. Insa ma enerveaza aerul de alba ca zapada folosit de altii. Numai DInamo face aia, numai Dinamo nu face aialalta. Cand la Steaua se stie bine cum umbla banii. Si se stie asa bine pentru ca o spune jiji, nu pentru ca "intuim" noi cum se face la Dinamo, ca pana una alta sunt numai intuitii.

    La Rapid ce sa mai vb, ca la fiecare trasfer se pune cate o suma din aia de iti dai doua palme s tot nu o crezi.

    National e in faliment de 5 ani, se planga ca nu au bani sa dea salarii si cu toate astea joaca o multime de jucatori buni acolo, fac transferuri si au super stadion.

    Multe probleme sunt, insa numai la Dinamo se discuta. Asta e tot ce ma enerveaza.


    Paul: deci e jumi juma cu Bacau, ati dat vreun ban pe el? Da sau nu?

    aia castigati la poker ce sunt? Ati dat vreun ban pe ei? Sunt sclavi de pomenesti ca ii poti castiga.

    Ciocuio mai avea contract cu Bacau din cate stiu. Ati dat vreun ban pe el?

    Goian a costat 200000? Eu nu am auzit sa fi dat vreun ban pe el.

    And around and around we go.
    Bai eu nu am acuzat .
    N`aveti decat sa va aduci 70 de jucatori.
    Sa cumparati si ALba si Brasov`ul cu totul.

    Oricum numa Plesan ar putea juca la voi titular ... poate si Guso .

    ATat .

    Deci nu ma doare ... nu acuz ... ma doare in patina de transferurile lui Dinamo ...dar tot voi ve`ti intreba nedumeriti peste 1 an de ce pleasca Plesan pe 500.000 $ la Donetsk sau la Galatasaray.
    Si din aia 500 k $ , jumate se duc la Netoiu.
    In schimb voi (Dinamo) le platiti salariul la acesti jucatori care functioneaza si niste imprumuturi.

    Macar la noi cu jucatori de la Brasov sunt ai STelei , nu ai lui Becali , sau Borcea.

    Nu era o problema daca Netoiu era patron la DInamo si cumpara 10 jucatori de la Craiova pentru DInamo ...
    Si banii sa intre la Dinamo ...

    Asa cu 10 actionari , fiecare trage in directia lui ...

  17. #38
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Ce vrei sa zici, mai, Paulica? Ca jiji da bani pe un jucator, ii plateste contractul, ii plateste primele si cand urmeaza sa fie vandut banii sunt ai stelei? Asta sa i-o spui lui mutu'. Diferenta fata de Dinamo, este ca la Steaua este unul singur si el este cel care ia caimacul.

  18. #39
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Pe cine dracu vinde jiji?
    Asta ii da afara cand vrea sa scape de ei
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81
    Ce vrei sa zici, mai, Paulica? Ca jiji da bani pe un jucator, ii plateste contractul, ii plateste primele si cand urmeaza sa fie vandut banii sunt ai stelei? Asta sa i-o spui lui mutu'. Diferenta fata de Dinamo, este ca la Steaua este unul singur si el este cel care ia caimacul.
    Bani sunt ai Stelei , Steaua este a lui.
    Aici nu vad care e problema...

  20. #41
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai sa fie. AI grija la patine ca e gheatza subtire. Vezi sa nu te doara mai rau.

    Deci Steaua e jiji. Macar stiu si eu ce si cum, nu de alta dar eram nedumerit. Oricum, te aburesti singur daca crezi ca e vreo diferenta intre Steaua si Dinamo la faza asta. Dar in fine, fie cum zici tu.

  21. #42
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    buey lasati-l ma pe tanarul Paul...el are ideile lui fixe...dc cu unul k alpopa poti sa portzi un dialog in urma caruia sa se mai si schimbe vreo opinie cu el nu potzi...o tine mereu pe a lui chiar dc nu are dreptate...e pierdere de timp....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •