Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: interviu cu Jeremie Njock la www.expres.ro

  1. #1
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1

    interviu cu Jeremie Njock la www.expres.ro

    http://www.expres.ro/sport/?news_id=129501

    o comparatie interesanta ...

  2. #2
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ... intr-adevar! Dar la ce comparatie te refereai mai exact? Am vazut mai multe.

  3. #3
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Cum ti se pare Craiova fata de Arad?
    La Arad este ca in Occident, in timp ce la Craiova este mizerie multa, sint ciini vagobonzi, pisici si foarte multi tigani.

    http://www.evenimentulzilei.ro/sport/?news_id=129501

    la asta va refereatzi?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #4
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    ... intr-adevar! Dar la ce comparatie te refereai mai exact? Am vazut mai multe.
    la toate

  5. #5
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    pai nu exista decat doua comparatzii. cea pe care am amintit-o mai sus shi urmatoarea:

    Sint mai infocati suporterii aradeni decit cei olteni?
    Exclus. La Craiova sint mai multi fani. Echipa este mai valoroasa, are un nume... Nu exista termen de comparatie
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  6. #6
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Mda................................

    Totusi Njock e al Craiovei, eu zic sa ne vedem de-ale noastre si sa lasam fanii Stiintei sa-si dea cu parerea aici despre ceea ce spun jucatorii lor. Asa e frumos.

  7. #7
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    nu mai jubilati degeaba timisoreni , interviul este comandat si denaturat intentionat de chitu.El a fost luat de mario marcov, trimisul special in Craiova al fratilor Paunescu ,acest morcov este dusmanul de moarte al Universitatii Craiova si al lui sorin Cartu.Are o istorie veche aceasta ura si nu cred ca va intereseaza. A inceput razboiul psihologic si se cauta sa se creeze scandal intre suporteri si Njock, ii sperie pe bucuresteni noua formula a Craiovei .
    Interviul este unul imaginar ,chiar si asa , in versiunea originala era golani.Nu putea Njock sa spuna de tigani, fiti seriosi.Cat despre mizerie ,caini vagaboni mi-e teama ca nu pot vorbi timisorenii, la voi mizeria este la fel de mare, in plus sinteti singurul oras cu centrul cumparat de tigani. Am vazut de foarte multe ori timisoara, datorita drumurilor de interes de serviciu acolo. Nu aveti de ce jubila pentru acest interviu.
    Cred ca niciodata nu se vor termina certurile cu voi,iar toate certurile consider ca le-ati inceput voi.Asta este indubitabil, se pot vedea dovezile clare pe acest forum.

  8. #8
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    pai nu jubilam, Hoffa

    ashteptam o explicatzie care iata ca a venit

    ...pentru ca noi auzisem de Craiova numai lucruri bune de la voi shi ne miram cum de a ajuns o maimutza sa vorbeasca in halul asta de city-ul vostru
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  9. #9
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    nu a vorbit Njock ,a vorbit marioa morcov, se vrea incordarea atmosferei. Iar tu n-are rost sa iei atitudine in locul noastru

  10. #10
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Deci GoPens a pomenit de interviul lui Njock iar prin asta rezulta ca banatenii au inceput scandalul?
    Hoffa, nu sunt eu cel care am spus ca nu e treaba noastra? Chiar inainte de-a posta tu. Daca postam dupa, spuneai ca as fi dat-o la intors. Te rog frumos fii corect si nu te lua dupa unii olteni de-ai tai.

    Da-mi si mie un interviu cu un fotbalist venit la Timisoara din orice alt colt al tzarii sa-ti spuna ca la noi e mai rau ca de unde a venit. Daca-mi dai un astfel de link iti voi da dreptate, pana atunci tu acuzi in replica dar se pare ca nimeni nu te-a atacat.

    P.S. Intre timp poti consulta acest link. Te va face sa gandesti si tu putin mai obiectiv inainte de a ataca Timisoara. Sa mai precizez ca ziarul e bucurestean. http://www.capital.ro/sectiune.php?IdOfSection=3&IdOfMagazine=201&IdOfAr ticle=7951&view=detail

  11. #11
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hoffa
    nu a vorbit Njock ,a vorbit marioa morcov, se vrea incordarea atmosferei. Iar tu n-are rost sa iei atitudine in locul noastru
    daca s-ar fi vrut "incordarea atmosferei" atunci Njock ar fi zis ca suporterii aradeni sunt peste cei olteni
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    gata violentule, sunt chestii pe care deja le stim demult si nu trebuie sa le mai luam la maruntit aici. Cum ti-am mai propus... sa lasam acest topic in grija altora. Nu e treaba noastra.

  13. #13
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    nu neaparat violentule, tocmai pentru asta isi ia banii mario morcov. Ce razboi duce etapa de etapa impotriva lui Sorin, etapa de etapa.....
    Vorba lui deep, fiecare dintre noi si-au facut o impresie indeajuns de proasta despre ceilalti. Nu are rost sa rascolim zilnic taciunii, doar ne vom certa dar parerile proaste despre ceilalti nu se vor schimba niciodata, dimpotriva se vor acutiza.Nu-mi mai fac demult iluzii. Vad ca v-a facut placere sa semnalati acel articol ,probabil va fi si viceversa. Pacat ca ati inceput aceste certuri violent si deep,v-ati mai facut un aliat in persoana lui gopens.Am pierdut cu totii doua luni jignindu-ne.

  14. #14
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    adevaru-i ca nu mi-a placut.
    daca mi-ar fi facut placere n-as fi postat numai linkul ci si citatul.

    oricum nu-i nimeni de pe forum de vina de ce-a zis Njock.

  15. #15
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Hoffa tot ce-o fost a fost. Probabil ca acest topic nu a fost deschis de GoPens cu intentii rele. Probabil a tratat-o... ingrijorat.
    Eu sincer, lasand totul la o parte ma intristeaza sa aud ca unul coborat din cocotier face o asemenea critica la o regiune a tzarii mele. Inseamna ca am ajuns rau. Si aici am lasat de-o parte patriotismul local. Aici vorbesc de Romania per total.

  16. #16
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    daca ar fi spus-o dar este un articol inventat si denaturat in mai multe randuri. Nu a spus Njock nimic , se urmareste simplu ,tensionarea relatiilor.
    intre el si suporteri.
    Voi n-ar trebui sa insistati daca sinteti asa de bine intentionati cum ziceti dar ma indoiesc

  17. #17
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    hoffa, nu am insistat am incercat sa-ti explic motivul pentru care s-ar fi deschis acest topic. A fost pot spune la cererea ta raspunsul meu. Daca te uiti bine de la primul meu mesaj aici am propus s-o lasam balta.

  18. #18
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Nu am citit interviul si nici nu ma intereseaza... deoarece cum s-a spus, se incearca sa se creeze tot felul de tensiuni, ma rog... nu conteaza.
    Adevarul este ca intrebari de genul: unde e mai bine sau care suporteri ti-au placut mai mult sunt adevarate capcane! Nu poti compara UTA cu Craiova fara sa nu trezesti orgolii! Sunt 2 echipe diferite, alte palmarese, acum joaca in divizii diferite, etc... dar fanii sunt la fel de dornici de rezultate si infocati!

    Eu zic ca, daca s-ar juca Cupa Romaniei intre UTA si Craiova sau Poli si UTA (sau restul combinatiilor) ar fi pe putin 40mii de oameni la stadion si de s-ar juca in Congo! Au jucat acum Steaua cu Dinamo si, am inteles ca au fost in jur de 20mii de oameni... Pai cand au jucat Poli cu UTA au fost 40mii la Timisoara... sau Craiova - Steaua... Aici e diferenta... acesta e argumentul pe care sta afirmatia ca in Provincie, echipele de traditie aduc mai multi oameni la stadion si au fani mai infocati decat in Capitala unde isi au "sediul" jumatate din echipele Romaniei! Parerea mea, desigur.

  19. #19
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Hoffa, nimeni nu contesta ca exista tot soiul de conflicte, vizibile si invizibile, in lumea fotbalului romanesc. daca lucrurile stau asa cum spui tu, cum ca interviul e imaginar, denaturat, exagerat samd, nimic mai simplu decat ca Njock in persoana (sau chiar ofiterul de presa al clubului) sa ceara un drept la replica in Evenimentul Zilei in care sa explice foarte clar cum sta treaba. oricum, de acum inainte Njock s-o fi invatat minte si va solicita oricarei persoane care ii ia un interviu o copie a materialului. sau, pardon, le va cere asta ziaristilor bucuresteni pentru ca el a mai dat interviuri si pe cand era la UTA si nu s-a intamplat asa ceva.

    oricum, mi-ar parea rau ca in cazul unui esec in campionat suporterii olteni sa cada in capcana explicatiilor de acest gen (teoria conspiratiei). de urmarit, ca sa reiau formula cu care isi incheiau ziaristii de la fostul "Sportul" mai toate materialele cu continut chipurile exploziv.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  20. #20
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Mario Morcov este corespondentul ziarelor centrale in Craiova, locuieste in Craiova desi nu este oltean.Este platit de GC Paunescu de mai multi ani pentru a tensiona atmosfera la Craiova. Este un caz notoriu in Craiova
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  21. #21
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cel mai bine ar fi ca Njock si chiar conducerea clubului Universitatea Craiova sa ia pozitie in cazul in care interviul a fost denaturat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •