Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 199

Thread: De ce nu e respectata galeria lui CFR pe plan national?

  1. #85
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    eu am fost primul dntre prietenii mei care a tinut cu UNIVERITATEA si dupa aceea si'au dat seama si ei ce REPREZINTA UNIVERITATEA pentru CLUJ
    si un coleg de a meu care era cfrist convins a fost in deplasare la timisoara inpreuna cu cg si'a dat seama ca nu are motive sa tina cu cfr....
    [B]90 de ANI [/B]

  2. #86
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    ce ii mai rau ca avem 2 echipe in oras si lumea tine cu SDR
    [B]90 de ANI [/B]

  3. #87
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Mda, am vazut mesajul tau anterior in care ai zis ca ai fost CFR-ist convins. Si de ce iti e rusine? Eu am sustinut CFR-ul si cand echipa parea sa nu aibe nici un viitor. Si la inceput cand a venit Arpad la CFR, eu am crezut ca nu o sa fie serios, dar a fost. Si el nu ne-a cumparat dragostea, ci ne-a castigat-o prin ceea ce a facut la echipa. Si faptul ca e tot timpul alaturi de galerie nu e un lucru rau, chiar din contra. El ar trebui luat ca exemplu si de ceilalti patroni de echipa. Si sa stiti ca initial el a vrut sa mearga la U, dar cei din consiliul local nici nu au vrut sa auda de acest lucru. Si acum aia din consiliul local refuza orice sponsor care incearca sa se apropie de U, pt ca ei considera U ca o sursa de voturi. Mie in locul tau mi-ar fi rusine sa merg acolo sa stiu ca altii se folosesc de mine.
    Sfatul meu pentru tine ar fi sa fi suporterul unei echipe serioase, unde esti respectat atat de patron, cat si de ceilalti membri ai galeriei, dar pe langa asta sa acorzi sustinere si celorlalte echipe din oras, dar sa nu pui suflet la ele ca o sa ai numai de suferit.
    Sa iti zic cum stau lucrurile la U pe plan financiar. Consiliul local ofera echipei 200.000 de euro + 100.000 de la micii sponsori. In total sunt in jur de 300.000 de euro. Ca sa supravietuiesti in liga 1 iti trebuie cel putin 1 milion, bani de care U nu dispune. Acum se pot intampla 2 lucruri. Ori in retur echipa o sa piarda intentionat cateva meciuri ca sa nu promoveze ca si in anii precedenti, ori o sa promoveze. Daca echipa promoveaza, atunci trebuie gasite fonduri. Probabil se vor mai vinde de 200.000 de euro niste jucatori, si astfel bugetul echipei ar ajunge la 500.000 de euro. Si cel mai probabil lotul de liga 1 va fi format din jucatori de la echipa de tineret + cativa jucatori liberi de contract care o sa vina sa incerce sa se afirme la U. Aceasta tactica a fost folosita si de FCM Bacau acum 2 ani, si clubul a ajuns in B fara sa faca nici macar baremul. Asa ca de asta iti recomand atata timp cat clubul U ramane unul controlat politic, sa nu pui suflet ca o sa ai mult de suferit. Asta iti zic pentru binele tau, ca sa nu treci si tu prin ce am trecut eu cand am sustinut CFR-ul in diviziile inferioare.
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  4. #88
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    ce ii mai rau ca avem 2 echipe in oras si lumea tine cu SDR
    Aici sunt cu totul de acord cu tine. Defapt avem 4 echipe in primele 3 divizii si copiii de la liceu tot cu SDR-ul tin.

  5. #89
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Mda, am vazut mesajul tau anterior in care ai zis ca ai fost CFR-ist convins.
    cine?

    am scris colegul meu de banca ... poate ai vazut gresit :p
    [B]90 de ANI [/B]

  6. #90
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    cine?

    am scris colegul meu de banca ... poate ai vazut gresit :p
    Eu nu cred ca am vazut destul de bine
    Oricum ideea la ce am scris era alta.

  7. #91
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    cred ca nu ai vazut bine ....
    anul trecut cand UNIVERSITATEA era pe pragul promovarii multi Oameni de afaceri din Cluj au spus ca daca UNIVERITATEA promoveaza vor sustine echipa si din punct de vedere financiar Iulius mall acum da o suma infima 70.000 de euro dar odata cu intrarea in prima liga trebuie sa cotizeze cu niste bani in plus daca vrea sa mai aiba reclama pe echipamentul de joc oricumn a spus ca dupa ce isi termina mallul pluseaza cu bani la buget
    si consiliul local trebuie sa isi vanda actiunile cand v'a aparea o oferta serioasa pentru k s'a introdus o lege ca nu mai este voie sa sponsorizeze o societate privata ( si aici se incadreaza si clubul de fotbal )
    [B]90 de ANI [/B]

  8. #92
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Am vazut bine cand ai zis ca ai fost CFR-ist pana ai gasit "cartea magica".
    Oricum daca chiar crezi ca se vor inghesui societatile comerciale din cj sa sponsorizeze pe U, atunci esti chiar naiv. Daca vrei gandeste-te doar cati nu au zis ca baga bani in U in 2006... si nimic... si-au facut doar reclama ieftina pe seama lui U.

    Un an nou fericit si distractie placuta in aceasta seara

  9. #93
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    despre ce vb tu acolo ??

    sa fi sigur ca vor mai fi sponsori .....! sunt foarte multi oameni potenti din punct de vedere financiar in cluj !!!
    [B]90 de ANI [/B]

  10. #94
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    mah ce dracu o tot arzi aiurea?
    arpy nu o fost lasat sa vina la U pt ca noi nu avem nevoie de patroni unguri, si daca tii minte coregrafia facuta de noi in gruia in 2002 tocmai la asta se referea
    si legat de bani stai tu linistit ca o sa fie destui
    auzi mah cat tupeu are, sa venim in galerie la voi sa fim respectati de patron(asa numesti tu faptu ca el va plateste tot?) si de restu membrilor din galerie(care respect intre voi mah ca vad ca va cam certati intre voi in ultima vreme...treaba cu camorra si fidelis) te cam contrazici singur mah
    Last edited by boshcUtza; 31st December 2006 at 23:11.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  11. #95
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boshcUtza View Post
    mah ce dracu o tot arzi aiurea?
    arpy nu o fost lasat sa vina la U pt ca noi nu avem nevoie de patroni unguri, si daca tii minte coregrafia facuta de noi in gruia in 2002 tocmai la asta se referea
    Cu siguranta voi nu ati vrut un patron care sa vina sa investeasca la voi... hai nu mai arde gazul aiurea ca voi de cand v-ati despartit de clubul de sport in 94 tot cautati un patron dar nu prea da nimeni pe la voi

    Si pt glumetii care inca mai cred ca Arpad e ungur, va informez ca el e german, dar banuiesc voi stiti deja asta si o sa ziceti in continuare ca e ungur numai ca sa va aflati in treaba si sa aveti un motiv sa ziceti ca CFR e club de unguri

  12. #96
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    daca paskany nu e ungur eu sunt englezo-braziliano-rus...
    [B]90 de ANI [/B]

  13. #97
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Cu siguranta voi nu ati vrut un patron care sa vina sa investeasca la voi... hai nu mai arde gazul aiurea ca voi de cand v-ati despartit de clubul de sport in 94 tot cautati un patron dar nu prea da nimeni pe la voi

    Si pt glumetii care inca mai cred ca Arpad e ungur, va informez ca el e german, dar banuiesc voi stiti deja asta si o sa ziceti in continuare ca e ungur numai ca sa va aflati in treaba si sa aveti un motiv sa ziceti ca CFR e club de unguri
    Si cei din kvucs is germani ?

    __________________

    Iubirea noastra pentru "U" i infinita
    Vom apara mereu orasul fara Frica.

  14. #98
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLEX_U_1919 View Post
    Si cei din kvucs is germani ?
    Si ce ai vrea sa facem? Sa ii batem? Sa nu ii lasam sa intre pe stadion? Oricum aia nu sunt o galerie, ci doar un grup restrans.
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  15. #99
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    grup restrans......? si de se numesc foarte pernibil galeriA kvsc?
    [B]90 de ANI [/B]

  16. #100
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    grup restrans......? si de se numesc foarte pernibil galeriA kvsc?
    Aia sunt un grup de maxim 15-20 de persoane care stateau ca un parazit langa CG.
    Oricum aia nu mai au acces acum in galerie pt ca ne-au facut de n-spe mi de ori de kko. Daca vrei sa te lamuresti legat de acest grup, mai multe informatii gasesti AICI
    Si intra pe forumul lor sa vezi ce multa lume da pe acolo.
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  17. #101
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    am intrat mai demult .....
    ca parca forumul la CG este mai po****t ....
    [B]90 de ANI [/B]

  18. #102
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    acuma am intrat si pe forumul principal .... la seciunea suporteri nu s'a mai postat de vre'o luna... foarte slab....
    [B]90 de ANI [/B]

  19. #103
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    am intrat mai demult .....
    ca parca forumul la CG este mai po****t ....
    Stai linistit ca si pe site-urile voastre cam bate vantul


    EDIT: Stiu, ca de cand nu au mai fost primiti in CG nu mai face parte din galeriA decat sefii ei
    __________________
    http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png

  20. #104
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    [QUOTE=CFR1907;998842]Stai linistit ca si pe site-urile voastre cam bate vantul


    EDIT: Stiu, ca de cand nu au mai fost primiti in CG nu mai face parte din galeriA decat sefii ei


    Uitate pe ucluj.ro catzi vizitatori avem pe zi cat voi in 2 saptamani
    ______________

    Iubirea noastra pentru "U" e infinita
    Vom apara mereu orasul fara Frica

  21. #105
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    raspun la intrebarea threadului:pt. ca acum cativa ani cand erati in esalonul secun erati doar 3-4 copilasi in tribune...acuma sunteti 3-4 martalogi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •