Results 1 to 3 of 3

Thread: Pana de curent din SUA si Canada

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Pana de curent din SUA si Canada

    Pentru ca sunt multi pe acest forum din Statele Unite si Canada, ii intreb cum a fost pana de curent? Ce se mai aude pe acolo? Ma intereseaza pareri ale oamenilor de pe strada, nu cele de la CNN.

  2. #2
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1

    Eu am fost calit de regimul comunist sa nu o simt asa de tare, in schimb americanii au reactionat foarte ciudat. Pentru prima oara de cand sunt aici am vazut rafturi goale in magazine, de parca toti isi aprovizionau buncarele si cozi la benzina. In total am avut cam 18-19 ore de curent lipsa. De pe la 5 pm pana inainte de pranz a doua zi. Prea mult tam-tam pentru noi.

    Aaaa, nu am fost acasa si mi s-a descarcat de tot bateria de back-up (UPS). M-a costat acumulatorii. Partea buna a fost ca am calacat-o si eu cu 110 mile pe ora ca doar nu avea politia timp de mine. 8)

  3. #3
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Cel mai nasol a fost ca nu aveam benzina in masina si deci nu prea am avut cum sa ajung de la servici acasa decat dupa ce am "pupat un mat" ca in vremurile bune in RSR.
    Ferice de tine deep purple ca ai putut sa mergi peste viteza maxima ca la noi ne mergand semafoarele se mergea incet de tot iar pe sosele traficul era si mai greu.
    Cel mai nasol a fost cand am ajuns acasa si cand a trebuit sa urc pe scara pana la etajul 23 deoarece nu mergeau lifturile. Odata in casa nu am mai vrut sa cobor, nu de alta dar imi facusem deja gimnasitica pe ziua respectiva. Curentul ne-a venit la 11:30 in aceeasi seara.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •