View Poll Results: Pronostic Steaua - FCM Bacau

Voters
43. You may not vote on this poll
  • 1

    25 58.14%
  • X

    9 20.93%
  • 2

    9 20.93%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 113

Thread: Etapa 28: Steaua - FCM Bacau

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    blat nu ... atat pot jucatorii bacaului ... dinamovistii mai bine ar inchide gura. Stiu ei de ce!

    Accidentarea lui Radoi ... face mai mult rau stelei decat un joc ... mai "bun" al bacaului.

    Apropo de varza ... de ce o jignesti vlade?

  2. #44
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607
    BC e VARZAAAAAAAAAA!!!!!!!
    BLAT BLAT BLAT !!!!

    Vrei si tu placinte moldovenesti ?
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

  3. #45
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    nu mersi
    BLAT DE BLAT
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  4. #46
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Cica suporterii Stelei pleaca de pe Ghencea Stie cineva de ce?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #47
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    unde-i blatu? uite blatu!
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607
    BC e VARZAAAAAAAAAA!!!!!!!
    BLAT BLAT BLAT !!!!
    Esti printre ultimii care ai voie sa-ti deschizi botu ... pardon gura ;
    13 / 27 ... ce iti zice ... o sa fie 16/30 ?

    Stii ce sunt cifrele...
    PM ca sa aflii

    -------
    Ref. la meci , Dica cat ne mai chinui ;

    Campionatul e gata ;
    Timisoara in ultimile 5 deplasari are 4 infrangeri doar 1 victorie

  7. #49
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    puuuu ce pute a blat p-aci pe la meciul asta
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  8. #50
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Paule, ce-ai ma cu Dica?
    Nu stiu daca pot sa-l numesc blat. Bacaul a jucat fara motivatie. Au dat 2 goluri in tot campionatu in deplasare. Doar nu voiati sa dea tocmai in Ghencea?
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  9. #51
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Baa daaaaa... 3 puteau sa dea
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #52
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Mizerabil...

    Tot respectul pentru stelistii care nu au mai suportat circul regizat de cioban si au parasit stadionul.

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    sau au mutat pe eurovision :Evil:

  12. #54
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    dupa un meci ca asta amandoua echipe merita sa fie trimise direct in divizia C
    iti bati joc de tot fotbalul romanesc, felicitari Argesului pentru jocul cinstit, felicitari Nationalului pentru jocul cinstit.
    Se pare ca campioana e decisa de ceva vreme... is curios daca si Poli o sa-si menajeze jucatori pentru ceva amical dupa ce se incheie campionatul ... sper ca nu
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Un meci, o comedie neagra.....

    S-a deschis sezonul de blaturi !!! Crezand poate ca stelishtii vor aprecia "spectacolul", asha cum fac meci de meci fanii din "Groapa", Cavalerul Luminii shi-a bagat picioarele de tot in stema shi simbolul Stelei, apeland, cu 3 etape inainte de final, la tacticile borciste : o delicatesa de blat, cu multa frishca shi.....gorile umflate cu rahat.
    Dar sa o luam pe rand, cu inceputul.....
    Ursul a dat intrare libera la tribuna a doua shi peluze...un prim pas greshit - pesemne, gandea filozoful, publicul o sa-mi strige numele din primul shi pana in ultimul minut - Bogdaproste Faraoane'! Multzumim pentru pomana !!! Tactica a fost insa dejucata de cele 2 galerii steliste, Nordul shi Sudul pastrand tacerea in primele 15 minute ale meciului. In tot acest timp stadionul era ca un mormant, singurele glasuri care se auzeau fiind ale oaspetzilor : "fecemebacau".
    Din minutul 10 incepe sa fie servit rahatul, aruncat pe tava la peluza de sub tabela : circa 20-30 de gorile umflate cu pompa coboara in viteza spre suporterii din Sud, incercand sa-i impiedice sa afisheze bannerele pregatite. Dar cei cateva zeci de ultrashi, care meci de meci canta non-stop, chiar daca nu pot fi mereu auzitzi, n-au fost lasatzi singuri : in acel moment tribuna a II-a shi peluza Nord au reactzionat cu huiduieli shi "Rushine!". Totul a culminat cu "Gigi lasa-ne !" scandat de aproape intreg stadionul. Cei din Sud au aplaudat in semn de recunoshtintza pentru suportul intregului stadion. Paradoxal, jandarmii au facut shi ei ceva bun in acest an, intervenind shi creind o zona tampon intre gorile shi ultrashi. Imediat s-au desfacut, rand pe rand, bannerele : "CU PUMNUL SHI CU URA NU NE POTZI INCHIDE GURA !!!" a fost unul dintre cele mai sugestive.
    Cele doua peluze au incurajat apoi echipa, cu pauze destul de dese in care se scanda "Walter Zenga", "Lacatush" shi "Gigi Gigi lasa-ne!".
    Circul de pe teren, organizat grosolan (probabil din lipsa de experientza in domeniu) n-a mai fost gustat de public in repriza secunda. Cele doua galerii nu au mai cantat deloc, multzumindu-se sa dea tonul la scandari impotriva oierului shi al iepurashului acestuia. Din minutul 60 insa totul a depashit orice limite, iar suporterii stelishti au dovedit inca o data ca sunt fideli fotbalului shi nu minciunii. Ambele peluze, precum shi mare parte din tribuna a II-a, au inceput sa se goleasca, in drum spre ieshire fiind scandate "Fara Blaturi !" shi "Sa plece tot stadionul !"
    ---------------------------
    Am asistat in aceasta seara la dovada indubitabila cu privire la caracterul Capitanului : acesta priveshte Steaua ca pe propria lui moshie! Are impresia ca poade da ordine oricui, are impresia ca i se poate permite orice !!! Ei bine, astazi, suporterii stelishti (shi spre uimirea mea shi cei de la peluza I, pe care-i credeam aservitzi) au aratat ca in Ghencea nu se poate asha ceva !!! S-a facut un prim pas contra dictaturii prostului gust, al nesimtzirii shi intolerantzei. Cel care are impresia ca banul poate comanda orice va pieri asha cum s-a ridicat : de mana suporterilor stelishti! Vreau sa multzumesc pe aceasta cale tuturor suporterilor stelishti care n-au mai rezistat acestei murdarii ! Respectul meu pentru cele doua peluze shi in special celor din Sud, nishte eroi care nu s-au lasat induplecatzi de papushile gonflabile ale oierului.
    Legat de blat se pot spune multe. Insa ce ramane e ca Bacaul a inceput meciul fara cei mai buni 5 titulari, ca portarul oaspetzilor a facut figuratzie, ca anumitzi jucatori au mimat fotbalul. Stelishtilor nu le pot reprosha nimic, poate ca ei n-au shtiut, insa conducerile celor doua cluburi shi jucatorii care au mimat astazi fotbalul nu merita nici cel mai mic respect !!!
    Gigi Becali a reushit in aceasta seara sa scufunde Steaua shi mai adanc in mocirla in care a bagat-o prin comportamentul sau shi al acolitzilor sai. Din aceasta trista seara Steaua a decazut. Gigi Becali a reushit sa coboare Steaua pe aceiashi treapta pe care Dinamo se scalda de ani buni : a furtului shi a minciunii ! Ca stelist nu-mi ramane decat sa sper decat ca spiritul Stelei va ramane viu in fiecare inima rosh-albastra. NU VOI INGHITZI MINCIUNA SHI NU VOI ACCEPTA FURTUL! N-O FACETZI NICI VOI !!!
    Respect suporterilor adevaratzi !!! Cine are ochi sa vada! Cine are urechi sa auda!

    PS : GIGI! Asculta-i pe fanii bacauani : "GIGI VINO LA BACAU" !!!!
    ex-alpopa

  14. #56
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    cred ca "mainile lui SECHE si ale ciobanului s-au strans iara " pt acest meci .....respect galeriei steliste care arata ca este cu " capul pe umeri "
    inca o data , imi pare rau ca l-au rejectat pe Zenga pentru ca laurii de campioni sa ii ia limbutul si lingaul ala de : tzitzi dumitriu
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  15. #57
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alpopa
    S-a deschis sezonul de blaturi !!! Crezand poate ca stelishtii vor aprecia "spectacolul", asha cum fac meci de meci fanii din "Groapa", Cavalerul Luminii shi-a bagat picioarele de tot in stema shi simbolul Stelei, apeland, cu 3 etape inainte de final, la tacticile borciste : o delicatesa de blat, cu multa frishca shi.....gorile umflate cu rahat.
    Dar sa o luam pe rand, cu inceputul.....
    Ursul a dat intrare libera la tribuna a doua shi peluze...un prim pas greshit - pesemne, gandea filozoful, publicul o sa-mi strige numele din primul shi pana in ultimul minut - Bogdaproste Faraoane'! Multzumim pentru pomana !!! Tactica a fost insa dejucata de cele 2 galerii steliste, Nordul shi Sudul pastrand tacerea in primele 15 minute ale meciului. In tot acest timp stadionul era ca un mormant, singurele glasuri care se auzeau fiind ale oaspetzilor : "fecemebacau".
    Din minutul 10 incepe sa fie servit rahatul, aruncat pe tava la peluza de sub tabela : circa 20-30 de gorile umflate cu pompa coboara in viteza spre suporterii din Sud, incercand sa-i impiedice sa afisheze bannerele pregatite. Dar cei cateva zeci de ultrashi, care meci de meci canta non-stop, chiar daca nu pot fi mereu auzitzi, n-au fost lasatzi singuri : in acel moment tribuna a II-a shi peluza Nord au reactzionat cu huiduieli shi "Rushine!". Totul a culminat cu "Gigi lasa-ne !" scandat de aproape intreg stadionul. Cei din Sud au aplaudat in semn de recunoshtintza pentru suportul intregului stadion. Paradoxal, jandarmii au facut shi ei ceva bun in acest an, intervenind shi creind o zona tampon intre gorile shi ultrashi. Imediat s-au desfacut, rand pe rand, bannerele : "CU PUMNUL SHI CU URA NU NE POTZI INCHIDE GURA !!!" a fost unul dintre cele mai sugestive.
    Cele doua peluze au incurajat apoi echipa, cu pauze destul de dese in care se scanda "Walter Zenga", "Lacatush" shi "Gigi Gigi lasa-ne!".
    Circul de pe teren, organizat grosolan (probabil din lipsa de experientza in domeniu) n-a mai fost gustat de public in repriza secunda. Cele doua galerii nu au mai cantat deloc, multzumindu-se sa dea tonul la scandari impotriva oierului shi al iepurashului acestuia. Din minutul 60 insa totul a depashit orice limite, iar suporterii stelishti au dovedit inca o data ca sunt fideli fotbalului shi nu minciunii. Ambele peluze, precum shi mare parte din tribuna a II-a, au inceput sa se goleasca, in drum spre ieshire fiind scandate "Fara Blaturi !" shi "Sa plece tot stadionul !"
    ---------------------------
    Am asistat in aceasta seara la dovada indubitabila cu privire la caracterul Capitanului : acesta priveshte Steaua ca pe propria lui moshie! Are impresia ca poade da ordine oricui, are impresia ca i se poate permite orice !!! Ei bine, astazi, suporterii stelishti (shi spre uimirea mea shi cei de la peluza I, pe care-i credeam aservitzi) au aratat ca in Ghencea nu se poate asha ceva !!! S-a facut un prim pas contra dictaturii prostului gust, al nesimtzirii shi intolerantzei. Cel care are impresia ca banul poate comanda orice va pieri asha cum s-a ridicat : de mana suporterilor stelishti! Vreau sa multzumesc pe aceasta cale tuturor suporterilor stelishti care n-au mai rezistat acestei murdarii ! Respectul meu pentru cele doua peluze shi in special celor din Sud, nishte eroi care nu s-au lasat induplecatzi de papushile gonflabile ale oierului.
    Legat de blat se pot spune multe. Insa ce ramane e ca Bacaul a inceput meciul fara cei mai buni 5 titulari, ca portarul oaspetzilor a facut figuratzie, ca anumitzi jucatori au mimat fotbalul. Stelishtilor nu le pot reprosha nimic, poate ca ei n-au shtiut, insa conducerile celor doua cluburi shi jucatorii care au mimat astazi fotbalul nu merita nici cel mai mic respect !!!
    Gigi Becali a reushit in aceasta seara sa scufunde Steaua shi mai adanc in mocirla in care a bagat-o prin comportamentul sau shi al acolitzilor sai. Din aceasta trista seara Steaua a decazut. Gigi Becali a reushit sa coboare Steaua pe aceiashi treapta pe care Dinamo se scalda de ani buni : a furtului shi a minciunii ! Ca stelist nu-mi ramane decat sa sper decat ca spiritul Stelei va ramane viu in fiecare inima rosh-albastra. NU VOI INGHITZI MINCIUNA SHI NU VOI ACCEPTA FURTUL! N-O FACETZI NICI VOI !!!
    Respect suporterilor adevaratzi !!! Cine are ochi sa vada! Cine are urechi sa auda!

    PS : GIGI! Asculta-i pe fanii bacauani : "GIGI VINO LA BACAU" !!!!
    AM fost la meci si am plecat prin min 70
    RESPECT SUD si pt stelisiti adevarati.
    Iar pt prima data jandarmiii
    Dar stiau ca dc nu se opun agresiuni iese RAZBOI , si Mustata la pauza a fugit la stapan sa-i spuna ca nu poata controla galeria NORD si sa retraga PRIMATELE ca fanii sunt din ce in ce mai violenti.
    PRIMA BATALIE CASTIGATA CU CIOBANUL , razboiul va fi lung dar VOM INVINGE.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  16. #58
    saprosan fiker's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    M-a bucurat gestul suporterilor stelisti. Ar fi momentul sa nu-i mai bagam in seama pe toti prostii si sa-i ridicam in slavi doar pentru faptul ca au bani. Sa dispara odata pentru totdeauna fauna asta mizerabila si sa apara oamenii competenti!

  17. #59
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Gata, s-a terminat, fratilor. Am fost la meciu cu cluju, iar acu mi-a fost sila si m-am uitat la tv. Nu se mai poate asa ceva. In ultima etapa tre sa mergem cu mic cu mare sa izgonim oieru din ghencea ca nu se mai poate. Nu m-am simtit atat de umilit niciodata. Nu avem nevoie de blaturi. Dinamovistii ar trebui sa fie alaturi de noi si sa-i zboare pe netzoiu si pe borcea. Cu asemenea specimene nu vom ajunge nicaieri. Ganditi-va ca astia se imbogatesc pe spinarea noastra. :degete: la toti. Nu ma intereeseaza cine castiga titlul, afara cu javrele din fotbal
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  18. #60
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    BRAVO!!!! e tot ce pot spune
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  19. #61
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    ce mizerie..................!!!!!!!!!!!!!
    bv suporterilor care au plecat de la stadion in min 70!!!!!!!
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  20. #62
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Respect pt. suporterii care nu accepta blaturi.

  21. #63
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Esti printre ultimii care ai voie sa-ti deschizi botu ... pardon gura ;
    13 / 27 ... ce iti zice ... o sa fie 16/30 ?
    cu tie o sa port un dialog doar cand o sa arati ca stii cat e arctg de 45
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •