View Poll Results: Pronostic FC Brasov - FC Arges

Voters
30. You may not vote on this poll
  • 1

    10 33.33%
  • X

    13 43.33%
  • 2

    7 23.33%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: Etapa a 25-a: F.C.Brasov-F.C. Arges

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa a 25-a: F.C.Brasov-F.C. Arges

    Duminica, 8 mai 2005: FC Brasov - FC Arges, ora 16:00, Telesport
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    junior Floryn007's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Egalul de acasa cu Bacaul a fost o intamplare...acum suntem obligati sa batem la Brasov...eu zic un 2-1 pt F.C.Arges

    Ultras-Viola va fi prezenta si la Brasov (aproximativ 200 de persoane )

  3. #3
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    daca nu luam macar 1 punct incepe sa fie nashpa. s-ar putea la anul sa avem derby cu craiova, dar de la ora 11

  4. #4
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    daca nu scoatem punct sau puncte Cartu poate sa se enerveze de tot pe FC Arges :-)
    Oierule, ramii la stana!

  5. #5
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Putem scoate un rezultat bun la Brasov....

  6. #6
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    E greu..f greu dar sper macar la un x.....cu toate ca dak am castiga am scapa de toate grijile.....
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #7
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    la fel ca meciul de la bistrita si cel de la ga;ati, acesta este un meci de 1x2. Parerea mea e ca se va termina X, cu toate ca mi-as dori ca Brasovul sa castige. Cred ca acest cmpionat este cel mai interesant si disputat din ultimii ani. Pacat ca al de Nasu il schimba tocmai acum, cand parea sa dea roade. Orice rezultat care arunca inca o echipa in hora retrogradarii, face campionatul interesant in paretea lui superioara, datorita faptului ca echipele din subsol vor juca la maxim impotriva celor din fruntea clasamentului, data fiind foamea de puncte. Imi vine greu a crede ca Argesul va da puncte lui Dinamu sau Rapid in cazul in care va scoate un rezultat negativ in fata lui Brasov si apoi etapa viitoare in fata lui Poli. Oricum, nici una din aceste 2 echipe nu merita sa ajunga in Divizia B. Din punctul meu de vedere, din mai multe motive acestea ar fi Gloria, Bacau si Apulum.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Meci greu pentru cele doua echipe. Cartzu va miza probabil pe o defensiva beton si pe iesiri rapide pe contraatac purtate de catre agili Prepelita, E. Dica si Sava si finalizate de Bilasco si Tanasa. Dc atacantzi isi vor face datoria si vor inscrie cu siguranta Argesul va castiga. De remarcat ca pentru Brasov egalul nu o ajuta ajea se vor avanta in atac de la inceput cu riscul de a ramane descoperitzi in aparare.

    Suporterii argeseni simt miza acestui meci si vor veni in numar mare la Brasov pentru a sustine echipa.


    FORZA VIOLA

  9. #9
    sport legend bobycox's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    871
    Reputatie
    1
    Adio si ramai cu bine frumosule oras Brasov ; dar astazi va fi un 2 solist fara nici o problema. Va fi acelasi deznodamant ca si in meciul Argesului cu Craiova, adica dominare de la cap pana la sfarsit.

    PS. Pacat de orasul Brasov ca e superb , de echipa nu pot sa ma pronunt ca joaca cam prost si nici nu stiu toate motivele care au dus la asta.

  10. #10
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Argesul are puterea sa scoata cel putin 1 punct la Brasov. Daca atacantii isi vor reveni din neinspiratia din meciul cu Bacau, cu siguranta ca vom reusi minim un egal. Pe de alta parte si Brasovul a dominat si Rapidul si Dinamo pe teren propriu. Dar si noi am dominat in Ghencea in prima repriza. As zice un meci capital pentru Brasov. Pentru noi sigur ca este important, dar, totusi nu cred ca vom ajunge sa avem emoti foarte mari pentru sfarsitul campionatului. Mai ales la rezultatul de asera de la timisoara, si considerand ca Apulum are la Rapid. Dupa infrangerea de ieri si Bistrita a intrat in hora (macar de ar pica ea). In cazul unui succes al Brasovului lupta la retrogradare se complica.

  11. #11
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Voi incerca sa scriu desfasurarea meciului de la Brasov.
    Iata echipa cu care va incepe Sorin Cartu intalnirea cu FC Brasov:
    Vintila - Chita, M. Radu, Somcherechi, Baicu - Dobre, Danciu, E. Dica, M. Sava - C. Tanasa, Bilasco
    Rezerve: Preda, Nastasie, Costescu, Ionescu, Crivac, Marincau si Vrajitoarea
    Andrei Prepelita nu a fost oprit in lotul pentru aceasta deplasare, el fiind indisponibil pentru aceasta partida din cauza unei raceli.
    FC BRASOV (galben - negru)

    1. Pesici - 5. Miclăus, 6. Bodea, 4. B. Nicolae,26. Petroesc, 3. Sărmăsan - 7. Manole, Sătmar, 20. Tatarciuc, - 25. Arm. Karamian, 24. Surdu

    antrenor Ferenc Bajko

    Rezerve:12. Dossey, 10. Isăilă, 11. I. Popa, 14. Vajda, 15 Colnic, 17.Marici,
    19. Poverlovici
    Arbitru Al. Tudor (Bucuresti). Asistenti C. Nica (Ploiesti), I. Onicas (Zalău). Arbitru de rezervă C. Sava (Bacău). Observatori V. Alexandru (Ploiesti), N. Grigorescu (Timisoara
    Last edited by Tristan; 8th May 2005 at 16:15.

  12. #12
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Cartonas galben Marius Sava: el a executat o lovitura libera inainte de fluierul arbitrului

    min 2 Prima ocazie a lui FC Arges Sava a executat direct pe poarta o lovitura libera de la 17 m dar Pesic a respins
    min 7 Tatarciuc trimite de la 20 de m pe langa stalpul din dreapta portii lui Vintila
    Last edited by Tristan; 8th May 2005 at 16:21.

  13. #13
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    min25 Manole se inalta si reia cu capul pe langa poarta lui Vintila
    min29 Arm Karamian obtine o lovitura libera pentru gazde
    min35 Arm Karamian cere penalty iar Tudor ii acorda cartonas galben pentru simulare
    min37 Tatarciuc trimite o minge lunga in atac dar Marius Radu intervine si respinge
    min41 Lovitura libera de la 30 de m batuta puternic de Surdu, Vintila retine in 2 timpi
    min42 Cartonas galben Somcherechi
    min45 Arm Karamian centreaza pentru tatarciuc dar Baicu acorda corner
    min45+1 Fluier final al primei reprize
    0-0 la pauza
    Last edited by Tristan; 8th May 2005 at 16:52.

  14. #14
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Cartonas galben Bodea
    min51 Miclaus urca cu un balon, suteaza in diagonala de la 20 de metrii, prinde Vintila
    min53 schimbare la FC Arges: iese Emil Dica, intra Adi Ionescu
    Cartonas galben Bilasco
    min57 schimbare la FC Brasov iese Satmar si intra Isaila
    min58 Contraatac bun al lui FC Arges, Tanasa scapa pe dreapta, centreaza in fata portii dar acolo nu este nici un coechipier care sa reia in plasa.
    min 64 Cartonas galben Adi Ionescu
    Bodea intra violent la Marius Radu care se resimte in urma contactului. Arbitrul Alexandru Tudor evita acordarea celui de-al doilea cartonas galben pentru fundasul brasovean

  15. #15
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    min 70 schimbare FC Arges iese Sava intra Crivac
    min 70 sut Manole suteaza periculos de la 20 de m dar mingea trece pe langa poarta
    min 75 Danciu il deschide pe Baicu acesta intra in careu dar suteaza pe langa
    min 78 bara Bodea
    min 81 schimbare la FC Arges: iese Bilasco, intra Costescu
    min 81 Karamian recentreaza o minge lunga, Miclaus reia din 5 metri dar Vintila retine
    min 82 Schimbare FC Brasov: iese Manole intra Maric
    min 83 Cartonas Galben Dobre
    min 85 Danciu suteaza de la 25 de metri, Costescu deviaza dar nu suficient pentru a-l pacali pe Pesic

    min 85 Cartonas galben Crivac
    min 87 Gooooooooooooooooooooooooooooool FC Arges Ciprian Tanasaaaaa
    min 90+4 alexandru Tudor pune capat unei partide in care FC Arges s-a impus pe final, infundand echipa de sub Tampa, care are sanse minime sa evite retrogradarea

  16. #16
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    in sfirsit si-a facut si tanasa datoria cred ca acum sintem definitiv scapati de grijile retrogradarii

  17. #17
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    a dat Domnu'....ce tari eram daca jucam toate meciurile in deplasare :-D
    Oierule, ramii la stana!

  18. #18
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    UF , ca bine ma mai pot simti! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  19. #19
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Astazi FC Arges a facut un mare pas pentru ramanerea in prima divizie. Este primul meci din acest retur pe care nu il urmaresc la fata locului, pana acum avand 5 partide la Pitesti, 3 la Bucuresti si una la Valcea la care am fost prezent pe stadion. Baietii au avut o partida grea in care Brasovul isi juca practic ultima sansa. Am fost permanent in legatura cu Adi prin intermediul Yahoo Messenger, iar Tristan a avut bunavointa sa faca o sinteza a transmisiei de pe site si a informatiilor primite direct de sub Tampa si sa scrie totul pe acest thread (transmisiile "live" ale diferitelor site-uri sunt in general cu cateva minute in urma fata de ceea ce primeam noi). Tensiune mare (Adi imi scria "ai ceva de inima?", Vintila glumea dupa - "cum sa aveti emotii cu mine in poarta?"), dar totul e bine cand se termina cu bine.
    Iata ca, dupa ce ani de-a randul nu am reusit sa castigam la Brasov, a cam venit si randul nostru. Anul trecut a fost prima victorie din istorie, un 2-1 in penultima etapa, cand eram scapati de emotii. Si daca Dani Coman zicea atunci "exista pentru toate un inceput", acum avem continuarea, fostul risipitor de ocazii Ciprian Tanasa reusind sa infiga pumnalul cu 3 minute inainte de final. Abia astept sa vad imagini, fotografii si sa citesc comentarii. Am aflat ca dupa gol jucatorii au escaladat pur si simplu gardul din fata galeriei noastre (aproape 200 de suporteri), iar Vintila a alergat 120 de metri pentru a fi partas la bucuria intregii echipe.
    Inca o data demonstram ca stim foarte bine sa jucam partidele decisive in deplasare, si dupa Targu Mures 1969, Moreni 1990 si Sibiu 1996 dam din nou o lovitura decisiva pe terenul unei contracandidate. Mai avem nevoie de 3-4 puncte in ultimele 5 etape si putem pregati linistiti sezonul viitor.

  20. #20
    senior Tristan's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Draganesti-Olt, Cluj
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Astazi am demonstrat ca stim sa jucam meciurile decisive. Sincer as vrea ca anul asta sa pice Bistrita pentru ca o conjunctura asa favorabila ca acum nu stiu cand se va mai intalni. Gloria aproape de retrogradare si Ceahlalul in B. Dar in alta ordine de idei, ar trebui sa ma intereseze doar faptul ca noi suntem aproape salvati.

  21. #21
    junior Floryn007's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Dupa cum va spuneam...Argesu a castigat....Brasovu e in B si Argesu s'a salvat...NE PARE RAU DE VOI! (asta am strigat suporterilor brasoveni)..mai bine cadeau Bistrita...Bacau..decat Brasovu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •