View Poll Results: Este relevant top100.ro in ceea ce priveste simpatia fata de echipele de club romanesti?

Voters
200. You may not vote on this poll
  • Michael Schumacher

    2 1.00%
  • Juan Pablo Montoya

    2 1.00%
  • Kimi Raikkonen

    3 1.50%
  • Rubens Barrichello

    0 0%
  • altul

    1 0.50%
  • va retrograda sigur, merita asta

    5 2.50%
  • peste 50%

    0 0%
  • sub 50%

    9 4.50%
  • Rapid

    18 9.00%
  • Steaua

    37 18.50%
  • Brasov

    3 1.50%
  • Gloria

    2 1.00%
  • Ceahlaul

    3 1.50%
  • Dinamo

    25 12.50%
  • Craiova

    31 15.50%
  • FC National

    1 0.50%
  • Farul

    5 2.50%
  • Bacau

    0 0%
  • Arges

    1 0.50%
  • Otelul

    0 0%
  • Poli AEK

    13 6.50%
  • FC Oradea

    3 1.50%
  • Petrolul

    0 0%
  • Apulum

    3 1.50%
  • Da,Dinamo are cei mai multi suporteri

    8 4.00%
  • Nu

    19 9.50%
  • Nu in totalitate

    6 3.00%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 94

Thread: Dinamo-cea mai iubita echipa din tara

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Pt Purple:de ce ai avea tu nevoie de 100$ de la unul ca mine?Sau acolo unde esti tu,nu prea dai rezultate in munca?
    DINAMO E NR 1!

  2. #23
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    daca intrebai care este cea mai detestata, dinamo iesea campiona. Si nici motivul pe care il tot invoca un dinamovist, ca aveti palmares nu sta in picioare, steaua are palmares superior. Steaua a resusit sa se desprinda de armata, voi sinteti toti sub tutela ministerului de interne, voi ati creeat cooperativa pe vremea lui ceasca si cam toate trofeele voastre poarta stigmatul trisarii. cum ati luat ultimul titlu sau ultima cupa,ca sa revenim la zilele noastre
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  3. #24
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Pt Purple:de ce ai avea tu nevoie de 100$ de la unul ca mine?Sau acolo unde esti tu,nu prea dai rezultate in munca?
    Mai intai intreaba-i pe jucatorii de baseball cu contract de 3-4 ori pe an cat Zidane care taxeaza pe juniori cu 50 de parai ca sa le dea un autograf pe minge. Si cand te gandesti ce sport plictisitor...
    E un program de tot kktul aici pe cablu ii zice E! si toata ziua arata pe unde se mai ascund J LO cu gagiul ala al ei... Ben parca. Sau pe unde s-a imbatat Van Damme sau cata amenda i-a dat politia lui DiCaprio. Barfe din astea pentru cei plictisiti. Ei bine, si tu ai inceput sa ma chestionezi de orelele la care postez erai curios la cat ma culc si poate ca urma si intrebarea "cu cine?" iar acum te cam intereseaaza si ce muncesc si pe cati bani. Ma simt vedeta pentru tine ce mai!!!
    Eu am scurtat povestea si m-am oferit sa-ti dau dinainte un autograf. Era chiar asa de greu sa te prinzi de asta.
    Mai Grigorie, asteptam mai mult de la tine ma.

  4. #25
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Grigorie, la Focsani se fac poale in brau ?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  5. #26
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ce n-am inteles inca nici acum. Simona Marinescu zice ca amenajarea pistei a fost facuta de catre clubul Dinamo si nu de catre MI. Pai odata bat toba ca ministerul se ocupa de atletism si alte sporturi si nu mai au legatura cu ei apoi tot ei o dau la intors ca de fapt ei au platit noua pista de pe stadion. Se cam bat cap in cap aici. Poate pentru unii e usor sa minti si la televiziunea nationala.

  6. #27
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    astazi fu ziua glumelor mah? ce intrebare e asta la tine mah grigore? ce top mah? 100?
    eu zic ca sintetzi tare .iubitzi voi"
    Da' lasa asta, vad ca nu raspunsesi la cea mai interesanta intrebare.
    La Focsani se fac mah ,poale in brau?
    Hai sa fii iubit da' nu cum e "iubit" dinamo

  7. #28
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Poate nu interveneam dar vad ca obsesia lui Borcea cu "singura echipa din Romania care a adus in tribune 80000 de suporteri la un meci de fotbal" a prins la mai toti fratii sai de suferinta si este reactualizata din cand in cand. Trebuie sa recunosc acum ca la vremea respectiva Borcea fie a apelat la ceea ce se cheama "minciuna prin omisiune", fie (mai putin probabil) are serioase probleme cu gandirea logica :crazy:
    Mergandu-se pe "prezumtia de nevinovatie" i s-a explicat :deal: atunci omului ce insemnau cei 80000 de spectatori. Indirect raspunsurile au fost date si celor care poate l-au crezut atunci pe directorul-suporter.
    Din pacate, asa cum spuneam mai devreme, se gasesc inca destui voluntari gata sa lanseze periodic pastila pe piata. Numai ca acum povestea cu pricina nu poate fi etichetata decat ca DEZINFORMARE (cu premeditare, daca vreti).
    Practica nu este noua si a fost folosita cu mult succes de Securitate pe vremea lui Ceasca (exista pare-se o directie specializata).

  8. #29
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Si mai zicea ca toti erau dinamovisti...ca aveau steaguri alb-rosii!Pai de unde stia el ca nu erau rapidisti,stelisti sau progresisti cu steaguri alb-rosii care-si manifestau simpatia fata de Liverpool?
    Imi povestea un amic mai in varsta ca inainte de meciul tur ziceau ca nu s-au simtit f bine in cantonamentul lui Everton unde au stat,pt ca era o"oaza alb-albastra"(citat aproximativ din amicul respectiv).

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    Grigorie sa inteleg borcea !?

    dinamovistule moldovean cu nume de fotbalist oltean ,in primul rand ai fost sau ai vazut meciul cu Liverpool !? daca da o sa iti dai seama ca atunci au fost cel mult 60000 de romani nu de dinamovisti iar galeria a stat la tr II unde nu erau doua sectoare cu steaguri cu dinamo,nu vreau sa cred ca esti mai idiot ca Borcea ,care pe vremea aceia fi sigur ca nu avea nici o treaba cu dinamo ,sau poate doar gradul de militian !
    La acel meci au fost microbisti romani sa -i vada pe jucatorii lui Liverpool,:Grobelar,Lee,Rush........

  10. #31
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Intamplator am fost si eu la meciul cu pricina desi simpatia mea pentru Dinamo este la fel de mare ca a lui Bush Jr. pentru Bin Laden pentru ca la vremea aceea erau prea putine alternative de petrecere a timpului liber si in plus puteam vedea pe viu pe Liverpool, una din echipele mari ale Europei.
    Fara sa am vreo emotie in legatura cu rezultatul, imi aduc aminte ca ma uitam la meci ca la un film in care nu te implici emotional, mai ales ca lucrurile au fost repede lamurite de Ian Rush. La sfarsit nu eram suparat :x (dar nici bucuros ca a murit capra vecinului 8) ).

    Dar nu suport :x :x :x sa fiu (impreuna cu multi altii) "inregistrat" de Borcea :vomiton: sau altii ca el in categoria "suporter dinamovist" !

  11. #32
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    de cand categoria "suporter dinamovist" trebuie sa fie "inregistrata, aprobata sau alte cele" de catre oameni de genul Borcea? Eu nu vad dependenta asa mare intre suporteri si cei care isi zic conducatori de club. Aia de intra in astfel de categorii "sprijinite" de Borcea, Becali, Stefan, Copos, Staicu, etc., nu cred ca ar putea fi numiti suporteri (ntz, iar revenim la notiunea de suporter...sa caute unu' in Dex sa ne potolim odata ).

  12. #33
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    candva avea Dinamo cei mai multi suporteri,dar s-a schimbat mult topul de atunci.Mai este iubita echipa Dinamo doar ca de foarte putini
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  13. #34
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Gicule, daca te uitzi mai atent o sa vezi ghilimelele de la "inregistrat".
    Daca vrei, poti "traduce" catalogat, desi mie nu prea-mi place termenul.

  14. #35
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Nu stiu dacă are cei mai mulți suporteri,dar are într-adevăr foarte mulți.
    FORZA DINAMO!

  15. #36
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Se poate vedea limpede dupa cati spectatori are la meciuri, dupa cati se inghesuie sa-i sustina pe forum... . Multi?
    (A)

  16. #37
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Nu dupa cati sustinatori are pe forum îți dai seama.Că nu toată lumea are posibilitatea să dialogheze pe un calculator.Si nu stiu toti sa dialogheze pe forum.
    FORZA DINAMO!!!

  17. #38
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    e si asta posibil, pentru militieni e mai greu la calculator
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  18. #39
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Pai tocmai asta este ideea Bogdane, de fiecare data cind erau transmise meciuri din groapa, stadionul era cam pustiu, cel putin tribuna a doua era saraca tot timpul goala si asta la un stadion micut, doar in comparatie cu cele din Bucuresti, sa nu mai vorbim despre cele din Timisoara, Craiova, Constanta sau chiar Bacau.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Timisorene,problema este ca dinamovistii sunt atrasi doar de meciurile cu adevarat importanta nu de orice meci de acasa al lui Dinamo cu echipe ca Fc Arges,Gloria Bistrita,Farul etc.De ex,in returul de anul trecut cu Astra din cupa au fost cred vreo 20 000.(spun asta deoarece stadionul are capacitate 18 000 dar erau pline si spatiile de deasupra tribunelor precum si aleele cu scari dintre sectoare)
    In al doilea rand Dinamo spre diferenta de Poli are suporteri si in Satu-mare si in Resita si in Botosani.Ori nu au cum acestia sa vina la orice meci al lui Dinamo de pe teren propriu.
    Ideea este urmatoareaoli are suporteri multi,dar mai putini ca ai lui Dinamo,si acestia sunt situati toti(sau marea majoritate) in zona Timisoarei,lor fiindu-le relativ usor sa se duca la fiecare meci al echipei lor favorite de acasa,mai ales ca pt ei si un meci Poli-Fcm Bacau este unul de mare atractie.Ori la un meci Dinamo-Fcm Bacau vin numai o parte din suporterii lui Dinamo din Bucuresti,iar astia care vin fie sunt f atasati echipa pt ca sunt destui care considera un astfel de meci ca "neinteresant".Oricum si evolutia slaba a echipei din ultimul timp isi pune amprenta destul de mult.Numai bine!
    DINAMO E NR 1!

  20. #41
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Subiectiv, si in mesajul meu inregistrat, aprobat apar intre ghilimele

    Sorin, esti in stare sa-ti exprimi opinia si fara sa jignesti?

  21. #42
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Ori la un meci Dinamo-Fcm Bacau vin numai o parte din suporterii lui Dinamo din Bucuresti,iar astia care vin fie sunt f atasati echipa pt ca sunt destui care considera un astfel de meci ca "neinteresant".
    Imi pari un tip ok, cu care se poate sta de vorba, dar, din dorintza de a te contrazice cu totzi, itzi ies unele "perle" din gura.

    Este adevarat ca Dinamo are multzi fani in Romania, m-am exprimat shi eu parerea vizavi de acest subiect (mai precis, de modul in care a ajuns dinamo sa aiba simpatizantzi peste tot in tzara).

    Totushi, eu vreau sa atrag atentzia asupra altui fapt:
    Shi eu sunt suporter Poli shi niciodata nu am considerat un meci "neinteresant", fie ca Poli juca cu Dinamo, fie cu Minerul Motru. Asta face diferentza dintre un suporter adevarat shi un "pseudosuporter" care vine okazional la stadion. In cazul vostru, numarul "suporterilor" adevaratzi, care vin constant la stadion se situeaza in jurul cifrei de 2-3000 de oameni. Restul vin la meciurile cu steaua, rapid, etc pt a injura, eventual pentru atmosfera din tribune, etc.

    P.S.: Eu am incercat sa-tzi raspund mereu cu argumente. Am facut-o shi atunci cand ai spus ca la Timisoara oamenii vin la meciuri din plictiseala...
    O dovada in plus ca nu ai avut dreptate e faptul ca UMT-ul, cand a fost in A, a avut o medie de spectatori relativ mica (circa 5.000 de oameni/meci). Ceea ce dovedeste ca la Poli (cu o medie de 20.000 de inshi/meci) se vine totushi din alte motive decat din plictiseala.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •