View Poll Results: Cat de des ati accesat onlinesport.ro anul acesta in raport cu forumul?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • Practic niciodata, intru direct pe forum

    9 21.43%
  • Rareori mai dau o tura si pe la stiri inainte de a intra pe forum

    15 35.71%
  • Trec destul de des si pe la stiri

    7 16.67%
  • Practic de cate ori accesez forumul citesc si stirile aparute, uneori chiar mai des

    5 11.90%
  • Intru pe onlinesport.ro in primul rand pentru stiri si mai putin pentru forum

    6 14.29%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 87

Thread: "Imaginea" onlinesport.ro in ochii forumistilor

  1. #64
    incepator King Rat's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Bravo tie, foarte bine! Ai un punct forte sa argumentezi.

    Tantalan scrie articole pe veceu. Alea sunt articole? Ala e ziar roz ca hartia igienica? Gazeta este cea mai slaba sursa de informare din presa romaneasca. Si cea mai subiectiva. Pe vremrea cand Tolontan aka Tantalan era la ProSport citeam Gazeta. Acum fac invers. Gazeta e in pom si pomul e in aer.

  2. #65
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Distractie mare pe threadul asta, de cand cu aparitia lui mr. 16 "inci" si a prietenilor sai. Edmond, regele sobolanilor avea 25 de posturi abia cand te-ai uitat tu, caci pe threadul asta a fost tot una dintre primele lui postari, diferenta e ca la dimensiunile lui (16 in = 40 cm, o adevarata povara...) s-a simtit dator sa intervina apoi si pe la sporturile extreme xxx cu ceva opinii.

    Se pare ca cititorii forumului sunt mai inteligenti decat ai lor si nu se lasa prostiti chiar pe fata. Mersi edmond_, ieppy, sergio, desdemona & co., parca nu mai e asa intuneric pe aici de cand cu postarile voastre

    Revenind la un ton mai serios, se pare ca pe live s-au pus din nou baietii pe treaba, la stiri au aparut si semnaturi la unele articole, sunt si stiri din alte sporturi, mersi ca va ganditi si la unii ca mine, poate chiar in detrimentul majoritatii cititorilor onlinesport.ro!

    Totusi, cel putin la fotbal, impresia generala e aceeasi: "stirile" sunt in mare majoritate barfe, insinuari, provocari, inventate sau culese din context de prin diferite comunicate sau conferinte de presa din gura unor personaje gen gigi becali, netoiu, dinel etc. asta in detrimentul stirilor despre jocul in sine: cate goluri s-au marcat, din ce pozitii, ce scheme tactice au folosit antrenorii s.a.m.d. Intr-adevar, stiri din astea nu vin pe flux, si nu le va scoate niciodata vreunul din personajele citate mai sus, dar aici ar trebui sa fie diferenta dintre mine (simplu cititor) si un asa-zis ziarist cu legitimatie de "onlinesport.ro".

    Si pentru a nu mai fi inteles gresit, repet pentru a nu stiu cata oara ca exemplele gsp si ps nu au fost niciodata date de mine drept modele de urmat, ci de "asa nu", pentru ca tot ce am spus mai inainte se aplica din plin si lor, doar la alta scara, alte investitii si alta logistica. Dar atata timp cat onlinesport isi trimite corespondentii la conferintele de presa doar ca sa fie cat mai aproape de fundul lui becali pentru a fi primii care sa puna pe internet cea mai recenta flatulatie a lui, atunci e clar ca pentru onlinesport asta e modelul de succes.

    ...si apoi ne miram ca in timpul unui meci de Divizia A antrenorul Cartu le arata de pe tusa atacantilor sai cum se pune un stop, cum se face o preluare.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  3. #66
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa iau apararea vreunui site de sport, dar cred ca este loc pentru toate. Cred ca Gsp si Prosport au un plus pentru puterea financiara care de exemplu le permite uneori sa faca materiale in alte tari, spre exemplu. Insa Onlinesport are un plus pentru prospetime ceea ce este si normal avand in vedere ca este asa cum voi il numiti "ziar electronic de sport". In ceea ce ma priveste le am deschise pe toate trei si zilnic gasesc informatii in plus pe fiecare dintre ele. Imi pare bine ca in afara de ziarele de sport exista si siteuri de sport puternice.

  4. 10th May 2005, 15:39
    Reason
    offtopic

  5. #67
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Stiti ce nu inteleg eu ...
    Ca permanent apar pe forum useri care se inregistreaza si primul lucru posteaza aici (de bine ... evident )


    Tema este "imaginea ols in ochii forumistilor".
    Acu nu o sa zic ca se cheama forumist cel cel care are 500 sau 1000 de posturi sau 15.000 de posturi.
    Insa nu se cheama forumist cel care se inregistreaza pe 8 mai si apoi da lectii , sau cel care se inscrie pe 10 May cazul celui de mai sus si sare direct aici ...

  6. #68
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Este un subiect fierbinte care atrage pe toata lumea. Nu stiu de altii, zic de mine. Sunt observator pe forum demult.

  7. 10th May 2005, 16:16
    Reason
    offtopic

  8. 10th May 2005, 16:17
    Reason
    offtopic

  9. #69
    incepator King Rat's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Paule, zi-mi unde pe internet gasesti acum informatia astaa: http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...&viewItem=2436

    O sa citesti maine...

  10. #70
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    ref. Paul - Nu scris decat un mesaj obiectiv, nu am laudat pe nimeni.

  11. 10th May 2005, 16:27
    Reason
    offtopic

  12. 10th May 2005, 16:33
    Reason
    avertisment 2 - la 3... to be continued

  13. 10th May 2005, 16:40
    Reason
    avertisment 3

  14. #71
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Mah lasati Onlinesport in pace, e cel mai tare site!

  15. #72
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    onlinesport e cel mai naspa, prost si idiot site sportiv care exista pe net. niciodata nu va ajunge la niveleul lui gsp. nu spun de prostsport ca ala e oricum la fel de varza ca ols.
    Last edited by ieppy; 10th May 2005 at 17:15.

  16. 10th May 2005, 16:53
    Reason
    un mesaj prea blond :D

  17. #73
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    ieppy, ieppy, nu te lasi nici mort.

    @Vadim: ce inseamna "mesaj prea blond"?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  18. 10th May 2005, 17:04
    Reason
    Am inteles. Te rog sa nu te mai repeti.

  19. #74
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    atata timp cat am o parere obiectiva ca cea de mai sus nu vad de ce m-as lasa.

  20. #75
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Stirile legate de fotbal sunt foarte slabe, exista multa incapatanare prosteasca , lipsa de profesionalism si o conducere cu multe deficiente, incapabila de progres. Asta este parerea mea.
    As putea scrie stirile despre fotbal cu mai multa obiectivitate si "stil" insa
    nu imi place felul in care li se pune pumnul in gura celor care au alta parere si nici faptul ca se incearca trucarea unor sondaje...

    PS Ma mir ca Vadim nu isi pune intrebarea de ce oameni care i-au fost alturi atata vreme s-au indepartat acum vizibil...Si nu sunt putini.
    Last edited by EDMOND_; 10th May 2005 at 18:08.

  21. #76
    incepator King Rat's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Atunci e simplu: nu mai citi. Se pare ca esti foarte la curent, insa. Esti cam patetic.

  22. #77
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    sobolane , tu de unde aparusi?
    sau tu oi fi unul din meseriasii aia care scrie pe prima pagina?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  23. #78
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se poate schimba fara probleme stilul si calitatea stirilor , insa nu vreti si nici nu va intereseaza asta. Ati invatat de la cele doua ziare de sport ca se poarta scandalul cu orice pret si asta aplici si aici. Crezi ca este reteta pentru un succes sigur, dar este posibil sa te inseli... V-ati gandit vreodata la asta?

    Ce s-ar intampla daca oblinesport.ro ar prefera stilul sobru si obiectiv in redactarea stirilor? A fost o vreme cand se intampla asta si majoritatea utilizatorilor apreciau...

  24. #79
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Stirile legate de fotbal sunt foarte slabe, exista multa incapatanare prosteasca , lipsa de profesionalism si o conducere cu multe deficiente, incapabila de progres. Asta este parerea mea.
    As putea scrie stirile despre fotbal cu mai multa obiectivitate si "stil" insa
    nu imi place felul in care li se pune pumnul in gura celor care au alta parere si nici faptul ca se incearca trucarea unor sondaje...
    Inca nu ti l-a sters ?

    De ce sunt sterse mai sus 10 mesaje , ieppy si fia ???

    Vad ca au ramas in picioare ale celor inregistrati astazi , observatori fini ai forumului ... bleah ... care ridica in slavi ols`ul...

    Dar care e problema ... are cinava pretentia ca OLS trebuie sa fie cel mai bun.
    Okk , e cel mai activ forum ...
    Perfect de acord ... dar nu e cel mai destept site , nu stiu de ce o frecam in noroc.
    SI de ce trebuie sa apara acum unii useri care dau sondajul peste cap

  25. #80
    incepator King Rat's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Paul, am retinut parerea ta. Cred ca fiecare trebuie sa ne respectam parerile. Asa cum tu sustii ceva, sunt multi altii care sustin altele. Asa cum unii spun ca gsp este un ziar si un site de cacao, asa sunt si altii care spun contrariul. Este normal, este o lume libera. La fel si aici pe onlinesport.ro sunt pareri pro si contra, nu este nici o problema.

    Este bine ca aici este cel mai mare forum de sport din Romania, creat pe baza unui site foarte bun. Atata tot.

  26. #81
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    @Paul, care-i faza? Ce va bateti capul? Rezultatele sondajului asta apar cumva publicate maine in toate ziarele si pe toate posturile, cu forumul sursa de referinta? N-au decat sa apara si 1000 utilizatori noi, fiecare tot cu parerea lui ramane - n-o sa schimbe nimic un sondaj, in special daca e masluit

  27. #82
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Inca nu ti l-a sters ?
    Nu, doar mi l-a editat fara sa mentioneze lucrul asta. Si m-a mustrat parinteste pe PM...

  28. #83
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    N-ar fi problema ca apar nspe utilizatori noi pe zi, daca n-ar fi toti trasi prin acelasi sablon. Se vede de la o posta...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  29. #84
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Bai, o fi tirg de user-i si noi n-am auzit. Vadime, unde se tine tirgula ala?
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •