Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 27 of 27

Thread: Istoria fotbalului galatean in prima divizie

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Este adevarat ca in 1981 echipa a fost mutata la Tecuci , Galatiul facand alta echipa?

    se pare ca si in 1975 au fost ceva dizolvari.....
    http://ro.wikipedia.org/wiki/Fotbal_...98colar_Tecuci


    Unde erau stan, duru si sandu atunci?
    Last edited by tim; 25th April 2013 at 10:53.

  2. #23
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Doar o parte din jucatori au plecat atunci la Tecuci.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ""1975 locul de divizionară "B" al echipei Oțelul Galați și o parte din jucători trec la Victoria Tecuci.Echipa rămâne în divizia B până la finele lui 1979 când retrogradează în divizia C."



    Deci?

  4. #25
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    ""1975 locul de divizionară "B" al echipei Oțelul Galați și o parte din jucători trec la Victoria Tecuci.Echipa rămâne în divizia B până la finele lui 1979 când retrogradează în divizia C."
    Deci?
    Eu ce sa iti fac daca sursa ta de informare e wikipedia?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Deci cum e cu DIVIZAREA ? Acum intelegeti de ce astept eu sa va crape obrazul de rusine?Deci asta e istoria vostra ,din 2005 pana acum.




    "
    Pentru a înțelege cum s-a ajuns aici trebuie să ne întoarcem în trecut mai exact în ianuarie 2005, când Asociația Clubul de Fotbal Oțelul a fost lăsată în faliment și în ghearele Fiscului, conducerea de atunci recurgând la o manevră des întâlnită în acea perioadă pentru a salva formația de la Dunăre din punct de vedere financiar.
    Astfel, SC FC Oțelul SA Galați, condusă de “faimoșii” acționari în frunte cu Ionel Borș, a luat-o de la capăt, cu palmaresul roș-alb-albastru, dar cu zero datorii! "


    http://dunareabatrana.ro/20130610268...atre-anaf.html

  6. #27
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Deci cum e cu DIVIZAREA ? Acum intelegeti de ce astept eu sa va crape obrazul de rusine?Deci asta e istoria vostra ,din 2005 pana acum.
    "
    Pentru a înțelege cum s-a ajuns aici trebuie să ne întoarcem în trecut mai exact în ianuarie 2005, când Asociația Clubul de Fotbal Oțelul a fost lăsată în faliment și în ghearele Fiscului, conducerea de atunci recurgând la o manevră des întâlnită în acea perioadă pentru a salva formația de la Dunăre din punct de vedere financiar.
    Astfel, SC FC Oțelul SA Galați, condusă de “faimoșii” acționari în frunte cu Ionel Borș, a luat-o de la capăt, cu palmaresul roș-alb-albastru, dar cu zero datorii! "


    http://dunareabatrana.ro/20130610268...atre-anaf.html
    Hai sa vorbim pe fapte, ca vad ca tot ii dai inainte cu divizarea. Cine a fost conducatorul Asociatiei si cine au fost actionarii celeilalte firme care a preluat Otelul? E o eroare sa numeste divizare, preluarea echipei de catre alti proprietari. La voi a fost simplu, acelasi proprietar a facut doua societatii. Repet, acelasi proprietar. Ti-am mai spus asta de 1 milion de ori, ti-am explicat fiecare detaliu in parte si totusi tu revii o data la cateva luni cu acelasi subiect. Nu ma intereseaza ce spune Dunarea Batrana, faptele astea sunt, astea le prezint si eu. E cam ceea ce se intampla acum la Rapid, Copos din cate am inteles ramane cu datoriile.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •