Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 303

Thread: Dinamo & Steaua in cupele europene

  1. #43
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    gool
    dinamo 1-0
    clau goal inscrie printr-o lovitura de cap
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    2-0 , zicu 88
    scorul ia proporti cainii sunt in forma.
    e bine ca-i prindem pe val si ii batem
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #45
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Hai DINAMO (nu scrisai yo asa era in articol )
    Dinamo 2 0 Sahtior

    Marcatori
    87` Niculescu
    88` Zicu
    Cartonase Galbene

    42` Stoican
    60` Semeghin 33` Sarna
    Cartonase Rosii

    75` Semeghin 52` Sarna
    Desfasurare meci
    1` Inceputul meciului
    4` Rat este accidentat de Stoican, acesta parasind terenul pe targa
    5` reintra Razvan Rat
    6` Vorobei incearca poarta lui Dinamo
    8` Florentin Petre incearca sa trimita o pasa cu pieptul spre Stoican la marginea terenului
    9` ambele echipe incearca sa construiasca la mijlocul terenului
    11` Danciulescu trage bine pe langa poarta dupa o faza jucata inteligent de Florentin Petre, mare ocazie
    12` Danciulescu reia cu capul peste poarta lui Sahtior
    16` din nou Danciulescu incearca poarta ucrainienilor
    17` Sahtior conteaza din ce in ce mai putin in faza ofensiva
    25` scorul este egal in continuare, Dinamo are probleme, ucrainienii avand o buna posesie a balonului
    30` Grigorie sut sanatos pe centrul portii
    45` Sfarsitul primei reprize

    46` Inceputul reprizei secunde - schimbare la Dinamo intra Niculescu iese Marica
    48` mare ocazie Niculescu din 6 m
    52` Sarna este eliminat, Dinamo este in superioritate numarica aproape o repriza
    59` sut foarte bun a lui Danciulescu respinge portarul ucrainian in corner
    60` Dinamo este in atac, presand poarta lui Sahtior
    66` schimbare la Dinamo intra Badea iese Alexa
    75` Semeghin primeste al doilea galben si este eliminat pentru o simulare in careu
    76` Niculescu trage bine dar prea pe centru
    79` schimbare la Dinamo intra Vl Munteanu iese Grigorie
    84` schimbare la Sahtior, iese Brandao intra Agahoa
    87` GOOOL Niculescu inscrie cu capul dupa o centrare a lui Vlad Munteanu
    88` GOOOLZicu inscrie dupa o gafa a portarului Pletikosha
    90`+3 Finalul meciului
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #46
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    WOW !!! A venit si vremea nostra ???Mai ca nu imi vine sa cred ca a mers asa de bine .Sansa uriasa de turśl doi !!! Bravo Dinamo !

  5. #47
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Steaua conduce 1-0
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  6. #48
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Steaua sus rasare , ca o taina mare ..!!!! Dorin
    Superb .1 - 1 !!!!!.Sa vedem si la Bucuresti ce se intimpla . Eu cred in minuni !

  7. #49
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Hai STEAUA
    Southampton 1 1 Steaua

    Marcatori

    50` Phillips 20` Raducanu
    Cartonase Galbene
    26` Mutica
    Cartonase Rosii

    Desfasurare meci
    1` Inceputul meciului
    3` inceput curajos al Stelei
    7` formidabil inceput al Stelei, doua mari ocazii prin Oprita si Raducanu
    8` sut Svenson, Radoi respinge din careul mare
    10` sut Oprita pe langa poarta dupa o pasa a lui Dumitru
    12` sut puternic Radoi dupa o faza creata de F Dumitru, Steaua arata un fotbal foarte frumos
    15` sut bun a lui Phillips dupa o greseala a lui Radoi la 20 m de poarta noastra
    20` GOOOL Raducanu inscrie cu capul dupa o centrare perfecta a lui F Dumitru
    35` englezii au crescut presiunea la poarta lui Hamutovski, Steaua se apara bine
    37` pericol la poarta noastra , Svenson cu capul
    45` mare ratare a lui Beattie si Phillips, apara extraordinar Hamutovski
    45`+1 Raducanu suteaza bine din intoarcere
    45`+2 Sfarsitul primei reprize

    46` Inceputul reprizei secunde
    48` englezii au intrat cu o posesie buna a balonului, Steaua joaca un 5-4-1
    50` Phillips inscrie dupa o greseala a lui Falemi
    ] 65` Southampton pastreaza presiunea constanta, Beattie trage din intoarcere, prinde Hamutovski
    82` iese Aliuta intra Paraschiv
    84` iese Raducanu intra Niculescu
    90`+6 Sfarsitul meciului

    mpton-Steaua, 1-1
    Steaua a reusit in Anglia o prima repriza superba, marcand prin Claudiu Raducanu in minutul 20 si conservand foarte bine rezultatul, printr-o aparare solida, coroborata si cu lipsa de idei din atacul lui Southampton. Britanicii au dominat intalnirea, insa, pana la pauza, au reusit mai mult suturi peste poarta. In minutul 45, gazdele au avut o mare ocazie, insa, cu putin noroc, Steaua a trecut peste momentul dificil.

    Putin dupa reluarea jocului, in cea de-a doua repriza, in minutul 52, Southampton a egalat printr-un sut din interiorul careului, la coltul lung, autor Kevin Phillips, dupa ce Steaua ratase o alta situatie de a marca. Interesant, romanii nu au renuntat la jocul bun, aparandu-se avansat si incercand chiar sa realizeze surpriza. Meciul a fost destul de echilibrat, Steaua avand nevoie doar de un 0-0 in meciul retur din 15 octombrie. Mai multe detalii, in cursul zilei de joi.

    FELICITARI STEAUA
    Vazui meciu' , steaua a jucat doar 20 de min , restul meciului a fost dominat de englezi.
    Pararea mea ca meritau vicoria englezii.
    Dar e bine ca s-a terminat si asa.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #50
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am fost la meci pe stadionul Dinamo. Atmosfera buna, stadion ocupat in proportie de peste trei sferturi, galerie frumoasa (cu cateva mici expectii, cand s-au scandat si trivialitati).
    Dinamo a jucat bine in prima repriza, fara insa sa isi creeze mari ocazii de gol. Dupa pauza, cand ucrainienii au ramas in 10, dominarea s-a accentuat, dar din nou fara situatii clare. Dupa ce echilibrul numeric s-a restabilit, oaspetii au iesit din nou la joc. Meciul se indrepta spre un rezultat de egalitate ce parea echitabil, insa in final Claudiu Niculescu si Zicu (pe o mare greseala a lui Pletikosa) au dus scorul la un nesperat 2-0. Fara a straluci, Dinamo a jucat fotbal, si a aratat ca echipele romanesti pot avea si finaluri de meci favorabile. Rezultatul inregistrat face insa meciul retur de doua ori mai dificil. Sahtior va ataca din start pentru ca, dupa eliminarea din Liga Campionilor, iesirea si din Cupa UEFA ar fi o lovitura extrem de grea. Sunt convins ca ucrainienii vor evolua cu multa ambitie, iar Dinamo nu trebuie sa se baricadeze in aparare, ci sa incerce sa marcheze.
    Am vazut si repriza a doua de la meciul Stelei. Un rezultat bun, dar totusi nu "excelent", "exceptional" sau "minunat", cum afirma comentatorul pe post.
    Ma bucur ca previziunile mele pesimiste au fost infirmate, iar ambele echipe au sanse de calificare mai departe.

  9. #51
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Prima repriza a fost dominata de Steaua, a doua de Southampton. 1-1 este un rezultat just.


    Steaua va trebui sa-si intareasca partea stanga in retur. Acolo au gasit Englezii culoarele periculoase.


    Oricum, bravo Steaua, bravo Dinamo!
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Am vazut si meciuri mult mai frumoase, dar de data asta m-au bucurat foarte mult rezultatele. FELICITARI DINAMO si STEAUA !

  11. #53
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ce seamana situatia de acum cu cea de anul trecut, sper sa nu se intample la fel...
    Rapid a beneficiat de o tragere la sorti "favorabila"(Anderlecht/Wisla), ca si Dinamo anul trecut (Bruges/Sahtior). La fel ca si Dinamo, a fost eliminata de belgieni , totusi, dandu-ne ceva mai multe sperante ca Dinamo acum un an.
    Dinamo a batut cu 2-0 pe Sahtior , dupa un meci nu prea grozav, ca si Nationalul anul trecut(Ei au avut 3-0, si ce s-au mai chinuit in retur...)
    Steaua a facut 1-1 in deplasare, dominand oarecum meciul, ca si Rapidul cu Vitesse. Sper ca in retur Piturca nu va juca la 0-0 :? , ca Rednic acum un an :x , pentru ca Southampton e o echipa mult mai tare ca Vitesse si joaca mult mai direct pe poarta.

    Una peste alta, rezultatele sunt mai mult decat promitatoare, sper ca diferenta fata de anul trecut sa fie calificarea ambelor echipe romanesti.

  12. #54
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    In ultima clipa am reusit totusi sa ajung la meci, la fix pentru frumoasa victorie!
    Bravo Dinamo!
    Bravo Clau!
    Bravo Zicu!
    Bravo Vladut!
    Bravo suporterilor ce au creat un adevarat vulcan alb-rosu!

  13. #55
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Merci Tudose..

    Intradevar, nu prea imi vine sa cred ca am fost in stare sa scoatem asa rezultate bune. Bravo lor si sa le uram succes pt. retur! Poate cine stie...mai adaugam si noi ceva puncte in clasamente..

  14. #56
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sanse mari de calificare pt. noi si cei de pe langa noi (potrivit coeficientului UEFA)- prezentare comparativa:
    Romania 2/2
    Ungaria 1/3 (Debrecen 3-1 deplasare cu Varteks din Croatia)
    Bulgaria 1/2(Levski 1-0 deplasare cu Hapoel Ramat Gan)
    Croatia 2/4(Dinamo Zagreb 3-1 acasa cu MTK Budapesta, Hajduk Split 1-1 la Zurich)
    Iugoslavia 1/2 (Steaua Rosie 2-2 deplasare cu Odense)
    Polonia 1/2 (Wisla Cracovia, care joaca azi; desi Groclin a facut 0-0 in deplasare cu Hertha Berlin, nu cred ca are sanse)
    Slovacia 0/2
    Rusia 2/2 (Spartak Moscova 2-0 acasa cu Ebsjerg (Den), si Torpedo Moscova 1-1 la Sofia cu TSKA)
    Suedia 0/2
    Danemarca 2/5(Kopenhaga 1-1 deplasare cu Ferencvaros, iar Brondby 1-0 acasa cu Viktoria Zizkov(Cze)); cum au ajuns astia sa aiba 5 echipe in cupa UEFA nu stiu
    Norvegia 2/4 (Rosenborg 4-1 deplasare cu Ventspils(Let), Lyn 1-0 deplasare cu PAOK Salonic!!!)

  15. #57
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Dinamo - Sahtior 2 - 0. Bravo, DINAMO !
    In sfarsit, am vazut o echipa din Romania capabila sa speculeze 'oboseala' ultimelor minute. Imi era frica de conditia fizica superioara a ucrainienilor, dar nu a fost cazul. Avem sanse mari de calificare, cu conditia sa marcam si la Donetk.
    Felicitari si pentru Steaua. Ar fi foarte bine sa avem doua echipe in turul 2.

  16. #58
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Felicitari echipelor romanesti Dinamo si Steaua,au scos niste rezultate foarte bune,sper sa mearga mai departe amandoua
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  17. #59
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Frumos spus PeaceKeeper, adbogdan, Ferko, ady_azzuro si ceilalti care gandesc si spun la fel: Bravo Dinamo si Steaua !.

    Nu e decat un inceput, jocul celor doua echipe are inca multe minusuri dar important e ca doua echipe de fotbal romanesti au obtinut niste rezultate bune

    Toti oamenii cu mintea intreaga au inteles ca aici nu mai e vorba de Steaua sau Dinamo si ca rivalitatile (mai ales in criza de rezultate pe care o traversam) trebuie sa se opreasca la granitele tarii. Au fost Dinamo si Steaua, puteau fi Rapid, Craiova sau oricare alta echipa nu asta conteaza acum! Fotbalistii romani au nevoie de rezultate, au nevoie sa-si recapete increderea in fortele proprii pentru ca altfel riscam ca in curand sa intram pe teren dinainte invinsi asa cum se intampla pe la sfarsitul anilor '70. Cine a apucat vremurile acelea stie ce "stil de joc" aveau echipele noastre (inclusiv Nationala!) cand plecau sa joace afara: aparare disperata (uneori cu accente de duritate) si degajari la intamplare numai sa treaca timpul si sa scapam mai repede... :oops:

    Dar, revenind la felicitarile ce se cuvin celor doua echipe, vreau sa remarc inca o "iesire in decor" a unui cetatzean care raspunde la numele de Cristi Borcea.
    Iata ce declara susnumitul (conform celor de la GS):
    Borcea nu i-a uitat nici pe rivalii de la Steaua: "Le urez sa joace bine, dar sa nu se califice!". :o

    In rest, s-auzim de bine...

  18. #60
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Rezultatele obtinute de Dinamo si Steaua sunt foarte bune (felicitari!) dar, ATENTIE, nici una din cele doua nu este calificata. Sahtior va lupta cu multa ambitie ca remonteze handicapul, iar Southampton va veni sa castige in Ghencea.
    Am fost ieri seara pe Dinamo, voi incerca sa merg si la meciul Stelei.

  19. #61
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Evident ca zarurile nu au fost aruncate (atentzie Pitzi )!
    Totusi cred ca prima mansa a demonstrat ca se poate juca de la egal la egal cu echipe mai bine cotate, desi cele doua reprezentante ale noastre inca au sincope in timpul intalnirii. Sunt lucruri care pot fi eliminate sau macar reduse dar pentru asta e nevoie de multa tenacitate si de... rabdare!

    Dar, am mai spus-o, fotbalul romanesc are acum nevoie disperata de rezultate. Altfel ne ducem la vale si nu stiu daca si cand ne mai oprim

    Sa speram ca ieri am facut un prim pas spre niste calificari atat de importante nu doar pentru Dinamo sau Steaua!

  20. #62
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Bine spus Subiectiv,trebuie sa uitam de toate rivalitetile interne si sa fim de cele doua echipe care ne reprezinta tara.
    HAI DINAMO&STEAUA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  21. #63
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    In atentia suporterilor dinamovisti: deplasarea la Donetk, pentru returul cu Sahtior, costa doar 750.000 lei!
    Societatea Suporterilor Dinamovisti a pus deja trei autocare la dispozitia fanilor interesati pentru aceasta deplasare. "Numarul autocarelor este nelimitat. Echipa are nevoie de sprijinul suporterilor si sper sa mergem intr-un numar cat mare la Donetk", spune Elias Bucurica, liderul sustinatorilor dinamovisti.
    Partida dintre Sahtior si Dinamo este programata miercuri, 15 octombrie, iar pentru deplasarea in Ucraina se pot obtine informatii suplimentare la numarul de telefon 0742103367.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •