Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 199

Thread: De ce nu e respectata galeria lui CFR pe plan national?

  1. #1
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    De ce nu e respectata galeria lui CFR pe plan national?

    Aici am atins un puct mai sensibil, si anume de ce nu e respectata galeria lui CFR pe plan national. Desigur problemele sunt foarte adanci. In primul rand noi nu suntem organizati intr-o galerie la propriu. Singura galerie a lui CFR e Commando Gruia, numai ca liderii ei au inceput sa abuzeze putin de ea. In rest sunt multe grupuri care ar trebui sa dispara si sa se formeze o singura mare galerie. E inadmisibil ca noi, fanii lui CFR, sa ne certam intre noi de parca am fi rivali. Trebuie sa incepem sa reconstruim Commando Gruia, ca a imparti galeria in 300 de fractiuni mici pe tot stadionul nu e o solutie buna. Si trebuie sa facem ceva, ca liderii unor galerii incep sa semene tot mai mult cu chifteaua de RJ de la U. Eu cred ca trebuie sa facem ceva sa ne organizam exemplar si astfel sa dovedim ca noi nu suntem ca rockerii si manelistii din galeria lui U, care au ca singur mijloc de comunicare violenta.
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  2. #2
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    " ca rockerii si manelistii din galeria lui U "
    mai bine rockeri decat MANELISTI CA SI VOI
    nu aveti cum sa fiti RESPECTATI daca galeria voastra s'a facut printr'un afis lipit prin oras, daca ati primit bani si de mancare in deplasari daca mai cantati in UNGRESTE la meciuri ( TREZITI'va taiti in ROMANIA ) daca mai pastrati galeria aia formata numai din maghiari pe nume KVSC, daca v'a fost furat banneru de 2 sau 3 ori , va certati intre voi si incercati sa va furati bannerele, CUM PLM SA FITI RESPECTATI DACA VRETI SA DATI IN JUDECATA GALERIA LUI POLI TIMISOARA ???? ca au incercat sa va fure banneru, daca nici nu purtati pe strada fularele...
    media de varsta a galeriei voastre este mai mica decat varsta mea
    acuma nu mai am idei dar oricum sunteti de k...
    SUNTETI STAINI IN PROPRIUL ORAS !!!
    [B]90 de ANI [/B]

  3. #3
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    lasa-i mah sa-si planga de mila ca de la anu se va vedea si mai clar cine reprezinta cluju in tribune
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  4. #4
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    chifteaua de RJ de la U
    voi cand il vedeti pe RJ va puneti in genunchi chiar daca sunteti 10 si el ii singur aici pe net toti il jignitzi....
    [B]90 de ANI [/B]

  5. #5
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    CFR, Bistrita,Poli Iasi, Pandurii, Unirea, Ceahlaul, Jiul si Farul (in ultima vreme) nu au galerie. Asa ca nu ai ce sa respecti la asa zisa galeria a lui CFR daca nu exista

  6. #6
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    ai dreptate Diablo
    astia cred ca toate cantecele sunt copiate de la altii...
    [B]90 de ANI [/B]

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    costangeles
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    degeaba incercati voi s ii atacati .. cfr`isti ramaneti p pozitie .. voi reprezentati clujul .. aqm d sarbatori .. knd va vad asha bashinosi .. singurul lucru` kre mi`l doresc d craciun este inca cel putin 10 ani de divizie b ptr u
    Pui o cascheta .. pui un ****n .. pui un kkt .. si iese un jANDARM ...

  8. #8
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    vai de tine omule tu nu stii ce vorbesti
    cica cfr reprezinta clujul daca cfr ar reprezenta CLUJUL mi-ar fi RUSINE ca traiesc in CLUJ_NAPOCA dar inca sunt MANDRU ca sunt CLUJEAN si voi fi tot timpul !!!
    [B]90 de ANI [/B]

  9. #9
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by furia89 View Post
    degeaba incercati voi s ii atacati .. cfr`isti ramaneti p pozitie .. voi reprezentati clujul .. aqm d sarbatori .. knd va vad asha bashinosi .. singurul lucru` kre mi`l doresc d craciun este inca cel putin 10 ani de divizie b ptr u
    asa se vad lucrurile de la cateva sute de km de cluj si 14 ani de viata?

  10. #10
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare pt franari.ati reusit sa convingeti clubul sa va dea si clatite ca desert pe langa senvisuri la deplasari? p.s. factiuni nu fractiuni
    Frontul de Est-Galati

  11. #11
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    nu mah ca acuma si-o taiat si ei porcu
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  12. #12
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Ce ma amuzati voi astia de la U. De fiecare data cand se discuta despre CFR sariti si voi. Sincer, sunteti simpatici. Mai ales parazitul si boshcUtza, care cu siguranta nu ati prins anii de glorie a lui U. Voi cred ca tineti cu U numai pt ca v-a povestit bunicu' cat de "mare si tare" era U si cum toate echipele se "temeau" de ea. (btw, stiti ca U nu a terminat niciodata mai sus de locul 4 in A, sau a omis bunicu sa va zica asta?). Totusi acceptati realitatea, noi chiar si cu galeria decimata de scandaluri suntem cea mai buna echipa din cluj, si faptul ca voi din Liga 2 strigati ca sunteti cei mai buni e penibil, sau voi credeti ca puteti face ce nu au reusit majoritatea echipelor din liga 1? In fine, nu are rost sa vorbim acum despre o eventuala revalitate intre noi. Cel mai bine inchidem discutia cu rivalitatea pana la anul, cand o sa promovati si voi in prima liga. Bafta.

  13. #13
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    tin sa-ti spun ca la varsta de 8 ani(adik in '96) stateam in galerie la meciuri la tribuna 2...meciuri cu steaua, dinamo, rapid, craiova, timisoara cand erau peste 15000 de spectatori la meciuri.......cu echipa aia in care erau: maier, ritli, bratianu, sandru trusca, falub, predatu, popescu si multi altii...deci ciocu mic
    si prin anii '30 cand am pierdut finala cu ripensia timisoara pe ce loc am terminat campionatu mah nenea atotstiutor?
    de cupa castigata in '65 cum de nu zici nimic?
    vezi-ti de aia visinii(fosti violeti) pana una alta ca esti pe langa
    Last edited by boshcUtza; 25th December 2006 at 17:40.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  14. #14
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    lool. Si eu am fost prima data la un meci al lui CFR la 8 ani, adica prin 92 cred. Si echipa voastra de atunci era una foarte buna, dar in momentul de fata CFR are jucatori mult mai buni decat are U acum. Dar eu nu inteleg de unde aveti voi ura asta pe CFR, ca mie unul chiar mi-ar placea sa promoveze atat U, cat si U 1919 si S.S.P. Cluj in liga 1, sa fim 4 echipe din Cluj. Si voi cred ca sunteti constienti ca daca promovati la anul o sa fie atat stadionul din Gruia, cat si Moina pline tot sezonul pentru ca aceasta rivalitate (daca se va desfasura in mod decent) va atrage foarte multa lume la stadion.

    PS. Sfat pt unii U-isti. Mai lasati rock-ul/manelele la o parte si mai cititi si voi o carte sau ascultati putina muzica clasica, ca prea stresati intrati voi aici pe forum

  15. 25th December 2006, 18:29

  16. #15
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nu sunteti respectati pt ca nu bateti jucatorii echipei rivale ...

    clujul e departe de fenomenul utras, dar niciodata nu e prea tarziu

  17. #16
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    nu sunteti respectati pt ca nu bateti jucatorii echipei rivale ...
    tie ti se pare normal k jucatorii echipei rivale sa se cazeze la un hotel care este la DISTANTZA DE 10 METRI (maxim) de stadionul echipei rivale ?
    ti se pare normal ca jucatorii cfrului sa stea in calea suporterilor adversi si sa rada de ei ca au pierdut cu 4-0
    nici mie nu mi se pare normal ca jucatorii dar ... nu exista padure fara uscaciuni nu?
    brigada de la voi Masseria sunt una de biserica?
    [B]90 de ANI [/B]

  18. #17
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Aici am atins un puct mai sensibil, si anume de ce nu e respectata galeria lui CFR pe plan national. Desigur problemele sunt foarte adanci. In primul rand noi nu suntem organizati intr-o galerie la propriu. Singura galerie a lui CFR e Commando Gruia, numai ca liderii ei au inceput sa abuzeze putin de ea. In rest sunt multe grupuri care ar trebui sa dispara si sa se formeze o singura mare galerie. E inadmisibil ca noi, fanii lui CFR, sa ne certam intre noi de parca am fi rivali. Trebuie sa incepem sa reconstruim Commando Gruia, ca a imparti galeria in 300 de fractiuni mici pe tot stadionul nu e o solutie buna. Si trebuie sa facem ceva, ca liderii unor galerii incep sa semene tot mai mult cu chifteaua de RJ de la U. Eu cred ca trebuie sa facem ceva sa ne organizam exemplar si astfel sa dovedim ca noi nu suntem ca rockerii si manelistii din galeria lui U, care au ca singur mijloc de comunicare violenta.
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png


    Raspunsul la intrebarea ta ti-l dau daca-mi raspunzi corect la aceasta:de ce este pamantul rotund?Cred ca te-au obosit sarbatorile si ai inceput cu meditatiile....
    Cat despre frustrarile celorlalti fara cuvinte!Asta-i ciclul vietii,cu bune alteori mai putin....Poate va rasarii si pentru voi soarele mai incolo,sau nu...Cum remarcati la momentul asta CFR are echipa care se poate bate cu granzii fotbalului romanesc.Si cine stie cu putina sansa la sfarsitul campionatului va juca intr-o cupa europeana.
    Asta cred ca trebuie sa scoti in evidenta cfr-istule nu sa pui in fata boilor carul....

    CRACIUN FERICIT!

  19. #18
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    tie ti se pare normal k jucatorii echipei rivale sa se cazeze la un hotel care este la DISTANTZA DE 10 METRI (maxim) de stadionul echipei rivale ?
    ti se pare normal ca jucatorii cfrului sa stea in calea suporterilor adversi si sa rada de ei ca au pierdut cu 4-0
    nici mie nu mi se pare normal ca jucatorii dar ... nu exista padure fara uscaciuni nu?
    brigada de la voi Masseria sunt una de biserica?
    care stadionul echipei rivale? ca parca e al primariei
    iar hotelul (presupun ca e hoteul ala din parc, sport sau cum se cheama) este privat.
    si e normal sa razi de cineva cand pierde cu 4-0, imi pare rau pt. tine

    si Masseria nu e usa de biserica dar macar a auzit lumea de ei...

  20. #19
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85 View Post
    ce sa inteleg?cersiti respect?
    cg trebuia desfiintata demult(stim noi de ce).singurii care conteaza in galeria lui cfr sunt baietii de la Fidelis.in rest mancatori de seminte.cunosc foarte bine situatia.asa ca luati-va gandul de la respect.
    Nici un grup restrans nu prea merita respect. Respect trebuie sa primesti atunci cand toti suntem uniti, ci nu divizati in grupulete. Uitati niste poze putin mia vechi, inainte sa apara scandalurile.
    http://cfrcluj.itgo.com/images/coregrafie1.jpg
    http://cfrcluj.itgo.com/images/stegulete.jpg
    http://cfrcluj.itgo.com/images/banner.jpg
    http://cfrcluj.itgo.com/images/commandagruia.jpg
    http://img323.imageshack.us/img323/2882/5b0ux.jpg
    http://img122.imageshack.us/img122/6924/img00154ra.jpg
    http://img122.imageshack.us/img122/2990/12303ek.jpg

  21. #20
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    pt ca adunatura aia e penibilia ! in Cluj exista doar U ! 'DE CE ?imi aduc aminte acum ceva timp la meciul DINAMO-cfr Cluj : 4-0 cum baietii din Sud au luat un banner la cfr-istilor si marii utrasi cfr-isti au inceput sa strige : hotii hotii hotzziiii

    de aia ma pt ca sunteti o ADUNATURA si nimic mai mult...asta e adevarul fara suparare
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  22. #21
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Nu poti cersi respect atata timp cat exista o galerie penibila ca si Commando Gruia Baietii de acolo nu-si dau seama cat de penali sunt si continua sa creada ca sunt mari si tari cu mentalitatea lor ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •