Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: De ce nu se inregistreaza lumea

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    De ce nu se inregistreaza lumea

    Currently Active Users: 91 (38 members and 53 guests)

    53 de oaspeti ?????

    Nu`i cam mult ...

    Ce`ar fi o restrictie de la administratie (cred ca se poate) gen :
    Only registred user can read the forum ...

    Asa se inregistreaza lumea , mai si posteaza ...

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Sau s-ar putea sa intre lumea... sa nu poata citi (asa cum zici tu) si atunci iese automat de pe site... deci nu se mai inregistreaza.

  3. #3
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Paul, asa nu mai vine nimeni. Oamenii vor intai sa vada despre ce e vorba, si dupa aia se inregistreaza, daca vor. Hai sa nu cadem in ridicol, oki?

  4. #4
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    in numarul oaspetilor,daca nu ma insel,sunt inclusi si cei inregistrati dar care au optiunea "ascuns" activata si nu apar in lista...deci numarul membrilor este ceva mai mare...oricum,nu se poate face cea ce propuneai tu paul ca si asa pe OLS sunt mai multe restrictii decat pe alte forumuri...ar fi prea putin primitor pt vizitatori.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Si daca sunt "ascunsi" tot la membrii sunt pusi. I-am numarat acum

  6. #6
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    da...se pare ca mam inselat eu...tu de fapt esti moderator si iti apar in lista si cei ascunsi parca?
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Exact

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Asa e normal. Sunt multi care citesc si la un moment dat se vor hotari sa se inregistreze, daca le place ceea ce vad.

  9. #9
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Corect, dar din moment ce sunt mai multi oaspeti decat useri activi, concluzia e doar una...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Concluzia e una pentru cei care nu au habar despre forumuri. Pe toate forumurile importante numarul membrilor online e mai mic decit cel al userilor. Cel putin pina se stabilizeaza comunitatea, adica in 4-5 ani.

  11. #11
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    Pemanent numarul celor inregistrati este mai mic decat numarul celor neinregistrati, important e traficul in ultima instanta ... stiu un site care are permanent peste 300 de useri inregistrati insa asta este fiindca acolo gasesc eu wrestling si sunt obligat sa ma inregistrez daca vreau sa trag ceva. Aici nu ar avea sens sa pui o asemenea piedica, nu vad de ce ar dori cineva sa limiteze accesul la acest forum doar celor inregistrati. Nu imi imaginez de ce te deranjeaza 50-60 guests? Poate ca au ajuns aici din search-uri pe net sau poate doar trec sa vada anumite discutii privitoare la evenimente sportive "la moda" cum ar fii pumni in gura sau castigarea de medalii.

    @vadim
    te contrazic cu stabilizarea comunitatii, permanent va exista o diferenta de numar in favoarea celor neinregistrati, un exemplu elocvent este computergames si ei au vreo 6 ani.

    p.s. m-am referit exclusiv la forumuri masive din toate punctele de vedere.
    [SIZE="1"]WorldDominator BitchSlap[/SIZE]
    imi puteti scrie pe [email]yahoo@chucknorris.com[/email]!

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E normal sa fie mai mare numarul de guest fata de registred si asta este benefic pentru ca asigura mereu, zilnic, inscrierea membrilor noi. Daca ar fi invers, rata de inscriere ar deveni automat mai mica.

  13. #13
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Concluzia e una pentru cei care nu au habar despre forumuri. Pe toate forumurile importante numarul membrilor online e mai mic decit cel al userilor.
    Nu mai comentez ca nu stiu la cine te-ai referit ca fiind cei care habar n-au de forumuri. Poate revii cu precizari. Eu concluzia asta am dedus-o din ce ai spus tu aici:
    Quote Originally Posted by Vadim
    Sunt multi care citesc si la un moment dat se vor hotari sa se inregistreze, daca le place ceea ce vad.
    Deci, daca nu le place, nu se inregistreaza, asta e reversul. Ceea ce se si intampla in mare parte. Adica sunt mai multi care intra fara sa se inregistreze. Sper ca s-a inteles cat decat.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #14
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    Daca nu ar putea sa vada ma indoiesc ca s-ar inregistra, plus ca nici nu cred ca ar aaprea continutul forumului la cautari pe net. Si pana la urma la ce ti-ar folosii 12k utilizatori cu 0 post-uri cand ai putea avea 1000 activi si 11.000 guest? E cel mai bun sistem asa avand in vedere ca in afara de discutii extrem de interesante si incitante forumul nu are nimic altceva sa ofere.
    [SIZE="1"]WorldDominator BitchSlap[/SIZE]
    imi puteti scrie pe [email]yahoo@chucknorris.com[/email]!

  15. #15
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Multi Guest,chiar mai multi decat cei inregistrati!

  16. #16
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul
    Currently Active Users: 91 (38 members and 53 guests)

    53 de oaspeti ?????

    Nu`i cam mult ...

    Ce`ar fi o restrictie de la administratie (cred ca se poate) gen :
    Only registred user can read the forum ...

    Asa se inregistreaza lumea , mai si posteaza ...
    Uite pe cine-l doare cerebelul ala mic de cum apar userii sau cei care viziteaza OLS ... nu ai teme, nu ai prietena cu care sa-ti petreci timpul? ( nu are asa ceva, nu a avut niciodata )

    TOTI, absoluti toti, mai paulica, toti care viziteaza OLS sunt oameni interesati de acest forum , inregistrati sau nu.

    Get a life si nu te stresa tu de conditia userilor pe OLS.
    Quote Originally Posted by Vadim
    Concluzia e una pentru cei care nu au habar despre forumuri. Pe toate forumurile importante numarul membrilor online e mai mic decit cel al userilor. Cel putin pina se stabilizeaza comunitatea, adica in 4-5 ani.
    Asta e de la sine inteles , un user "cocheteaza" mai intai cu un forum inainte sa se inscrie.
    Lucru normal de inteles pentru oameni care au cat de cat o farama de logica... dar cel care pune intrebarea de la inceputul threadului se pare ca nu poseda asa ceva. Daca nu ai de unde , nici nu cere.

    PS: Bah paulica, zi tu UN SINGUR forum din Romania care are politica asta restrictiva si-ti promit ca-ti fac rost eu de o prietena, prima din viata ta
    Last edited by MariusTR; 9th May 2006 at 08:57.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3,040
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MariusTR
    Daca nu ai de unde , nici nu cere.
    Asta unde ai mai auzit-o?...daca nu are el, sa nu ceara altuia, sau cum? pai de ce? ...sau te refereai la faptul ca daca nu are de unde sa ceara, sa nu ceara...in fine, greu cu romana asta la tine...da' ne-am obisnuit

    Observ ca inca nu ti-a trecut obsesia pentru minori, e de inteles, in general pedofilia e incurabila

  18. #18
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Aliss, cand un minor pune intrebari din astea cum pune individul de mai sus , fara pic de logica, fara sa se gandeasca ca ce intreaba e o ineptie mai mare decat el, zau ca-ti vine sa-l ... iubesti.

    NU EXISTA FORUM IN TARA asta care sa limiteze userii asa cum propune paulica . S-a trezit insa el bistriteanul fruntas sa propuna chestia asta extrem de curioasa si aiurea. Cum sa nu ne intrebam ce-i in caputzul ala mic al lui ?

    In concluzie Vadim a zis exact care e situatia :
    Quote Originally Posted by Vadim
    Asa e normal. Sunt multi care citesc si la un moment dat se vor hotari sa se inregistreze, daca le place ceea ce vad.
    Oaspetii vin, vad despre ce e vorba si apoi se inscriu. Daca-i obligam sa se inscrie doar ca sa scrie fara sa vada in ce context ( O MARE ABERATIE propusa de "idealistul" asta de paulica, dar cu ineptiile lui ne-am obisnuit deja ) , atunci nu-ti va mai scrie nimeni niciodata nimic.

    paulica , pe viitor nu mai pune intrebari aiurea ca si asta ca te faci de ras ...
    Last edited by MariusTR; 9th May 2006 at 09:27.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3,040
    Reputatie
    1
    bine inteligentule....sunt curioasa daca ai vizitat toate forumurile din tara, ca sa poti afirma ca nu este nici unul care "limiteaza userii"...
    azi n-am timp de tine din pacate...dar o sa imi fac vreodata

  20. #20
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    nu exista asa ceva, aliss ... decat in cosmarurile bistriteanului paulica care nu are ce sa faca si se apuca sa puna intrebari ca sa nu-i adoarma unicul neuron.
    Asa ceva nu exista pe un forum din Romania

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    nu credeam ca un om poate fi atat de jalnic...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •