View Poll Results: ce sanse are dinamo sa retrogradeze?

Voters
22. You may not vote on this poll
  • Michael Schumacher

    2 9.09%
  • Juan Pablo Montoya

    2 9.09%
  • Kimi Raikkonen

    3 13.64%
  • Rubens Barrichello

    0 0%
  • altul

    1 4.55%
  • va retrograda sigur, merita asta

    5 22.73%
  • peste 50%

    0 0%
  • sub 50%

    9 40.91%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: este acesta ultimul an in divizia A pentru dinamo?

  1. #1
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0

    este acesta ultimul an in divizia A pentru dinamo?

    dupa umilintele din amicale, infrangerea din supercupa dar si cele doua din campionat, dupa returul in care si-a aratat adevarata valoare , dupa lotul sub orice critica pe care il are, meride,burca ,iordache,szemeghin,alexa ,barcauan care este unul de B , credeti ca va retrograda dinamo anul acesta?

  2. #2
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Pacala, vino-ti in fire! facem pariu pe ce vrei tu ca Dinamo /nope/ retrogradeaza pentru cel putin inca un cincinal? ce Dumnezeu, parca /nope/ ai intelege o iota din ce se petrece in fotbalul nostru in anul de gratie 2003. asculta aici: Romania /nope/ e inca pregatita pentru o asemenea eventualitate.

    si apropo, una e sa /nope/ o suporti pe Dinamo (lucru perfect de inteles), alta e sa te hazardezi in tot soiul de speculatii. o fi lotul dinamovist de B :crazy: , dar nu uita ca echipa are proptele solide la...Ierusalim care-i i la nevoie.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  3. #3
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    vai ce logica "rece" ai , phil :e?:
    si daca o fi sa fie?

  4. #4
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    n-o sa fie, Pacala, n-o sa fie. hai sa nu ne amagim aiurea. oricum, "calda" sau "rece" logica mea e de bun simt.
    stii cum e cu "mortul viu"...Dinamo e o astfel de ciudatenie :very very mad: . ca-n filme: nici bine nu i-ai bagat andreaua in ochi si el se scoala bine mersi si te mai ataca o data...si inca o data...si inca o data...pana devine :boring:

    dar sa auzim si alte pareri, nu-i asa?
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  5. #5
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    multzi s-au crezut nemuritori si invincibili asa ca am eu asa un presentiment ca in cativa ani nu va mai exista deloc acest club rusesc in Romania. Sa vedeam daca am avut dreptate sau nu

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    La cati suporteri are Dinamo,nu o sa vedeti voi asta.Si nu va mai laudati asa ca aveti galerie mare,la ultimele meciuri ale Craiovei(cu Bacaul si cu Gloria) s-a vazut clar la tv ca aveati o "galerie",daca i se poate spune asa in care urlau a paguba vreo cateva sute de tarani.Cateva sute erau....asa ca ciocu mic.Aseara galeria lui Dinamo a dominat tot stadionul Ghencea,diferenta mare fata de taranii de Craiova.
    DINAMO E NR 1!

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    voi ati fost aseara 4000 de tziganusi muritori de foame,aciuiatzi langa groapa de gunoi a bucurestiului, condusi de elias bucurica un copil de mahar in politzie ,de origine rroma,aproape analfabet si las pe deasupra. Ia zii ca nu e asa
    Ptiu, agaricilor , va dau bani aia sa strigatzi pentru echipa securitatzii ce saracie de galerie avetzi voi mah? iar cu steaua a fost record la voi de prezentza la noi s-a inregistrat probabil numarul minim de spectatori,in campionatul asta, doar 15 000 ,aproape de 4 ori mai mult decat
    clipa voastra de glorie.
    Vrei sa stii adevarul despre galeria voastra? Are un nucleu dur de cateva zeci de persoane,pana intr-o suta in orice caz, restul ii pierdetzi daca terminatzi 3 ani la rand campionatul in a doua jumatate.Daca retrogradatzi, platitzi taraf ca natzionalul ca sa aibe echipa sustzinatori
    Si inca ceva, ce zici, cand Romania va intra in UE , va mai fi sprijinita de ministerul de interne?

  8. #8
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Anul asta sau la anul retrogradeaza , pe urma se desfiinteza iar nostalgicii
    dinamovisti fac o excursie la moscova
    dinamo
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  9. #9
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Pacala, daca puneai o optziune "sper sa retrogradeze" in poll aveam shi eu ce vota!!!!!!!!!!!!

    Dinamo nu va fi lasata sa retrogradeze nici daca se claseaza pe ultimul loc.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  10. #10
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, inca se traieste din amintiri iar Dinamo e una din echipele care nu au voie nici azi la 14 ani de la revolutie sa retrogradeze. De ce credeti ca se mentin 16 echipe in Divizia A? Pai ca sa se suplimenteze la 18 in regim de urgentza. Iar daca si Steaua si Dinamo vor ocupa ultimele doua locuri se vor suplimenta la 19-20 de echipe. Asa ca degeaba speram, noi nu vom scapa niciodata de aceste doua tenii care cica au ridicat fotbalul romanesc. L-au ridicat de priviti ce sus suntem acum. :x

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Blue,ma dezamagesti!Vorbesti exact ca un prescolar care in loc sa dea o replica curata si inteligenta,apeleaza la jigniri care nu isi au nici un sens.Ce-i aia "tzigasnusi din groaopa de gunoi,analfabeti"?!? iti dai seama ce penibil esti?Un om obiectiv si inteligent ar fi raspuns la subiect cu argumente concrete,nu cu jigniri care nu au nici un fundament.
    Am vazuyt deunazi doi copii mici care se injurau:esti un prost...celalalt:ba tu esti un tampit...s.a.m.d.
    15000?Nu! /nope/ Lasa-ma cu toti pensionarii din Craiova care se plictisesc acasa si in lipsa de altceva se duc la meci Sambata seara.Eu ma refer la suportewrii adevarati,la galerie.Ori in ceea ce va priveste nu aveti nici un motiv sa va dati mari pt ca sunteti subtiri de tot!Ai vazut cand s-a dus Njock sa salute galeria?Mai mare rusinea!O mana de oameni care strigau.
    Adevarul adevarat este urmatorul:Craiova,ca si Timisoara sunt niste orase mari pt Romania,dar destul de plictisitoare,cu putine posibilitati de distractie.In aceste conditii,multi oameni pasnici,localnici fara veleitati de suporteri adevarati vin si ei la meci.Dar GALERIA,ADEVARATII SUPORTERII sunt dupa cum am spus,mai mult decat modesti.Si cel mai bine s-a demonstrat la meciul de cupa de acum vreo 3 ani de la Pitesti,cu Dinamo,cand Dinamovistii au fost superiori la toate capitolele.
    Din pacate pt voi,am spus un adevar care doare!
    Pe de alta patre,n-ar fi rau sa va uitati un pic in Romanian top 100,la sectiunea Sport,sa vedeti si voi cine e cea mai iubita echipa din Romania!
    DINAMO E NR 1!

  12. #12
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Craiova,ca si Timisoara sunt niste orase mari pt Romania,dar destul de plictisitoare,cu putine posibilitati de distractie.
    ...de aia jucatorii de la Poli sunt consideratzi cei mai "petrecaretzi" din divizia A, ca n-au unde ieshi. Shi cand te gandeshti ca au venit tocmai din bucale...

    Poate crezi ca bucureshtiul e buricul pamantului dar sa shtii ca shi la timishoara sunt foarte multe cluburi. Daca vrei argumente, uita-te shi tu sa vezi unde poposesc "dj-ii" din occident, cand vin in Romania. Este o atitudine simplista pe care o adoptzi, poate se aplica in cazul unor orashele mai mici, in care un meci de fotbal e o adevarata sarbatoare, dar nu shi in cazul orashelor mari. Altfel, de ce teoria ta se aplica doar in cazul Timisoara shi Craiova? Inseamna ca la Piteshti, Ploieshti, Galatzi, etc. etc. ar trebui sa fie o medie de spectatori ridicata. Ceea ce nu e cazul. Deci ratzionamentul tau scartzie.

    Shi apropo de suporteri: nu cred ca trebuie sa stai la galerie ca sa fii suporter adevarat. Dar... daca ai deschis subiectul, shi la acest capitol suntetzi inferiori. La meciul Poli-Ceahlaul, in peluza s-au vandut 4000 de bilete, cu 1000 mai multe decat totalul celor prezentzi in groapa. La Craiova-Bistrita te-ai inshelat in privintza galeriei, data fiind marimea stadionului. Cred ca au fost in jur de 1000 de oameni, avand in vedere ca erau imprashtiatzi pe aproximativ 2 sectoare de stadion.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  13. #13
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by "viole(n)t
    La meciul Poli-Ceahlaul, in peluza s-au vandut 4000 de bilete, cu 1000 mai multe decat totalul celor prezentzi in groapa.
    Unde mai pui ca au platit doar persoanele de sex masculin. Doamnele, domnisoarele si copii au avut intrarea libera. Si in comparatie cu celelalte galerii la Timisoara multimea frumoaselor constituie un procentaj destul de mare. De fapt nici nu stiu daca prea sunt pe alte stadioane.

    P.S. Nu ascultati la Grigorie, e prea june si dupa cum se vede are niste argumente de prost gust. Viatza de noapte in Timisoara e mult mai activa ca in Bucuresti pentru simplul fapt ca nici la 2-3 noaptea nu-ti da nimeni in cap. El crede ca le stie pe toate mai bine ca toti. Cu varsta isi va da seama ca si ceilalti din jur mai stiu cate ceva.

  14. #14
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Nu sunt sanse sa retrogradeze Dinamo,dar nu va fi nici in primele cinci locuri.
    Leave me alone!

  15. #15
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Slabe sanse(de fapt zero).Cat timp mai au MI-ul implicat(direct sau indirect),gunoieri pe post de arbitri(sorry timisorenilor,dar nu ma pot abtine cand imi aduc aminte de altmayer si muresan)..asta e un vis.Cealalta echipa rosie PARE sa mearga pe o directie mai corecta(vezi scandalul gigi-MAN),deci n-o sa ma iau de ei(deocamdata).Cealalta echipa dintre granzii Bucurestiului,rapid,a facut dupa 90 cam ce au facut celelalte 2 inainte(jucatori luati si cluburile de provenienta pacalite,influente politice,bani publici etc.).Multi s-au mirat de primirea ostila pe care au avut-o rapidistii la Oradea si uita de teapa Bundea pe care au tras-o Bihorului.De aceeasi primire(poate nu la fel de ostila deoarece au mai multi suporteri in Oradea)vor avea parte si steaua si dinamo.Si desi vor fi primiti la fel(tactica de intimidare)facem pariu ca oltenii vor iesi in aplauze?Nu stiu de ce,dar Craiova are (dintre echipele din afara Oradiei)cam al treilea numar de suporteri(dupa steaua si dinamo)in Bihor.Adica stiu,ii au de pe vremea Craiovei Maxima...

  16. #16
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    [quote="csehi"].De aceeasi primire(poate nu la fel de ostila deoarece au mai multi suporteri in Oradea)vor avea parte si steaua si dinamo.

    Nu stiu de ce,dar Craiova are (dintre echipele din afara Oradiei)cam al treilea numar de suporteri(dupa steaua si dinamo)in Bihor.quote]

    Priviti ce a spus un om obiectiv,un om din afara taberelorinamo,Steaua,Rapid,Craiova,Poli Timisoara.Deci...olteni si timisoreni ciocu' mic.Nu sunteti voi asa de multi cum va dati!Poate sunteti multi,dar acolo,la voi in oras.
    DINAMO E NR 1!

  18. #18
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    griogorie, oricat urasc eu dinamovistii nu pot sa le doresc sa simta vreodata ce-am simtit noi cand ne duceam in deplasari si vedeam ca neoiu vindea meciul.Voi nu aveti mentalitate si nici un cod al moralei.Daca te referi la meciul de cupa de la Pitesti, am fost de citeva ori mai numerosi ca voi.E adevarat ca ne-ati acoperit vocal pe final cand noi am vazut cata nerusinare zacea in netoiu si cateii lui. Nu-ti noresc sa incerci sentimentul ala, nu e normal, este o mare lasitate.Dar ati cam stat pititi voi dupa meci ,dar vreau sa te intreb ceva.Aia care v-ati dus,i-ati dat telefon inainte lui Borcea si l-ati intrebat daca a reusit sa blatuiasca meciul netoiu ?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    De ce imi scrii numele cu litera mica si de ce pui intrebari penibile?Daca ai ceva concret de spus,spune.Nu mai veni cu kkt-uri de genul asta.
    Ati fost de CATEVA ori mai multi ca noi? /nope/ Oau!De cate ori sa fie?De vreo 7-8 ori asa? Chiar nu ai simtul ridicolului?Cum poti sa sustii asa ceva?Daca ati fi fost mai multi nu ati fi fost dominati sonor(dovada clara a superioritatii numerice dinamoviste),hai macar in primele minute in care se presupune ca nu ati fi fost convinsi ca meciul e "vandut" asa cum sustii,si nu a-ti fi avut nici un motiv sa nu strigati mai tare ca noi.
    Si pe viitor incearca si tu sa vii cu argumente concrete,asa cum am facut-o eu,nu cu intrebari de genul:"L-ati sunat pe Borcea?"
    DINAMO E NR 1!

  20. #20
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Grigorie, degeaba esti din Radauti-prut si tii cu dinamo daca nu ti-a trecut vreodata prin cap sa mergi la stadion sau sa-ti cumperi un pachet de Marlboro alb-rosu de dragul echipei. Sa fim seriosi. Atata timp cat la Timisoara s-a inregistrat cea mai mare audienta in intreg campionatul cred ca nu mai are rost sa discutam.
    Situl politehnicii nu este inca terminat dar avem inscrisi aproape acelashi numar de forumisiti si aprox. acelashi numar de mesaje ca pe situl lui dinamo care e de ceva vreme online. Aici e diferentza mare!


    www.poliaektimisoara.ro

  21. #21
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Am gresit din viteza cand ti-am scris numele cu litera mica. Scuze.
    La inceputul meciului nici nu v-ati auzit de noi iar ca numar am fost mult mai multi oricum. Intrebarea nu este pusa aiurea. Noi n-am acceptat blaturile netoiului nici atunci cand castigam , ai vazut reactia noastra la toate meciurile lui. Voi ati asistat la multe meciuri din astea si v-ati bucurat.Citeodata parca atunci va bucurati mai mult. De ce crezi ca este prosteasca intrebarea? Spune-mi tu care a fost reactia voastra la meciul cu Astra , sau la meciurile cu noi, sau cu Ceahlaul, si toate echipele blatuitoare. Noua nu ne place sa fim considerati echipa de blatuitori.Nu plec de acasa sute de kilometrii ca sa vad un blat ordinar chiar daca echipa castiga. Am apreciat mult mai mult echipa care s-a salvat de pe locul 13 atunci cu brasovul si a ajuns in finala cupei sau cea de anul trecut de pe locul 7 decat cea din acei doi ani ai cainetoiului cand ocupam locul 7 prin blaturi, cine nu blatuia cu netoiu,il facea el cu arbitrii. tu fiind din Radauti, poate nu ai vazut niciodata meci adevarat, altfel decat la tv pe cei din strainatate.Oricum ,felicitari ca nu esti suporterul lui Zenit Leningrad
    dar sa stii ca si dinamo tot echipa ruseasca este. Cred ca te-ai nascut prea aproape de rusi
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •