View Poll Results: Care este echipa fanion a Clujului?

Voters
302. You may not vote on this poll
  • CFR Ecomax Cluj

    69 22.85%
  • Universitatea Cluj

    233 77.15%
Page 2 of 71 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1489

Thread: Care este echipa fanion a Clujului?

  1. #22
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    consider ca echipa fanion a orasului Cluj este clar Universitatea !!
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  2. #23
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Echipa fanion a Clujului categorit ca e "U"
    De CFR nici nu auzisem acuma 4-5 ani ca nu urmaream Divizia C:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

  3. #24
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Ce discutam aici?!?! Aiureli!!! Ce fanion sa fie u pina cand au fost tinuti cu forta in comunism in prima divizie!!! Atunci dicta sefu cel mare, ce si cum!!! Acum nu mai exista si se vede valoarea si diferenta clara!!! Ce sa varbim de suporteri? Vedeti ca pina mai ieri erau 30 max 50 pe stadion la meciurile lui u, acum ca au sanse la promovare vor fi mai multi! Oare se imultesc amu si ei ca ciupercile sau este un fenomen firesc? un lucru e clar, daca intrebi un om trecut de 40 de ani cel putin 75% din ei tin cu CFR!!!In rest e 50-50%!!!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  4. #25
    Urasc idiotii m4st3r's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    688
    Reputatie
    1
    un cferist imi zicea mai demult k "cica" nu se mai numeste cfr ecomax... u cluj
    shhh

  5. #26
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    te inseli m8k oameni de peste 40 de ani ori tin NUMAI cu UNIVERITATEA ori tin ( ca si tata ) cu amadoua ...cica is din Cluj amnadoua cum sa nu tin si cu ei ...
    [B]90 de ANI [/B]

  6. #27
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    u cj

  7. #28
    junior
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    cluj metropolitan area
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Threadul asta nu is are rostul cum multi au zis mai inainte . Putem discuta insa multe despre po****ritatea celor 2 echipe.
    CUM a spus cineva daca faceam pollul asta acum 4 ani nu era poll pt ca avea o singura varianta:U CLUJ. Cfr era aproape de desfiintare (un fel de bolnav legat la aparate)dar a aparut solutia salvatoare care e sustinatorul lor (care dupa cum mai mult sau mai putin stim vroia sa preia pe U) dar acest lucru era in era funar cand paskani avea interzis la investitii in cj si cum nimanui nu-i pasa de cfr , nu a intampinat nici o piedica sa ajunga acolo.
    De atunci cfr a inceput sa urce si binenteles au aparut si ciupercile(dar otravite!! ).
    SA VORBIM ACUM DE FACTORII INDIRECTI CARE CRESC CAT DE CAT PO****RITATEA cfr:NESIMTIREA CRASA A TELEVIZIUNILOR SI ZIARELOR DIN ROMANIA CAND VORBESC DESPRE ACEASTA ECHIPA NUMIND-O :"CLUJUL..."
    N-AM AUZIT NICIODATA SA NUMEASCA O ALTA ECHIPA DIN TARA (UNDE AU EXISTAT 2 CAT DE CAT) ASA. EXEMPLU :ASTRA SI EXTENSIV , BRASOV CARE SUNT NUMITE ASA CUM LE SPUNE SICHIAR S-AU INVENTAT DENUMIRI HAOTICE CA :ASTRALII.
    Cand e vorba de cfr toti zic clujul.Si atunci sa zicem omul de la tara sau ala care toata ziua traieste pt a vedea stirile de la 19 e un pic intoxicat sa spun .
    Probabil ca respectul televiziunilor si al media in general il vom castiga doar promovand si obligandu-i sa spuna pe nume echipelor . SA nu uitam ce spume la gura faceau toti cand cei din europa spuneau rapid in loc de dinamo sau alte alea . !!!!!!! Toti urlam sa fim respectati dar cand e vorba sa ne respectam intre noi gata , s-a dus cu respectul.

  8. #29
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Un thread nefericit pt. echipa care acum e pe val insa traditia e clara......U Cluj.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  9. #30
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Inca multi nu au mentalitatea pentru UE!!! Ce a fost a fost bine pentru toti, cam asta vad in ce posteaza unii!!! Daca m-as lua dupa voi, atunci traditia inseamna comunism!!!! Fortza prostia!!!!
    In rest numai CFR!!!!!!!!

    P.S. Am fost student, urasc trenul ...iubesc CFR, sa nu aud de u....!!!
    Last edited by m8k; 3rd January 2007 at 22:08.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Inca multi nu au mentalitatea pentru UE!!! Ce a fost a fost bine pentru toti, cam asta vad in ce posteaza unii!!! Daca m-as lua dupa voi, atunci traditia inseamna comunism
    cam asa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    nush dupa ce o facut acest pool ca numa astia 3 cfristi ce mai bantuie pe forum voteaza pe cfr
    Last edited by m8k; 4th January 2007 at 09:03.

  12. #33
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Deci e ca si cum ai intreba care masina e mai tare?bmw sau caruta...
    cfr inca nu e echipa, si nici macar club...si nu sunt sigur daca este echipa a 3-a a clujului.Echipa fanion nu se face in 3 ani, ci in decursul istoriei...
    daca peste 3 ani cfr pica in c(acolo unde ii este locul) si u revine in A, ce o sa spunem....U este echipa fainon a orasului,dar a facut o pauza de la acest "titlu" cat timp cfr a fost in A.
    Astea sunt baliverne si intrebari pt copiii mici.
    Daca intrebi un pusti de 16 ani poate zice ca cfr, dar daca intrebi pe unu care are macar 10 ani in fotbal, o sa rada de intrebarea asta!
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  13. #34
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu am votat cu CFR sa nu fie diferenta asa de mare

  14. #35
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    pai de unde ai vazut rezultatele dinainte sa sti ca e diferenta mare?
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  15. #36
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    eu am votat cu CFR sa nu fie diferenta asa de mare
    Attached Images Attached Images
    Last edited by aLEX_U_1919; 4th January 2007 at 00:28.

  16. #37
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4ndr31 View Post
    pai de unde ai vazut rezultatele dinainte sa sti ca e diferenta mare?
    adica?

  17. #38
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    "Club , stadion , suporteri - totul e mic
    In orasul vostru nu reprezentati NIMIC"
    un mesaj pe care l'ati mia auzit probabil...
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  18. #39
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RazvyVG View Post
    "Club , stadion , suporteri - totul e mic
    In orasul vostru nu reprezentati NIMIC"
    un mesaj pe care l'ati mia auzit probabil...
    Cfr Straini in propriul oras

  19. #40
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    "U -blazonul si mandria CLUJULUI
    cfr -o replica indezirabila"
    de prima parte nu is asa sigur..
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  20. #41
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Este greu de raspuns....depinde fiecare ce-ntelege prin echipa "fanion".As putea spune ca reprezentanta obisnuita a Clujului in L1 este ucluj.
    Personal ma simt mandru de evolutia cfr-lui de la revenirea in prima divizie.Nu stiu cate cluburi pot spune ca au batut in ultimii 3 ani Dinamo,Steaua...ca sa dau cele mai tari nume din fotbalul intern.
    Nu acelasi lucru pot sa-l spun de perioada anilor 80....90 cand "echipa
    fanion"u statea intr-o pozitie nefireasca(capra)cand juca cu Dinamo si nu numai....Daca tot vreti sa analizati sa punem in discutie toate aspectele,nu doar cele care par decupate dintr-un ziar de propaganda comunista.Ce sa spunem ca echipa fanion(chiar si la acest moment) a fost finantata tot timpul de primarie din fonduri bugetare,in timp ce amarastenii din contributiile salariatilor cfr-sti?
    Voi aminti doar un moment petrecut in anul 1978 cand cfr s-a clasat la sfarsitul campionatului in div.B pe 2(in spatele lui Baia-Mare).La ordinul secretarului de partid din Cluj,9 jucatori de la Cfr au fost transferati la ucluj care in urmatorul an a si promovat.Asta-i echipa fanion a orasului...
    Chiar in aceste conditii acest club mic a reusit sa creasca jucatori de valoare.Era anii 96,97...echipa era in div. c ,dar in acelasi timp pe prima scena jucau titulari la alte echipe(o intreaga echipa de cfr-sti):
    -Coroian -National
    -Minteuan,Dulca -Rapid
    -Miszti,Matei,Ilie Lazar - Bistrita
    -Trusca,Costica Olaru,Vadana- ucluj ....lista ramane deschisa.Nu-i retin pe toti.
    Am vazut ca-si dau cu parerea in afara de "prietenii" nostri eterni,indeosebi sustinatorii echipelor de la locul 4 in jos....Dar bineinteles o data cu ascensiunea echipei asteptam si pe cei de la locurile 1-3....Exista o vorba care spune ca doar cei puternici sunt loviti...sincer incerc sa-nteleg frustrarile de care au parte uni sustinatori de echipe titrate care se zbat in mediocritate....
    Consider ca obiectivitatea ar trebui sa ne calauzeasca pe toti in momentele in care incercam sa emitem pareri cu valoare de lege.

  21. #42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •