Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 303

Thread: Dinamo & Steaua in cupele europene

  1. #1
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1

    Dinamo & Steaua in cupele europene

    a trecut si turul preliminar, acum urmeaza partea mai serioasa a competitiei!

    Ptr. cei care au vazut meciurile de calificare tur-retur va rog sa dati ceva informatii OBIECTIVE legat de cum s-au descurcat echipele noastre si sa vedem ce sanse au sa mearga mai departe...

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Am o presimtire ca Dinamo va cadea cu Lens.In fiecare an echipele romanesti au jucat cu echipe din Franta.
    DINAMO E NR 1!

  3. #3
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mai e un pic si vedem daca ti se adevereste presimtirea

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    DINAMO-SAHTIOR SA VEDEM CU CINE PICA STEAUA !

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Southampton-Steaua... Au sanse!

  6. #6
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    S-a verificat in timp ca romanul de multe ori "nu stie" sa joace din postura de favorit cert. Exemple avem cu duiumul, inclusiv in ultimii ani la Nationala (Tunisia la CM si, mai ales, "dubla" cu Slovenia). Parca jucatorii sunt mai concentrati cand sunt in postura de outsideri asa ca poate nu e chiar atat de negru cum pare la prima vedere

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    ce dracu sanse sa aibe steaua !!! cand a trecut cu greu de nemen grodno ! cand se califica cu west ham avea echipa acum.....
    cat despre dinamo ,sper sa se califice !






    nascut si crescut anti stelist ! :ciocan:

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    ce dracu sanse sa aibe steaua !!! cand a trecut cu greu de nemen grodno ! cand se califica cu west ham avea echipa acum.....
    cat despre dinamo ,sper sa se califice !






    nascut si crescut anti stelist !

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Da, da, da!!!
    Bine ar fi sa ai dreptate!

  10. #10
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    the_big acum nu conteaza ca ii steaua sau dinamo tot ar trebui sa fi alaturi de el ca in acest moment ,reprezinta fotbalul romanesc in europa.
    Hai Romania!!!
    Succes steaua si dinamo!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  11. #11
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Uffff se pare ca am avut sanse la trageri.

    Se putea mult mai rau avand in vedere ca atat Steaua cat si Dianamo au plecat din postura de outsidere.

    Sa dea Dumnezeu sa le vina mintea la cap si sa joace fotbal, sa se califice amandoua.

    Cat despre meciurile cu Neman si Metalurg.....au fost jalnice. nici Dinamo si nici Steaua nu au aratat nimic. E drept ca si letonii si bielorusii au fost batuti rau in cap . Sa traga de timp in favoarea alor nostri nu am crezut ca o sa vad .

    Ayrton de ce esti rautacios. Eu chiar imi doresc sa vorbim in sectiunea de la extern si despre Steaua si Dinamo dar slabe sanse.Fii si tu roman nu fa ca si Borcea gafe de genul "Nu am dormit toata noaptea de ciuda ca a castigat Steau Cupa Campionilor.". Tu ai vazut ce isi tin partea italienii in cupele europene. Ai vazut declaratile jucatorilor de la Milan inainte de meciul Juve-Real de anul trecut? si cei ai lui Inter la fel. Cand e vorba de echipele lor toti stiu sa le pretuiasca, iar pe plan intern e altceva .

    Oricum sa auzim de bine si sper sa se trezeasca ai nostrii, ca asa nervi am avut aseara la meciul Stelei(Dinamo era calificata) si mai ales la meciul Rapidului cu Anderlecht. Pacat ca pe descultii de polonezi ii rupeau rapidistii.

    Hai Steaua, Hai Dinamo.

    Iar in campionat Hai POLI!
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    E normal sa mizezi pe echipele noastre. Oricat de antipatic mi-e Dinamo nu pot sa ma bucur de nereusita lor pe plan european. Ar fi o tampenie. Aduce palmares tzarii. Diferentza in schimb dintre mine si ayrton de exemplu la faza asta ar fi ca eu nu ma voi intrista asa tare daca pierde.

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Da, dar nici mie nu-mi va parea deloc rau daca retrogradeaza AEK Timisoara in B.

  14. #14
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Poate va ramane Poli numa' in A

  15. #15
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mda sortii au decis, acum vorba lui IIMILAN sa speram ca o sa le vina mintea la cap si sa joace intr-adevar, ca pana acum nu prea au aratat ca stiu cu mingea.

    Mult succes ambelor echipe!

  16. #16
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    E normal sa mizezi pe echipele noastre. Oricat de antipatic mi-e Dinamo nu pot sa ma bucur de nereusita lor pe plan european. Ar fi o tampenie. Aduce palmares tzarii. Diferentza in schimb dintre mine si ayrton de exemplu la faza asta ar fi ca eu nu ma voi intrista asa tare daca pierde.
    Deep Purple, un mesaj intelept din partea ta!
    Ganditi-va ca primii care pierd sunt suporterii romani. Adica deja am ajuns cu doar trei echipe in Cupele Europene (au fost vremuri cand aveam cinci!). Orice insucces al echipelor de club pe plan european e un insucces al intregului fotbal romanesc.

  17. #17
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Ganditi-va ca primii care pierd sunt suporterii romani. Adica deja am ajuns cu doar trei echipe in Cupele Europene (au fost vremuri cand aveam cinci!).
    da, doar ca mai e o problema: shi rushinea ar fi de 5 ori mai mare
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  18. #18
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu se califica niciuna.Diferenta dintre dinamo si Sahtar e in favoarea ucrainenilor,ca sa nu vb de diferenta dintre steaua si Southampton.De fapt un norvegian din lotul englezilor a declarat ca "au un gazon execrabil dar suporteri fanatici".Ala nu stia ca aia-s suporterii nationalei?

  19. #19
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    Steaua are sanse, iar Dinamo vad ca joaca numai cu echipe din est , mai greu tinand cont ca ucrainienii vor sa ajunga cel putin in sferturi.
    Oricum BAFTA !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Southampton 1-0 Manchester United
    Bettie a marcat , am vazut meciul sfintii au dominat, au meritat victoria.
    Imi vine greu sa cred ca va reusi steaua ceva.
    M-as bucura sa nu pierdem la o diferenta prea mare.
    Cu un 0-3 as fi multumit in anglia si macar un 0-2 la bucuresti
    Cat despre dinamo tot la fel
    Pana nu o sa revina stiinta in europa nu o sa mai avem echipa in primavara europeana.
    Sper ca de la anul sa incepem din nou campania echipelor romanesti in europa.Tot noi am inceput-o tot noi trebuie ssa continuam
    FORZZA STIINTA!! 8) 8) 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Bai ,ady_azzuro gardian la oi dute ! /fu/ /fu/ /fu/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •