Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 62 of 62

Thread: Dumitru Copil

  1. #43
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Si, cum s-a miscat?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #44
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Si, cum s-a miscat?
    Asta e toate1

  3. #45
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    jambo, n-am inteles. Did he play well?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #46
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    jambo, n-am inteles. Did he play well?
    This is full information, mate! My brother in this momment maked practise on another field. This is all from radio Forth (Forth1 and Forth2). This radio have two stations but with same sport news. Thay change of news evry around 12 hours.

    Link:
    http://forth2.co.uk

    Sport news: http://forth2.co.uk/Article.asp?id=16175

    All big newapapers, including scottish here:

    http://www.kostadinov-football.com

  5. #47
    edited:trolling Toshiro's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    troll-eybus
    Posts
    895
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Toshiro, tu te intelegi mai bine pe forum cu persoanele din Bulgaria decat cu cele din Romania
    UNELE persoane din Romania...
    [COLOR="Red"][/COLOR][SIZE="1"][FONT="Arial Black"]...de o falsitate rară, rod al școlii comuniste. Copos a colaborat foarte bine cu Dinamo. La un meci împotriva lor... „nea Nae, stai liniștit, Dinamo trebuie să cîștige azi”. Ne-au bătut cu 2-0, ...după meci Copos le-a dat prime dinamoviștilor! [/FONT][/SIZE]- [SIZE="1"]Nae Manea, fosta vedeta a Rapidului[/SIZE]

  6. #48
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Meanwhile, Tynecastle legend John Robertson believes Hearts have unearthed a tremendous talent in Romanian teenager Dumitru Copil.

    The 16-year-old, who has been dubbed the new Gheorghe Hagi, played against Robertson's Livingston side in a bounce match earlier this week.

    "Copil played against us and he looks a very good prospect indeed," said the former Hearts head coach. "He is about 5ft 10in or 5ft 11in and has a good build. He is very quick and one thing that is for sure - which you would normally worry about with a foreign kid - is he is not afraid to put his foot into a tackle.

    "He was getting fired in against our lads and did well. There will be a language barrier there initially, but his basic footballing ability is not in doubt."


    http://www.dailymail.co.uk/pages/liv...n_page_id=1779

  7. #49
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    http://www.picsbg.com/uploads/c64efb0c23.bmp

    Dumitru (left) and Branimir in newspaper "Planet Hearts" today.


  8. #50
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Dumitru Copil, pe mâini bune la Hearts

    John Murray, boss-ul academiei de juniori a clubului Hearts, a afirmat că tânăra speranță a fotbalului românesc, Dumitru Copil, legitimat la sfârșitul anului trecut la gruparea scoțiană, se bucură de tratament preferențial în comparație cu ceilalți fotbaliști. În vârstă de 17 ani, arădeanul, care este deja comparat cu Gică Hagi, locuiește împreună cu un est-european, bulgarul Branimir Kostadinov, însă cei doi se află majoritatea timpului sub supravegherea unei persoane majore (da, am putea spune bonă, pentru că ambii sunt minori), pentru a se acomoda cât mai ușor cu putință.

    Allan Preston, reprezentant al agenției care i-a parafat transferul lui Copil în Scoția, a afirmat că tânărul fotbalist se simte foarte bine alături de noua sa echipă. “Îi place mult aici. Clubul i-a pus la dispoziție un laptop pentru a putea păstra legătura cu părinții. E mulțumit și de camera în care locuiește iar orașul i-a plăcut în mod deosebit”, a declarat Preston, care a menționat că tânărul fotbalist a făcut progrese remarcabile la limba engleză. “Adaptarea sa aici nu este ușoară, însă îl are pe Branimir și cei doi se ajută reciproc. Chiar dacă nu vorbesc aceeași limbă, comunică în engleză. Branimir stătea la început ceva mai bine la acest capitol, însă Dumitru a făcut progrese”, a adăugat Preston. Dacă la început Copil abia scotea două vorbe, acum îi înjură în engleză printre dinți pe cei din staff-ul tehnic! Și nu oricum, ci cu accent scoțian.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  9. #51
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Chiar ma intrebam de ce nu a ales Celtic sau Liverpool ,dar se pare ca aici are un bun prieten in bulgarul Branimir.Bravo lui si sa speram ca va confirma asteptarile tuturor.

  10. #52
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    Chiar ma intrebam de ce nu a ales Celtic sau Liverpool ,dar se pare ca aici are un bun prieten in bulgarul Branimir.Bravo lui si sa speram ca va confirma asteptarile tuturor.


    http://www.picsbg.com/uploads/5f7128243f.jpg


  11. #53
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    The both guys today(04.03.2007) have birthday. Branimir - 18, Dumitru - 17!


  12. #54
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    La Multi Ani
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  13. #55
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    loool, ca si ziua mea de altfel....mari oameni, mare caractere pe 4 martie
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  14. #56
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ca de altfel si a mea! ..LMA Copile si Branimire !

  15. #57
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    La multi ani !
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  16. #58
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kainutz View Post
    La multi ani !
    La Multi ani si per voi!

  17. #59

  18. #60
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    “Salutări la toată lumea! Sîmbătă a fost una dintre cele mai frumoase zile ale mele de cînd am venit în Scoția. Am jucat împotriva celor de la Glasgow Rangers, o echipă cu nume în fotbalul european. I-am bătut și cu formația de juniori și cu echipa mare. Eu am fost folosit la juniori. Am dat o pasă de gol și am reușit să-i învingem cu 3-1. Bucuria mea a fost cu atît mai mare cu cît am fost desemnat jucătorul-meciului, chiar dacă am jucat 30 de minute. A fost o adevărată sărbătoare la Hearts, pentru că și prima echipă i-a învins pe Rangers, cu 4-2.

    Am doar 17 ani, dar vreau să ajung cît mai repede titular în echipa mare a lui Hearts. Prin evoluțiile de acolo, sper să fiu remarcat și de selecționerii echipelor naționale”

    articol preluat de pe RT
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #61
    incepator jamboBG's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    “Salutări la toată lumea! Sîmbătă a fost una dintre cele mai frumoase zile ale mele de cînd am venit în Scoția. Am jucat împotriva celor de la Glasgow Rangers, o echipă cu nume în fotbalul european. I-am bătut și cu formația de juniori și cu echipa mare. Eu am fost folosit la juniori. Am dat o pasă de gol și am reușit să-i învingem cu 3-1. Bucuria mea a fost cu atît mai mare cu cît am fost desemnat jucătorul-meciului, chiar dacă am jucat 30 de minute. A fost o adevărată sărbătoare la Hearts, pentru că și prima echipă i-a învins pe Rangers, cu 4-2.

    Am doar 17 ani, dar vreau să ajung cît mai repede titular în echipa mare a lui Hearts. Prin evoluțiile de acolo, sper să fiu remarcat și de selecționerii echipelor naționale”

    articol preluat de pe RT
    http://kingfootball.blog.bg/viewpost.php?id=111534

  20. #62
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Hearts a fost invinsa de Celtic in deplasare cu 0-3.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •