Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 49

Thread: Valeriu Argaseala

  1. #22
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    si de acolo a inceput "declinul" sa-i zic asa. Parca nu s-au mai regasit.
    Dar sper ca acum a trecut perioada intunecata si ne vor aduce iar bucurii.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Valeriu Argăseală: "Campionatul s-a rupt la partida noastră contra lui Dinamo"
    De fapt cu o partida inainte , cu Rapid . Dupa ce a intrat Thereau in prima echipa si s-a schimbat ceva acolo in fata + relaxarea dupa ajungerea in grupele CL .

  3. #24
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Adica e vina lui Thereau ? Eu mai de graba zic ca e vina lu Corpodean care a arbitrat aiurea rau de tot
    Bafta, Reghe!

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Nu am zis ca e vina francezului ci doar ca de cand a intrat in echipa nu prea am mai inscris . Poate ca a venit cu ghinionul .

  5. #26
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Lasa ca poate vine si cu norocu sau bafta
    Bafta, Reghe!

  6. #27
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    interesanta asociere, dar nu cred ca se aplica. Thereau a marcat si el destule goluri. Nu cred ca asta ar fi fost problema. Problema era de la mijloc, de la pasa decisiva, nu de la cel care finalizeaza.

  7. #28
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Argăseală: "Eram convinși că o să se aprobe memoriul nostru"

    Valeriu Argăseală, directorul executiv al Stelei, a spus că nu înțelege de ce Comisia de Disciplină a FRF nu a acceptat memoriul privind anularea cartonașului galben primit de jucătorul Dorin Goian în partida cu Rapid, și a anunțat că gruparea stelistă va face apel.

    "Eram convinși că o să se aprobe memoriul nostru, pentru că există și practică, și instrumente la îndemână pentru a se face asta. Dar, în acest moment, membrii Comisiei nu au avut voință sau altceva i-a oprit să aplice regulamentul. Noi am adus proba video, dar cred că altele au fost motivele care au dus la respingerea memoriului", a spus Argăseală, la ieșirea de la ședința Comisiei de Disciplină.

    Oficialul stelist a precizat că au existat alte cinci cazuri în care un memoriu similar a fost acceptat. "Există, de asemenea, un regulament disciplinar în România care prevede obligativitatea tuturor comisiilor de a se supune regulamentelor FIFA, iar regulamentul FIFA, articolul 84, prevede că orice comisie are dreptul să rectifice erorile arbitrilor. Iar la Goian a fost clar o eroare de arbitraj și nu văd de ce nu s-a luat în considerare memoriul nostru", a mai spus Argăseală.


    chiar mi-e mila de omul asta
    In fiecare saptamana e la Comisie si nu are nici o izbanda. Se lupta cu morile de vant....

  8. #29
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Pai ce sa te astepti de la ****** de la comisie , sunt asa pe fata impotriva Stelei
    Bafta, Reghe!

  9. #30
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Iata ca Argaseala e acum al doilea om in club dupa Gigi Becali. E mai bine asa, ne-am cam saturat de MM cu declaratiile lui, cu ironiile lui, cu jocul lui de scena, cu jignirile lui. Nu pot uita o emisiune de asta vara de pe OTV cand l-a insultat in toate felurile pe Grigore Cartianu: l-a facut "nespalat", i-a recomandat un dus (asta ca sa sfarseasca ce a inceput Ioan Becali), i-a imitat vocea, etc. Si mass-media e vinovata de toate aceste lucruri datorita cursei nebunesti dupa rating si vanzari.
    Argaseala e un personaj mai putin mediatizat si e foarte bine asa. Nu va jigni batjocori niciodata pe nimeni si nu nici nu va cobori din tribuna oficiala ca sa pocneasca un suporter.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  10. #31
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu zice hop pana nu sari gardul

  11. #32
    Banned
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Stuchishani
    Posts
    507
    Reputatie
    0
    Argaseala e bun, insa e prea "moale". In tara noastra, cine tipa cel mai tare se face auzit, altfel nu iesi in evidenta.

  12. #33
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    e bine ca nu se baga prea mult in seama... deocamdata
    aveam nevoie de asa ceva...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #34
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    ooo..urca Nea Vali ..e generalu` lui JJ acu`
    Muzzwrinka

  14. #35
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    E presedinte din cate am inteles eu acuma
    Bafta, Reghe!

  15. #36
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mda.. presedintele Consiliului de Administratie... el e seful cel mai mare acum la echipa.

  16. #37
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da asa e
    Bafta, Reghe!

  17. #38
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Organizatorul de competitii al echipei Forex Brasov, Ilie Luca, este dorit pe acelasi post în Ghencea. "Oferta este mai mult decât tentanta. Ar fi o onoare sa lucrez la Steaua, iar un raspuns clar îl voi da luni", a precizat Luca. Acesta a fost contactat de presedintele Valeriu Argaseala înca din sezonul trecut, dupa meciul de Cupa, dar atunci raspunsul acestuia a fost negativ.
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  18. #39
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mda... de asta aveam nevoie, ca jucatori si restul avem de toate

  19. #40
    sport legend Mynsc's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    658
    Reputatie
    1
    Cu Luca la echipa de nimeni nu ne mai e frica :dance:
    Everything I say is a lie. Except that. And that. And that. And that. And that.

  20. #41
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mynsc View Post
    Cu Luca la echipa de nimeni nu ne mai e frica :dance:
    Te-ai nascut poet
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  21. #42
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    il gasesc pe argaseala principalul vinovat pentru haosul de la casele de bilete. este inadmisibil ca si la un meci cu poli iasi, la care nu au fost decat 8 mii de oameni, sa vi cu 6 ore inainte de meci si tot sa prins coada de juma de ora. daca nu suplinesc casele de bilete mi-e teama ca o sa ajungem ca dinamo sa jucam cu 4-5 mii de oameni la meciuri. si in plus, nu exista niciun fel de respect, de ordine, nu tu gardulete care sa delimiteze pe aici se intra pe dincolo se iese. nu, care vine se aseaza in stanga in dreapta in fata... jandarmii daca ii intrebi de ce nu te bagi domne? nu putem, noi suntem pt restabilirea ordinii. La o adica noi ne batem mai intai si apoi intervin ei. nu cred ca o sa mai treaca mult si o sa se strige impotriva lui argaseala pe stadion. mai ales ca la o intalnire cu suporterii, a promis ca il intoarce pe marele jiji si o sa ne dea totusi abonamente.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •