Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 142

Thread: Transferuri Poli Iasi

  1. #85
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    naiba sa ii ia...sa razdangit probabil vazand ce varza e din cauza politicii si din cauza articolului ala idiot de la ieseanul X((((

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Sa recapitulam. Au plecat tradatorii aia doi plus Gava, si au venit pana acuma Mijin,Tarlea, Paruolo, care se pare ca va fi oprit, si probabil Adrian Ilie, Naidin si mai este in probe un pusti de la Scoala Gica Popescu.

  3. #87
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    totusi, ce e asa mare valoare Naidin asta, de se zbate Popa atat...parca vad ca are soarta lui Vrajitoarea, pt care s-a zbatut la fel de mult nea Popica....daca se joaca la Timisoara doar ca sa "castige 2 jucatori de valoare", nu mai calc la stadion returul asta

  4. #88
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by poliis View Post
    daca se joaca la Timisoara doar ca sa "castige 2 jucatori de valoare", nu mai calc la stadion returul asta
    idem si pentru mine
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  5. #89
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Ce spuneti despre Tilinca?Poate ajune la Iasi?
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Nu cred. El vrea la FC Arges ....
    Cat despre poliis si noir, hai, ma, terminati-o. Voi nu intelegeti ca avem datorii de cateva sute de mii de dolari? De unde mai vreti bani de cumparat jucatori?
    Stati linistiti, ca nu se vinde nimeni. Meciul va fi corect. Putem castiga sau pierde, s-au mai vazut multe surprize. Asta e situatia... Nici mie nu-mi convine, dar incerc sa gandesc obiectiv.

  7. #91
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    eu nici nu am zis ca se vinde ceva...dar daca accepta compromisuri din astea pt 2 jucatori (care nici nu-i vad sa fie peste media echipei), arata clar ce fel de mentalitate are conducerea (mai bine mai promoveaza vreo 2 tineri)

  8. #92
    incepator ghettou__dacia's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    iasi
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Transferuri

    Hai sa fim realisti, la ce criza este in linia mediana a Politehnicii, un fotbalist de talia lui Naidin ne poate fi extrem de util !.... Asta daca se va finaliza venirea lui in Copou... La fel de posibil este ca transferul timisoreanului sa fie un fiasco, cum a fost si al lui Vrajitoarea.... sau al lui Ciubancan, despre care aud ca va pleca la Resita pana in vara.....
    Dar hai mai intai sa-l vedem la lucru in Copou si abia apoi sa ne dam cu presupusul !....

    Mai trist este ca nu s-a reusit aducerea nici unui atacant, ca in fata mi se pare ca este deranj mare..... Mai ales dupa plecarea lui Onofras la Urziceni....
    [COLOR="Blue"]INTOTDEAUNA SUPERIORI !!![/COLOR]

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Sa vedem, poate vine Tilinca... Iar Palimaru n-a jucat chiar rau in amicale. Poate scapa de ghinioanele pe care le-a avut pana acum cu accidentarile, si ne va ajuta.

  10. #94
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    prin venirea lui TILI-gol ne vom completa si putem sa atacam returul de campionat increzatori ca putem face o figura frumoasa

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Palimaru a inscris aproape in fiecare amical, mai putin in cele cu Bacaul, cand a fost plecat la nationala de tineret. Ca de obicei, el face meciuri bune in pregatire, iar apoi in campionat se accidenteaza, ori pateste ceva. Poate in retur ne va ajuta mai mult ca pana acum.

  12. #96
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@ View Post
    ..... Meciul va fi corect. Putem castiga sau pierde, s-au mai vazut multe surprize. Asta e situatia... Nici mie nu-mi convine, dar incerc sa gandesc obiectiv.
    Pierdem in Cupă, și câștigăm în Campionat!
    Asta ca să împăcăm "și capra și varza"!
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  13. #97
    incepator ghettou__dacia's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    iasi
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Tilinca-Naidin-Adi Ilie

    Daca dam lovitura si reusim sa-i transferam pe naidin, adi ilie si tilinca, eu zic ca o sa avem un retur linistit, fara emotii.... Pentru ca, sa fim realisti, lupta pentru evitarea retrogradarii va fi apriga !... Exceptand Jiul - care e practic ingropata - si, partial, nationalul, toate echipele de la locul 8 in jos lupta pentru supravietuire.... Numai ca, in timp ce ceahlaul, u.t.a. sau urziceniul s-au intarit considerabil, noi, alaturi de national sau vaslui nu prea am rupt gura targului pe piata transferurilor..
    Asa ca, nechita-boca faceti tot posibilul pt a-i aduce in copou pe cei trei... si totul va fi !!!!!!!!!
    [COLOR="Blue"]INTOTDEAUNA SUPERIORI !!![/COLOR]

  14. #98
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ghettou__dacia View Post
    Numai ca, in timp ce ceahlaul, u.t.a. sau urziceniul s-au intarit considerabil, noi, alaturi de national sau vaslui nu prea am rupt gura targului pe piata transferurilor..
    vasluiul chiar a adus jucatori f buni, si destui...eu as pune in lista asta pe farul, care nu cred ca a adus vreun jucator (panduru is crazy )

  15. #99
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Din ce am inteles au cazut transferurile lui Adi Ilie si Naidin ar mai ramane Tilinca,ar fi foarte bine daca ar veni,e un jucator cu experienta in intertoto(a marcat impootriva celor de la Saint-Ettiene si parca si cu Bilbao).Ne-ar ajuta mult venirea lui
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  16. #100
    sport legend codrind's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    IAȘI
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Din ce am inteles au cazut transferurile lui Adi Ilie si Naidin :

    Dacă au căzut...
    NU e din cauza noastră, ci din ... obișnuința unora să câștige prin NECINSTE, prin FURT.....
    Tacerea e moartea. Cine-ti cere sa taci, iti cere prea mult. - Tahar Djaout

  17. #101
    incepator ghettou__dacia's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    iasi
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    PALIMARU - transferul iernii in Copou !!!

    dincolo de ipoteticile transferuri ale lui naidin, adi ilie sau tilinca in copou, eu cred ca cel mai important transfer al Politehnicii in aceasta iarna va fi....... PALIMARU !!!
    la cate goluri a marcat in aceasta pauza competitionala, nu ar fi de mirare ca el sa fie cel revelatia primaverii in copou!!....
    ce ziceti ?.....
    [COLOR="Blue"]INTOTDEAUNA SUPERIORI !!![/COLOR]

  18. #102
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    daca i-ar da popa incredere poate ar fi o revelatie...da el prefera sa-l bage pe barbaru de cernoch decat pe el .
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  19. #103
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    pe Popa nu prea il vad sa aiba incredere in tineri...mai pe la toate emisiunile tv ii critica pe Tincu si pe Palimaru...parca vad ca si acum o sa joace cu portughezul ala

  20. #104
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    eu nu stiu ce revelatie vi se pare Palimaru.. da numa de injurat e bun... asta nu o zic numai eu... lumea abia asteapta sa faca o greseala...
    nu e in stare sa faca o preluare... e greoi...
    singura calitate ar fi ca o baga in poarta ... cam atat si trebuie... dar un dribling... nimic.
    sper ca prin increderea acordata de Popa sa ajunga la o forma buna...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  21. #105
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    poate ar trebui promovati 1-2 atacanti de la poli 2, dar in aceste conditii trebuie sa fim calmi si rabdatori cu ei, asa cum am facut si cu tincu si cu palimaru

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •