Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Important

  1. #1
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0

    IN ATENTIA ADMINISTRATORULUI ACESTUI FORUM SI MODERATORILOR

    Sint curios care este pozitia voastra fata de comportamentul lui deep purple si sa precizati ce este permis si ce nu pe acest forum.Am crezut ca este un forum decent dar aceasta persoana a transformat in cloaca toate subiectele de pe acest forum, indiferent care era tema discutiei.
    Va rog sa va precizati pozitia

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Important

    Astazi a aparut un subiect cu titlul "Dinamo izthe best", care s-a transformat rapid intr-un "flame" si pe care a trebuit sa il inchid.
    Interesant era faptul ca erau angrenati multi utilizatori noi in discutie. Cercetand IP-urile de la care au fost trimise mesajele noilor veniti, constat urmatoarele:

    nunvailar bros.
    8 Mesaje - 80.97.5.196
    1 Mesaj - 69.14.75.107

    Alti utilizatori care au trimis mesaje de la unul din aceste IP-uri:
    de la 69.14.75.107 - deep purple (92 Mesaje)

    trevi
    6 Mesaje - 67.68.89.165

    Alti utilizatori care au trimis mesaje de la acest IP:
    Pacala [ 16 Mesaje ]
    deep purple 2 [ 1 Mesaj ]


    deep purple 2
    1 Mesaj - 67.68.89.165

    Alti utilizatori care au trimis mesaje de la acest IP:
    Pacala [ 16 Mesaje ]
    trevi [ 6 Mesaje ]

    Concluziile le trage fiecare. Eu atrag doar atentia ca nu toleram degradarea forumului. In caz de nevoie, poate fi oprit accesul de la un anumit IP. Cei care se stiu ca au gresit sunt sfatuiti sa renunte la aceste obiceiuri, pentru ca este posibil sa li se opreasca intrarea pe forum.

    Am unit si unele subiecte care tratau aceeasi tema. Nu creati noi topic-uri pentru orice idee care va trece prin cap. In plus, uitati-va daca cineva nu a tratat acelasi subiect.

    Deocamdata, am pus acest subiect aici, pentru ca la "Fotbal Intern" intrati mai des. Il voi muta apoi la "Administrativ".

  3. #3
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    67.68.89.165 e Toronto-HSE-ppp3746628.sympatico.ca
    80.97.5.196 e ppp123.buc.easynet.idilis.net
    69.14.75.107 e d14-69-107-75.try.wideopenwest.com

    din cite stiu sympatico da ip-uri dinamice chiar si la cable by default, dar sigur schimba ip-uri la cerere. habar n-am la wideopenwest ca n-am mai auzit de ei dar presupun ca si ei fac orice pentru bani .
    in plus, pot fi proxy-uri...
    RIPE zice ca idilis.net e in Bucuresti si are 2 clase C. pe astia ai sanse sa-i banezi eficient, la restu...

    daca e sa-i credem pe ARIN, sympatico pare sa fie customer-ul lui Bell Canada care-i ownerul blocurilor 67.68.0.0 - 67.71.255.255
    is multe de tot ...

  4. #4
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Tocmai dadusem si eu un tracert catre IP-urile mentionate si am vazut. Nu imi place sa fac pe politistul si sper ca totul sa se opreasca aici.

    Atat cat depinde de mine, voi tine standardul ridicat. Cei care nu inteleg cum trebuie sa se comporte vor fi eliminati sau vor sfarsi prin a se retrage singuri.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Acest forum este printre putinele in care mai poti discuta civilizat despre fotbal si sport in general! As regreta sa nu mai fie asa!

  6. #6
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    da, asa e EDMOND_, unul din motivele pentru care am decis sa particip la forumul asta a fost decenta participantilor (cu anumite rezerve, fireste). sunt evident in favoarea unei administrari mai stricte pentru a se putea discuta in mod civilizat si pe viitor. multumesc tudose .
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  7. #7
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    shi eu sunt fan "onlinesport"

    Imi fac in mod public "mea culpa" pentru ca l-am criticat pe tudose cand tot atragea atentzia ca discutziile pot degenera.

    Azi am fost dezgustat de ceea ce s-a intamplat pe "dinamo izthe best".
    Bine ca s-a intervenit la timp.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #8
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Deep, nu cred ca ai procedat bine ca te-ai bagat si ai alimentat discutiile alea. Trebuia sa-i lasi in pace ca se stingeau singuri toti daca-i lasai in pace. Erau niste discutii sub nivelul tau. Parerea mea.

    In chestii din astea e mai bine sa nu te bagi. Eu am renuntat .

    Am observat ca nu se mai pot deschide topice fara sa degenereze lamentabil. Trebuia inchis dupa primul mesaj a lu nunvailer ala. Bine si asa. 8)

  9. #9
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Sunt complet de acord cu tot ce s-a zis in acest thread. Onlinesport este unic fiindca exista respect si decenta. Tot cei care vor gresi, vor fi penalizati.


    Chiar daca sa vor utiliza IP-uri diferite, userii tot pot sa fie eliminat de pe forum. Daca este nevoie, Tudose poate sa ceara ajutor pentru a tine departe numite persoane si comportamente.


    viva decenta si respectul!

  10. #10
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Pacat ca s-a ajuns aici, eu nu cred ca este vorba aici de indecentza ci lucruri mult mai grave. Opritzi aceasta avalansa de mizerie cat se mai poate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. #11
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    sergio draga, nunvailar este deep A avut discutzii Sub nivelul lui? el e ultima frontiera

  12. #12
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Avalansa s-a oprit, Blue, poti dormi linistit.

    Si mai lasa bascalia ca nu te prinde. Sau.......

  13. #13
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    :? :? :?

  14. #14
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Si ce sa inteleg eu de aici?
    Foloseste cuvinte, s-ar putea sa reusesti in final. /jaw drop/

    nunvailer sau nu, eu nu mai inteleg nimic. Poate ne luminezi tot tu .

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    uite ce e sergio, cred ca am folosit destul cuvinte.Mi-am exprimat mirarea vizavi de ambele tale afirmatzii.DAR NU MAI CONTEAZA.
    INCA O DATA, DACA INTRADEVAR SINTEM OAMENI SI NU ANIMALE, DACA SINTEM CAPABILI SA NE CONTROLAM SENTIMENTELE SI ... RESENTIMENTELE AM PUTEA TOTUSI INCERCA ,POATE PENTRU ULTIMA DATA, SA NE COMPORTAM NORMAL.
    Ar putea fi un form plin de informatii, de schimburi de idei chiar si contradictorii dar in limitele bunul simt , de poze, de discutzii chiar si pe multe alte teme daca vine cumva vorba in discutzii.
    EU IMI AFIRM INCA O DATA DISPONIBILITATEA PENTRU A APLANA CONFLICTELE. Nu cred ca cineva din partea noastra le-a inceput(daca vrei pot sa exemplific care au fost primele atacuri si cui i-au apartzinut si care au fost primele jigniri si denaturari grave).Dar nici asta nu conteaza, conteaza sa incheiem odata pentru totdeauna aceste certuri nefiresti.
    nu cred ca are rost sa revenim si la nunvailer, citeste mesajul lui tudose si ai sa te luminezi

  16. #16
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ce conflicte? Te tachinam si eu, nu realizezi?
    Din partea mea conflictele s-au epuizat demult.


  17. #17
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    ce sa intamplat?




    ba da de ce nu e asta violet, de ce neaparat rosu

  18. #18
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Prietenii stiu de ce.

  19. #19
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    aaa. am citit si eu topicul ala, e rau de tot ce se spune acolo, uni chiar ca nu au respect, nici nu se respecta unu pe altu, si ma refer la toti care au postat acolo injuaturi, si atacuri la alte persoane. chiar ca daca nu se ocupa cineva de forum, va ajunge ca cel de la prosport. TUDOSE vad ca tu ai ceva puteri pe aici, sper ca ii vei pedepsi aspru pe cei vinovati.

    RESPECT



    FORZA POLI
    FORZA ROMANIA

  20. #20
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pai a inchis topicu, ce poate face mai mult?

    Sper ca a fost o gluma proasta si atat toata harababura asta. 8)

  21. #21
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    pai ar putea sa-i suspendeze pe cei care mai injura
    ca sunt uni pe forum care intra doar sa insulte pe unu si pe altu.

    dar asta e doar parerea mea, nu inseamna ca el trebuie sa o faca, ca poate incep astia sa ma injure pe mine, ca deja sunt o gramada care ma injura pe privat :x :?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •