Results 1 to 11 of 11

Thread: stie cineva???

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    stie cineva???

    poate sa imi spuna shi mie cineva care au fost rezultatele saritorilor cu schiurile in cupa care s-a disputat in aceasta vara???9-10 august.
    va rog mult..daca stiti,spuneti-mi shi mie!
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  2. #2
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    la concursul pe echipe de sambata pe echipe, nu stiu cine a castigat.
    la individual, duminica a castigat thomas morgenstern, austria.
    alceva, nu stiu sa-ti spun. pe eurosport.com n-am gasit nimic.

  3. #3
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1
    pe echipe, 1.Austria, 2.Finlanda, 3.Cehia

  4. #4
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Theodor..dar te rog incearca sa raspunzi mesajelor mai recente..nu are sens sa dai un raspuns pt o intrebare din 2003
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. #5
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1

    Salut

    Nu am raspuns la nici o intrebare din 2003. Sunt nou(m-am inscris la finele lui august 2007), si inca nu prea stiu cum se lucreaza pe forumuri.De aceea, daca m-ai lamuri putin , ti-as multumi.
    Stiu ca a intrebat cineva de clasamentul pe natiuni al Turneului de vara la sarituri cu schiurile din acest an, si am incercat sa raspund(sper ca nu am facut vreo greseala). In al doilea rand, am mai intrebat daca este cineva amator de jocuri in retea ( gen Ski Jump). Am un joc de acest gen(RTL Ski Jumping), destul de atractiv.
    Oricum, merci pt ca esti primul care imi scrie.
    Te salut!

  6. #6
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Te ajut cum sa nu..nu ai gresit cu nimic..doar ca persoana respectiva ..daca te uiti un pic la data postarii ..a pus intrebarea in 2003...si e posibil..daca nu chiar sigur sa nu mai intre pe forum..asa ca mai bn..ai scrie pe primele threaduri...cel cu Grand prix-ul de vara..cel numit Sarituri cu schiurile si cel cu saritori preferati
    Eu iti urez inca odata "Bine ai venit!" Si sper sa ramai cat mai mult
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #7
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @ SS_L `p:

    Cauta in threadul cu Grand Prix de vara.

    Asta te intereseaza ?

    Primul concurs, intrecerea pe echipe de la Hinterzarten a adus o surpriza prin neclasarea echipei Germaniei pe podium:

    1.Austria 1063,0
    2.Finlanda 1022,5
    3.Cehia 1010.5
    4.Germania (Schmitt,Bodmer, Hocke,Späth) 992,5

  8. #8
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1

    Smile

    La data postarii intrebarii, sincer sa fiu, nu m-am uitat:
    Voi ramane pe forum.
    Legat de sariturile cu schiurile, din pacate acest sport nu prea e nici cunoscut, admiratori prea multi(ca sa nu spunem fani), si nici nu e mediatizat la noi. Din cate stiu, nu se transmite la TVR(sau la alte posturi romanesti) decat Turneul celor 4 Trb.
    Sunt curios sa stiu ce saritori romani sunt si ce performante au, si ce trb sunt la noi(m-am uitat pe site-ul Fd Rom de Ski, dar e f sarac in inform., cea mai mare trb ar fi in Bucegi-K70).
    Numai bn iti doresc !

  9. #9
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Din pacate Romania nu detine trambuline competitive si nici saritori. Interesul este din aceasta cauza minor. O revigorare ar fi posibila doar daca s-a crea conditiile necesare acestui sport, iar in zonele montane ar fi atrasi copii si tineri sa invete sariturile.

  10. #10
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1

    Exclamation Romania si sporturile de iarna

    Din pacate, asa este. La noi nu sunt conditii pentru acest sport, desi, cu putin efort, s-ar putea face cate ceva. Legat de sportivii nostri, am vazut acum vreo 2 ani unul(Andrei Balazs, de la Dinamo Brasov), intr-o sedinta de calificare. Saritura lui a fost cu mult sub asteptari(86,5m, pe o trambulina cu K120, nu mai stiu care). Cred ca daca macar s-ar putea antrena cu un antrenor strain(finlandezii au cei mai buni) s-ar putea obtine rezultate un pic mai bune. In alte sporturi de ce se poate (fotbal, de ex) si in cele de iarna nu ? Doar avem un cadru propice pt asa ceva.
    Cu stima!

  11. #11
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ok..deci un thread care putea fi inchis de vreo 4 ani a revenit la viata..nici o problema..dar va rog..sa continuam discutiile pe threadurile mai noi...
    Bine doar daca vreti..puteti scrie si aici
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •