Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 142

Thread: Transferuri Poli Iasi

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Un argentinian in probe la Poli Iasi

    Antrenorul Ionut Popa, testeaza un jucator argentinian, Gustavo Paruolo, in virsta de 27 de ani.
    Paruolo poate evolua atit ca fundas stinga, cit si ca mijlocas stinga. El a jucat incepind cu anul 2000 in prima liga argentiniana la San Lorenzo, Juventud Antoniana, Los Andes, Nueva Chicago, All Boys, pentru ca, in ultimii doi ani, sa fie legitimat la La Plata si Audax Italiano (vicecampioana din Chile, pina la finele anului trecut).

    Paruolo a declarat ca nu a auzit de Poli Iasi pina acum, dar ca stie de performantele reusite in ultimii ani de Steaua, Dinamo si Rapid: "Stiu ca, in Romania, sunt citeva echipe puternice, precum Steaua, Dinamo sau Rapid, care, in ultimii ani, au facut o figura frumoasa in Cupa UEFA. De Poli Iasi nu am auzit pina a ajunge aici, dar sper sa demonstrez ca merit sa joc la aceasta echipa si antrenorul sa ma pastreze in lot. Am auzit de toti marii jucatori, Hagi, Mutu sau Chivu, care au plecat din Romania la echipe de top din Europa. Asta inseamna ca Liga I este un campionat puternic. Dintre jucatorii argentinieni care evolueaza in Romania il stiu pe Diaz, care a fost la Ceahlaul Piatra Neamt, si, bineinteles, pe Martin Saric, de la Poli Iasi!", a spus jucatorul.

  2. #65
    senior bizarr's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@ View Post
    Un argentinian in probe la Poli Iasi

    Antrenorul Ionut Popa, testeaza un jucator argentinian, Gustavo Paruolo, in virsta de 27 de ani.
    Paruolo poate evolua atit ca fundas stinga, cit si ca mijlocas stinga. El a jucat incepind cu anul 2000 in prima liga argentiniana la San Lorenzo, Juventud Antoniana, Los Andes, Nueva Chicago, All Boys, pentru ca, in ultimii doi ani, sa fie legitimat la La Plata si Audax Italiano (vicecampioana din Chile, pina la finele anului trecut).

    Paruolo a declarat ca nu a auzit de Poli Iasi pina acum, dar ca stie de performantele reusite in ultimii ani de Steaua, Dinamo si Rapid: "Stiu ca, in Romania, sunt citeva echipe puternice, precum Steaua, Dinamo sau Rapid, care, in ultimii ani, au facut o figura frumoasa in Cupa UEFA. De Poli Iasi nu am auzit pina a ajunge aici, dar sper sa demonstrez ca merit sa joc la aceasta echipa si antrenorul sa ma pastreze in lot. Am auzit de toti marii jucatori, Hagi, Mutu sau Chivu, care au plecat din Romania la echipe de top din Europa. Asta inseamna ca Liga I este un campionat puternic. Dintre jucatorii argentinieni care evolueaza in Romania il stiu pe Diaz, care a fost la Ceahlaul Piatra Neamt, si, bineinteles, pe Martin Saric, de la Poli Iasi!", a spus jucatorul.
    http://img48.imageshack.us/img48/547...3082113ig7.jpg

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Se pare ca argentinianul e pe placul lui Popica, si sunt mari sanse sa ramana la Poli. A fost coleg la juniori cu Saric, si a jucat cu vicecampioana statului Chile in Cupa Libertadores.
    O sa-l vedem maine. Gustavo Paruolo

  4. #67
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    sa speram ca p sa fac treaba buna Gustavo Paruolo

  5. #68
    incepator ghettou__dacia's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    iasi
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    :((((



    Două dintre reprezentantele Moldovei în Liga I, Poli Iași și FC Vaslui, s-au duelat astăzi într-un meci amical, gazdele fiind învinse cu scorul de 2-3 (1-1). Pentru ieșeni au marcat Sfârlea '40 și Pălimaru '80, în timp ce pentru vasluieni au punctat Temwanjira '26, '48 și Gheorghiu '47.

    Poli Iași a jucat în următoarea formulă: Brăneț (Pleșca '58) - Onuț, R. Ciobanu, Ir. Ionescu (Iurișniți '46) - Buta (Dianu '86), Paruolo (Ciubăncan '79) - Tincu (Tobă '79), Mijin (Cl. Ionescu '88), Sfârlea (Toma '67) - Bâlbă (Ribeiro '74), Pălimaru.

    Pentru SC Vaslui au evoluat: Hăisan - Ivan, Panait (Buhăescu '78), Mardare, Apostol (Buhuș '65) - Zmeu (Ljubinkovici '65), Sabău, Cotolan (Cornea '70), Doboș (Neagu '70) - Temwanjira (Bukvici '52), Gheorghiu (Frunză '75).

    La finalul partidei, antrenorul ieșenilor, Ionuț Popa, a declarat că nu are ce să le reproșeze jucătorilor săi, chiar dacă au pierdut: "Majoritatea au evoluat bine... Nu prea am ce să le reproșez! Am luat goluri impardonabil de ușor! A contat mult și faptul că am schimbat sistemul de joc de la o repriză la alta... Mă deranjează că nu reușim să înscriem, chiar dacă ne creăm ocazii. În minutul 30 ar fi trebuit să avem cel puțin 3-0! În plus, astăzi au lipsit Țârlea, Sarici, Bernard, Miclea, Czernoch și Mitrovici, toți accidentați".

    De partea cealaltă, antrenorul Viorel Hizo s-a declarat mulțumit doar de evoluția titularilor: "Până în minutul 60, când am început să fac schimbări, jocul a mers foarte bine! Îngrijorător este faptul că am luat ambele goluri din faze fixe...".

    Referitor la amicalul cu Poli Iași, Porumboiu a declarat că FC Vaslui a evoluat destul de bine, dar că nu este încă mulțumit: "A jucat destul de bine Vasluiul, dar eu vreau să joace și mai bine!"
    [COLOR="Blue"]INTOTDEAUNA SUPERIORI !!![/COLOR]

  6. #69
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    ne luam revansa in campionat !!!

  7. #70
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Asta e sigur
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #71
    incepator ghettou__dacia's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    iasi
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Pariati ????........

    Fuck pariu ca:

    1. Iasul va juca la timisoara meciul de cupa.
    2. Vom pierde "onorabil" pe Bega, dupa un joc de "mare angajament"....
    3. Se vor rezolva transferurile lui adi ilie si naidin de la timisoara in copou !....

    Cine se prinde ?....

    BOCA, ai de la noi !!!!!!!!!


    Ionut Popa: "Accept propunerea lui Iancu!"
    2007-02-04 16:44:00

    Dupa doua zile de razboaie purtate prin presa si acuzatii de santaj pe de-o parte si de "orgolii prostesti" de cealalta parte, iesenii si timisorenii au hotarat sa cada la pace. Astfel, dupa ce s-au mentinut fermi pe pozitii, refuzand sa accepte propunerea lui Marian Iancu (foto), presedintele Politehnicii Timisoara, de a juca partida ce Cupa pe "Dan Paltinisanu", conducatorii formatiei din Copou s-au hotarat sa accepte. "Ne vom intalni maine dimineata, am sa propun domnului Boca sa acceptam propunerea banatenilor si sa jucam la Timisoara. Vom avea astfel jumatate din castiguri din bilete, transport si cazare asigurate, iar la nevoile noastre acestea sunt binevenite. La Pitesti, riscam sa avem 200 de spectatori si sa nu ne alegem cu nici un ban. Plus ca, jucand la Timisoara, pot discuta venirea a doi jucatori. Adrian Ilie gratis iar pe Naidin pot obtine un pret acceptabil, pe care ni-l putem permite. Maine le voi aduce la cunostinta celor de la Poli Timisoara ca acceptam", a declarat Ionut Popa, tehnicianul iesenilor.
    [COLOR="Blue"]INTOTDEAUNA SUPERIORI !!![/COLOR]

  9. #72
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    ok...sa o auzim si pe asta !!! daca e asa, jucam la timisoara, le luam cei 2 jucatori si in pe deasupra ii si batem ...ce misto ar fi :X:X:X

    Forta Iasu !!!

  10. #73
    junior Q.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    IASI
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    O situatie dar mai ales o decizie de tot rahatul...daca e adevarat, mi-e rusine ca tin cu echipa asta !

  11. #74
    incepator ghettou__dacia's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    iasi
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Dezamagire....

    Daca declaratiile din gsp sunt intr-adevar ale Profesorului si prezumtiile mele se adeveresc...... fuuuuckkkk, ... e rusinos....
    ......inca mai sper sa fiu eu paranoic.... desi nu cred ...
    ........pls, hai sa nu fim slugi !!!!!!!!!!!!!
    ....orice, dar sa nu ne prostituam ...... e prea mult !!!!!!!!
    ....... boca, meriti sa te
    [COLOR="Blue"]INTOTDEAUNA SUPERIORI !!![/COLOR]

  12. #75
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    gata ma...nu Boca este de vina, ci autoritatile si ca noi (inca) nu avem un investitor serios...avem n investitori mici care nu dau aproape nimic !!!

  13. #76
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    De toata panarama care domneste la Poli Iasi e de vina Nichita care foloseste clubul doar pentru a aduna capital politic si din dorinta lui de a controla tot ce se intimpla la club . Cine doreste sa investeasca in ceva ce nu il poate controla si conduce . Dupa ce perioada de transferuri e gata vin la club si niste amariti de bani .
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  14. #77
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    sa vina cat mai repede un investitor serios !!!

  15. #78
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    peste vreo 2 luni se implineste un an de cand "am intrat in aceasta pasa neagra" din punct de vedere financiar.
    pana atunci totul mergea bine, binisor, dar de un an incoace totul e varza

  16. #79
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    totusi va rasari(din nou) soarele pe strada noastra

  17. #80
    hmdea
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    851
    Reputatie
    1
    sa vina Zapodeanu

  18. #81
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    nu ati vazut ca se formeaza Asociatia de Promovare a Sportului Iesean, care va avea un buget de 70 miliarde...din care 40 vor fi directionati spre echipa de fotbal...daca se rezolva treaba asta, vom avea un buget cat de cat stabil, nu prea mare, dar macar stabil

    si oricat de "amic" imi este Boca, inca nu pot sa il iau la injurat, ca nu am vazut sa se fi hotarat ca jucam la Timisoara...cei care il ataca sa mai astepte intai, sa vada ce decizie va lua

    de brazilian, am vazut ca nea Popica e dezamagit...poate macar argentinianul se va remarca

  19. #82
    Registered User
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by B0gdaaaN View Post
    sa vina Zapodeanu
    nu sa vina, ca deja are 33% din actiuni...sa inceapa sa dea bani mai des si mai multi !!!

  20. #83
    junior Q.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    IASI
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporteru_1st View Post
    nu sa vina, ca deja are 33% din actiuni...sa inceapa sa dea bani mai des si mai multi !!!
    NU are nici o actiune...s-a razgandit atunci si a dat banii ca donatie. PUTREDE mai sunt apele in Copou !

  21. #84
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporteru_1st View Post
    nu sa vina, ca deja are 33% din actiuni...sa inceapa sa dea bani mai des si mai multi !!!
    nu are nimic...99% are Consiliul Local

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •