View Poll Results: Pronostic FC Arges - Rapid

Voters
24. You may not vote on this poll
  • 1

    4 16.67%
  • X

    5 20.83%
  • 2

    15 62.50%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 64

Thread: Etapa 28: FC Arges - Rapid

  1. #43
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Uneori am avut senzatia ca jucatorii nostri ca nu vor mai mult. Extrem de slab au jucat.Aveam sperante ca o putem depasi pe Steaua.. la titlul nu ma gandeam insa asa si locul 3 e in pericol
    @Fia: Nu trebuie sa judecam astfel de pusti.. din pacate in final ei sunt cei care au de pierdut. Si nu doar in sport.
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  2. #44
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Auziti copii, la toti care ati zis ca va fii blat de la mine cu galeata multa multa :degete: :degete: :degete: :degete: :degete: :degete:. Cu dedicatie speciala pentru Paul, baiatul de la Bistritza care stia el sigur ca e blat
    in caz ca nu va stiti...
    ultravioletcanada E_C_D THE HUN radcom Paul
    si dlgicu zicea ceva de blat... dar nu ceva clar, deci el scapa

    PS: paul inca 2 galeti de la mine bonus
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #45
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Nu E Vina Lor !
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  4. #46
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    da a cui?
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #47
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    A alora care le umplu mintile cu porcarii... a televizorului...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #48
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    A celor care nu cunosc istoria.
    istoria nu a mintit niciodata
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  7. #49
    banatzan THE HUN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Valhalla
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    in caz ca nu va stiti...
    ultravioletcanada E_C_D THE HUN radcom Paul
    si dlgicu zicea ceva de blat... dar nu ceva clar, deci el scapa

    PS: paul inca 2 galeti de la mine bonus
    Eu am facut doar o remarca la parerea lui ESKU despre meci si nu am declarat nimic in legatura cu un posibil blat la Pitesti.Data viitoare incearca sa citesti cu mai multa eficienta postarile mele.
    [COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]E PUR SI MOV E[/B][/SIZE].- [COLOR="Black"]Galileo feat.The Hun[/COLOR][/COLOR]
    The few,the proud- The Banatians[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]

  8. #50
    sport legend Neamtu's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    991
    Reputatie
    1
    Am ajuns sa felicitam o echipa ca joaca corect
    Era de asteptat ca argesul va juca pe teren. S-au vorbit tampenii si inaintea meciului national-steaua. Din cauza cainilor, am ajuns sa ne uitam la meciuri sa vedem daca se joaca pe buna in loc sa vedem spectacol. Nenorocitu de netzoiu ar trebui impuscat.
    La meciu cainilor de la alba am pariat 1 milion pe victorie dinamo la pariloto, cota incredibila 2.1. O sa pariez aceeasi suma si in ultima etapa a cainilor de la pitesti.
    [COLOR="Red"]"[B]Am toata placerea sa vorbesc despre stelisti. Sunt de departe cei mai buni din tara si din Europa, dupa cum au dovedit-o. Au merite incontestabile, dupa parerea mea relansind fotbalul romanesc pe plan international. Parca ar fi echipa pe care mi-as fi dorit-o[/B]"[/COLOR] [COLOR="Blue"](Mircea Lucescu)[/COLOR]

  9. #51
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    rapidului cam putem sa-i spunem : anu asta
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  10. #52
    OLTEAN spinU's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    rapid (la cat de prost joaca steaua) mai are sanse locul 2...
    [FONT="Comic Sans MS"][B][COLOR="Blue"]UNIVERSITATEA[/COLOR] doar in [COLOR="Blue"]CRAIOVA[/COLOR][/B][/FONT]

  11. #53
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Hai sa dea si ronaldinho cu mucii in fasole, ca a auzit si el de blaturi. Maine echipa ta favorita are meci cu Argesul, dar pe tine deja te iubeste grija de ultima etapa... iar dupa o intensa gandire ai realizat ca fara 6 puncte ajungi de pe locul 1-3 la mijlocul clasamentului; asta fara sa te mai intereseze ca daca faci o medie a ultimilor 10 ani nu cred ca obtii mai mult de 4 puncte/campionat obtinute de catelusi in meciurile cu Argesul, asta in conditiile in care 3 vin doar din meciurile din Groapa. Mai deschide ziarele si la paginile cu scoruri si statistici, nu ramane doar la prima pagina cu poze si titluri de-o schioapa.

    Cu declaratia asta a ta maine iesi sifonat oricum, ca nu sunteti in stare sa bateti la Pitesti, asa ca ori platiti ori pierdeti, mai vorbim noi maine seara, sa vedem cum a fost!
    Te rog mihai sa mai revizuiesti numaratoarea si sa nu mai aduni toate posturile in care apare cuvantul "blat".

    Eu cred ca am fost foarte clar in exprimare si sunt sigur ca ai inteles ce voiam sa zic, dar pentru cei care nu au inteles: Rapid nu este echipa care sa fie sigura de victorie inaintea unui meci cu Argesul, s-a vazut ca s-au impiedicat de multe ori campionatul asta. Ar fi culmea ca de aici de la Boston sa pot spune cu certitudine inaintea vreunui meci daca va fi/nu va fi blat. Orice copil care stie sa citeasca scoruri, clasamente si statistici putea insa sa iti spuna ca daca Argesul isi joaca sansa nu prea aveti cum sa bateti, de unde si concluzia mea: fie platiti cu bani fie cu puncte.

    Sunteti penibili atunci cand desi aveti (inca! in 2005!) in spate ditamai ministerul transporturilor si pe Copos in Guvern plangeti pe la tv si prin ziare ca nu sunteti atat de "abili" precum Netoiu-Borcea-Badea sau "jmekeri" precum Becali si ati ramas si anul asta a 3-a, 4-a echipa din Bucuresti. Hotul striga hotii ca nu i-au iesit lui manevrele, iar pe teren e clar ca nu are nici o sansa!

    Sezonul asta a fost cel mai prost din istorie cred, si ii dau 100% dreptate lui Ilie Nastase ca nici o echipa din cele 3 nu merita campionatul, adaugand in plus si ca doar farul sau national meritau cupa.
    Asa ca desi sunt sigur ca daca ia dinamo eventul nu o sa mai fie loc pe forum de catelusi laudandu-se cu nesimtire cu doua trofee fara nici o valoare in ochii suporterilor celorlate echipe si ai multora dintre ai lor (vladut, suporterul echipei "Mai curat, mai uscat/La sfarsit de campionat" Bucuresti deja va face cu mana zambind cu gura pana la urechi din rahatul pana in gat), nici Rapidul nu are nici un motiv de mandrie ca a iesit pe locul 2-4 pentru ca nu a reusit sa fure cat ceilalti.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  12. #54
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607
    rapidului cam putem sa-i spunem : anu asta
    Titlul s-a pierdut la Urziceni cand s-a "rupt" Nico , in Armenia unde s-a rupt Karamyan, in sediul ligii unde s-a decis "meci fara spectatori' , acasa cu Apulum(incredibil cum am "reusit" sa nu castigam)....in groapa..unde olandezul nu a vazut penalty la Vasilache.

    @dlgicu inceteaza cu prostiile.
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Te rog mihai sa mai revizuiesti numaratoarea si sa nu mai aduni toate posturile in care apare cuvantul "blat".

    Eu cred ca am fost foarte clar in exprimare si sunt sigur ca ai inteles ce voiam sa zic, dar pentru cei care nu au inteles: Rapid nu este echipa care sa fie sigura de victorie inaintea unui meci cu Argesul, s-a vazut ca s-au impiedicat de multe ori campionatul asta. Ar fi culmea ca de aici de la Boston sa pot spune cu certitudine inaintea vreunui meci daca va fi/nu va fi blat. Orice copil care stie sa citeasca scoruri, clasamente si statistici putea insa sa iti spuna ca daca Argesul isi joaca sansa nu prea aveti cum sa bateti, de unde si concluzia mea: fie platiti cu bani fie cu puncte.

    Sunteti penibili atunci cand desi aveti (inca! in 2005!) in spate ditamai ministerul transporturilor si pe Copos in Guvern plangeti pe la tv si prin ziare ca nu sunteti atat de "abili" precum Netoiu-Borcea-Badea sau "jmekeri" precum Becali si ati ramas si anul asta a 3-a, 4-a echipa din Bucuresti. Hotul striga hotii ca nu i-au iesit lui manevrele, iar pe teren e clar ca nu are nici o sansa!

    Sezonul asta a fost cel mai prost din istorie cred, si ii dau 100% dreptate lui Ilie Nastase ca nici o echipa din cele 3 nu merita campionatul, adaugand in plus si ca doar farul sau national meritau cupa.
    Asa ca desi sunt sigur ca daca ia dinamo eventul nu o sa mai fie loc pe forum de catelusi laudandu-se cu nesimtire cu doua trofee fara nici o valoare in ochii suporterilor celorlate echipe si ai multora dintre ai lor (vladut, suporterul echipei "Mai curat, mai uscat/La sfarsit de campionat" Bucuresti deja va face cu mana zambind cu gura pana la urechi din rahatul pana in gat), nici Rapidul nu are nici un motiv de mandrie ca a iesit pe locul 2-4 pentru ca nu a reusit sa fure cat ceilalti.
    Sezon prost , dar o divizionara A a eliminat detinatoarea UEFA din competitie si a scos romanii in strada , fapt ce nu s-a mai intamplat de la ROmania - Anglia 3-2 , iunie 2000 ...adik 5 ani !

    In rest numa bine , Lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League .

  14. #56
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Paul.........nu itzi iei liber mah de pe forum.....???? A fost blat Arges - Rapid, nu??? :degete: esti varza bah baiatule...... Din cate imi amintesk nu i-am mai vazut de mult pe baietzi asa de motivatzi....eram sigur k nu va fi blat shi dak, paul, gandeai shi tu putzin itzi dadeai seama k nu avea cum sa fie blat atat timp cat netoiu se plimba prin loja pitesteana......sa plece mai repede de la pitesti k nu e prea bine vazut shi sa il ia dupa el shi pe ilinca :degete: Sper intr-o victorie in fatza cainilor sau cel putzin un egal k sa inchidem gura lumii.....Din cate imi amintesk, Dinamo, nu a mai castigat de mult timp la Pitesti, asa k sper sa mentinem traditzia de a-i trimite pe catzelushi cu coada intre picioare la Bucuresti.....:degete:
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #57
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    "Blocaj pe autostradă
    Suporterii nemulţumiţi ai Rapidului au aşteptat autocarul echipei la kilometrul 80 pe autostrada Piteşti-Bucureşti şi au aruncat cu bulgări de pămînt şi beţe în autovehicul. Răzvan Lucescu şi Marius Şumudică au coborît şi au discutat cu fanii care îi înjurau pe jucători. Vînătoarea nu s-a terminat aici. 50 de fani s-au dus direct la ProRapid, unde îi aştepta însă un baraj de jandarmi. În momentul în care autocarul a părăsit baza, fanii l-au oprit pentru a verifica dacă fotbaliştii nu stau cumva culcaţi pe podea pentru a scăpa de aceştia "
    Wussuuup
    Au innebunit si .....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  16. #58
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    da ... se pare ca toti au innebunit... gigi a dat tonul
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. #59
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    nu m-as mira sa fie razboi civil in BUcurESTI din cauza fotbalului. E unicul refugiu intr-o viata de kkt a majoritatii romanilor. Si cand vezi ca si acest mit se destrama cu blaturi e normal sa cedeze oamenii slabi ( adica tig..ii care domina numeric suporterii curati ai echipelor bucurestene ) .

    Arges a batut anu trecut in prima etapa pe Dinamo la Pitesti cu 2-1 , iar acum Cartu e pe banca , deci cred ca iese ceva de genul 1x :

    Rapidul a suferit un an intreg din cauza lipsei de omogenitate a lotului , un atac impunator si spectaculos , o aparare penibila , jenanta . Cu o astfel de echipa , rupta in doua , nu se poate mai mult de locul 2.

    Acum e clar ca Rapidul va tine cu stana pentru ca trebuie sa isi incerce si ei norocul in Europa .

  18. #60
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Sezon prost , dar o divizionara A a eliminat detinatoarea UEFA din competitie si a scos romanii in strada , fapt ce nu s-a mai intamplat de la ROmania - Anglia 3-2 , iunie 2000 ...adik 5 ani !

    In rest numa bine , Lasati-ne sa ne pregatim pentru Champions League .
    paulica, take a break bro. aveam o parere mai buna despre tine, dar iar ai dat cu mucii in fasole. in primul rand, s-a vazut clar ca rapidul a jucat toate meciurile pe terene. in al doilea rand, singura echipa care a castigat la bistrita dubios a fost steaua. de meciul cu bacaul nu zic nimic, pt ca acolo dumitriu a demonstrat cat de antrenor e. nu stiu ce stiai tu despre fotbal in 93, cand dumitriu a descoperit jucatori ca n. raducan sau adrian ilie, care pe ultimul i l-a propus lui puiu, in calitate de antrenor secund pt WC 98, iar ilie s-a accidentat.iar titi a fost cel care a mers pe mana lui in continuare, aducandu-l la steaua. daca te intreb care au fost miscarile castigatoare a lui titi in meciul cu brasovul sunt convins ca vei da din umeri. fotbalul e un sport complex, iar aici discutam ca intre oameni obiectivi....si care au habar de acest sport; cred ca ar trebui sa joci si tu din cand in cand fotbal, sa vezi ce inseamna si apoi putem vorbi. uite, daca tu-mi zici care a fost punctul forte a lui piti cu bacaul eu cat de curand pot ( 1 an, 2 ) si-ti promit 5 lazi de bere pt tine si toti prietenii tai. daca nu, te revansezi tu cu una. cred ca o pot duce .
    Referitor la acest meci, rapidul a dovedit pt a n-a oara ca nu poate evolua sub presiune, ca atare nu-si merita locul in CL. Sper ca echipa care ne va reprezenta anul viitor in CL sa fie Steaua.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  19. #61
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Bine a zis comentatorul ala la sfarsitul meciului. Citat aproximativ:"Pitestenii ar trebui sa joace cu aceeasi ambitie si cu Dinamo in ultima etapa." Daca nu vor iesi discutii interminabile.

  20. #62
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi!Argesenii au gafat de cateva ori in aparare(vreo 2-3 greseli,doar)dar n-au stiut sa profite...facem pariu ca cainii vor profita?
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Argesul a tras asa de tare,fiindca li s-au promis jucatorilor bani multi de la Netzoiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •