View Poll Results: Pronostic FCM Bacau - Poli Iasi

Voters
26. You may not vote on this poll
  • 1

    6 23.08%
  • X

    4 15.38%
  • 2

    16 61.54%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 120

Thread: Etapa 27: FCM Bacau - Poli Iasi

  1. #85
    Jhony Popa arfel's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    742
    Reputatie
    1
    Cu glontul la timpla
    Din cauza unor spectatori inconstienti, importantul meci cu FC Brasov, de simbata, era sa se dispute in afara Iasului. Poli a primit un ultim avertisment si o amenda de 1 500 euro. Toma va sta o etapa iar Branet a incheiat campionatul

    Poli Unirea Iasi a fost la un pas sa aiba terenul suspendat in urma incidentelor de simbata trecuta, de la partida cu FC National. Comisia de Disciplina a FRF, a acordat un ultim avertisment gruparii iesene, pe care a si amendat-o cu 1 500 euro, avertizind-o ca daca scandarile injurioase din timpul si de la finalul partidelor se vor repeta pe viitor, masura de suspendare a terenului va aparea imediat!
    Si doi dintre jucatorii ieseni au avut de suferit de pe urma comportarii pe care au avut-o simbata. Daca Adrian Toma (eliminat, simbata, in min. 88), a fost suspendat o etapa si amendat cu 30 de euro, portarul Cristian Branet va plati scump iesirea de la finalul partidei, cind l-a injurat pe arbitrul Sorin Corpodean, el fiind suspendat pe patru etape (exact cite au ramas pina la finalul sezonului) si amendat cu 160 de euro.
    Presedintele lui Poli, Marius Stan, care a oferit aceste amanunte, a declarat la finalul sedintei de ieri, la care a fost prezent: "Am fost la un pas sa avem terenul suspendat la meciul cu Brasovul. A contat foarte mult faptul ca am sustinut ca o astfel de decizie poate influenta soarta unui campionat, dar si analogia pe care am facut-o cu incidentele de la Ploiesti, mult mai grave decit la Iasi, terenul Petrolului fiind suspendat, dupa apel, o etapa. Totusi, am fost avertizati in modul cel mai serios ca in cazul in care la meciurile viitoare spectatorii vor scanda cuvinte injurioase, la adresa arbitrilor sau a oaspetilor, terenul ne va fi suspendat. Nu mai vorbesc de sticle ori de pietre aruncate! Sper ca macar aceste amenintari sa-i trezeasca pe cei care nu realizeaza cit de mult rau fac echipei".
    Stan a anuntat si o penalizare sui-generis a spectatorilor turbulenti: "Ca sa ne scoatem banii pentru amenda, la meciul cu Brasovul biletele vor costa la fel ca la cel cu Steaua: 50 000 lei la peluza si 100 000 lei la tribune!"
    In ceea ce-i priveste pe jucatori, presedintele lui Poli a etichetat drept "normale" pedepsele: "Toma a luat doua galbene in timp ce Branet a depasit limitele, chiar eu pledind pentru a fi penalizat cu pedeapsa maxima, de 4 etape!". Branet a anuntat ca va face apel.

    http://www.ziaruldeiasi.ro/sport/03.ro.html


    Baieti am pus-o.....sa incercam sa ne abtinem..iar tre sa dau 100 mii mama masii
    POLI IASU si cu POPA ne vor duce-n EUROPA

    "M-am săturat să vorbesc cu preşedintele şi să stabilim că azi îi mint eu pe jucători, mîine el, iar joi amîndoi!"

  2. #86
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    vezi ca NU e voie sa-ti manifesti URA fata de nimeni ...
    :degete: sunt pt. ceva mai copilaresc , gen : CIUDA-CIUDA ..


    ....

    las' ca-i bine asta cu 100.000 sa-i usture buzunaru pe cei care au injurat si au facut urat ...sa se invete minte .... ca mi-e si mie rusine de-acu...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  3. #87
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by radcom
    Vom vedea ce va fi pe teren.
    N-am vrut sa para a scuza pt. o eventuala infrangere, dar itzi dai seama shi tu ca la nivelul acestor 2 echipe, shi o singura absentza din lot, poate fi fatala.
    FORZA POLI !!!
    Eu nu m-am referit la ingrijorarea ta... practica de care aminteam e apanajul celor din conducerile tehnice si administrative ale cluburilor, pentru a-si motiva infrangerile si, eventual, de ce nu, blaturile...
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #88
    blue&white4ever andy_larkynn's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Cred ca va fi un meci greu pt Poli Iasi dar trebe sa castigam......dar cu indisponibilitatile din lot destul de greu...sper sa facem o figura frumoasa



    -=Campioni europeni umiliti de moldoveni=-

  5. 18th May 2005, 10:01
    Reason
    ....

  6. #89
    junior lucas's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Bate Bacaul.
    Noi iesenii trebuie sa batem Brasovul simbata si sa scapam de toate grijile. Sau poate rezultatele celorlalte contracandidate din aceasta etapa ne vor scapa chiar de acum de griji

  7. #90
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Bate Iasul pentru ca etapa viitoare sa piarda acasa cu Brasovul si Bacaul sa bata Cfrul. e simplu

  8. #91
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    sa ai dreptate doar pe jumatate, ca oricum CFR isi ia bataie

  9. #92
    manager
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorys
    cred ca va fi un X sau 2 , dar parca un 2 ar fi mai pe bune ....si pe plac
    frumos din partea ta ca esti antibucuresti
    dar sa nu uitam ca meciul se joaca la bacau si FCM Bacau e gazda, deci sa inteleg ca ai vrut sa zici 1.
    BACAu clar.

  10. #93
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    ALE, ALE, ALE
    LUPTA,LUPTA,IASHULE' !!!!!!!!!!!

  11. #94
    manager
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    [B][I] Ale Ale Ale Oooo
    F.C.M BacauUUU!!!!!!

  12. #95
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    "Galeria oaspetilor domina fondul sonor, 400 de ieseni sustinînd pe Poli."
    gsp

    Gata! Apulum, Brasov si Craiova sunt retrogradate!

  13. #96
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Gooooooooooooooooooolllllllllllll !!!!!!!!
    Bravo Miclea!!!!!

  14. #97
    manager
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    rusineee... cine-ar fi crezut?!?

  15. #98
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1

    Cool

    Felicitari jucatorilor, dar shi suporterilor iesheni prezentzi la meci!
    BRAVO, IASULE !!!
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #99
    Banned dan-dan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    IASI-orasul CAPITANULUI
    Posts
    327
    Reputatie
    0
    In sfirsit VICTORIEEEEEEEEE! in deplasare.

    Cam tardiva aceasta victorie, dar asta e : SUNTEM SI IN editia 2005-2006 in divizia A, alaturi de alte 3 (trei) echipe din MOLDOVA (asta pt asa-numita "superioritate" a altora -nu dam nume).

    MIT GOTT UND POLI IASI

    HEIL POLI IASI

  17. #100
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    mesaj din partea lui ce_bine_e: felicitari poli pt aceasta victorie si bine ai ramas in divizia A FORTZA POLI IASI!!!!

  18. #101
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dan-dan
    In sfirsit VICTORIEEEEEEEEE! in deplasare.

    Cam tardiva aceasta victorie, dar asta e : SUNTEM SI IN editia 2005-2006 in divizia A, alaturi de alte 3 (trei) echipe din MOLDOVA (asta pt asa-numita "superioritate" a altora -nu dam nume).

    MIT GOTT UND POLI IASI

    HEIL POLI IASI
    Eu felicit Iasul pt victorie,dar sa-mi bag....si sa ma f... pe ea echipa(Bacau) ca m-am saturat de injurat.Sunt bacauan,dar frate..dupa cum a jucat in returul asta ,nu merita sa ramana in A..!S-au miscat ca niste shobolani morti(aici as inclina mai mult spre partea ofensiva din lot),ca m-am saturat.Pacat ca nu se uita nimeni din conducere pe forumurile astea..
    Pentru ce Dumnezeu mai joaca Petcu la Bacau,chiar nu inteleg..Iar despre Matei,poate da si el un gol pana la urmatoarea eclipsa de soare...Nu vreau sa jicnesc Iasul..dar daca avea Bacaul echipa de acum 5 ani..lua Iasul 3 boabe astazi.Dar,din pakte ATI FOST MAI BUNI CA NOI!

  19. #102
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simpson
    Eu nu m-am referit la ingrijorarea ta... practica de care aminteam e apanajul celor din conducerile tehnice si administrative ale cluburilor, pentru a-si motiva infrangerile si, eventual, de ce nu, blaturile...
    Domnule Simpson...inteleg ca esti suporter adevarat,dar eu m-am saturat de atata optimism fara suport,din partea ta
    Bacaul nu joaca nimic..asta e problema!Sper ca te-ai simtit la fel de "bine"cum m-am simtit si eu,cand strigau iesenii"la revedere,va spunem la revedere.."!Jenant,foarte jenant!

  20. #103
    saprosan fiker's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Felicitari polanilor! La multi ani in divizia A!

  21. #104
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1

    daca nu stii, nu comenta, e mai bine asa!

    BRAVOOOOOOO IASUL, felicitari
    Last edited by inter; 18th May 2005 at 21:57.

  22. #105
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    deci s-a terminat 2 , cum am prevazut.......

    bravo poli is. la mai multe puncte si victorii campionatul urmator
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •