Results 1 to 5 of 5

Thread: Coalitie anti -beccali(giovani)

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    Coalitie anti -beccali(giovani)

    Ce parere aveti despre coalitia anti beccali pe care se gandesc sa o alcatuiasca steaua-dinamo-rapid !?

    eu cred ca daca va disparea acest mafiot din fotbalul romanesc echipele vor avea de castigat .....vedeti exemplul stelei ,gigi nu vinde de la prima oferta de ***** ,i-a tinut si pe Raducanu si pe Radoi iar acum a refuzat o oferta pentru Aliuta .......
    copos a refuzat sa-l vanda pe Bratu si acum giovani se razbuna pe clubul Rapid vezi cazul Dolha !

  2. #2
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    shi ce-shi propune coalitzia asta? sa le interzica jucatorilor sa semneze cu becalli.

    Parerea mea e ca shi cluburile sunt de vina, fara acordul lor nici un jucator aflat sub contract nu poate pleca. Deci nu cred ca tot raul ni se trage de la Becalli...
    In plus de asta, asta e nivelul preturilor care se platesc pentru un jucator de provenientza romana. M-a pufnit rasul cand am vazut estimarea lui Dragomir in ceea ce-l priveshte pe Dolha (5.000.000)...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    VIOLE(N)TULE ,cred ca daca beccali ar sfatui vreo doi trei jucatori de la Poli sa nu mai emneze cu echipa ta favorita ,ai intelege cat rau face acest mafiot,iar despre Dolha sigur ca nu merita 5 mil $ dar cred ca face o mare greseala neacceptand prelungirea contractului,bine nici cu copos nu mi-e rusine ,dar sa stai un an pe bara sa risti neselectionarea la nationala,mi se pare o prostie ......si cand te gandesti ca este influentat de feccali ! :ciocan: :ciocan:

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    jucatorii de la noi inteleg prin realizare profesionala transferul afara. Pentru ei deja nu mai conteaza ca-i in Estonia sau Armenia, e afara si ei sunt niste valabili cu ocazia asta.
    Becali e cel care le da aceasta oportunitate prin relatiile lui in Europa. Eu sa am jucatori le-as spune frumos "semnati cu Becali si banca-i a voastra". Si uite asa se cumintesc si uita de caini cu colaci in coada promisi de macedon.

  5. #5
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    ar fi probabil o premiera pentru fotbalul romanesc daca aceasta coalitie s-ar forma acum. insa dupa cum am invatat, coalitiile /nope/ au viata prea lunga in Romania :very very mad: .

    stim cu totii ce poama e Giovanni (dupa Germania parca vad ca Spania il declara persoana non-grata) DAR:
    - masuri impotriva metodelor practicate de sus-numitul trebuiau luate de demult insa /nope/ de catre cluburi ci de catre Parlament si Federatie (inclusiv prin adoptarea unei legislatii adecvate si stabilirea de norme clare la nivel federal care sa fi dus la anularea monopolului detinut de ISM pe piata de transferuri si sa fi limitat interferenta agentilor de jucatori in bucataria interna a Nationalei);
    - ani in sir, tocmai aceste potentiale semnatare ale coalitiei au beneficiat din greu de colaborarea cu Becali (prin racolarea de jucatori din teritoriu si aducerea lor la un club bucurestean in vederea comercializarii lor ulterioare cu beneficii pentru toti cei implicati in proces, mai putin pentru clubul de origine al fotbalistilor :? :? :? ).

    ceea ce vreau sa spun este ca becali, asa cum e el acum, nu ar fi putut exista fara largul concurs al multor din cei care astazi vor sa-l mazileasca si al unui vid legislativ evident. pe mine nu ma incalzeste cu nimic ca numitul Becali e tras pe linie moarta la presiunea unor "oameni de fotbal" si "inlocuit" cu un anume icsulescu care sa nu mai lezeze chipurile nici un club. asa se lucreaza doar la efecte si NU la cauze.

    /nope/ Becali trebuie inlocuit ci miasma care l-a facut posibil .
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •