Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 62

Thread: Dumitru Copil

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1

    Dumitru Copil

    "Hearts of Midlothian, Liverpool si Celtic Glasgow s-au luptat pentru a-l avea pe Dumitru Copil, un pusti de 16 ani din Arad, care pana la urma a ales sa evolueze in tricoul lui Celtic, dupa cum informeaza BBC. "

    onlinesport


    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...l-britanic.htm

    Un nou Keseru sau un adevarat Hagi ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu am auzit de el. De abia ce am citit si eu pe site.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Pai ma da si tu o privire din cand in cand pe onlinesport ...
    sunt informatii interesante
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    a facut parte din lotul luceafarul. oricum, nu e singurul in situatia asta. din cate stiu eu, mai sunt doi romani la atletico madrid si unul la sporting. si sunt considerate mari talente. viitorul suna bine din punctul asta de vedere.

  5. #5
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myke View Post
    a facut parte din lotul luceafarul. oricum, nu e singurul in situatia asta. din cate stiu eu, mai sunt doi romani la atletico madrid si unul la sporting. si sunt considerate mari talente. viitorul suna bine din punctul asta de vedere.
    Viitorul cui?Al nationalei Romaniei?Nu fii asa de sigur,daca aia de la federatiile din Spania si Portugalia le fac capul mare si le ofera cetatenia tu ce crezi ca vor face copiii astia?Vor spune:"Nu,eu visez sa joc candva la Piti!"?
    Stii cat de repede ii convinge federatia germana (DFB) pe unul si altul veniti de prin toate colturile lumii sa joace in tricoul Germaniei?

  6. #6
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Normal ca o sa-l doara la pix de Piti si de nationala lui. Imediatii ofera nemtii sau mai stiu eu ce englezoi cetatenia si pac! l-au luat.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Juniorul Dumitru Copil, între Celtic și Hearts

    Fostul component al echipei naționalei de juniori Under 17, Dumitru Copil, nu va semna un contract de joc cu gruparea scoțiană Celtic Glasgow, deoarece a primit o ofertă mai bună de la clubul Hearts of Midlothian.
    Responsabilii CS Atletico Arad, la care mijlocașul în vârstă de 17 ani este legitimat, negociază în prezent cu oficialii grupării Heart of Midlothian, care au venit cu o ofertă mai bună decât cea de la clubul din Glasgow.
    Dumitru Copil, care a dat probe de joc la Celtic Glasgow, Heart of Midlothian și FC Liverpool, urma să plece pe 3 ianuarie 2007 în Scoția, pentru a semna un contract de joc cu Celtic. "Nu mai plec la Celtic, acum negociez cu Heart, care au supralicitat, oferindu-mi aproximativ 1.000 de lire sterline pe lună", a declarat jucătorul.
    sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. 4th January 2007, 16:39
    Reason
    fara link ... ultimul avertisment

  9. 4th January 2007, 17:20
    Reason
    fara link ... ultimul avertisment

  10. #8
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    un Rapidist adevarat !

  11. #9
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    Dumitru Copil a semnat cu formatia din prima liga scotiana Hearts, fiind comparat cu Gheorghe Hagi de tehnicianul britanicilor
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  12. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pai asta ne zise bre si gospodin jambo .
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #11
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Cine naiba ma e ma si asta ca acuma 1 luna nu auzise nimeni de el
    Si e cam jmeker din cate am vazut si auzit l`am vazut la TV se respecta baiatu avea cercei in ambele urechi,pe la 10-12 ani am auzit ca era vopsit in cap
    Astea jmekeri de mici nu prea au viitor
    Acuma asta ca sa transferat unde sa transferat da de bani si o ia razna

  14. #12
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Cine naiba ma e ma si asta ca acuma 1 luna nu auzise nimeni de el
    Si e cam jmeker din cate am vazut si auzit l`am vazut la TV se respecta baiatu avea cercei in ambele urechi,pe la 10-12 ani am auzit ca era vopsit in cap
    Astea jmekeri de mici nu prea au viitor
    Acuma asta ca sa transferat unde sa transferat da de bani si o ia razna
    Voi stiz ca bani sa punkt din futbal industria. Asta e! Copil e bun jucator. Jeu nu stiu kare e Hadji, care nu. Ma Copil e bun copil si asta e perspectiva. Jeu cred!

    ___________________________________
    http://www.*******************.com/branny.html
    Last edited by delaparis; 9th January 2007 at 19:18. Reason: reclama

  15. #13
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    [quote=jamboBG;1004407]Voi stiz ca bani sa punkt din futbal industria. Asta e! Copil e bun jucator. Jeu nu stiu kare e Hadji, care nu. Ma Copil e bun copil si asta e perspectiva. Jeu cred!

    *******************************

    Last edited by delaparis; 9th January 2007 at 19:18. Reason: reclama

  16. #14
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Bai jambo sa il stapaniti sanatosi
    Eu de Copil asta nu am auzit pana mai acum si sunt sigur ca nu o sa devina fotbalist mare
    Ma mir ca nu a facut si la voi scandal cu contractul ca mai avem pe unu in Romania la Universitatea Craiova care face nazuri si nu vrea sa semneze prelungirea
    Asa e cu talentele astea mici ...
    Sau nascut vedete si mor sperante

    PS.Sa ne anunti si pe noi cand o sa debuteze la Hearts

  17. #15
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    un Rapidist adevarat !
    Am mai citit asta si prin alte parti, pentru ca ar fi refuzat Steaua... Dar a refuzat si Rapidul. Pentru ca, si intr-un caz si in altul, stia ca nu va fi titular. Iar la Hearts s-a dus dupa banii patronului lituanian. Ca a refuzat Steaua si Rapid e una. Dar sa refuzi Liverpool...
    Un rapidist adevarat...


    @ jamboBG
    Ot kade si, be? Kak go poznavash tozi momche koito nie ne poznavame?
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  18. #16
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Apa de ploaie Dumitru asta; pb n`o sa mai auzim de el, decat dac`o fura ceva de p`acol`.

  19. #17
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Am mai citit asta si prin alte parti, pentru ca ar fi refuzat Steaua... Dar a refuzat si Rapidul. Pentru ca, si intr-un caz si in altul, stia ca nu va fi titular. Iar la Hearts s-a dus dupa banii patronului lituanian. Ca a refuzat Steaua si Rapid e una. Dar sa refuzi Liverpool...
    Un rapidist adevarat...


    @ jamboBG
    Ot kade si, be? Kak go poznavash tozi momche koito nie ne poznavame?
    Ot Sofia. Branimir Kostadinov is my brother and I know Copil from summer of 2006.



    --------------------------------------------------------------------------------

    "Celtic offered a contract which financially was better and it was the hardest thing Dumitru has had to do to tell Tommy Burns he would not be going to Celtic.

    But something that was very important was that Dumitru feels he has an ally in the young Bulgarian player at Hearts, Branimir Kostadinov.

    "Dumitru will be staying with him and he is someone he got on very well with the last time he was over and someone who will help him settle into a new country."

    http://sport.scotsman.com/football.cfm?id=47512007
    Last edited by jamboBG; 11th January 2007 at 12:27.

  20. #18
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jamboBG View Post
    "Dumitru will be staying with him and he is someone he got on very well with the last time he was over and someone who will help him settle into a new country."
    Ima logika... Obache, spored mene, tozi Copil e samo dete i nishto ne razbira. Da imash takav shans, da igraesh za Liverpool...
    Vijdam che govorish rumanski. Da ne si ot tezi vlasi?...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  21. #19
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Toshiro, nu poti sa bagi si subtitrare?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  22. #20
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    De la 1 ianuarie, ambele limbi sunt oficiale in UE. Asa ca... poate te ajuta dl. Orban...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  23. #21
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Toshiro View Post
    Ima logika... Obache, spored mene, tozi Copil e samo dete i nishto ne razbira. Da imash takav shans, da igraesh za Liverpool...
    Vijdam che govorish rumanski. Da ne si ot tezi vlasi?...
    Maika mi znae. I az ot neja malko. A ot Liverpool ne e imal predlojenie. Samo e bil tam na uspeshen test.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •