View Poll Results: cel mai "derby" dintre derby-uri

Voters
113. You may not vote on this poll
  • Steaua-Dinamo

    53 46.90%
  • Steaua-Rapid

    7 6.19%
  • Rapid-Dinamo

    1 0.88%
  • Craiova-Dinamo

    10 8.85%
  • Craiova-Steaua

    1 0.88%
  • Poli-Uta

    28 24.78%
  • Altul(precizati care)

    13 11.50%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 145

Thread: Care este cea mai acerba rivalitate din fotbalul romanesc?

  1. #43
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Din cate stiu eu derby inseamna un meci intre echipe din acelasi oras (ex. Juventus-Torino, Man U-Man City, Inter-Milan, etc.), indiferent de pozitiile lor din clasament. Vad ca la noi tocmai acest lucru nu se spune.
    Asa ca Poli-UTA nu se incadreaza in categoria derby-uri.
    violentule, cum de ti-a scapat acest lucru? Sau "simpatia" fata de UTA si-a spus cuvantul?
    Last edited by Sergio; 20th August 2004 at 02:33.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #44
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    offf offf offff iar mi-au sters moderatorii msg, bine mai atunci nu spun mai mult decat POLI IASI - FC VASLUI. cine stie cunoaste !!!
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  3. #45
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Din cate stiu eu derby inseamna un meci intre echipe din acelasi oras (ex. Juventus-Torino, Man U-Man City, Inter-Milan, etc.), indiferent de pozitiile lor din clasament. Vad ca la noi tocmai acest lucru nu se spune.
    Asa ca Poli-UTA nu se incadreaza in categoria derby-uri.
    violentule, cum de ti-a scapat acest lucru? Sau "simpatia" fata de UTA si-a spus cuvantul?
    DÉRBI ~uri n. 1) Cursă anuală de cai în vârstă de trei ani. 2) Întrecere sportivă de mare importanță. /<engl., fr. derby

    iulian ar fi scris "cursa anuala de aecai in varsta de trei ani"

    offf offf offff iar mi-au sters moderatorii msg, bine mai atunci nu spun mai mult decat POLI IASI - FC VASLUI. cine stie cunoaste !!!
    intamplator am vazut la tv acest asha-zis derbi: coregrafii jenante, lume multa dar tacuta, parca oamenii nici nu sesizau importantza meciului
    Last edited by viole(n)t; 20th August 2004 at 08:57.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #46
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    @hamsterutz:
    Pai daca vorbesti urat, d-aia ti le sterg... Vezi ce faci ca poate te trezesti si cu avertisment sau chiar ban
    Last edited by fia; 20th August 2004 at 08:58.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #47
    junior Bob1128's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    STEAUA VS. dinamo
    [COLOR="Red"]FORZA[/COLOR] [COLOR="Blue"]STEAUA[/COLOR]

  6. #48
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Din cate stiu eu derby inseamna un meci intre echipe din acelasi oras (ex. Juventus-Torino, Man U-Man City, Inter-Milan, etc.), indiferent de pozitiile lor din clasament. Vad ca la noi tocmai acest lucru nu se spune.
    Asa ca Poli-UTA nu se incadreaza in categoria derby-uri.
    violentule, cum de ti-a scapat acest lucru? Sau "simpatia" fata de UTA si-a spus cuvantul?
    Ai pe jumatate dreptate....
    Threadul se refera la cea mai acerba rivalitate din fotbalul romanesc....iar poll-ul intreaba despre derby...
    Una dintre ele ar trebui schimbate...si cred ca poll-ul ar merge schimbat.
    parerea mea.....

  7. #49
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    ce Dumnezeu va legatzi de amanunte din astea!?!?!

    yo cred ca lumea a intzeles despre ce-i vorba... si-apoi unde-i rivalitate, e shi derbi
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #50
    sport legend WildSkander's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    425
    Reputatie
    1
    DINAMO - steaua, sau infruntarea dintre balaur si ileana.

  9. #51
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    DÉRBI ~uri n. 1) Cursă anuală de cai în vârstă de trei ani. 2) Întrecere sportivă de mare importanță. /<engl., fr. derby
    Aici n-am cum sa te contrazic...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Dinamo-Steaua fara alte comentari....restul sunt pe plan secund

  11. #53
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Dinamo-Steaua este derbyul traditiei si este normal sa fie asa privind palmaresurile celor doua echipe. In ciuda rautatilor la care apeleaza unii spunind ca Dinamo e echipa ********ilor, iar mai nou Steaua e echipa oierilor. In ceea ce priveste celelalte echipe, sint dupa mine Poli Timisoara sau Universitatea Craiova, care incita prin ura anti-bucuresti si de la care se asteapta mereu sa puna bete in roate.

  12. #54
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Arrow Dinamo - Steaua

    Dinamo - Steaua, nu? Din cauza ca au ocupat locurile 1 shi 2 in campionat. Iar Poli - UTA o sa fie derbiul din Divizia B la anul .
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  13. #55
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    Dinamo - Steaua, nu? Din cauza ca au ocupat locurile 1 shi 2 in campionat. Iar Poli - UTA o sa fie derbiul din Divizia B la anul .
    te-ai trezit si tu, nostradamus... eu zic sa mai astepti cu gandirea ta avantgardista si sa aveti grija maine cu marele derbi dintre ... si caini... din punctul asta de vedere aveti dreptate... de mii de ani oile si cainii s-au razboit la stanele ciobanilor din munti...
    Last edited by iulian; 22nd August 2004 at 00:15.
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  14. #56
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    STEAUA - Dinamo
    fara discutie cea mai acerba rivalitate - miine va veti convinge ... pacat ca se joaca in gropita , si stelistii nu vor avea decit vreo 5000 de bilete ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #57
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Steaua-Dinamo categoric. Oltenii baga Craiova-Dinamo sa se simta si ei importanti nu de alta.

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Steaua - Dinamo! Dar sper totusi sa nu ma plictisesc!

  17. #59
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Carlos Gambino
    ...POLI-U.T.A., cea mai mare rivalitate... (off topic, POLI-dinamu shi POLI-steaua, pt incarcatura meciurilor... la meciurile astea am primit zeci de amenzi de-a lungul timpului...! )

    AMANDOUA SUNT IN B IN ACEST MOMENT. AIA DIN A E O CORCITURA

  18. #60
    DarkMan otelulgalati's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Steel Boys
    Posts
    70
    Reputatie
    1
    Un Derby Cu batai si rivalitate multa este Otelul-Bacau Si acum mai nou Otelul-Faru(sa nu dea domnu ca daca constantenii in mana noastra)
    [I][B] [COLOR="Red"]In Curand De-ar Fi Sa Mor , Sa Le Spuneti Tuturor Ca Mai Am Un Singur Dor, Sa Ma Pis Pe Steaua Lor!!!!!!![/COLOR] [/B][/I]

  19. #61
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Dar ce aveti de impartit cu Bacaul?
    Iar Farul parca v-a imprumutat terenul pentru cupele europene?
    E o rivalitate pentru titlul de cea mai buna echipa moldoveana?
    Last edited by <vasile>; 22nd August 2004 at 20:37.

  20. #62
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Mia placut derbyul. am tzinut cu steaua shi au cashtigat. pana la urma sa inscris din offside ?

    P.S.: Foarte buna inspiratia lui Ziyati sal bage pe andrei cristea
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  21. #63
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    baietas, tu pe ce lume traiesti?

    (vorbind in data de 23 despre "amicalul" roma-steaua, care se stia de mult ca nu mai avea loc

    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    Bate Roma cu 3-0. Sau 3-1 numai daca Danciulescu o sa cada in careu
    p.s. ii explica cineva si ca danciulescu e la dinamo de mult...

    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    P.S.: Foarte buna inspiratia lui Ziyati sal bage pe andrei cristea
    mai, l-o fi sunat ziyati pe zenga... esti sigur ca nu l-a sunat moratti de la inter sa-l bage ?... poate ca vor sa-l transfere...

    wake up... te-ai legat de Timisoara, platesti...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •