Quote Originally Posted by Doctor_Satan
Fii ma serios!
Au avut noroc cu caru in finala!
La cat au ratat italienii in prelungiri vrei tu sa zici ca a fost corect?
Stai bre doctore, nu te ambala asa, teic it izi Ce naiba, de cind "corect" inseamna ca trebuie sa invinga echipa care rateaza mai multe ocazii?
Sa dai 3 goluri din 3 ocazii nu ai nevoie doar de caracter!
Corect! Dar nu uita ca a fost vorba de finala celei mai tari competitii de fotbal intercluburi din lume, nu un meci oarecare gen Dinamo-Foresta 4-5. Cite echipe din lume, aflate cu cutitul la os, calcate in picioare de un Milan total, aveau "tupeul" sa se ridice si sa continue lupta? Dan Petrescu zicea corect ca numai o echipa engleza putea rasturna o asemenea catastrofala, mai ales contra unei italiene, INTR-O FINALA, repet! (Nu-i vorba ca englezii mai dau cu mucii-n fasole cind ti-e lumea mai draga )
N-am ce zice! A fost un meci tare, la un moment dat nu mai stiam cu cine sa tin (cand conducea Milan, parca-mi doream sa revina Liverpool, dar in stilul in care au facut-o a fost prea grosolan)!
Nicidecum "grosolan", ci mai degraba "eroic" "Grosolan" era daca era vorba de un autogol, un gol din ofsaid si o lovitura libera deviata. Dar toate cele 3 goluri au fost "adevarate".
A fost in genul finalei Cupei Angliei, cand echipa mai puternica a atacat mai mult, a dominat, dar au ratat ca fraierii si au ajuns la mana norocului, unde au pierdut!
Adevarat. Dar seria finala de penaltiuri nu e "mana norocului", ci un razboi psihologic dus la limita. Italienii au cistigat meciul tehnic si valoric, englezii l-au cistigat tactic si psihic si au avut nervii mai tari in cel mai greu moment al jocului.
Daca ar mai juca finala CL de 10 ori, n-ar mai reusi sa revina in stilul asta!
Daca s-ar mai juca finala CL de 10 ori, n-ar mai reusi Milan sa dea gol in min2 la primul sut la poarta ! Oricum, "cu "daca si cu parca" n-are rost sa discutam, stii doar ca nici un meci nu seamana cu urmatorul.
Dar, au facut-o o data si au facut-o cand a fost nevoie! Asta e!
Oricum Milanul mai are sansa si la anul, pe cand Liverpool, daca au fost asa de tari si zici ca n-aveau nevoie de bulan cu carul, ar trebui sa castige Cupa UEFA fluierand (asta daca nu se face vreun shmen sa intre in CL)! Dar n-o sa fie asa, o sa vezi!
Foarte posibil sa ai drepatate, dar noi vorbeam de finala asta. Eu sint de acord ca Milan a fost echipa mai buna, s-a vazut clar, dar eu consider ca englezii au cistigat pe merit , nu din noroc (nu e nici o contradictie, oricine cistiga la acest nivel inseamna ca merita). La fel ca in semifinale: olandezii au fost mai buni, dar Milan s-a calificat pe merit