View Poll Results: Este relevant top100.ro in ceea ce priveste simpatia fata de echipele de club romanesti?

Voters
200. You may not vote on this poll
  • Michael Schumacher

    2 1.00%
  • Juan Pablo Montoya

    2 1.00%
  • Kimi Raikkonen

    3 1.50%
  • Rubens Barrichello

    0 0%
  • altul

    1 0.50%
  • va retrograda sigur, merita asta

    5 2.50%
  • peste 50%

    0 0%
  • sub 50%

    9 4.50%
  • Rapid

    18 9.00%
  • Steaua

    37 18.50%
  • Brasov

    3 1.50%
  • Gloria

    2 1.00%
  • Ceahlaul

    3 1.50%
  • Dinamo

    25 12.50%
  • Craiova

    31 15.50%
  • FC National

    1 0.50%
  • Farul

    5 2.50%
  • Bacau

    0 0%
  • Arges

    1 0.50%
  • Otelul

    0 0%
  • Poli AEK

    13 6.50%
  • FC Oradea

    3 1.50%
  • Petrolul

    0 0%
  • Apulum

    3 1.50%
  • Da,Dinamo are cei mai multi suporteri

    8 4.00%
  • Nu

    19 9.50%
  • Nu in totalitate

    6 3.00%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 94

Thread: Dinamo-cea mai iubita echipa din tara

  1. #43
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai da Violentule, tu n-ai inteles ca in Timisoara pe vremea UMT-ului erau toate localurile deschise. Azi in schimb ele sunt inchise prin lege ca sa mearga lumea la stadion.

  2. #44
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Să vă mai spun altă treabă:în fiecare etapă sunt difuzate meciurile echipelor Steaua,Dinamo și Rapid cu oricine ar juca ele,pe când UTA sau Poli,sau orice altă echipă nu apar la televizor în fiecare etapă.Aici cred că se face o diferență.Spectatorii,excluzând da aici suporterii care vin la fiecare meci indiferent dacă se difuzează sau nu,oamenii de rând care vin de la servici și vor să vadă meciul echipei preferate vin la stadion să-și vadă efectiv echipa favorită,ori în cazul echipelor Steaua,Dinamo și Rapid care sunt difuzate în fiecare etapă situația e altfel. Cu toate că eu dacă aș fi din București m-aș duce la orice meci al lui Dinamo chiar și amical.Și încă o chestie:Craiova are o singură echipă în divizia A,Timișoara la fel,Bacăul la fel și toată lumea ține, cum e normal, cu echipa orașului lor.În București situația e altfel:sunt 4 echipe mari,deci suporterii sunt împărțiți.Gândiți-vă dacă ar exista doar o echipă în București care s-ar numi de ex. Universitatea București,cam câți suporteri ar avea.Tot Bucureștiul.Și nu sunt deloc puțini.Vă salut.
    FORZA DINAMO!!!

  3. #45
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdan
    Să vă mai spun altă treabă:în fiecare etapă sunt difuzate meciurile echipelor Steaua,Dinamo și Rapid cu oricine ar juca ele,pe când UTA sau Poli,sau orice altă echipă nu apar la televizor în fiecare etapă.
    dar de Craiova ce mai zici? ca si pe noi ne televizioneaza cam in fiecare etapa
    Quote Originally Posted by Bogdan
    Craiova are o singură echipă în divizia A,deci suporterii sunt împărțiți.
    a avut si doua si suporterii nu s-au impartit. Deci asta sa fie explicatia ca aveti mai putini suporteri.Nu conteaza, de ce si explicatiile.Important e rezultatul ,adica ca aveti spectatori mai putini.

    Quote Originally Posted by Bogdan
    Gândiți-vă dacă ar exista doar o echipă în București care s-ar numi de ex. Universitatea București,cam câți suporteri ar avea.Tot Bucureștiul.Vă salut.
    parca exista Sportul ,este in B acum si are o mana de suporteri, probabil rudele jucatorilor. La revedere

  4. #46
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Bogdan, tocmai am pomenit de faptul ca UMT-ul a avut echipa in Divizia A si a avut o medie de 5000 de spectatori pe meci. Poli are media de 25 000 pe meci, nu Timisoara ca oras.
    Daca faci media de audientza a celor 4 echipe bucurestene nu depasesti media lui Poli, la un oras ca Timisoara mult mai mic ca Bucurestiul.
    Deci n-ai dreptate!

  5. #47
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Grigorie, ce suporter e ala care nu merge la un meci al echipei favorite desi locuieste in Bucuresti pentru ca e chipurile "neinteresant" (poate doar daca stie ca rezultatul e aranjat)? pai asa nu poti pretinde ca faci parte din categoria suporterilor.

    in alta ordine de idei, Bogdane, tu ai dreptate cand justifici absenta spectatorilor prin faptul ca foarte multe meciuri ale bucurestenelor sunt televizate. nu ai dreptate insa cand spui ca numarul redus al suporterilor prezenti pe stadioanele capitalei se datoreaza numarului mare de echipe care activeaza in Bucuresti in comparatie cu, sa zicem, Bacaul. nu uita insa ca po****tia Bucurestiului e de 4, 5, 6, sau chiar 10 ori mai mare decat cea a altor orase cu echipe in Divizia A. raportul (numar de echipe la numar de locuitori) este cel care conteaza si el nu difera semnificativ la nivelul Bucurestiului fata de restul tarii. ba chiar in multe cazuri se poate spune ca desi sunt mai multi locuitori/echipa, in Bucuresti prezenta pe stadion lasa de dorit (in afara derbyurilor) in comparatie cu alte echipe (Timisoara, Craiova, Arad).

    concret: pentru Bucuresti (2.000.000 locuitori) sunt 500.000 locuitori/echipa!!!!!! Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori/echipa, Craiova 350.000/echipa samd.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  6. #48
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Bogdan, din ce localitate esti?

  7. #49
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil
    Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori
    Craiova 350.000
    de unde ai cifrele alea phil?
    mama ce mare e in capul tau Timisoara si ce mica e Craiova
    Aveti doar o mie de locuitori in plus, nu 100 000 grandomanule. Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura

  8. #50
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ba vialli, tira dracului pe sectiunea voastra. Exact ca tiganii va comportati. Nimeni nu va are treaba dar aveti voi treaba altuia iar cand primiti o replica sariti in sus ca ati fost atacati. Asta-i moldelul tiganesc.

    P.S. Pentru "incultura" ta Primaria Timisoara are 650 000 in evidentza cu tot cu flotanti. Am lucrat acolo o perioada si am vazut-o cu ochii mei. Uite ca sa te simti mai bine o sa spun asa "Craiova are peste un milion". Asa, te simti mai bine. Daca da, tira in alta parte ca deja mi-e greata de voi.

  9. #51
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Din Târgoviște.Sper să promoveze Chindia.Dar după cum au început,se pare că nu.Dar tu? De unde esti?
    FORZA DINAMO!!!

  10. #52
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdan
    Din Târgoviște.Sper să promoveze Chindia.Dar după cum au început,se pare că nu.Dar tu? De unde esti?
    FORZA DINAMO!!!
    Eu din Craiova.

  11. #53
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    deep atotstiutorule, tu esti unul din flotanti?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #54
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Asta numesti tu simtul umorului Inter? Inceteaza. Daca a aparut un prost nu trebuie sa i te alaturi. Mai ai o sansa.

  13. #55
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Ba vialli, tira dracului pe sectiunea voastra. Exact ca tiganii va comportati. Nimeni nu va are treaba dar aveti voi treaba altuia iar cand primiti o replica sariti in sus ca ati fost atacati. Asta-i moldelul tiganesc.

    P.S. Pentru "incultura" ta Primaria Timisoara are 650 000 in evidentza cu tot cu flotanti. Am lucrat acolo o perioada si am vazut-o cu ochii mei. Uite ca sa te simti mai bine o sa spun asa "Craiova are peste un milion". Asa, te simti mai bine. Daca da, tira in alta parte ca deja mi-e greata de voi.
    Ti-am spus ca esti nebun furios deep purple. Nu stiu de ce ai aceasta nebunie.M-a distrat gogoasa lui phil ,nu-mi inchipuiam ca ai sa ma ataci asa.
    Te rog sa vorbesti romaneste cu mine , nu ungureste sau in ce limba o fi expresia "tira" ca n-am mai auzit-o pana acum. Este un subiect comun si am dreptul sa-mi spun si eu parerea la fel ca oricare altul. Esti nesimtit si prost iar 650 000 poate veti avea in anul 2080, acum Timisoara are sub 400 000 locuitori. Nu te ambala asa .
    Oricum te comporti mai rau decat tiganii si cred ca esti neam de tigan ceva ca prea te comporti asa urat. Nimeni pe forumul asta in afara de sobbo, nu are limbajul si reactiile tale necontrolate. Esti o rusine

  14. #56
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vialli
    Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura
    Tu chiar uiti ce-ai scris? Tu, oltean te legi de alta zona a tzarii la capitolul incultura? Eu zic sa te gandesti care-s cei care ataca si care au complexe grave. Asta numai daca gandesti. Vezi ca faza cu tiganii suna a copilarisme. "ba tu esti, Ba nu, tu esti". Mai taceti dracu din gura iar daca aveti ceva de obiectat nu uitati sa o faceti intr-un mod cilivizat. Adica ne-oltenesc.

  15. #57
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    http://www.primariatm.ro/timisoara/?veziCat=14

    Tu ai o adevarata obsesie cu oltenii.In orice caz, Oltenia a dat tarii multi oameni de cultura, despre Banat nu se poate spune asta. Despre civilizatie sa vorbesti atunci cand esti capabil sa fii civilizat tu in primul rand. Si nu te lega de toata lumea pentru ca nu ti-a placut ce a spus cineva.Eu n-am avut niciodata reactiile si limbajul tau tiganesc.

  16. #58
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vialli
    Quote Originally Posted by phil
    Timisoara are aproximativ 450.000 locuitori
    Craiova 350.000
    de unde ai cifrele alea phil?
    mama ce mare e in capul tau Timisoara si ce mica e Craiova
    Aveti doar o mie de locuitori in plus, nu 100 000 grandomanule. Cred ca de acolo vin aerele voastre, din incultura
    Asa e, nu te-ai legat niciodata din senin de nimeni si nu ai jignit fara sa fi in prealabil jignit.
    Si sa nu uitam, tu nu minti niciodata!
    bravo!!!

    P.S. Una sunt datele recensamantului si alta e adevaratul numar de locuitori. Credeam ca stii deja.

  17. #59
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    am facut o observatie reala pe un ton glumet. Nu am sarit ca tine, ce-ai mai?
    Calmeaza-te

  18. #60
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai vorbim aici sau pe pm. Ca pe p.m. suni bland iar aici parca prinzi aripi. Ce te face sa crezi ca-s nervos? Scarbit da, dar nervos nicidecum.
    Hai ca deja m-am plictisit. Nici macar nu mai e interesant. Sper sa va reveniti.

  19. #61
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Eu ti-am vorbit frumos si aici si pe pm .Am incercat sa opresc avalansa asta de invective si sa mut discutia pe pm.Poate primul meu mesaj de aici a fost putin mai dur. E ceva in neregula la tine
    la p s: situatia este la fel de valabila si in Craiova si peste tot. Ia verifica tu mai bine si raspunde mai calm.

  20. #62
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Ti s-a mai dat tie peste nas de citeva ori cu adrese unde ai vazut ca lucrurile nu stau deloc asa cum crezi si spui tu.

  21. #63
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Încă un motiv pentru care cred că suporterii lui Dinamo nu au o prezență la stadion destul de mare cred că îl reprezintă și conducerea pe care o are Dinamo.Păi pe mercenarul ăla de Borcea și incapabilul ăla de Badea dacă îi văd pe stradă, sincer să vă spun cred că le dau cu ceva în cap.Vând jucătorii la pachet pe prețuri de te doare mintea ca să-și umple ei buzunarele.De echipă îi doare în cot.Ce-nseamnă pentru ei "performanța"?Înseamnă performanța de a vinde cât mai mulți jucători posibil pe bani de tot rahatul.Asta, cred că duce la scăderea numărului de suporteri dinamoviști.Păi cum să mai faci performanță in condițiile astea?Când schimbi jucători și antrenori pe bandă rulantă.Vinzi mereu câte 5-6 jucători și aduci alții și ăia ca vai de ei.Și chiar și așa după ce se încheagă și ăia cât de cât iar începi să vinzi.Uitați-vă la sezonul trecut ce retur catastrofal am avut.A venit Ando,au trecut ceva etape până a pus echipa pe picioare,incepuse să joace câte ceva,au câștigat cupa,și erau speranțe pentru viitor.Spuneau că vor întări serios lotul.N-au luat nimic,hai fie,că n-au avut bani,dar să începi să vinzi iar aproape jumate de echipă de titulari este strigător la cer.Păi oamenii săracii se duc își iau abonamente, bilete,suporterii dau bani pe coregrafii,suferă la fiecare îfrângere. Pentru ce?Pentru ca să vină mercenarii din conducere să vândă tot ce este mai bun și apoi să spună:"Nu mai facem o obsesie din câștigarea campionatului"?Chiar un suporter dinamovist bucureștean a spus in direct că nu mai vine la stadion atâta timp cât acești oameni vor conduce clubul.Aduceți-vă aminte ce echipă avea Dinamo în '99-2000 cu Contra,Lupescu,Mutu,Nicolae,Mihalcea,Ciobi,Vlădoiu ,Hâldan(Dumnezeu sa-l ierte) și cum juca acea echipă.Păi atunci era stadionul aproape plin la fiecare meci.Că aveau ce vedea.Acum ce să vadă.Nimic.Vă salut.
    FORZA DINAMO!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •