Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: Cum va fi "U" peste 3 sezoane?

  1. #1
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Cum va fi "U" peste 3 sezoane?

    Pt ca vad ca vizitati cam des sectiunea CFR-ului, din plictiseala presupun, va dau un mic joc. Vreau sa imi ziceti cum credeti ca va fi FC U Cluj peste 3 sezoane. Va fi in liga 1 si va avea performante, sau se va scufunda in mediocritate ca pana acum?

  2. #2
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    foarte greu de spus ... depinde ce facem sezonul urmator de liga I
    [B]90 de ANI [/B]

  3. #3
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    foarte greu de spus ... depinde ce facem sezonul urmator de liga I
    Sau sezonul asta in liga 2
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  4. #4
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    daca si anul asta pierdem promovare avem cel mai naspa club din europa !!! acum parca vrea si conducerea nu doar supporterii PROMOVAREA
    2oo7 "U"e in A
    [B]90 de ANI [/B]

  5. #5
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Ceea ce vrea sa evidentieze CFR1907 este faptul ca dupa 3 ani in Liga 1 CFR Cluj se lupta pt cupele europene. Asta se intampla doar datorita faptului ca acest club este finantat de Pazkany. "U" este sustinuta doar de Consiliul Local si va fi foarte greu pt ei sa se mentina in elita fotbalului romanesc.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  6. #6
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    si poli iasi rezista
    sunt foarte multi oameni bogati in Cluj napoca poate o sa avem si noi un investitor german :ras-plans:
    [B]90 de ANI [/B]

  7. #7
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    75% german 25% ungur. asa stau procentele
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  8. #8
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Totul se reduce la bani....In general o echipa nou promovata vine cel putin cu 5,6 noi titulari in startul campionatului.Problema este ca in acest moment U nu poate sa-si mentina nici jucatorii la final de contract....
    Vad ca incearca solutia de imprumuturi...dar eu personal nu o consider viabila.Poate fi o solutie...
    Da,am vazut o parere foarte pertinenta...pt. a spune ce va fi peste 3 ani,trebuie sa vedem ce va fi dupa primul an.Daca nu se va intampla ceva de genul ca o data cu promovarea vor veni si investitorii,cred ca este condamnata la retrogradare...Ca sa pun in fata doar probleme legate de echipa.Atata doar ca problemele sunt mult mai grave decat ne putem inchipui cand vine discutia de stadion....care este o ruina.

  9. #9
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    75% german 25% ungur. asa stau procentele
    100% ungur, ca o fugit din tara si acuma se da neamt ca-i mai kool ma lasa rece.

    Quote Originally Posted by gica
    Vad ca incearca solutia de imprumuturi...dar eu personal nu o consider viabila.Poate fi o solutie...
    Imprumuturi? Ce imprumuturi? singurul imprumutat e Stoianoff.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #10
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Care saracu n-o prea jucat ca l-o rupt Goga
    Eu sper sa scoatem ceva si de la juniori. Din pacate, in vara i-am dat in loc sa-i tinem. Chiar si asa, nu ne putem plange. O explodat Cordos, s-a intors Bus. Personal imi place si Vascan, are potential. Mai sunt si Farcas, care a debutat la 16 ani, Villand, Taut, toti sub 20 de ani.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  11. #11
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    peste 3 ani se va bate iar la promovare

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    si acuma tu esti ofticat ca voi nu v`ati batut la promovare niciodata? dute sustine pe umt sau pe cefere
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  13. #13
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ofticat vad ca esti tu, si cu prea putine cunostinte despre fotbal ...

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    mai ia si tu o gura de aer proaspat , trage adanc in piept si relaxeaza-te .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  15. #15
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    IN LIGA CAMPIONILOR in locul stelei!!! Mnu ca frana care se bucura si ea de 2 meciuri de cupa Uefa!!! noroc pe ei ca sa joaca tur-retur ca daca nu numa 1 meci prindeau!!

  16. #16
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    sincer spersa se bata si ei acolo sus...si daca cumpara un om de afaceri influent si mai ales cu bani si pe u se poate...noroc

  17. #17
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Vom face fata rigorilor din A...!! NOI murim "U" Niciodata

  18. #18
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Olah și Cara, prea scumpi pentru "U"
    2007-06-13 16:27:00

    Negocierile Universității Cluj cu Politehnica Timișoara, pentru transferurile jucătorilor Adrian Olah și Gabriel Caramarin (foto) au intrat în impas. Lucru recunoscut și de directorul sportiv al "șepcilor roșii", Sorin Vădana. "Trebuia să fiu azi la Timișoara, pentru negocierile finale cu Poli Timișoara. Am amînat vizita deoarece nu m-am înțeles cu fotbaliștii și, în aceste condiții, nu putem continua tratativele. Olah și Caramarin au pretenții financiare exagerate și mult peste posibilitățile noastre. O să mai discutăm doar dacă vor fi dispuși să accepte scăderi substanțiale ale sumelor cerute", a explicat Vădana.

    Sursa: violamania

    P.S Nu aveti bani de astia?
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  19. #19
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    daca le trebuie salarii ca si cum primeau de la Iancu ....

  20. #20
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    nu are sens sa dam o gramada de bani pe fosile cand mai bine luam jucatori mai tineri, dornici de afirmare, cu bani mai putini
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  21. #21
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Cum va fi "U" peste 3 sezoane? in UEFA bine mersi o sa fie
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •