Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 42 of 42

Thread: EuroLeague Final-Four 2005

  1. #22
    senior K-Dogg's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucharest [RO]
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Ce caterinca de meciuri! Shi cat sufera shi boul ala care comenteaza! Echipa noua in NBA apropo, Charlotte Hornets! Shi sora ei mai mica, New Orleans Bocats probabil.... :S De unde or veni ashtia?
    DRACUL

  2. #23
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    lasa-l mah ca macar suna mult mai bine decat comentariul muschetarilor, desi din 3 cuvinte unul era "indubitabil"

  3. #24
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ???
    cred ca si andeea marin ar comenta mai bine decit asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #25
    senior K-Dogg's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucharest [RO]
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Pai indubitabil, ecart, alea alea.. adik ce facem aici, comentam baschet? caseta, tu nu te lua de Andreea Marin k da vreun Maybach peste tine!
    DRACUL

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dincolo de stele.
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    io cred ca linia de 3 e asa cum ar trebui. cel putin INCA...

    sunt mandru sa spun ca am prognosticat corect cu privire la meci, am vb cu cineva de ieri si ii ziceam "iti dai seama ca maccabi ia, la cel putin 10 puncte". au fost 12, nu puteam fi mai precis! cu modestie. regret ca n-am postat prognosticu... lipsa de inspiratie. dar, ca idee, poate ar trebui sa facem asta pe viitor, nu ? putin cam tarziu pt sezonu de anu asta, dar mai sunt de vazut niste meciuri la noi in tara, deci va rog, dati cu presupusu, daca aveti idei.

    maccabi a jucat perfect corect. mi-au placut, au jucat la sigur, au profitat de bulane pe la inceput, au tinut mingea, fata de tau care au gresit N pase in atac, si nu numai, nepermis.

    comentariul... nu cred ca are rost vreun comentariu... de nici un fel.

    majoretele... FOC, innebunesc, nu mai rezistam... rupeam mobila, plangeam, muream! of of of. doar cu primele costume, niste spandex de ***** pe tot corpu, un fel de costume de ninja albastru-rosu, cu cate o bila portocalie pe cap! proasta inspiratia!!! in rest erectie totala!

    ca jucatori, respect pt argentinianu de la TAU, a muncit de unu singur ca tampitu. de negrii de la macabbi nu mai zic, au rupt, maini sigure, creier in teren cum mai rar vezi la negri. lituanianu de la maccabi, cum dreq il cheama, mare vulpoi, dar briliant jucator. experienta, mana, picioare, tot! despre macijauskas saracu... ma asteptam sa fie anihilat meciu asta. cand te tine un negru (chiar si mulatru) ca parker tinzi sa ... nu te mai prea vezi, lituanian fiind, oricat de talentat.

    meciul a fost frumos, TAU s-au chinuit, dar maccabi au avut tot timpu meciu in mana. zic eu...
    "Sometimes when you win, you actually lose and when you lose, you win." - ce mai inseamna si asta ?

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Mai,am observat ca aproape toti comentatorii din toate sporturile sunt cam varza.Sunt cateva exceptii.Vreo 2,3.Aia de la snooker imi place cum comenteaza.In rest,muci.Poate si ca se chinuie sa comenteze ei fotbal,baschet,handal,eventual si volei,daca mai au timp.
    Sunt atatia oameni destepti,de ce nu se gasesc macar cativa sa fie si comentatori,sa nu ne mai enerveze astia?

  7. #28
    senior K-Dogg's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucharest [RO]
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    Pai scuza-ma, dar aia de la snooker sunt jucatori! Giocatorre, nu broasca! Aia shtiu ce spun ,chiar daca sunt amatori!
    DRACUL

  8. #29
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    (ironie on)
    Eeeehm... ce-o fi aia prognostic maih baieti?? ...si deci "comentatorii de la snooker va place".

    Cred ca nici voi n-ati face un comentariu mai bun la un meci de baschet
    (ironie off)

    Meci fainut, imi place mult mult Maccabi, au jucatori exceptionali.
    Comentariu execrabil (am remarcat vro 4-5 gafe mai mari asa, vi le spun dak imi amintesc), dar asa suntem obisnuiti (mi-a placut la chi-was... "si, acum, chicago ia conducerea").

    Majoretele... probabil ca arata destul de bine, dar toate costumele au fost naspa. Pe bune. Unele erau chiar de prost gust.

    EDIT: aaah, mi-am amintit gafa meciului:

    aparea pe ecran un tabel de genu:

    ..............maccabi ceramica
    rebounds 15 12
    blockshots 1 0
    turnovers 7 10

    si zice comentatoru: "iata statistica, la recuperari conduc cei de la maccabi, insa cei de la ceramica sunt mai buni la ah, ehm, err, ah (pauza) ...cei de la ceramica sunt mai buni la atacuri... ehm (pauza) ...sau la contraatacuri!"

    PAI MAH PROSTULE... turnover sunt mingi pierdute, si nu te poti lauda daca ai mai multe... adica mingi pierdute... adica ti-au furat aia mingea... e greu de inteles, ai?
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  9. #30
    senior K-Dogg's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucharest [RO]
    Posts
    215
    Reputatie
    1
    De bine de rau acolo, daca m-ash duce sa comentez,nu m-ash preface k ii shtiu pe aia shi nici nu ash inventa o echipa k Charlotte Hornets! Pace tzie!
    DRACUL

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dincolo de stele.
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    amice eddye, nu ma enerva!
    prognostíc (sil. mf. -gnos-)/pronostíc (med.) s. n., pl. prognostícuri/pronostícuri

    Trimis de siveco, 10/08/2004. Sursa: Dic?ionar ortografic

    cauta si tu pe net, ca tot stai pe el!

    si DA, iti promit ca ash comenta mai bine!

    in rest cred ca ar fi cazu sa nu ne mai cramponam atata pe subiectul COMENTARIU. ne descurcam si asa.
    "Sometimes when you win, you actually lose and when you lose, you win." - ce mai inseamna si asta ?

  11. #32
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    aoleu... nu stiam ca exista dictionare de 2 lei pe net
    cre k un dex ar fi mai bine...
    exista pronostic si prognoza... restu sunt inventii!!!!!!

    In rest numa pace
    Si-i adevarat ca nu merita sa ne plangem atata de comentariu... pan la urma imaginile conteaza.

    EDIT: Am gasit si eu minunatul site cu pricina:
    dexonline.ro - Dictionar explicativ român cu posibilitatea adăugării de noi termeni de către
    utilizatori.
    Haide sa adaugam si alti termeni... basghet, coj, hinel, fauld, albitru etc etc
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by K-Dogg
    Pai scuza-ma, dar aia de la snooker sunt jucatori! Giocatorre, nu broasca! Aia shtiu ce spun ,chiar daca sunt amatori!
    Decat Daniel Bontea.Marius Ancuta e doar pasionat! Stiu si eu ce spun.
    Si chiar daca sunt jucatori,bravo Eurosportului ca i-a ales sa comenteze,ca aia chiar stiu ceva despre snooker.

  13. #34
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by K-Dogg
    Pai indubitabil, ecart, alea alea.. adik ce facem aici, comentam baschet? caseta, tu nu te lua de Andreea Marin k da vreun Maybach peste tine!
    daca dau eu peste ea inainte, imi asum riscu

    @jumi-juma - iasikevicius il cheama pe ala (scris aprox, banuiesc ca sunt niste Y pe acolo). si nu imi mai adu aminte de majorete .... enough is enough. destul vad la tv reclama la kreskova ... daca imi mai arata astia multe rusoaice, cer dreq azil acolo ... si nu cred ca ar fi o idee buna ....

    @eddie - nu am dex-ul in fata, dar tind sa cred ca jumi-juma are dreptate. pronostic pare dpdv logic sa vina din cuvintul prognoza. si pt ca vorbitorii face limba, probabil ca a inceput sa fie acceptata si varianta pronostic, cea initiala fiind prognostic. la fel cum peste citiva ani "complect" va fi admis ca forma corecta, chit ca e gresit (si pe mine ma calca pe nervi). pe de alta parte sper sa nu fie niciodata admisa expresia "da si mie un ban sa maninca si gura mea ceva", desi utilizatorii ei se inmultesc pe zi ce trece ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Mai,la cum se schimba lucrurile,e posibil ca peste 10 ani sa vedem un 'telectual "care sa zice tot fel de opinii despre intrarea in volcabular(!) a unor cuvinti care pana atuncia(!) nu ierau."Chiar daca-i putin posibil.E mai mult o aberatie.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2005
    Location
    Dincolo de stele.
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    eddie, ma enervezi ! daca nu vezi ca omu care a scris pe site-u ala a scris clar, mare si romaneste: sursa DEX... deci, daca nu vezi asta, io zic sa deschizi naibii un DEX obistuit si sa nu ne mai inveti tu pe noi (a se citi in special EU) limba romana, mai ales cu numele ala al tau! no offense, nu sunt xenofob (imi dau seama ca probabil ca tu oricum in esenta ta esti roman, indiferent de nume), doar enervat si putin malitios, mizantrop, muist, cum vrei tu. dar e doar fiindca tu ma faci asa! si as sugera sa nu stai cu ochii pe mine pe viitor, ca un chitros, doar ca sa ma pandesti pt cand o sa fac greseli adevarate si penibile... ar fi aiurea.

    inafara de asta, lol, mai sa nu ma prind ca va referiti la mine ca JUMI-JUMA... hehehe!
    asa... ideea e ca PROGNOSTIC e un cuvant din DEX, deci recunoscut de Academie. in rest nu-mi bat capul. si nici nu sunt chiar complet deacord cu astea de genu "nu e corect, da daca lumea zice asa, asa sa fie". riscam sa ajungem in situatii pe care voi singuri le-ati enumerat. ma confrunt frecvent cu utilizarea de catre oameni din juru meu a unor formulari de genu "care" in loc de "pe care", "tumora", care nu exista, in loc de "tumoare"... etc. ma gandesc ca adevaru e pe undeva pe la mijloc... ca intotdeauna.

    inafara de asta, si sper ca terminam, cu asta, toti meritam cel putin cate o palma(io mi-am dat) pentru ca discutam tampeniile astea aici. sa ne abtinem in plm!

    despre jasikevicius sau whareva... criminal jucator! vrea el sa castige mereu! nebun! da parshiv foc! l-as bate. in rest, superjucator!
    "Sometimes when you win, you actually lose and when you lose, you win." - ce mai inseamna si asta ?

  16. #37
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    of of... maih jumi-juma (chiar, spune-ne te rog o abreviere mai normala pt. nickul tau ), am vrut sa fac doar o remarca, n-am vrut sa degenereze in polemica... daca intr-adevar e acceptat cuvantul "prognostic" imi cer scuze (am auzit de multe ori la tv la stiri sau asa, de-aia ma enerveaza). Despre pasajul cu "...xenofob...", mai bine il ignor, ca imi creez o parere gresita despre tine. Sper ca asta sa fi fost doar o revansa din partea ta, dar daca intr-adevar ai ceva cu numele meu e grav.
    Nu m-am luat de tine doar ca am zis "ah, uite, om nou pe forum, hai sa ma leg de niste nimicuri"... pur si simplu vroiam sa lamurim umpik cum sta treaba cu cuvantu ala

    In rest... "sa avem pace ca altele este destule in lumea acesta"
    (Am scris cam mult despre chestia asta si imi cer scuze de la userii care dand click pe topic asteptau sa citeasca despre euroliga)

    Si acum ceva la subiect Imi pare tare rau ca iar tre sa ma leg de cineva... nu de comentator, ci de redactia TV Sport in general.
    Am auzit ieri o replica tampita in timpul meciului, mi-am spus: Na lasa, sigur din cauza tensiunii meciului comentatorul a comis o mica greseala, are o scuza.
    Dar ce am auzit la stiri azi (fix aceeasi replica), deja e lipsa de bun simt fata de spectatori. Replica suna cam asa: "Jasikevicius este primul jucator care cucereste Euroliga cu 3 echipe diferite: in 2003 cu Barcelona, in 2004 cu Maccabi" Asa... si a 3-a echipa "care este"???????? Mi-e sincer rusine! Este chiar atat de greu sa gasesti in tara asta niste oameni care poseda o logica... macar apropiata unuia care a terminat 8 clase (sa nu cer si liceu)????
    Ar trebui sa multumesc in fiecare zi destinului ca mi-a oferit o antena parabolica cu care mai vad din cand in cand oameni profesionisti.
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  17. #38
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eddy_jozsa
    of of... maih jumi-juma (chiar, spune-ne te rog o abreviere mai normala pt. nickul tau ), am vrut sa fac doar o remarca, n-am vrut sa degenereze in polemica... daca intr-adevar e acceptat cuvantul "prognostic" imi cer scuze (am auzit de multe ori la tv la stiri sau asa, de-aia ma enerveaza). Despre pasajul cu "...xenofob...", mai bine il ignor, ca imi creez o parere gresita despre tine. Sper ca asta sa fi fost doar o revansa din partea ta, dar daca intr-adevar ai ceva cu numele meu e grav.
    Nu m-am luat de tine doar ca am zis "ah, uite, om nou pe forum, hai sa ma leg de niste nimicuri"... pur si simplu vroiam sa lamurim umpik cum sta treaba cu cuvantu ala

    In rest... "sa avem pace ca altele este destule in lumea acesta"
    (Am scris cam mult despre chestia asta si imi cer scuze de la userii care dand click pe topic asteptau sa citeasca despre euroliga)

    Si acum ceva la subiect Imi pare tare rau ca iar tre sa ma leg de cineva... nu de comentator, ci de redactia TV Sport in general.
    Am auzit ieri o replica tampita in timpul meciului, mi-am spus: Na lasa, sigur din cauza tensiunii meciului comentatorul a comis o mica greseala, are o scuza.
    Dar ce am auzit la stiri azi (fix aceeasi replica), deja e lipsa de bun simt fata de spectatori. Replica suna cam asa: "Jasikevicius este primul jucator care cucereste Euroliga cu 3 echipe diferite: in 2003 cu Barcelona, in 2004 cu Maccabi" Asa... si a 3-a echipa "care este"???????? Mi-e sincer rusine! Este chiar atat de greu sa gasesti in tara asta niste oameni care poseda o logica... macar apropiata unuia care a terminat 8 clase (sa nu cer si liceu)????
    Ar trebui sa multumesc in fiecare zi destinului ca mi-a oferit o antena parabolica cu care mai vad din cand in cand oameni profesionisti.
    Mda, timpenia noastra daca e asa cum spui. Altfel, ti-a dat cam putin destinul. Sau, ma rog, te multumesti cu putin- o parabolica si... gata?

  18. #39
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    123
    Reputatie
    1

    pt.eddy

    Aaaa, ce-i mai important, cred... Merci pentru "atentionare", chiar acum se reface. Sper ca data viitoare sa fie OK.

  19. #40
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by costim
    Aaaa, ce-i mai important, cred... Merci pentru "atentionare", chiar acum se reface. Sper ca data viitoare sa fie OK.
    numai ca vazind si caseta si textul (printul materialului) treaba nu se confirma. Zice acolo: "...Primul jucator care cucereste Euroliga cu echipe diferite...". Sigur, poti sa spui ca-i incompleta, da' treaba aia cu 3 care erau Luca si Matei nu exista. Oricum, merci. Inseamna ca te uiti si asta-i OK.

  20. #41
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by costim
    Mda, timpenia noastra daca e asa cum spui. Altfel, ti-a dat cam putin destinul. Sau, ma rog, te multumesti cu putin- o parabolica si... gata?
    Paai... nunu... destinul mi-a dat si un televizor si alte cateva chestii
    Poate intr-o zi destinul imi va da destui bani ca sa deschid un post de televiziune care sa nu ajunga la carcotasi!

    Na deci, nu lua personal ce-am zis... ura mea pe mass-media romaneasca are alte cauze.... sunt multe posturi care o dau in bara de zece ori mai rau decat TV Sport...

    Si faptul ca acorzi un feedback spectatorilor (chiar daca in mod inoficial) e de laudat... deci astfel critica mea a ajuns unde trebuie.

    Nu vreau sa desfiintez eforturile voastre, doar sa incercati sa fiti mai "in tema", si nu cu capul in nori cand cititi stirile.

    "Vina recunoscuta e pe jumatate iertata" (sau asa ceva) deci luati-o ca o critica constructiva si incercati sa fiti mai buni data viitoare.

    Pe de alta parte, anul acesta am vazut la TV mai mult baschet decat poate in ultimii 5 ani impreuna, deci e doar un inceput si sper ca de sezonul viitor sa avem parte de un comentariu mai bun etc....
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  21. #42
    junior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Uite, au fost stirile acum. A zis asa: "a cistigat de trei ori cu echipe diferite". Suna ciudat da' e corect, nu? Hai, ce naiba!, nu s-a suparat nimeni, stai linistit. Da' iti dau un sfat- nu baga banii in TV!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •