View Poll Results: Va pierde Steaua sansa participarii intr-o cupa europeana?

Voters
62. You may not vote on this poll
  • Da

    27 43.55%
  • Nu

    35 56.45%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Poate pierde Steaua sansa sa joace chiar si in Cupa UEFA?

  1. #1
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1

    Poate pierde Steaua sansa sa joace chiar si in Cupa UEFA?

    La inceputul returului, dupa figura frumoasa pe care a facut-o in Cupa UEFA, credeam ca Steaua e campioana sigur. Nu vedeam cine i-ar putea sta in cale... Acum mai sunt 3 etape si mi-e frica sa nu piarda si locul 2. Voi ce credeti? Poate Steaua sa piarda si locul 2 (aducator al participarii in Cupa UEFA) pana la sfarsitul campionatului?
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Da! Cu un egal si cu victorii pe linie a dinamovistilor si rapidistilor,e foarte posibil !
    Mai ales la atmosfera care e acum !

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mai e nevoie doar de un egal !
    Curios cum se bucura unii ca Dinamo, care n-a jucat fotbal (vorba vine...) decat cu locurile 6-16, ar putea sa ia titlul. Cu meciuri ca la Alba Iulia shi cu 1 punct din 18 in compania careului de ashi bucureshtean. Sa-l ia, ca noi nu-l meritam. Shi oricum, tot degeaba il iau.
    Dak locul 3 ar insemna ca pleaca Gigi shi alaiul lui, mie mi-ar conveni.
    ex-alpopa

  4. #4
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Deh mai frate, daca in returul asta nu jucati chiar nimic... Puteti voi spune ce vreti de Dinamo sau de Rapid, dar astia sunt in stare sa lege actiuni pana in careul advers... Voi dati un gol la 4 meciuri, iar astia au marcat ieri 7 goluri impreuna...
    My inner child beats up your inner child

  5. #5
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    La cum joaca acum echipa....si fara o solutie viabila in atac..DA
    Free Sevilla!!!!

  6. #6
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu am spus si pe "National - Steaua" ca suporterilor stelisti ar trebui sa le fie teama ca nu prind o cupa europeana nu ca Steaua nu va lua campionatul.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred ca Steaua va lua pana la sfarsitul campionatului...noua puncte.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    de timisoara depinde...poate chiar ei ii fac pe "caini" campioni
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  9. #9
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by spinU
    de timisoara depinde...poate chiar ei ii fac pe "caini" campioni
    Pai pana acum Steaua s-a impiedicat cam de toti "dusmanii" declarati ai dinamovistilor...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  10. #10
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    nu cred ca stana sa piarda chiar si UEFA....a avut un parcurs de exceptie in aceasta Cupa anu asta.....dar recunosc ca nu as fi suparat absolut deloc dc nu ar prinde nici locul 2,desi nu cred ca asta o sa se intample
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  11. #11
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    sa pierdem cupele europene anul asta...? hmm,asta inseamna locul 3 si dinamo pe primul loc... desi perfect posibil,nu cred ca vom ajunge in situatia asta...

    oricum,campionatul este din ce in mai departe..chiar daca avem un punct avans,sunt convins ca dinamo bate tot si steaua e obligata ia 6 puncte la brasov si cu timisoara...
    bineinteles,sunt gandiri la cald si sper sa ma insel...
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Sunt 3 posibilitati :

    1) Steaua termina pe 1 , caz in care joaca in Europa STeaua , DInamo si Rapid
    2) Dinamo termina pe 1 , caz in care joaca in Europa Dinamo , Farul si una dintre Steaua si Rapid
    3) Rapid terminina pe 1 , caz in care joaca in Europa Steaua , Dinamo si Rapid.

    Parerea mea este ca Steaua poate sa nu joace in Europa , dar poate la fel de usor sa joace in Champions League.

  13. #13
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Daca Steaua face un egal si Dinamo si Rapid bat tot (foarte posibil) sunt pa
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. 20th May 2005, 00:27

  15. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Potzi sa le multzumeshti lui Dinamo shi Rapid pentru asta
    ex-alpopa

  16. #15
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Si Stelei si celorlalte echipe care au fost in UEFA... Ok Steaua a ajuns mai mereu cel mai sus dintre echipele romanestimai in fiecare an, dar exceptand anul asta tot jos s-au oprit....

    Mai degraba cred ca trebuie multumit lui Giovani Becali care a exportat pe banda rulata.... si alora care au devalizat tara de s-a ajuns la nivelul actual de trai rezultand de aici si scaderea nivelului la care pot fi platiti fotbalistii.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #16
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Nu cred ca Poli va pune bete-n roate Stelei. Vor juca pantru a puncta la impresia artistica si atat. Cu atat mai mult cu cat acolo joaca jumatate din echipa (+ antrenorul) care lua in tur 5 goluri in Ghencea. Dar cine stie ? S-au mai vazut minuni.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  18. #17
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    sunt curios si de suporterii lui poli ce o sa vrea daca de acel meci va depinde campioana...steaua sau dinamo...vor uita acel 1-8 de pe bega?
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  19. #18
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Nu e clar ce vor suporterii ? Este mai mare ura pentru Dinamo decat dorinta lor de revansa. In plus nu prea e important ce vor suporterii, ci ceea ce vor (sau pot) jucatorii.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  20. #19
    manager
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    ar fi o chestie.
    varianta cu rapid campioana ar fi cel mai bine de digerat.
    astfel ar participa in cupe steaua,rapid si dinamo si astfel am putea spera la un parcurs cat mai lung in cupele europene a formatiilor romanesti,lucru care de altfel toti romanii l-ar aprecia.

  21. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alpopa
    Mai e nevoie doar de un egal !
    Curios cum se bucura unii ca Dinamo, care n-a jucat fotbal (vorba vine...) decat cu locurile 6-16, ar putea sa ia titlul. Cu meciuri ca la Alba Iulia shi cu 1 punct din 18 in compania careului de ashi bucureshtean. Sa-l ia, ca noi nu-l meritam. Shi oricum, tot degeaba il iau.
    Dak locul 3 ar insemna ca pleaca Gigi shi alaiul lui, mie mi-ar conveni.
    Mai Popa, tot naiv ai ramas. Pai tu ce crezi ca daca pleaca Gigi, lucrurile vor merge mai bine? Te inseli copile. Daca nu sunt bani, n-avem sanse nici la locul 3. Inainte sa vina Gigi, respectiv in campionatele 1998-1999 si 1999-2000 nici n-am contat in lupta pt. titlu. Si stii de ce? Pt. ca Paunescu nu baga un leu in echipa. Am terminat ambele campionat la mai mult de 20 de puncte de primul loc si la vreo 18 de locul 2. Crede-ma, habar n-ai pe ce lume traiesti. Tu crezi ca gata, vine unul si arunca cu bani la Steaua. Eu vad ca nimeni n-arunca cu bani la nici o echipa, in afara de Gigi care plateste jucatorilor cele mai mari salarii din campionatul romanesc.
    Gandeste inainte sa scrii "perle" pe acest forum.

  22. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Steaua nu poate pierde,facem tot felul de combinatii,daca Poli face,daca Poli zice...va fii cel mai urit titlu luat vreodata de Steaua.nu mai este Steaua noastra asta este Steaua oierului dar ce putem sa facem...speram ca in timp sa se trezeasca la realitate si sa-i lase in pace pe antrenori si jucatori.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •