Quote Originally Posted by leodacin View Post
In aceasta dimineata, la ora 11.00, presedintele Ionut Negoita a fost primul dinamovist care si-a cumparat, de la casele stadionului din “Stefan cel Mare”, bilet la UNICUL DERBY al fotbalului romanesc, DINAMO – Steaua, programat pe 10 mai, pe “Arena Nationala”. “Am luat bilet pentru mine, voi mai rezerva pentru copiii mei si pentru niste prieteni. Mi-am cumparat si eu un bilet sa traiesc acest sentiment. Este si un semnal pentru toti suporterii dinamovisti sa vina sa-si cumpere bilete, sa fim cat mai multi dinamovisti la singurul derby. Sunt convins ca stadionul va fi neincapator. Trebuie sa aratam ca suntem o forta, sa reinviem acest spirit al lui Dinamo. Vreau sa aratam cine suntem. Din pacate, arena este prea mica pentru acest derby si in 4-5 zile biletele se vor epuiza daca vanzarile vor continua in acelasi ritm”, a declarat Ionut Negoita, cu gandul si la urmatoarele meciuri in Liga I, cu Gloria Bistrita si Ceahlaul Piatra Neamt. “Pana la meciul cu Steaua avem doua partide pe care trebuie sa le castigam, cu Gloria Bistrita si Ceahlaul. Si derby-ul este foarte important, dar noi ne concentram in acest moment pe aceste doua meciuri. Dinamo poate sa invinga pe Steaua. Este foarte clar ca sunt de batut. Este un moment al lor. Si ei au fost pe locurile 5-6 si adunau 3-4.000 de spectatori. Noi am fost si pe 7 si pe 6 si pe 5 si adunam 17-18.000 de suporteri in tribune. E clar ca suntem numerosi si e o chestiune de timp pentru ca ei sa capete incredere in acest proiect. Nu ma intereseaza ce sarbatoresc stelistii. Ma intereseaza ca noi sa castigam cat mai multe puncte si sa-i invingem in derbu. Restul e neimportant. Eu privesc cu speranta ca foarte curand Dinamo se va bate la titlu”, a incheiat Ionut Negoita.
ce discurs comunist,cred ca Beria si-ar freca palmele de bucurie