View Poll Results: Care va fi rezultatul final?

Voters
254. You may not vote on this poll
  • Divizia Fantastica - PSP

    2 0.79%
  • Echipa Fantastica - GSP

    10 3.94%
  • Ambele

    2 0.79%
  • Nici una

    7 2.76%
  • Da

    32 12.60%
  • Nu

    17 6.69%
  • Dinamo

    1 0.39%
  • Arad

    0 0%
  • Ploiesti

    4 1.57%
  • Rompetrol

    0 0%
  • alta echipa

    2 0.79%
  • DINEL STAICU

    2 0.79%
  • GIGI BECALI

    8 3.15%
  • GIGI NETOIU ,BADEA, COHN,BORCEA(GASCA DE LA DINAMO)

    1 0.39%
  • GEORGE COPOS

    7 2.76%
  • GIGI STEFAN

    2 0.79%
  • GINO IORGULESCU

    0 0%
  • TONI DOBOS

    4 1.57%
  • JEAN PADUREANU

    1 0.39%
  • NICULAE (fc brasov)

    0 0%
  • SECHELARIU

    2 0.79%
  • Excelenta

    1 0.39%
  • Buna

    8 3.15%
  • Merge

    5 1.97%
  • Slaba

    6 2.36%
  • Execrabila

    2 0.79%
  • Man Utd

    5 1.97%
  • Arsenal

    0 0%
  • Chelsea

    6 2.36%
  • Liverpool

    2 0.79%
  • Newcastle

    0 0%
  • Alta echipa

    1 0.39%
  • U Craiova

    1 0.39%
  • Rapid

    0 0%
  • Steaua

    0 0%
  • Dinamo

    0 0%
  • Ceahlaul

    1 0.39%
  • U Craiova

    0 0%
  • Steaua

    0 0%
  • Dinamo

    0 0%
  • Rapid

    0 0%
  • Poli AEK

    0 0%
  • Ceahlaul

    0 0%
  • U Craiova

    0 0%
  • Rapid

    0 0%
  • Steaua

    0 0%
  • Dinamo

    0 0%
  • Poli Aek

    0 0%
  • U Craiova

    4 1.57%
  • Rapid

    0 0%
  • Steaua

    3 1.18%
  • Dinamo

    1 0.39%
  • Ceahlaul

    1 0.39%
  • Poli

    4 1.57%
  • DA

    2 0.79%
  • NU

    4 1.57%
  • 2

    4 1.57%
  • x

    5 1.97%
  • 1

    4 1.57%
  • Dinamo

    8 3.15%
  • Metalurg

    6 2.36%
  • Da

    14 5.51%
  • Nu

    33 12.99%
  • Castiga Steaua

    7 2.76%
  • Egal

    7 2.76%
  • Castiga Dinamo

    5 1.97%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Steaua - Dinamo (23 august 2003, ora 19.00)

  1. #1
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Steaua - Dinamo (23 august 2003, ora 19.00)

    Marele derby se apropie (si chiar daca suporterii echipelor mici din Romania nu sunt de acord), acum se intalnesc cele mai celebre echipe romanesti, si este meciul in care totul se discuta la superlativ: galerii incrancenate, atmosfera superba, jucatori extrem de ambitiosi sa dovedeasca ca merita sa fie iubiti si respectati, orgolii imense... "Totul pentru victorie" e deviza ambelor combatante...
    Oare cine se va impune de data aceasta?

    http://www.dinamo-online.net/foto/derbydin-ste.jpg

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pentru binele fotbalului romanesc un egal ar fi foarte bun
    Sper ca toate derbyurile gen rapid steaua steaua dinamo rapid dinamo
    sa se termine egal . Iar craiova sa le bata pe toate 8) 8) 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sa zic de atitudinea unora care cauta sa castige prin esecurile altora... Pai daca sunteti atat de buni ajunge sa le bateti pe toate nu mai trebuie sa faca si egaluri intre ele. Dar ce sa-i faci, se pare ca degeaba castiga echipa cu care ti, ca sa fie bine trebuie sa piarda si toate contracandidatele... Ady, nu-i asa ca te-ai bucurat mai tare ca a facu egal steaua cu rapidul decat te-ai intristat ca nu a reusit craiova sa bata bacaul? :?

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cipangoo , pe tine nu te-a intrebat nimeni care ti-s bucuriile . tristetile sau frustarile... Lasa-l pe Ady sa se bucure asa cum simte.... Ma gandeam ca poate vrei sa analizezi fotografia postata de ayrton care dupa parerea mea este gratuita cu atat mai mult cu cat galeria stelei a fost de multe ori peste galeria lui Dinamo...

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Sa-mi zici cand!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am sa-ti spun... Dar vreau sa stii ca esti ultimul din cei de aici la care m-as fi gandit ca ar putea posta o astfel de fotografie ... iar cand vorbeam de galerii nu vorbeam numai despre derbiuri ci de prestatia per ansamblu in cursul anului....

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E, din cand in cand mai gresesc si eu...

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ayrton , am uitat sa-ti spun la "divizia fantastica " am trei echipe in primele 150 si sase in primele 500 ...din pacate prima este in jur de 60 la sapte puncte de locul I ... Asta este...

  9. #9
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Cipangoo , pe tine nu te-a intrebat nimeni care ti-s bucuriile . tristetile sau frustarile... Lasa-l pe Ady sa se bucure asa cum simte.... Ma gandeam ca poate vrei sa analizezi fotografia postata de ayrton care dupa parerea mea este gratuita cu atat mai mult cu cat galeria stelei a fost de multe ori peste galeria lui Dinamo...
    Nu vad legatura cu sentimentele mele. Cautam sa scot in evidenta felul defectuos in care se intelege sa iti sustii echipa. Se pare ca voua oltenilor nu va place sa vi se arate partile proaste. Nu, voi sunteti "olteni prin gratie divina" si deci tot ce faceti voi atinge perfectiunea.

    Cat despre poza lui ayrton.... hai sa spunem ca aveam mai mult respect pentru el inainte...

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Multumesc Cipangoo, dar nu stiu daca il meritam...

  11. #11
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Hai sa va mai pun ceva:

    http://www.dinamo-online.net/ev_cent...oregrafii3.jpg

    Prima e din meciul Dinamo-National din finala Cupei, a doua e de duminica trecuta, de la meciul Rapid-Steaua.

  12. #12
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Looking good!

  13. #13
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    timisorenii astia toti par a fi judecatorii tuturor. Pare a fi boala grea pe acolo, a luat-o si cipangooooo . Mai greu va este cand va arata altii ca si voi aveti parti proaste ,oglinzile le-ati aruncat demult(metaforic vorbind ).

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Asta e parerea ta , Ayrton! Cred ca suferi destul vazand 2500 de spectatori la un meci al lui Dinamo acasa...
    Iar tu Cipangoo ..nu am vazut inca la tine partile bune....probabil le tii
    ascunse...nu vad de ce ar trebui sa iau de bune ceea ce spui tu despre olteni , in afara de statutul de " membru special " ti-au dat domnii moderatori si puteri sporite...oi fi vreun Solomon si noi habar nu avem...
    Chiar sunt curios , ce inseamna ca esti " membru special" ( esti prieten cu moderatorii , tii cu o anumita echipa....)) )...
    O zi frumoasa.!

  15. #15
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Sigur ca nu ai cum sa vezi calitati la mine... Astea sunt pentru olteni ... Cat despre membru special nu stiu ce sa zic, nici eu nu stiu. Poate ne lumineaza un moderator.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cum sa nu stii !? Daca este ceva rau!?? Ai fost cu flori la sotia vreunui moderator!?

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    "Membru special" este o titulatura care recunoaste vechimea si calitatea mesajelor unui utilizator de pe forum. Cel care acorda titulaturile este Vadim, administratorul site-ului.

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Pt Ayrton:In prosportul se astazi ,scrie ca ,dinamovistii vor primi 5000 de bilete pt meciul cu Steaua.Acestea vor fi impartite de liderii galeriei,suporterilor,in seara meciului la stadionul Steaua.Problema mea este urmatoarea:Cred ca vor fi multi bisnitari care vor lua bilete,de la mai multi distribuitori,si apoi se vor duce sa le vanda la fraieri.Ar fi bine sa se ia masuri in aceasta privinta si spre exemplu,cei ce primesc bilet sa intre apoi imediat in stadion,adica biletele sa fie distribuite imediat inaintea portilor de acces la peluza. Poate te cunosti tu cu cei din conducerea galeriei sa vorbiti despre asta...ar fi pacat sa nu fim cat mai multi in peluza din cauza unor excroci.
    DINAMO E NR 1!

  19. #19
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    De cand am terminat facultatea, adica de 3 ani nu mai am legaturi stranse cu cei ce conduc galeria, nu ma mai duc la intrunirile suporterilor si nici in deplasari nu mai merg, exceptandu-le pe cele din Bucuresti.
    Oricum, situatia cu biletele gratuite ce se dau la galerie oaspete de catre echipa gazda (eu stiam de 10% din capacitatea stadionului, adica maxim 3000 in Ghencea), este generalizata, toti "smecherii" facand specula cu ele, nu numai la Dinamo. Avand in vedere insa importanta meciului cu Steaua pentru dinamovisti, biletele vor ajunge tot la suporterii dinamovisti, orgoliul si ambitiile celor din galerie palind la acest meci in fata urii pentru Steaua.

    Eu imi iau bilet la tribuna 1 sau tribuna 2 la acest meci, ca merg, pe langa vreo 4 prieteni, si cu "nevasta", care e stelista, si oricat incerc sa o conving sa devina dinamovista nu vrea cu nici un chip, si rezista oricaror tentatii sau avantaje pe care i le-am promis.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Tudose , am inteles ...dar normal era sa stie si el ....poate are si ceva drepturi...ca revolutionarii....sau veteranii de razboi!!

  21. #21
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Poate ca nu ma intereseaza distinctiile sau categorisirile pe care mi le fac unii. Mai ales cei care "inca nu au vazut nici o calitate" la mine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •