View Poll Results: Castigatoarea CL din acest sezon (2004-2005) va fi?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • AC Milan

    15 35.71%
  • Liverpool

    27 64.29%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 211

Thread: Finala Champions League: AC Milan - Liverpool

  1. #1
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Finala Champions League: AC Milan - Liverpool

    Liverpool si-a cunoscut azi rivala din finala, este vorba de AC MILAN, care in ciuda infrangerii de astazi va juca finala din 25 mai, de la Istanbul. Comentarii despre aceasta finala, inainte si dupa, aici
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Milan castiga si cand joaca mizerabil, deci...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Sper din tot sufletul ca englezii sa castige. Ar fi pacat pentru fotbal ca o echipa care s-a calificat cum s-a calificat in finala...sa ia trofeul. Milan nu merita sa mearga la Istanbul !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nici Liverpool nu a facut samba.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #5
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ambele echipe joaca urat, insa tre' sa recunoastem ca Milan practica un joc si mai urat... va fi un meci interesant, prima echipa care va marca se va retrage in aparare... desi cel mai probabil va fi un 0-0, ajungandu-se chiar la penalty-uri sper totusi ca LIVERPOOL sa castige finala
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  6. #6
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    cred si sper sa bata LIverpool
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Milan, in forma, joaca un fotbal placut ochiului. Echipa este iesita total din forma, dar...castiga. Unii o numesc noroc, altii stiinta jocului. Sa fie oare doar intamplarea care face ca Milan sa marcheze mai mereu in ultimele minute ale jocului, fie ca este vorba de prima sau a doua repriza? PSV joaca intr-un campionat incomparabil mai slab decat cel italian. Interesant este ca atunci cand au indraznit sa-i atace le au dat goluri milanezilor, dar imediat cand s-au retras pentru a merge in prelungiri, au si primit gol. Se numeste imaturitate fortata si de valoarea adversarului care impune respect si restrictii de joc. Sa nu interpretam gresit ceea ce am vazut. Nu stiu cum ar fi stat PSV cu conditia fizica daca s-ar fi batut cu d¨alde Sampdoria, Palermo, Parma sau Fiorentina, etapa de etapa. Cu o echipa uzata fizic intr-un campionat puternic ca cel italian PSV n-ar fi avut vreo sansa in seara acesta. Asta nu inseamna sa nu repet ca au fost eliminati pe nedrept, dar...exista dar-ul de mai sus.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    pacat...a jucat fenomenal psv...nu prea merita milan..da asa e si-n viata..
    asa ca am votat liverpool...
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

  9. 5th May 2005, 00:15
    Reason
    posturi consecutive

  10. #9
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul
    ambele echipe joaca urat
    de ce zici asta ? mie mi se pare ca Liverpool joaca frumos. joc tipic englezesc...deschis si pe atac.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #10
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Gooooooooooooooooo Reds!

    Sper din toata inima ca Reds sa le sufle cupa italienilor astia mult prea norocosi.

    C'mon you Reds!

  12. #11
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    de data asta sunt de acord cu tine, sunt mult prea norocosi, incredibil mai bine zis.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  13. #12
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce naiba face Berlusconi, ca mai au si altii echipe valoroase, experimentate, cu superjucator (Juve al vostru sau Barca, Inter, Arsenal, etc) dar nu au nici pe departe un noroc atat de maaare ca Milan. E de dosarele X.

  14. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Dark, eu am raspunsul. Ei il au pe...Kaka. Serios vorbiind, aseara el a fost singurul milanez care a jucat ceva. Ah, am uitat si de Ambrosini in ultima jumatate a reprizei a doua. Cred ca-i suficient.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #14
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    daca si in europa se joaca urat , atunci unde se joaca frumos ? Poate in America de Sud .

    Fotbalul modern nu e 4-4-2 , nu e 4-3-3 ci e goana dupa rezultat . Sincer ,am fost profund dezamagit de jocul lui Liverpool dupa 1-0. ( Adica tot meciul ). Eu ii stiam ca o echipa foarte spectaculoasa. Iar de Milan ... Nu a miscat deloc. Poate erau un pic anesteziati de Deportivo - Milan 4-0 de anu trecut .

    Finala va fi ori foarte spectaculoasa , ori foarte plictisitoare.
    Ex. Liverpool - Alaves 5-4 (2001 finala Uefa ) sau Milan - Juventus ( 0-0 finala CL 2003 )

    Eu voi tine cu fotbalul in finala , pentru ca simpatizez un pic ambele echipe.
    see you at the bitter end...

  16. #15
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Dark, eu am raspunsul. Ei il au pe...Kaka. Serios vorbiind, aseara el a fost singurul milanez care a jucat ceva. Ah, am uitat si de Ambrosini in ultima jumatate a reprizei a doua. Cred ca-i suficient.
    Mda, il au pe Caca, bun fotbalist ce-i drept. Ambrosini ala care e rosu de cat a stat pe banca de rezerve, atunci cand nu a fost imprumutat pe la juma de serie A. Hm, nu stiu de ce nu ma convinge explicatia ta.
    Sa-ti dau un exemplu, Juve il are pe Nedved, care face mai mult decat cei doi la un loc. Barca il are pe Ronaldinho, idem.

  17. #16
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Dark, era o gluma cu...caca, proasta dar gluma. Milanul este iesita din forma si castiga datorita sclipirilor unui Kaka sau Shevchenko, unui portar ca Dida sau sacrificiului suprem al lui Gattuso, dar este departe de echipa sudata din turul campionatului si tururilor preliminare ale CL.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #17
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    oboseala isi pune cuvantul cam asa se intampla si la celelalte echipe mari
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  19. #18
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril
    Dark, era o gluma cu...caca, proasta dar gluma. Milanul este iesita din forma si castiga datorita sclipirilor unui Kaka sau Shevchenko, unui portar ca Dida sau sacrificiului suprem al lui Gattuso, dar este departe de echipa sudata din turul campionatului si tururilor preliminare ale CL.
    Si totusi conduce campionatul italian! Si s-a calificat in finala CL !Si tu numesti 4 jucatori buni si eu as mai numi doi-trei. Ce ar trebui sa mai faca sa fie in forma????? Sa-i bata pe toti cu 10-0 ?
    Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  20. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Tu ce vrei de la mine? Ia citeste tu mai bine si razboieste-te cu cine trebuie. La treaba! Succes!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #20
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Milan este cea ma i norocoasa echipa , pai in campionat a castigat min 5 meciuri cu goluri marcate dupa min 90 (sau sa zicem min 88) .
    Astia sunt mai rau ca echipa italiei din semifinala euro 2000 in meciul cu Olanda .
    Da gata s-a terminat , ca si atunci in finala si acum vor pierde broscari

  22. #21
    in free space cyber_goool's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    475
    Reputatie
    1
    Cred ca un pic de avantaj este de partea Milan-ului (din cauza istoriei recenta), insa s-ar putea ca stadionul de la cim-bom-bom sa le scada un pic moralul dupa ultima amintire de acolo (Galatasaray-Milan 2-0, 1 gol dat de Gica Hagi) si sa o pateasca si de data asta
    Daca e sa ne luam dupa "bulan" eu zic ca sunt favorite ambele echipe. Nu mi se pare ca Milan ar avea "bulanul" mai mare , eu zic ca e vorba de o anumita stiinta la italieni: urmaresc golul,victoria mai mult decat orice; la limita dar sa fie victorie. E o arta si asta: pe care insa cred ca o stie si Liverpool. Deci pronostic X.
    Am votat Liverpool pt. ca imi plac surprizele. Scor final 1-0 pt.Liverpool. Gol dat in min. 84 cu capul arbitrului, care se afla pe traiectoria mingii. In urma incidentului arbitrul a fost inlocuit, fara interventia vreunui antrenor, desi ambii antrenori au cerut-o pe durata intregei partide.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •