Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: Important

  1. #22
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Asta ar insemna sa se reduca numarul utilizatorilor la jumate.
    Nu cred ca ar fi bine.

  2. #23
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    daca ii suspendeaza nu inseamna ca nu mai au ce cauta aici, poate sa le suspende pentru o durata de timp, si nu ma refeream la injuraturi pe care le stim toti, ci la certuri, si chesti care sau intamplat pe topicul ala dinamo. eh nici nu ma mai bag, raman singur pe forum la mine ca e mai cool


    SANATATE ALL
    RESPECT ALL


    VICTORIE POLI 8)

  3. #24
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    . Nu cred ca cineva din partea noastra le-a inceput(daca vrei pot sa exemplific care au fost primele atacuri si cui i-au apartzinut si care au fost primele jigniri si denaturari grave).
    "Exemplific" eu, Blue. Primele "atacuri" imi apartzin. Mi-am cerut shi imi cer scuze, pentru ca am spus o fraza care a sunat destul de urat ("De 80 de ani suportam valuri succesive de moldoveni, olteni shi alte spurcaturi").

    Nu vroiam sa sune chiar asha, iar daca mi-am format o parere despre olteni (cu bunele shi relele lor), pe care am crezut ca e "fair" sa o exprim, asta nu inseamna ca ii urasc (departe de mine acest sentiment, crede-ma).

    Cert este ca, pe tot parcursul "disputelor", ambele tabere au intrecut masura.
    Acum tu Blue incerci sa pui totul in carca lui Deep, dar ceea ce a facut Pacala este la fel de marshav, cum marshav e ceea ce am facut eu la un moment dat sau chiar shi tu la un moment dat.

    Hai sa renuntzam la acuze shi sa dialogam in continuare intr-un mod civilizat.
    Uite, de exemplu, chestia cu media spectatorilor cea mai ridicata din ultimii 40 de ani. Ar fi interesant sa vorbim cu cifrele in fatza, nu pe presupuneri. So, watch out... itzi pregatesc un dosar, chiar m-am pus pe investigat kestia asta.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #25
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Eu zic sa se faca un fel de regulament de ordine interioara, pe care fiecare sa-l citeasca inainte de a intra pe acest forum. Cine sare calul de exemplu de trei ori sa fie scos afara definitiv de pe forum.
    Sergio nu sint de acord cu tine, mai bine ramin 10 forumisti cu care poti purta o discutie sau sa polemizezi fie ei dinamovisti, craioveni sau ieseni decit cu 1000 de forumisti care se injura sau intra in niste discutii puerile.
    Am mai plecat de pe doua forumuri pentru ca s-a permis prea mult, nu vreau sa plec si de aici pentru niste copii care se cred in galeriile bucurestene si incep sa injure la prima propozitie.
    Deci sint pentru taierea raului de la radacina. Cine vrea sa se comporte decent poate. Noi de ce reusim sa ne comportam civilizat?
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  5. #26
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    timisorene
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #27
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil
    concret: pentru Bucuresti (2.000.000 locuitori) sunt 500.000 locuitori/echipa!!!!!! Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori/echipa, Craiova 350.000/echipa samd.
    Quote Originally Posted by vialli
    Aveti doar o mie de locuitori in plus, nu 100 000 grandomanule. Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura
    Pai voi ce ziceti? Dintre cei doi cred ca Phil e vinovat si "capul rautatilor". Sa facem un poll cu cine-mi da dreptate.
    Phil, de maine nu te mai prezenta aici! Esti exmatriculat!

    Nu va veti recunoaste niciodata greselile. Daca mamiciile va spun cand sunteti mici ca sunteti perfecti nu trebuie sa si credeti. Si cioara spune asa de puii ei.

    P.S. Si aici fara glume si fara interpretari aiurea. E o zicala, nu m-am referit la cioara=tigani sau sa nu credeti ca am dat quote sa-ncing iar spiritele. Vreau doar sa vad daca macar odata cineva se autosesizeaza si vede cui ii apartine greseala. Pana acum, singurul e Edmond. Probabil ca are o varsta. Asa am auzit.

  7. #28
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Deep& Pacala= doi idioti. /fu/ /fu/ /fu/
    Si cu asta am spus tot.
    De tine Deep sunt dezamagit foarte tare.
    Mergeti pe alte forumuri.

    De acum incolo eu unul pe voi va ignor. Frumos ar fi sa fiti ignorati de toata lumea. /fu/ /fu/

    Subscriu la ideea avuta de Timisoareanul.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  8. #29
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Hai sa-ti spun o poveste. O pilda. Am avut un meci cu un stelist pe prosport din cauza ca se lua fara motiv de Poli. Pentru ca nu avea sa-mi dea motive ma injura. La un moment dat a realizat ca a sarit calul si si-a cerut scuze. Suntem prieteni si azi!

    IMILAN, nu stiu cum de te-am dezamagit. Nu am folosti in viatza mea /fu/ . Acum e prima oara. Cred ca tu ai dezamagit mai tare. Pacat.
    Mesajul meu a fost destul de pertinent am vurt sa arat ca fiecare are greselile lui dar e frumos si sanatos ca la un moment dat sa le si recunosti.

  9. #30
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ok poate am exagerat cu semnele dar m-am enervat cumplit. Stii de ce? ca m-am lasat angrenat in niste discutii de doi lei. Asta regret cel mai mult. Din partea mea poti sa faci 10 de topice de genul asta ca nu ma intereseaza.
    Hai sa-ti spun cum vad eu problema:
    Ce ai facut tu ieri prin userul numv.... e deplasat.Mai bine ai fi injurat.
    Ti-ai batut joc de suporterii lui Dinamo(nu ca ar fi ei sfinti, iar eu nu-i agreez deloc) intr-un hal fara de hal. Ai o minte bolnava dupa parerea mea daca ai avut rabdare sa concepi asemenea mesaje , cu asemenea greseli gramaticale . Ce ai vrut sa demonstrezi ca esti un bun cunoscator al limbii romane desi locuiesti in Canada? Puteai sa o faci si altfel.
    Prin ce ti-ai recunoscut tu greselile ieri scriind porcariile alea? Ce pilda ai dat? in afara de faptul ca se poate si mai rau.
    Oricum treaba ta .Nu ai decat sa scrii ce vrei.Putin imi pasa.

    P.S Dupa episodul de ieri atat tu cat si Pacala ati scapat fara avertisment, si uite asa se mai distruge un forum.Numai sa va simtiti voi bine.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Eu vad problema in felul urmator...

    Foarte multi utilizatori n-au nici cea mai mica idee despre ce inseamna un forum... imi aduc aminte de inceputurile forumului Onlinesport(când nu erau asa de multi utilizatori ca acum, logic) când era mult mai multa liniste pe forum, nu se postau noi topicuri cu duiumul, si cel care posta un topic se simtea intr-un fel dator sa tot posteze acolo, si lucrurile nu deveneau astfel asa de haotice. Acum in schimb, cum aude unul sau altul o chestie posteaza repede un nou topic (fara sa verifice daca un alt topic cu acelasi subiect a fost deschis) si posteaza acolo o data sau de doua ori... Mie nu mi se pare normal!!! O organizare ar fi benefica!

    Tocmai acesti utilizatori mai sus mentionati, intra in polemici fara nici un sens, doar de dragul de a se baga in seama... si totul ia proportii ca un "bulgare de zapada". De cele mai multe ori posteaza niste topicuri cu subiecte ostentative. De ex: cand deschizi un topic cu titlul "Dinamo is the best" nu poti sa te astepti ca toti sa iti dea dreptate. Topicurile de acest gen, mai exact mesajele din aceste topicuri, isi au locul in categoria Suporter. Convingerea mea...

    Trebuie facut ceva... si cât mai repede! Ideea cu citirea unui regulament nu stiu cat de aplicabila este. Nu poti sa obligi omul in nici un fel sa citeasca si sa respecte un regulament! Atunci ce trebuie facut?

  11. #32
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Ok poate am exagerat cu semnele dar m-am enervat cumplit. Stii de ce? ca m-am lasat angrenat in niste discutii de doi lei. Asta regret cel mai mult. Din partea mea poti sa faci 10 de topice de genul asta ca nu ma intereseaza.
    Hai sa-ti spun cum vad eu problema:
    Ce ai facut tu ieri prin userul numv.... e deplasat.Mai bine ai fi injurat.
    Ti-ai batut joc de suporterii lui Dinamo(nu ca ar fi ei sfinti, iar eu nu-i agreez deloc) intr-un hal fara de hal. Ai o minte bolnava dupa parerea mea daca ai avut rabdare sa concepi asemenea mesaje , cu asemenea greseli gramaticale . Ce ai vrut sa demonstrezi ca esti un bun cunoscator al limbii romane desi locuiesti in Canada? Puteai sa o faci si altfel.
    Prin ce ti-ai recunoscut tu greselile ieri scriind porcariile alea? Ce pilda ai dat? in afara de faptul ca se poate si mai rau.
    Oricum treaba ta .Nu ai decat sa scrii ce vrei.Putin imi pasa.

    P.S Dupa episodul de ieri atat tu cat si Pacala ati scapat fara avertisment, si uite asa se mai distruge un forum.Numai sa va simtiti voi bine.
    Se pare ca ai inteles eronat. Nunvailer ala e legat de o adesa de ip din Romania iar eu acum sunt in Detroit, nici macar in Canada. Nu trebuie sa crezi tot ce spune Blue.
    Chiar credeai ca-mi apartin acele cuvinte?

  12. #33
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    mistocarul din strehaia e un vechi forumist pe care l-am cunoscut pe prosport, e bucurestean, stelist care m-a rugat sa-i fac un cont nou pe onlinesport, mai precis sa-i micsorez si sa-i bag avatarul cu poza veche a clubului Dinamo. I-am facut contul si m-a rugat sa postez prima replica pentru el cu care nu am fost de acord. La insistentele lui am postat, iar restul mesajelor nu aveam habar ce contineau. As putea sa-ti dau paste de pe yahoo messenger ca sa vezi exact dicutia mea cu el. L-am rugat sa-si vada de dinamovisti pentru ca daca pomeneste de olteni eu voi fi ca de obicei vizat. Raspunsurile le-am dat la rugamintea lui care vroia sa intretina discutia. L-a deranjat foarte tare clipurile antisteliste de pe dinamo-online si era pus pe bascalie. De altfel s-a si mirat cand topicul a fost blocat, lucru pe care de altfel l-am atentionat inainte. Dupa cum vedeti si eu am fost de acord sa fie sters acest topic si l-am rugat sa nu mai posteze ca nu prea are sens. Forumistii prezenti in acel moment erau in marea majoritate normali. Cu mici exceptii. Oricum e un incident care nu merita prea multa atentie. Singura mea vina e ca am acceptat sa-i raspund cu toate ca uneori nu stiam ce raspuns sa-i dau.

    P.S. Strehaia a fost alegerea lui si era adaugata la contul in momentul cand eu am adaugat avatarul. Nu traiesc cu Mehedintiul in gand cum cred unii.

  13. #34
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Da, eu sunt vinovat ca nu am anticipat ce avea de gand stelistul nunvailar si ca am raspuns de 3-4 ori la cele 30-40 de "intrebari" ale lui Pacala.
    Mea culpa! :swear:

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Tudose, inteleg ca tu esti moderator. Imi dau eu singur un avertisment si imi cer scuze pentru gluma de ieri. Pentru mine nu este un efort foarte mare crearea unui personaj de orice fel, iar de data asta am optat pentru acest nunvailar precum l-ati vazut ieri. As fi vrut sa aiba viata mai lunga asa cum il conturasem, sa fie un fel de Scula (aka Occidentalul) de pe ProSport, cu deosebirea ca individul ala se pare ca asa e el de felul lui, nu e creatia unui om simplu pus pe sotii, ci a mamicii sale personale.
    Din pacate, vad ca nu tolerati asemenea lucruri, ma intristeaza refuzul vostru, dar avand in vedere faptul ca voi sunteti cei care decideti, am sa ma supun deciziei, cu rugamintea de a fi inca o data iertat pentru acea gluma.
    Daca ma acceptati printre voi m-as simti onorat, daca nu - am sa ma retrag.
    In orice caz, imi pare rau ca am provocat asemenea polemici vehemente, mai ales ca personajul respectiv putea fi concurat de multi alti forumisti - de altfel am observat chiar la acest topic cateva faulturi asupra limbii romane.
    In ceea ce-l priveste pe Deep Purple, imi este intr-adevar prieten foarte bun si tot ceea ce a zis este exact. Ceea ce am facut eu este totusi mai putin grav decat un montaj de televiziune tendentios prezentat pe post de stire in care ni se vrobeste despre dinamovistii cei buni si ceilalti toti odiosi.
    Una peste alta, imi cer scuze si sper sa fiu acceptat in cercul vostru in ciuda acestei intrari vijelioase.

  15. #36
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Nu poti sa obligi omul in nici un fel sa citeasca si sa respecte un regulament!
    Ar trebui sa-l oblige bunul simt sa se comporte civilizat! Iar pentru mentinerea disciplinei ar fi bun un model fotbalistic: avertizare, cartonas galben, cartonas rosu.

    Quote Originally Posted by ViolaBoy
    dar asta e doar parerea mea, nu inseamna ca el trebuie sa o faca, ca poate incep astia sa ma injure pe mine, ca deja sunt o gramada care ma injura pe privat.
    Eu cu 3 useri ma mai intersectez pe privat: DRAGOS, inter si tudose. Inca nu au inceput sa ma injure.

    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    ...mai bine ramin 10 forumisti cu care poti purta o discutie sau sa polemizezi fie ei dinamovisti, craioveni sau ieseni decit cu 1000 de forumisti care se injura sau intra in niste discutii puerile.
    Complet de acord! Si ma bucur ca au si iesenii voie.

    Eu de ceva vreme m-am retras de pe Intern. Singurele topicuri pe care le urmaresc sunt cele legate de pronosticuri, pentru ca ady_azzuro are ceva probleme cu virusii si m-a rugat pe mine sa postez clasementele. In rest, multe topicuri degenereaza dupa maxim 10 posturi in certuri intre Timisoara, Craiova si Bucuresti (in diverse combinatii, aranjamente si permutari). Poate era bine sa ramana sectiunea aia "La usa cortului", pentru ca multe topicuri ar putea fi mutate acolo.
    In rest, sanatate si succes lui tudose in incercarea de a mentine un forum civilizat! E o comunitate faina si ar fi pacat sa fie distrusa de orgolii supradimensionate si de niste persoane care nu stiu altceva decat sa injure. V-am salutat cu respect!

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Dupa episodul de ieri atat tu cat si Pacala ati scapat fara avertisment, si uite asa se mai distruge un forum.Numai sa va simtiti voi bine.
    Vor urma si avertismentele, iar acest forum nu va fi distrus.

    Pentru a raspunde intrebarilor lui rasheed, nu e cazul sa scriem un cod de comportament. Regulile sunt cele ale bunului simt, iar cine nu le stie pe acestea, nu are ce cauta aici.
    Eu zic sa inchidem aici conflictul. Discutiile in continuare nu ne fac decat sa pierdem timpul si, eventual, sa adancim lucrurile negative.

    Quote Originally Posted by nunvailar bros.
    Din pacate, vad ca nu tolerati asemenea lucruri, ma intristeaza refuzul vostru, dar avand in vedere faptul ca voi sunteti cei care decideti, am sa ma supun deciziei, cu rugamintea de a fi inca o data iertat pentru acea gluma.
    Vrei sa spui "din fericire"...

    Quote Originally Posted by nunvailar bros.
    Daca ma acceptati printre voi m-as simti onorat, daca nu - am sa ma retrag.
    Deocamdata, ai primit un prim avertisment. Daca continui in stilul de ieri, la trei avertismente ti se interzice accesul.

    Quote Originally Posted by nunvailar bros.
    Ceea ce am facut eu este totusi mai putin grav decat un montaj de televiziune tendentios prezentat pe post de stire in care ni se vrobeste despre dinamovistii cei buni si ceilalti toti odiosi.
    Ce legatura e intre montajul respectiv si Onlinesport? Varsa-ti nervii in alta parte!

    Quote Originally Posted by nunvailar bros.
    Una peste alta, imi cer scuze si sper sa fiu acceptat in cercul vostru in ciuda acestei intrari vijelioase.
    Asta depinde de tine, nu de noi.

    Quote Originally Posted by Edgar
    Ar trebui sa-l oblige bunul simt sa se comporte civilizat! Iar pentru mentinerea disciplinei ar fi bun un model fotbalistic: avertizare, cartonas galben, cartonas rosu.
    Modelul celor trei avertismente pana la interzicerea accesului seamana cu cel fotbalistic. Putem eventual sa spunem: avertizare, cartonas galben, cartonas rosu.
    Edgar, sper totusi sa mai intri si pe Intern pentru discutii. Sau mai bine zis nivelul discutiilor de pe acest forum sa te faca sa te intorci.

    Eu scriu pe acest forum pentru ca imi place sa discut despre fotbal. Acesta e scopul pentru care am venit aici. In plus, devenind moderator, e normal sa incerc sa mentin nivelul si limbajul discutiilor la un anumit standard.
    Vreau sa intelegeti ca am si eu ocupatiile mele (serviciu in primul rand) si nu am de gand sa pierd timpul facand pe politaiul, ori lansandu-ma in discutii interminabile pe teme extra-sportive.
    Pe viitor, in cazul in care se mai petrec nereguli, voi trece direct la masuri, fara a mai pierde vremea cu explicatii si justificari. Am pretentii mai mari de la niste persoane mature, unele care mai traiesc si in tari civilizate.

  17. #38
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Da Edgar, au voie si iesenii , la inceput am gresit si eu o data cind au fost niste galateni care injurau si m-am luat de moldoveni (fara sa injur insa), mi-am cerut scuze. Acum ignor total, genul acesta de comporatamente si imi pare rau ca cele mai multe discutii sint care e cel mai, sau cea mai, samd, pe cind topicele cu discutii strict fotbalistice sint de multe ori ignorate.
    Speram sa te vedem totusi si pe intern!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  18. #39
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Ma bucur din tot sufletul ca sint sanse ca acest forum sa nu fie distrus de o persoana macinata de ura. Deci deep purple sau nunvailar cum vrei sa-ti zicem ca esti una si aceeasi persona , te rugam doar un lucru. Indiferent cat de mult ne urasti, nu-ti varsa veninul pe forum, lasa-ne sa vorbim despre fotbal. Daca vrei neaparat sa te injurii cu oltenii, schimba adrese sau numere de telefon cu ei si se rezolva Aici dovedesti si multa lasitate, din spatele ecranului esti zmeu

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Curios , problemele de astazi sunt aceleasi ca cele de anul trecut !!!
    Eu am intrat din vara asta , nici nu mai stiu cand , parca sunt aici de o vesnicie.... credeam ca "problemele " sunt de data mai recenta , dar constat ca unii sunt extrem de incapatanati si perseverenti...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •