View Poll Results: Este relevant top100.ro in ceea ce priveste simpatia fata de echipele de club romanesti?

Voters
200. You may not vote on this poll
  • Michael Schumacher

    2 1.00%
  • Juan Pablo Montoya

    2 1.00%
  • Kimi Raikkonen

    3 1.50%
  • Rubens Barrichello

    0 0%
  • altul

    1 0.50%
  • va retrograda sigur, merita asta

    5 2.50%
  • peste 50%

    0 0%
  • sub 50%

    9 4.50%
  • Rapid

    18 9.00%
  • Steaua

    37 18.50%
  • Brasov

    3 1.50%
  • Gloria

    2 1.00%
  • Ceahlaul

    3 1.50%
  • Dinamo

    25 12.50%
  • Craiova

    31 15.50%
  • FC National

    1 0.50%
  • Farul

    5 2.50%
  • Bacau

    0 0%
  • Arges

    1 0.50%
  • Otelul

    0 0%
  • Poli AEK

    13 6.50%
  • FC Oradea

    3 1.50%
  • Petrolul

    0 0%
  • Apulum

    3 1.50%
  • Da,Dinamo are cei mai multi suporteri

    8 4.00%
  • Nu

    19 9.50%
  • Nu in totalitate

    6 3.00%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 94

Thread: Dinamo-cea mai iubita echipa din tara

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1

    Dinamo-cea mai iubita echipa din tara

    Daca nu credeti,uitati-va pe topul site-urilor,la www.top100.ro unde,la sectiunea Sport,site-ul oficial al clubului Dinamo devanseaza toate celelalte site-uri care reprezinta echipele de fotbal din Romania si din afara.
    De remarcat diferenta categorica de voturi fata de cele mai bine situate site-uri ale Craiovei si cel al Timisoarei.Si asta deoarece Dinamo are suporteri bine reprezentati IN TOATA TARA si nu numai in orasul de origine al echipei.Dinamo Bucuresti are si cel mai mare numar de fun-club-uri din tara(mai ales in Ardeal dar si in Moldova).
    Dinamo este de asemenea singura echipa de club romaneasca care a strans la un meci al sau in cupele europene 80 000 de spectatori(cu Liverpool). :jump:
    Dinamo!
    DINAMO E NR 1!

  2. #2
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    fun-cluburi ???
    asta mi-a placut!
    site-ul oficial al lui Poli practic nici nu a fost lansat si totusi creste constant la vizitatori. Mai vorbim peste cateva luni ! 8)
    ugtm

  3. #3
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Dinamo este de asemenea singura echipa de club romaneasca care a strans la un meci al sau in cupele europene 80 000 de spectatori(cu Liverpool)
    ...din care trei sferturi au venit pentru Liverpool
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #4
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu votez "Nu in totalitate".
    In primul rand, trebuie facuta distinctia dintre "suporter" si "simpatizant" (s-a mai discutat despre acest lucru pe forum). Apoi, si eu am accesat site-ul lui Dinamo, desi nu sunt nici suporter, nici macar simpatizant.
    Sondajele sunt destul de relative referitor la acest subiect. In 1998, ziarul "ProSport" a facut o ancheta de genul "Care este echipa voastra favorita?". Pe primul loc a fost Steaua, apoi Craiova, Dinamo, Rapid (nu mai tin minte ordinea exacta), pe locul al cincilea venind Argesul. Iata ca pe acest forum predomina oltenii si timisorenii. La meciuri, spectatori foarte multi si foarte pasionati vin la Timisoara, Craiova, Arad. Deci, daca ar fi sa ma exprim in termeni de statistica (INFAS-IRSOP 8) ), as spune ca trebuie facute neparat trei lucruri: definirea notiunii de suporter, stabilirea criteriilor de apreciere si gasirea unui esantion reprezentativ.

  5. #5
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Craiova are peste 40 de situri, voi 4 eu intru des am si votat tot felul de lucruri Nu are nici o relevanta , spectatorii de la stadion da.
    Cu Liverpool m-as fi dus si eu, dar nu locuiesc in Bucuresti.Cred ca a fost tot bucuresteanul acolo, mai ales pe vremea lui ceasca.La Craiova, daca ar fi avut stadion de 200 000 locuri, toate s-ar fi ocupat, tu nici nu-ti inchipui de cite zeci de ori depasea numarul de cereri de bilete , oferta clubului desi poate ai auzit si tu . Media voastra de spectatori este de 3000 , daca scadem de aici suporterii vizitatori si neutrii, nu cred ca sinteti 1000 de dinamovisti adevarati care va duceti meci de meci in groapa.Va laudati cu fun-cluburi de 5 sau 6 membri de prin coclauri aflate la sute de km
    de groapa, sint militieni peste tot in tara
    Cred ca Universitatea Craiova are mai multi suporteri in Bucuresti ca dinamo Nu intrati in discutiile despre galerii la primele locuri.Sinteti dupa Universitatea Craiova,Steaua Bucuresti,Politehnica Timisoara si Rapid Bucuresti dar posibil sa fiti si in urma altor cluburi ca UTA sau Petrolul s.a.m.d.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dragii mei, corect este "fan-club" (club de sustinatori), nu "fun-club" (ceea ce s-ar traduce mai degraba prin "club de distractie", "club de ras").

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Apoi, si eu am accesat site-ul lui Dinamo, desi nu sunt nici suporter, nici macar simpatizant.
    Nu e de ajuns sa accesezi site-ul,pt a vota!Nu stiu cum e in cazul altor site-uri,dar pe www.fcdinamo.ro exista o fereastra unde POTI SAU NU sa votezi site-ul pt top 100.Ma indoiesc ca suporterii altor echipe ar face acest lucru!Deci tu nu ai votat, doar ai intrat pe site.
    Oricum,am cativa prieteni din Pitesti care sunt dinamovisti si care mi-au spus ca sunt destui suporteri ai lui Dinamo pe acolo.M-au mintit?
    DINAMO E NR 1!

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E adevarat ca exista simpatizanti ai lui Dinamo in Pitesti. Suporteri... mai putini, si poate ca a doua optiune, dupa Arges (desi poate parea ciudat). Cunosc personal pe cineva care e infocat suporter F.C. Arges, dar tine si cu Dinamo, exceptand meciurile directe. Tu unde locuiesti, Grigorie?

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Sunt student in Bucuresti,dar provin din Focsani.
    DINAMO E NR 1!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Acum,Deep Purple intra in scena.....
    DINAMO E NR 1!

  11. #11
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    nu Tudose, pt. Dinamo sunt fun-cluburi !!!
    ugtm

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Scuze,Grobari,omul cat traieste invata!Tudose a explicat frumos ca se zice fan-club si nu fun-club.E ok,de acum stiu,nu mi-e rusine sa recunosc ca am gresit.
    DINAMO E NR 1!

  13. #13
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Acum,Deep Purple intra in scena.....

    Ti-ai facut rost de poze cu mine? Ti-am spus... pentru o suta de parai iti dau si autograf pe ele. O sa poti s-o inramezi pe peretele de la "fun-clubul" vostru.
    Asa mai era un junior dinamovist pe-aici care se lauda ca toate biletele de la peluzele stadionului Lia Manoliu au fost epuizate cu 2-3 zile inainte de finala cupei de catre dinamovisti. El chiar credea ca au navalit dinamovistii sa cumpere tot ce era pe-acolo. Bineinteles ca vine un alt dinamovist apoi si multumeste conducerii care a cumparat ambele peluze si a dat intrare libera dinamovistilor.
    Era finala cupei si culmea dinamovistii din bostonsani, iashington nu au aparut. Cred ca erau prea ocupati cu "fun-clubul" de la ei din oras.


    P.S. Grigorie, cred ca si canadienii sunt 100% caini. Ai vazut ce culori au pe drapel?

  14. #14
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Las' mai c-a fost simpatica faza cu "fun-clubul". Mai greseste omul dar se potrivea de minune expresia. Ceva de genul "dinamovistii de la taverna".

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Sunt student in Bucuresti,dar provin din Focsani.
    Am avut si eu un student din Focsani si era tot dinamovist. Probabil ca atractia e mai mare catre marile cluburi din Bucuresti pentru cei care provin din orase fara traditie in Divizia A (cazuri similare am intalnit si in alte orase mici).

  16. #16
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    ok, fara suparare, m-am amuzat putin dar nu cu rautate !
    ugtm

  17. #17
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cred ca asta e explicatia tudose... iecsista o iexplicatie... Si se mai intampla ca orasele mici sa fie impartite in doua tabere, cea a stelistilor si cea a dinamovistilor si bineinteles ca atunci ei desi pleaca de-acasa intr-un oras mai mare (la studii sau la munca) tot cu impresia ca in lume e plin de dinamovisti raman.
    Eu cum am mai spus in toata viatza mea la Timisoara am avut un singur coleg in liceu care spunea ca ii placea de mic cum juca Dinamo. Dar nu l-am auzit sa vorbeasca de galeria lor sau sa-si cumpere fulare alb-roshii sau sa tina cu Dinamo in meciul direct cu Poli. Oricum pentru ca a facut prostia sa spuna asa ceva a fost multi ani shtoul tuturor microbistilor din liceu.
    Asa ca Grigorie, daca te nasteai si locuiai in Timisoara sau Craiova azi te intrebai ca si noi de ce se da atata Dinamo si Steaua la televizor ca pe cati ii stiu nu-i intereseaza?

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Misto faza cu "Bostonsani si Iashington".Dar trebuie sa recunosti ca am fost inspirat cand am prevazut intrarea ta in scena.
    Nu imi doresc un autograf cu Deep Purple,eu prefer formatii gen Pantera si Puddle of Mudd,chiar si Red H.C.P ,nu imi plac lalaielile anilor 70.
    DINAMO E NR 1!

  19. #19
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai cu varsta o sa-ti placa si alea. Nu intram daca nu ma invitai, e destul de rasuflat si plictisitor subiectul. Noroc cu eroarea ta cu "fun-clubul".
    .......Fara suparare.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Am avut si eu un student din Focsani si era tot dinamovist.
    Sa inteleg ca dialoghez cu un profesor sau asistent universitar?
    DINAMO E NR 1!

  21. #21
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Sa inteleg ca dialoghez cu un profesor sau asistent universitar?
    In momentul de fata sunt profesor asociat la Facultatea de Automatica in Bucuresti (adica predau acolo, dar cartea de munca nu e la Politehnica).

    Quote Originally Posted by deep purple
    Cred ca asta e explicatia tudose... iecsista o iexplicatie... Si se mai intampla ca orasele mici sa fie impartite in doua tabere, cea a stelistilor si cea a dinamovistilor si bineinteles ca atunci ei desi pleaca de-acasa intr-un oras mai mare (la studii sau la munca) tot cu impresia ca in lume e plin de dinamovisti raman.
    Grigorie a plecat in Bucuresti, iar acolo chiar sunt ceva dinamovisti... Daca ar fi plecat la Craiova sau la Timisoara, probabil nu ar fi prins picior de dinamovist, asa insa e explicabil.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •