View Poll Results: Campioana 2003/2004

Voters
489. You may not vote on this poll
  • Rapid

    79 16.16%
  • Steaua

    126 25.77%
  • Brasov

    3 0.61%
  • Gloria

    3 0.61%
  • Ceahlaul

    6 1.23%
  • Dinamo

    87 17.79%
  • Craiova

    46 9.41%
  • FC National

    2 0.41%
  • FC Arges

    3 0.61%
  • Otelul

    8 1.64%
  • FC Oradea

    3 0.61%
  • Poli AEK

    67 13.70%
  • FC Brasov

    14 2.86%
  • Farul

    8 1.64%
  • Apulum

    20 4.09%
  • FCM Bacau

    14 2.86%
Page 3 of 47 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 967

Thread: Campioana 2003/2004

  1. #43
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dar intreaba-l pe Ioanitoaia care-i echipa cu cei mai multi suporteri in tzara. O sa-ti spuna ca Steaua, Dinamo si Rapid in aceasta ordine. Cine drac le face sondajele nu stiu dar cred ca-si bat joc de ei.

  2. #44
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    EDMOND_ si ceilalti. hai sa lasam apele sa se mai aseze putin si apoi sa ne dam cu presupusul (ceea ce deja ati si sugerat). imi amintesc ca si anul trecut Craiova a avut un start fulminant si apoi s-a dus totul pe rapa /jaw drop/ . nu spun ca neaparat asa se va intampla si anul asta /nope/ , ba chiar mi-as dori ca suprematia "capitalistilor" sa fie intrerupta de, cica, "provincie."

    dupa parerea mea, Craiova nu duce lipsa de jucatori buni la ora actuala ci de jucatori mai stabil psihic. asa ca nu fiti foarte surprinsi daca o sa apara sincope cand nici nu va ganditi (vezi Bacaul). oricum, e mult prea devreme ca sa ne pronuntam despre campioana. fara discutie.

    iar acel 43% e atat de subiectiv ca eu nu m-as baza prea mult pe el. nu inseamna decat ca un anumit numar de suporteri olteni (intamplator mai mare decat al altor echipe) intra regulat pe forumul asta si voteaza ca atare. inchipuiti-va cum ar arata un astfel de sondaj pe forumul stelistilor/rapidistilor/dinamovistilor.

    dar chair asa? unde sunt suporterii bucuresteni?
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Apulum va castiga titlul anul acesta, ar fi si cazul, dupa atatea incercari nereusite.
    Ardealu-i baza

  4. #46
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    buna poanta, Sepultura .

    pana la urma care-i adevarul cu Ardealul: e mintea sau...baza ? :thinking:
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  5. #47
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Bai mai stiti ca nu castiga Apulum campionatul?!?!?!?
    Si apropo Ardealul mintea!!!
    Te-ai prins,aia care gandesc!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Phil . asta nu este forumul oltenilor si nici nu l-am deschis noi!! Aici intra si stelisti si dinamovisti!
    Si nici nu ai citit prea atent mesajul meu... Pe mine nu ma mira sondajul asta , eu am gasit interesant sondajul de pe pagina ziarului prosport ( acceseaza www.prosport.ro ) care se adreseaza cititorilor ziarului... Acolo Craiova este creditata cu 34% din voturi , Steaua cu vreo 29 % si apoi Dinamo si Rapid cu vreo 10% din voturi fiecare...
    Sondajul asta mi s-a parut interesant!

  7. #49
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Imi doresc ca Ceahlaul sa castige nu prea sunt sanse, dar e posibil a inceput bine.Sanse mari au Rapid si Steaua.
    Leave me alone!

  8. #50
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil
    EDMOND_ si ceilalti. hai sa lasam apele sa se mai aseze putin si apoi sa ne dam cu presupusul (ceea ce deja ati si sugerat). imi amintesc ca si anul trecut Craiova a avut un start fulminant si apoi s-a dus totul pe rapa
    vadim ,cel care a deschis chestionarul, nu este deloc suporter al Universitatii Craiova ,sau ceilati au voie sa pronosticheze, numai noi nu.
    Eu vreau si sper sa castige Stiinta. Avem un lot bun ,primul 11 este dupa mine net superior dinamovistilor, mai echilibrat ca al rapidistilor si mai tehnic ca al stelistilor. Problema la noi sint rezervele, cam departe de valoarea titularilor. Am avut un retur anul trecut foarte bun in care le-am luat aproape toate punctele bucurestenilor ,ei reusind sa ia doar 1 punct din 15 posibile prin steaua in ghencea.Acum chiar daca n-au inceput extraordinar ca joc si au destule probleme cu accidentarile sint pe locul 3 cu 7 puncte dar au o aparare foarte buna care n-a primit gol.Incurajator
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  9. #51
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Am votat cu Steaua pentru ca are cel mai valoros lot dupa parerea mea
    desi as dori sa castige o echipa de provincie Poli, daca nu ar fi bine si Craiova dar sa pastram totusi proportiile.....

    P.S Sper din tot sufletul sa nu fie Dinamo campiona caci vom urmari toata vara viitoare declaratii de genul :"Lasati-ne sa ne pregatim pentru Liga Campionilor.". Care Liga fratilor? in liga nu joaca si nu vor juca Neman si Metalurg....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  10. #52
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    Cred ca Universitatea Craiova are toate atuurile necesare pentru cucerirea titlului.

  11. #53
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Poate ar fi bine sa castige o echipa care nu a mai castigat campionatul pana acum, sa se afirme.
    Leave me alone!

  12. #54
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Sunteti pe primul loc, dar tu crezi ca rezistati acolo mai mult de o saptamana???
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  13. #55
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Sorin, nu trebuie sa te ataci asa. evident ca toata lumea are voie sa dea un pronostic. tot ce am afirmat eu este ca:
    - e prea devreme, mult prea devreme pentru a sti cine va fi campioana. jucatorii romani sunt inconstanti, evolutiile inegale iar rezultatele de pana acum indica faptul ca lupta pentru titlu va fi mai apriga ca in alte dati.
    - din cate imi dau seama, suporterii olteni sunt mai numerosi pe acest topic deci rezultatul votului e subiectiv. si apropo, nu conteaza cine deshide topicul, conteaza CINE voteaza.
    - si anul trecut ati avut un inceput si mai bun (iar sperantele erau pe masura) dar n-a fost sa fie din diverse motive.

    eu nu contest ca situatia e schimbata acum: echipa e mai intarita, experienta mai mare, etc. cum nu contest si faptul ca si suporterii altor echipe va vad favoriti la campionat (vezi sondajul din forumul Prosportului). cred doar ca gafe ca acelea din meciul cu Bacaul ar putea sa cantareasca greu. in momentul in care echipa isi pune la punct psihicul (cand trateaza toate meciurile in mod egal) atunci se poate spune ca va lua o optiune seriaosa pentru castigarea competitiei. deci sa mai asteptam.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  14. #56
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil
    Sorin, nu trebuie sa te ataci asa.
    nu stiu de ce crezi ca sint suparat .pentru ca mi-am permis sa-ti raspund?

    Quote Originally Posted by phil
    - e prea devreme, mult prea devreme pentru a sti cine va fi campioana.
    da, numai ca daca s-a deschis discutia si toti ceilalti au dreptul la vot, am si eu sper

    Quote Originally Posted by phil
    din cate imi dau seama, suporterii olteni sunt mai numerosi pe acest topic deci rezultatul votului e subiectiv.
    si care-i problema? ti-e frica ca daca iese Craiova campioana in sondaje, iese si pe teren? Asa sa fie

    Quote Originally Posted by phil
    si anul trecut ati avut un inceput si mai bun (iar sperantele erau pe masura) dar n-a fost sa fie din diverse motive.
    repeti obsesiv acest lucru la mai multe subiecte. Crezi ca daca ne amintesti toata ziua, vom votam pe altcineva? de exemplu dinamo? aia poate la retrogradare in lupta cu stiu eu cine Asta e un pronostic si atat. Nu te inteleg de ce te chinuiesti tu sa ne schimbi parerea de citeva zile.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  15. #57
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Sorine, eu nu ma chinui deloc asta ti s-a nazarit tie. imi spun si eu parerea pentru ca suntem din cate stiu intr-un spatiu public. iar chestia cu startul de anul trecut al Craiovei /nope/ e nici pe departe o obsesie e doar ADEVARUL. din pacate, dupa cum vad, supara.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  16. #58
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    da, este adevarat cu startul, dar tu nu te plictisesti sa o repetzi la infinit , parca esti la sedintza de autosugestionare
    poate nu te chinui ,dar asa lasi impresia Mai schimba si tu ideea ca te plictisesti si tu de tine
    STIINTZA VA LUA TITLUL
    sic sic

  17. #59
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    hai, mah Blue sa ia Stiinta titlul daca asta te face sa te simti bine. si sa nu uit, de mine nu ma plictisii dar de tine o gramada .
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  18. #60
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Phil "plictisii" ala nu trebuia in ghilimele?

  19. #61
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    ia evita tu monotonia atunci si punetzi ambitzia sa nu mai vorbesti cu mine si nici de Stiintza

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    eu sper ca Stiinta sa-i bata pe steaua si dinamo !

    Forza Campionii !

  21. #63
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ...si eu sper ca romanii s-o duca mai bine si nu numai d.p.d.v fotbalistic, dar de la speranta pana la realitate e mult :p

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •