Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Ucraina-Romania

  1. #1
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Ucraina-Romania

    Invingem cu 1-0 gratie lui Mutu. Cine poate sa-mi spuna mai mult despre meci? Cu ce sistem jucam? Munteanu joaca ca inchizator?

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    2 - 0 , Mutu sut excelent din afara terenului !
    Jucam foarte bine!

  3. #3
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Rezultat final, Ucraina - Romania 0-2 (0-1).
    Mutu (30', penalty si 57').

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Bravo pentru victorie si sper si pentru calitatea meciului ce nu l-am vazut.Iar putem spera in septembrie... Dorin

  5. #5
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Hai Romania!!!!!! 8)

    poate sa-mi spuna si mie cineva unde au jucat exact: Munteanu, Fl. Dumitru, Pancu si Aliuta?


    mersi

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ma surprins mobilitatea lui Pancu in teren , despre mutu numai de bine , avem sanse cu danezii.........dar totul depinde de Gusso si ai lui
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Putem spera da nu prea tare ca sa nu fim adusi in pragul disperarii. Get real people! ucraina e un fel de belarus cu Shevcenko. O echipa de esalonul 2. Si nu stiu ce ati vazut asa grozav la meci in afara de rezultat. Mutu joaca saracul da e aproape singur. Forta noastra e data de defensiva care nu a fost incercata de loc. Pancu alearga mult si e, se pare, pentru prima data folosit corect. Stie baiatul. Dar numai cu ei doi nu facem mare branza. Mi-a placut Stoican si Aliuta cat a jucat. As fi vrut sa-l vad mai mult. In schimb Stoica n-a jucat nimic, Fl. Dumitru, Niculae si Oprita pareau ca nu sunt din aceeasi echipa cu restul. Un joc destul de nesigur si din nou fenomenul "ne calcam pe picioare" prezent la noi in echipa. Dorinel intarzie jocul si parca nici atatea recuperari nu mai face. As vrea sa zic de bine de aparare dar sincer sa fiu nu am de ce. Nu pentru ca ar fi jucat rau ci pentru ca nu au avut impotriva cui sa joace. In plus au balbait cateva mingi simple, probabil din lipsa de concentrare si subestimare a adversarului.
    Sper sa batem in Danemarca si sa mergem la baraj macar (cu ajutorul vecinilor din Bosnia) dar va fi greu...

  8. #8
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    A fost si meciul cu Ucraina, incheiat cu un 2-0 fara emotii pentru Romania, care s-a miscat bine, si ne da sperante pentru meciurile cu Luxemburg si mai ales Danemarca de luna viitoare.

    Stelea - in lipsa accidentatului Lobont a fost titular, dar a cam somat;
    Stoican - bine in general: o actiune frumoasa incheiata cu o pasa de gol pentru Mutu, s-a cam complicat uneori; solutie viabila in lipsa lui Contra.
    Duetul Iencsi - Chivu foarte bine, anihilandu-i complet pe celebrii Shevcenko, Rebrov, Vorobei.
    Rat - bine in aparare, aproape inexistent in atac
    Soava - slabut in general, nimic notabil
    D.Munteanu - la 115 selectie, a fost acelasi jucator muncitor, putin cam apasat de varsta; e inca folositor nationalei
    A.Stoica - cel mai slab si mai prost jucator de pe teren, a confirmat faptul ca joaca doar pentru ca e taica-su' prieten cu Iordanescu; probabil este jucatorul ce a preluat de la Galca sarcina de a-i cara bagajul selectionerului prin aeroporturi si autocare. Exista zeci de jucatori ce pot juca inaintea lui pe postul de mijlocas dreapta, dar daca e pilos joaca titular...
    Pancu - cel mai bun: a alergat enorm, a driblat, a deposedat, a sutat; doar golul i-a lipsit.
    Oprita - a scos un penalty, in rest nimic; de urmarit in continuare;
    D.Niculae - nu are ce cauta inca in echipa nationala
    Aliuta - a driblat de cateva ori frumos, parca i-a lipsit curajul de a face mai mult; ar trebui folosit mai mult si mai des
    Fl. Dumitru - nu si-a gasit locul in teren; oricum e peste Stoica la orice ora.
    Mitea-Tames-Rada : deocamdata ar trebui folositi mai mult la reprezentativa de tineret.
    A, il uitasem tocmai pe Mutu... oricum nu mai trebuia sa mai spun si de el: 2 goluri si alte cateva faze periculoase; e sperana noastra de calificare la EURO alaturi de Ganea si de bosniaci.

  9. #9
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Mai ales de bosniaci!

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cipangoo , cred ca ai vazut alt meci! Te-as fi crezut daca ai fi spus inainte de meci....ca adversarul este unul foarte slab , ca nu vom avea nici un fel de probleme... Nu am vazut o astfel de postare din partea ta ... Adversarul a fost slab fiindca asa l-am facut noi sa fie.....Iar Chivu si Iencsi in aparare chiar mi-au placut... au fost destule surprize placute..au fost si jucatori care nu au aratat cine stie ce , dar asta este rolul unui amical..sa incerci jucatori si formule.....

  11. #11
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Stelea - nesolicitat, fara nota :?

    Stoican - stie cu mingea, se complica in atac, slab in aparare, mana moarta

    Iencsi - bun ,luptator, stoperul nr 1

    Chivu- mai bine joaca la echipa de club, n-a gresit deloc ,nimic special totusi ,merge

    Rat - bun in aparare , nu iese deloc la atac , cu mai mult curaj merge

    Soava - mult mai sigur decat la club, bun

    D.Munteanu - se vede ca nu joaca titular, are experienta

    A.Stoica - slab si neispirat

    Pancu - bun, a facut de toate, mi-a placut cel mai mult dupa Mutu

    Oprita - poate atacantul roman cu cele mai multe calitati native, dar goluri cand da :?

    Mutu - starul Romaniei, a preluat fraiele nationalei de la Hagi, acum asteptam minuni de la Mutu

    D.Niculae - fricos si blocat de emotie

    Aliuta - face curse perpendiculare pe poarta adversa in viteza, stie cu mingea, dar nu prea stie cui s-o dea,merita incercat

    Fl. Dumitru - nu stiu ce a jucat, el stie? a incercat multe, de reusit cam greu

    Mitea- nu stiu ce cauta in nationala dupa 3 meciuri in divizia A, n-are nici o calitate, poate stie Giovanni :? :o

    Tames- asta daca ajune fotbalist valoros ,eu ajung presedintele tarii lipsit de tehnica, lent si fricos

    Rada- a jucat doar citeva secunde, a atins mingea? fara nota :?

    Iordanescu - sa nu ia femei in avion chiar daca striga toata presa la el, vad ca-i merge bine Eu nu vad decat doi antrenori mari in Romania, Lucescu si Iordanescu cu toate ciudateniile lor.
    Ar putea sa ma fie Cartu sau Piturca daca isi stapanesc nervii.Restul nu cred ca sint antrenori adevarati. Daca acum e Iordanescu, sa-l lase in pace , e totusi antrenor bun

    Sandu si restul conducatorilor -Sa nu se urce nici o femeie in avionul de Copenhaga , mai stii
    sa nu zica lumea ca n-am facut-o si pe asta

  12. #12
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Din fericire, la nivel de nationala inca mai avem ceva de spus in sportul asta. Sigur, nu ne putem compara cu marile forte, dar e clar ca nu oricine poate invinge Romania. As zice ca ne situam cam pe locurile 10 - 15 in Europa, cu posibilitati de urcare daca se va cristaliza o formula stabila de echipa.

  13. #13
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Nu este bine sa vorbim urat despre D. Niculae, Mitea, Rada sau Tames. Este mult prea devreme.


    Despre Alin Stoica, acest jucator este un mic geniu. Din pacate, nu are o mentalitate foarte buna, avand si caracterul slab. Oricum, trebuie neaparat sa-l tinem lanaga nationala fiindca cand isi va da drumu, va fi extrem de folositor.


    Sper ca Pancu sa fie distribuit pe aceasi pozitie si in jocurile urmatoare, nu numai fiindca Radoi este accidentat.


    Personal, nu am vazut meciul. Insa, cred ca Rat nu a impins prea mult inainte din cauza sistemului de joc utilizat. Daca am juca cu 3 aparatori, atunci am putea sa ne utilizam jucatori de banda (Rat, Contra, Stoica, Fl. Dumitru, etc.) mai bine.


    Sa speram ca jucatorii accidentati isi vor reveni repede, avem nevoie de ei.


    In sfarsit, sper ca Ghioane se va reintoarce in echipa Nationala si ca Codrea va juca ca inchizator in viitor.

  14. #14
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu nu zic nimic de Fl.Petre, ca oricat de bine ar fi jucat in astea 4 meciuri de anul acesta, mai are de muncit pana sa joace din nou in nationala.
    Insa, oricat de dinamovist as fi eu, tot nu am cum sa nu remarc un jucator care joaca meci de meci titular de 4 ani in campionatul Elvetiei, care iese campion national si poate va juca in Liga Campionilor, jucator desemnat anul trecut cel mai bun mijlocas din campionatul respectiv (care e mult meste cel roman, chiar si numai prin corectitudine), si care este permanent ignorat de generalul-antrenor. Este vorba de Mihai Tararache, jucator de 25 de ani, deci numai bun pentru a fi la nationala... Cu ce e peste Tararache un Soava sa zicem, cel despre care rapidistii spun ca e cel mai prost jucator al lor... Sa fie la mijloc tot mana unui anumit impresar ce doreste sa-l vanda pe Soava pentru a-si mai imbogati contul cu niste dolarei?

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este posibil sa fie si un impresar la mijloc...dar asta este situatia ... nu putem schimba nimic... Asta este fotbalul si trebuie sa-l accepti ! Nu ai ce face! Nici noi nu am avut ce face cand Niculescu a ajuns la voi prin metode practic " ilegale" intr-o tara civilizata ... Nu te mai plange , asta este fotbalul romanesc....

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Stii de cine imi aduce aminte persecutia asta pe care o face Iordanescu in cazul Tararache? De Gica Craioveanu si de Ioan Timofte.

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Au mai fost destule cazuri, o multime in Romania, dar si in cadrul altor echipe nationale. Motivele sunt din cele mai variate...

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    Pancone no 1

    Cred ca aseara Pancu a fost cel mai bun jucator roman ......iar Mutu cred ca va fi noul Hagi .....bun si Chivu a facut o pereche perfecta cu Iencsi !

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1

    Totusi e amical...

    Am ajuns la concluzia ca Romania joaca bine(a se intelege "da goluri", castiga) numa in amicaluri...
    A fost un meci frumos ...dar s-a vazut ca ukrainienii stiu ca e un meci amical! Nu s-au obosit aproape deloc...
    Noi parca ne'am razbunat pe ceva...
    Oricum vreau sa vedem asta si la Meciurile Importante!!! sper...
    Atata stiu ca o sa batem pe STEAUA!!!

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: Totusi e amical...

    Poate ca romanilor nu le place sa joace sub presiune si de aceea se descurca mai bine in amicaluri. Si totusi, nu cu mult timp in urma, se zicea ca cel mai bine evoluam cand suntem cu cutitul la os. Ce sa mai vorbim, suntem oamenii extremelor, ne trebuie ori relaxare totala, ori tensiune foarte ridicata!

  21. #21
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Un amical bine venit, echipa s-a miscat bine. Nu sint de acord cu cei care spun ca Ucraina este echipa mica, pentru ca la ora actuala nu prea mia exista echipe mici, oricine poate crea o surpriza, vezi Armenia, Albania, Cipru, Bosnia, Slovenia, echipe care pot arbitra o grupa.
    Ca certitudini aceiasi jucatori care in ultimul an au intrat intr-o panta ascendenta: Chivu, Iencsi, Mutu, Pancu. Asteptam inca mai mult de la Rat, Stoica, Stoican, Aliuta. Jucatori care nu mai au ce cauta sau nu au ce cauta inca la Nationala: Stelea, Soava, Daniel Niculae, Oprita, Mitea, Fl. Dumitru.
    Pina una alta, a fost bine si sa dea Dumnezeu sa venim cu acelasi rezultat din Danemarca.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •