Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Transferuri

  1. #22
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Petrolul Ploiești a achiziționat doi jucători de la FC Bihor

    Petrolul Ploiești a achiziționat, vineri, doi jucători de la clubul FC Bihor, Cristian Lupuț și Alexandru Fele.

    Cristian Lupuț are 29 de ani, este fundaș central și a mai jucat la formațiile Ceahlăul și FC Național. Al doilea jucător achiziționat, Alexandru Fele, are tot 29 de ani și joacă pe poziția de mijlocaș central.

    Cei doi fotbaliști au semnat contracte pe trei ani și jumătate cu Petrolul Ploiești, care a încheiat turul campionatului pe locul trei în Seria I a Ligii a II-a.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  2. #23
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    iata ce a declarat Alexandru Fele innainte de Revelion !

    Fele e liber


    ORADEA - După șase ani petrecuți la FC Bihor, mijlocașul Fele Alexandru a devenit jucător liber de contract, deși mai avea contract până în vară. Jucătorul a renunțat la banii de contract aferenți lunii decembrie și a primit actele.

    „Am actele și pot pleca jucător liber. Cel mai probabil voi juca în Ungaria, unde am trei variante din prima ligă. Deocamdată nu pot da numele echipelor de la care am oferte. În luna ianuarie voi ști mai multe”, susține Fele.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  3. #24
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Petrolul a mai adus un ucrainean

    Ploiestenii au început amicalele, jucând în compania conjudetenei Chima Brazi. In prima repriza , Costel Ilie a ratat un penalty, la scorul de 1-0 pentru “gazari”.
    La meciul disputat în cantonamentul de la Crângul lui Bot a asistat si Valentin Alexandru, secretarul general al LPF si tatal directorului executiv de la Petrolul, Edy Alexandru. In afara lui Stepanov, care a fost relegitimat la echipa din Ploiesti, galben-albastrii l-au testat si pe Nykolay Popelisko, un atacant de 22 de ani din Ucraina, care a lasat o buna impresie, marcând un gol.

    Petrolul Ploiesti - Chimia Brazi 3-1 (1-0)
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  4. #25
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben View Post
    Petrolul a mai adus un ucrainean

    Ploiestenii au început amicalele, jucând în compania conjudetenei Chima Brazi. In prima repriza , Costel Ilie a ratat un penalty, la scorul de 1-0 pentru “gazari”.
    La meciul disputat în cantonamentul de la Crângul lui Bot a asistat si Valentin Alexandru, secretarul general al LPF si tatal directorului executiv de la Petrolul, Edy Alexandru. In afara lui Stepanov, care a fost relegitimat la echipa din Ploiesti, galben-albastrii l-au testat si pe Nykolay Popelisko, un atacant de 22 de ani din Ucraina, care a lasat o buna impresie, marcând un gol.

    Petrolul Ploiesti - Chimia Brazi 3-1 (1-0)
    sper sa fie bun si sa il opreasca cea ce nu prea cred

  5. #26
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Scandal cu Matei

    PETROLUL Dupa ce timp de trei zile a efectuat antrenamente sub comanda lui Marin Barbu, transferul jucatorului botosanean pare sa fi cazut la finele saptamânii trecute, dupa amicalul cu Chimia Brazi. “Cei de la Petrolul mi-au demonstrat ca sunt neseriosi”, a declarat Valeriu Iftime, presedintele Consiliului de Administratie (CA) al FC Botosani si totodata actionarul majoritar al clubului. “S-au jucat cu Matei si cu noi pentru ca daca îl doreau cu adevarat îl luau în conditiile puse de noi. Recunosc ca as fi fost dispus sa ma asez la masa tratativelor pentru binele jucatorului în primul rând, dar nu am avut cu cine pentru ca de doua zile nici la telefon nu mai raspund. Trebuie sa înteleaga ca nu pot sa-l dau de pomana“, a mai spus Iftime, care a lasat sa se înteleaga ca Marius Matei nu a fost pe placul lui Marin Barbu.
    Interesant este ca, initial, conducerea Petrolului anuntase ca a semnat contractul cu jucatorul, numai ca lucrurile par sa nu fi stat nici pe departe astfel!
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  6. #27
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Un astfel de jucator care declara ca vrea sa joace la PETROLUL doar pentru ca este mai aproape de capitala si de echipele de acolo NU ARE CE CAUTA SUB ACESTE 2 CULORI CE NOI LE APARAM CU MANDRIE.PETROLUL nu este o gara de tren ... PETROLUL A FACUT ISTORIE SI POATE VA MAI FACE...pana atunci NOI vom trudi pt aceste 2 culori si vom mentine vie aceasta traditie.Dc nu am fost destul de clar: PELUZA NOASTRA / NU AGREAZA / M E R C E N A R i i .

    ptr cei care nu stiu, sclavul a declarat k doreste sa joace la Petrolul k ar putea avea sansa sa fie vazut de catre echipele din bucuresti.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  7. #28
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben View Post
    Un astfel de jucator care declara ca vrea sa joace la PETROLUL doar pentru ca este mai aproape de capitala si de echipele de acolo NU ARE CE CAUTA SUB ACESTE 2 CULORI CE NOI LE APARAM CU MANDRIE.PETROLUL nu este o gara de tren ... PETROLUL A FACUT ISTORIE SI POATE VA MAI FACE...pana atunci NOI vom trudi pt aceste 2 culori si vom mentine vie aceasta traditie.Dc nu am fost destul de clar: PELUZA NOASTRA / NU AGREAZA / M E R C E N A R i i .

    ptr cei care nu stiu, sclavul a declarat k doreste sa joace la Petrolul k ar putea avea sansa sa fie vazut de catre echipele din bucuresti.
    at sa se intoarca la botosani

  8. #29
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Petrolul Ploiești anunță achiziții de 500 mii de euro!

    PETROLUL Directorul executiv al SC FC Petrolul, Eduard Alexandru a anuntat ca, bugetul avut la dispozitie si cheltuit, în aceasta iarna, de catre echipa ploiesteana, pentru transferuri, este ”în jurul a 500.000 de euro”!. ”S-au facut investitii masive în jucatori, nu numai cu gândul la locul unu, obiectivul din acest sezon ci si în perspectiva evolutiilor din primul esalon”, a declarat fiul oficialului FRF Valentin Alexandru, care spune ca ”nu ne punem problema sa nu fim 100% în Liga I”.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  9. #30
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Ștefan Odoroabă, ultimul venit

    PETROLUL Luni seara, Petrolul a reusit sa aduca un jucator de Liga I, fundasul de banda de la Unirea Urziceni, Stefan Odoroaba semnând un angajament pe trei ani cu echipa ploiesteana. El s-a adaugat astfel unei liste importante de achizitii facute de ploiesteni, care au transferat deja mai multi jucatori precum Bozga (Dunarea Galati), Mutiu (Gloria Buzau), Stepanov (Ucraina), Fele si Luput (ambii FC Bihor) si juniorul Ciobanu (Chimia Brazi).
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  10. #31
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    “Magiun” a început sa aleaga

    Petrolul Ploiesti Dupa amicalul de azi, în care Petrolul a învins pe Conpet Ploiesti cu 3-1, antrenorul Petrolului, Marin Barbu a decis sa renunte momentan la unul dintre straini aflati în probe, anume fundasul Mamadou, din Guineea.

    Un alt stranier, ucraineanul Stepanov, nu a evoluat, fiind acidentat, în timp ce, conationalul acestuia, Popeliskho, care joaca atacant asteapta si el verdictul, de serviciile sale fiind interesata si Chimia Brazi.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  11. #32
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    sa-i dea d*** o data ca si asa nu vom promova nu stiu de ce se face atata valva
    Last edited by Lup_Galben; 22nd January 2007 at 10:48.

  12. #33
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CHITU View Post
    sa-i dea d*** o data ca si asa nu vom promova nu stiu de ce se face atata valva
    cu jucatori precum patulea, cu siguranta sansele de promovare erau diminuate .....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  13. #34
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben View Post
    cu jucatori precum patulea, cu siguranta sansele de promovare erau diminuate .....
    si zic ca inca sunt..............din cauza conducerii de kkt pe care o avem

  14. #35
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    parca totusi acum isi doresc parca sa promoveze, insa, nu stiu ce se va intampla dupa......
    ori vind locul, stadion nu e......e dificila situatia...
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  15. #36
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Petrolul, in tratative cu Ceahlaul, pentru transferul lui Tibi Serban

    Conducerea tehnica a divizionarei secunde, FC Petrolul Ploiesti, este interesata de serviciile fotbalistului Tiberiu Serban, jucator care a evoluat in turul actualei editii de campionat in Liga I, la Ceahlaul Piatra Neamt. „Suntem interesati de serviciile fotbalistului de la Ceahlaul , motiv pentru care ne vom aseza la masa tratativelor cu Gheorghe Stefan, patronul gruparii moldovene, mai ales ca antrenorul nostru, Marin Barbu, si-l doreste pentru deplasarea din Antalya, de la mijlocul acestei saptamani” - ne-a precizat directorul executiv al clubului Petrolul, Eduard Alexandru.
    In ceea ce priveste acest transfer, ultimul din cate ni s-a spus, oficialul ploiestean este optimist, sperand ca intelegerea sa fie parafata in cel mai scurt timp. De altfel, fotbalistul moldovean se afla in pregatiri cu echipa inca de vineri seara, iar tehnicianul Marin Barbu l-a inclus deja in lotul care va face deplasarea in turneul din Antalya. Pe de alta parte acelasi antrenor a renuntat la serviciile fundasului Sergiu Bar, acesta fiind cedat Chimiei Brazi, cel putin pana in vara, cand ii expira contractul cu gruparea ploiesteana. In ceea ce il priveste pe Barbu, acesta se va deplasa, dupa pregatirile din Turcia, la Valencia, pentru a urma cursurile programate in vederea obtinerii Licentei PRO, absolut necesara pentru a putea sta pe banca tehnica a Petrolului, daca aceasta echipa promoveaza in primul esalon.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  16. #37
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben View Post
    parca totusi acum isi doresc parca sa promoveze, insa, nu stiu ce se va intampla dupa......
    ori vind locul, stadion nu e......e dificila situatia...
    nu vand locul, stai linistit...problema e cu stadionul
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  17. #38
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    daca primaria ishi facea datoria..eu zic k nu mai aveam probleme...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  18. #39
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by N0_NaM3 View Post
    daca primaria ishi facea datoria..eu zic k nu mai aveam probleme...
    pai cum sa isi faca datoria ,daca calota e mana in mana cu ei...

  19. #40
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Tibi Serban si Prisaca, transferati oficial

    Divizionara secunda Petrolul Ploiesti a perfectat azi actele de transfer pentru Tibi Serban si Vasile Prisaca, ambii veniti de la Ceahlaul Piatra Neamt.

    Cei doi nu mai intrau în planurile lui Florin Marin si au fost luati de Marin barbu la Ploiesti, acesta seprând sa repete performanta de acum un sezon, când a promovat cu Ceahlaul.
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  20. #41
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    va spun eu ca Tibi Serban e omul de care aveam nevoie la mijloc...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  21. #42
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    si eu sunt multumit de achizitia facuta si cred k Tibi Serban va aduce un plus echipei...
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •