Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 199

Thread: De ce nu e respectata galeria lui CFR pe plan national?

  1. #43
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    kkt....
    noi nici nu incapeam in poze ce multi merem la meciul cu dejul...
    daca ai ceva sa spui,spune nu te tot baga numai ca sa te afli in treaba

  2. #44
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    I-ati atins acolo unde ii doare cu "mama, te iubesc, dar nu ca pe caracal" dupa infrangerea lor cu 4-0 in orasul minunilor.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  3. #45
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    infrangerea de la caracal a fost foarte benefica echipei de atunci echipa a inceput sa joace ... si nu a mai pierdut nici un meci !
    [B]90 de ANI [/B]

  4. #46
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    I-ati atins acolo unde ii doare cu "mama, te iubesc, dar nu ca pe caracal" dupa infrangerea lor cu 4-0 in orasul minunilor.
    infrangerea ca infrangerea da uite cine ii amu pe primu loc la 9 puncte distanta...
    si o vazut ei multe treburi dupa mesaju ala(stiti voi la ce ma refer)
    cu mesaju asta o dat-o in bara inca odata: stie toata tara de "Mama te iubesc...dar nu ca pe U", si apar ei repede sa copieze cum fac tot timpu, macar de veneau cu ceva original
    in plus mesaju cu "Mama te iubesc...dar nu ca pe U" a aparut in primavara la meciul nationalei jucat la Chicago
    Last edited by boshcUtza; 27th December 2006 at 16:19.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  5. #47
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    eu vroiam sa subliniez cat de penibil a fost mesajul

  6. #48
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boshcUtza View Post
    infrangerea ca infrangerea da uite cine ii amu pe primu loc la 9 puncte distanta...
    si o vazut ei multe treburi dupa mesaju ala(stiti voi la ce ma refer)
    cu mesaju asta o dat-o in bara inca odata: stie toata tara de "Mama te iubesc...dar nu ca pe U", si apar ei repede sa copieze cum fac tot timpu, macar de veneau cu ceva original
    in plus mesaju cu "Mama te iubesc...dar nu ca pe U" a aparut in primavara la meciul nationalei jucat la Chicago
    Chiar ca dupa acea infrangere U a devenit o alta echipa.
    In privinta originalitatii suporterilor lui CFR, vreau sa iti dau un contraexemplu: chiar voi ati adaptat scandarea stelistilor cu "am avut si vom avea mereu boala pe tigani". Voi spuneti: "am avut si vom avea mereu boala pe franari". Asa am vazut intr-un filmulet pe Youtube.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  7. #49
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    bine aia ii o scandare da nu toate de la noi is coiate ca la franari ...

    intrabere pt fortza_cxx : sincer nu sunteti fraieri ca va tot certati atata ...? pe langa ca sunteti si putini va si certati
    [B]90 de ANI [/B]

  8. #50
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    sincer nu sunteti fraieri ca va tot certati atata ...? pe langa ca sunteti si putini va si certati
    Noi nu suntem putini... suntem multi, dar suntem prosti. La inceput totul mergea bine... asta pana cand echipa a inceput sa aibe rezultate. Atunci se mai trezea cate un copil de 16 ani sa zica nu ii place Commando Gruia pt ca steagurile galeriei sunt prea visinii, dupa care s-a dus acasa si a adunat copiii de la bloc si si-a format si el un grup dupa care a intrat pe site-ul oficial a lui CFR si a inceput sa bage thread-uri de genul "Kre galerie e mai tare" (de parca ar fi mai multe galerii). Si din pacate acest lucru a fost facut de multe persoane.
    Totusi sper ca pana in primavara sa se rezolve problemele astea. Ca deja e penibila situatia in care s-a ajuns. Un lucru care trebuie remarcat la U-isti e ca ei sunt uniti. La meciuri ei stau si cate unu la doua scaune ca sa para mai multi, pe cand noi ne imprastiem pe tot stadionul. Si acest lucru e valabil si pe forum, ca eu daca, de exemplu, am un schimb de replici cu parazitu, repede sar ceilalti U-isti sa il sustina, pe cand eu mai degraba primesc mai multa compasiune de la stelisti sau dinamovisti, decat de la CFR-isti.
    Si ma repet. ACESTE SCANDALURI DIN UNICA GALERIE A LUI CFR TREBUIE SA INCETEZE.

  9. #51
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    eu il intrebam pe celalat
    el e extremistul, el uraste cg nu tu el nu va vrea uniti
    ce kkt...
    [B]90 de ANI [/B]

  10. #52
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca eu nu stiu care e un CFR-ist si care e celalalt ca aveti nick aproape la fel si avatarul tot asa....Si daca atunci cand ziceai de compasiune te refereai probabil la mine, sa stii ca te cam inseli. Eu as vrea ca toti cei din Cj sa se inteleaga, atat fanii CFR intre ei cat si cu cei de la U. Aceste contre ale voastre mi se par putin deplasate. Dar, fiecare intelege cum vrea o anumita situatie si se comporta cum doreste.

  11. #53
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Adevarul e ca eu nu stiu care e un CFR-ist si care e celalalt ca aveti nick aproape la fel si avatarul tot asa....Si daca atunci cand ziceai de compasiune te refereai probabil la mine, sa stii ca te cam inseli. Eu as vrea ca toti cei din Cj sa se inteleaga, atat fanii CFR intre ei cat si cu cei de la U. Aceste contre ale voastre mi se par putin deplasate. Dar, fiecare intelege cum vrea o anumita situatie si se comporta cum doreste.
    da, si eu visez noaptea sa se inteleaga rapizii cu stelistii si cainii.

  12. #54
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Eu stau in galerie si-mi incurajez echipa.Nu cunosc cum se numesc leaderii galeriei,si nici nu ma intereseaza sau impresioneaza.Eu ai incurajez pentru ca asa simpt eu....
    Sunt uni aici a caror apropiere pare conditionata de anumite avantaje materiale.S-au publicat niste poze cu o tribuna plina de suporteri...ma gandesc ca nimeni nu i-a intrebat nimic atunci de aceea nu vad ce ar trebui acum sa le comunice personal la unul sau altul.Tot in acest context sa faci afirmatii ca astia-s ultrasi sau mai stiu eu cum este o eroare..
    Pe mine personal ma lasa rece incadrarea in una sau alta din aceste categorii:ultrasi,hooligan sau mai stiu eu cum...cred ca fiecare trebuie sa-si gaseasca lucul sau in tribuna in limitele legale acceptate de societatea romaneasca.Cand vad pareri ca nu-s respectati ca nu-s ultrasi,ma apuca rasul...Ei au exemplul tot felul de scursori care vin cu frustrarile pe stadion sa le refuleze...si se cred cei mai tari!Penibili...

  13. #55
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gica View Post
    E
    Pe mine personal ma lasa rece incadrarea in una sau alta din aceste categorii:ultrasi,hooligan sau mai stiu eu cum
    probabil nu faci diferentza intre ULTRAS si hooligan..
    [B]90 de ANI [/B]

  14. #56
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gica View Post
    Cand vad pareri ca nu-s respectati ca nu-s ultrasi,ma apuca rasul...Ei au exemplul tot felul de scursori care vin cu frustrarile pe stadion sa le refuleze...si se cred cei mai tari!Penibili...
    Penibil esti tu, stimate samantzar

  15. #57
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    eu il intrebam pe celalat
    el e extremistul, el uraste cg nu tu el nu va vrea uniti
    ce kkt...
    esti cu 2 fetze
    acu 2-3 luni te-am vazut pe forumul CG sustinand ca ei trebuie sa se desfintzeze din motivele tale
    acum ma faci extremist doare pt. ca zic verde-n fatza

  16. #58
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    bine aia ii o scandare da nu toate de la noi is coiate ca la franari ...

    intrabere pt fortza_cxx : sincer nu sunteti fraieri ca va tot certati atata ...? pe langa ca sunteti si putini va si certati
    nu suntem deloc putini...asa ti se pare tie care mai arunci cate un ochi pe stadion la noi daca ar fii sa vezi si am sta toti la un loc am fii de 3 ori cat voi

  17. #59
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Noi nu suntem putini... suntem multi, dar suntem prosti. La inceput totul mergea bine... asta pana cand echipa a inceput sa aibe rezultate. Atunci se mai trezea cate un copil de 16 ani sa zica nu ii place Commando Gruia pt ca steagurile galeriei sunt prea visinii, dupa care s-a dus acasa si a adunat copiii de la bloc si si-a format si el un grup dupa care a intrat pe site-ul oficial a lui CFR si a inceput sa bage thread-uri de genul "Kre galerie e mai tare" (de parca ar fi mai multe galerii). Si din pacate acest lucru a fost facut de multe persoane.
    Totusi sper ca pana in primavara sa se rezolve problemele astea. Ca deja e penibila situatia in care s-a ajuns. Un lucru care trebuie remarcat la U-isti e ca ei sunt uniti. La meciuri ei stau si cate unu la doua scaune ca sa para mai multi, pe cand noi ne imprastiem pe tot stadionul. Si acest lucru e valabil si pe forum, ca eu daca, de exemplu, am un schimb de replici cu parazitu, repede sar ceilalti U-isti sa il sustina, pe cand eu mai degraba primesc mai multa compasiune de la stelisti sau dinamovisti, decat de la CFR-isti.
    Si ma repet. ACESTE SCANDALURI DIN UNICA GALERIE A LUI CFR TREBUIE SA INCETEZE.
    Stiai ca Fidelis si Camorra au primit interdictie in galerie? bossi CG-ului au aranjat cu conducerea(nu conducerea e de vina pt ca cei din CG mint cu nerusinare la club despre anumiti oameni si cei de la club ii cred pe cuvant )

  18. #60
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    cum sa primeasca interdictie ??
    daca mergeti acolo cine ce va face?
    [B]90 de ANI [/B]

  19. #61
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    cum sa primeasca interdictie ??
    daca mergeti acolo cine ce va face?
    exista sectorul rezervat galeriei dat fiind faptul ca stadionul este in reparatie si peluza (mijlocul) unde stau de obicei samantzarii
    intrebari?

  20. #62
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    si ce va face daca mergeti in CG ?
    ca tot nu am inteles
    [B]90 de ANI [/B]

  21. #63
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    si ce va face daca mergeti in CG ?
    ca tot nu am inteles
    in urma certurilor , s-au despartit grupurile Camorra si Fideils de galerie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •