View Poll Results: Se califica in sferturi

Voters
56. You may not vote on this poll
  • REAL MADRID

    26 46.43%
  • BAYERN MUNICH

    30 53.57%
Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 324

Thread: Real Madrid - Bayern Munich

  1. #64
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Vai de... fundul lor (m-am exprimat frumos ?), ambele echipe joaca ceea ce numesc nemtii "grottenkick", adica fotbal ca si in...preistorie, grota fiind grota !
    Bayern a ramas acum...30 de minute si fara antrenor, Felix Magath fiind dat afara( concediat), o sa fie inca un mare taraboi acest meci pentru ambele cluburi. Bayern spera ca (re)vine Hitzfeld insa nici el nu-i magician !
    spre deosebire de magath,a adus perforrmante mai mari
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  2. #65
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian Lazialu View Post
    spre deosebire de magath,a adus perforrmante mai mari

    Jain zice neamtul. Asta inseamna aa si nu intr-un cuvant. Cu Magath, Bayern a castigat campionatul si cupa, repetand in urmatorul an aceasta performanta, ceea ce nu i-a mai reusit altui antrenor sau altei echipe.
    La Bayern trebuie schimbata partial echipa, prea multe vedete, prea multi bani, prea multa crusta care se intareste pe zi ce trece. La finele sezonului se va matura vartos, sunt sigur.

  3. #66
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Pe canalele de televiziune NTV si N-24 este tocmai transmisa conferinta de presa de la sediul lui Bayern cu prezentarea noului cuplu de antrenori Hitzfeld - Hanke.

  4. #67
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Ihim....acum misiunea madrilenilor devine si mai grea odata cu numirea pe banca lui Bayern a lui Hitzfeld

  5. #68
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BogdyLFC View Post
    Ihim....acum misiunea madrilenilor devine si mai grea odata cu numirea pe banca lui Bayern a lui Hitzfeld
    Nu joaca antrenorul in locul lor, nu prea are timp sa-si intre in paine pana la ziua meciului Parerea mea , ca atunci cand faci o schimbare de antrenor in plin sezon, e o intreaga degringolada la echipa, asa ca misiunea Realului ramane aceeasi, nici mai grea, nici mai usoara
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  6. #69
    delachiatra
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    228
    Reputatie
    1
    Pariez pe nemti, sunt mai pragmatici si Realul e pilaf.

  7. #70
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Daca Real si Bayern isi "conserva" forma actuala atunci va fi exact meciul care se potriveste proverbului cu pomul laudat si sacul mare...

  8. #71
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Bayern München primeste azi la Nürnberg o usuratoare corectie pierzand fara drept de apel cu 0-3 (0-1), apararea fiind labila si depasita clar de contraatacurile taioase ale gazdelor. Atacul nu a reusit in 90 de minute nici macar 5 suturi pe spatiul portii.Misiunea cuplului Hitzfeld-Hanke este mai mult decat dificila, ea este chiar fara sperante...
    Bayern a folosit jucatorii: Kahn - Sagnol, Lucio, van Bouyten, Lahm - Hargreaves,Schweinsteiger, van Bommel(Scholl), Salihamidzic(Podolski), Pizarro (Santa Cruz),Makaay. O puzderie de nume sonore si nimic mai mult.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4,319
    Reputatie
    1
    votul meu este pentru Bayern , sa vedem daca isi revin pana la confruntarea cu Real

  10. #73
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Serjent View Post
    votul meu este pentru Bayern , sa vedem daca isi revin pana la confruntarea cu Real
    Si daca isi revin ? Sa zicem ca trec de Real. Si-apoi ? Echipa este, paradoxal, propria-i ei umbra . Ea joaca la ora actuala un fotbal mizerabil.
    Uli Hoennes deja "plange", ca daca nu vor prinde un loc in viitoare editie a CL vor lipsi clubului 15 milioane euro. Dar ce le lipseste suporterilor cand isi vad echipa in acest hal, nu se intreaba nimeni de la Bayern.

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4,319
    Reputatie
    1
    Aaahh ? poll-ul era cine va trece mai departe dintre real si bayern , nu care va fii viitorul lui bayern , who cares ?!

  12. #75
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    exact, nu intereseaza pe nimeni ce se intampla la bayer
    dintre cele doua cred ca cea mai echilibrata echipa e totusi bayer, va fi un meci interesant, greu de decis invingatoarea...
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  13. #76
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    exact, nu intereseaza pe nimeni ce se intampla la bayer
    dintre cele doua cred ca cea mai echilibrata echipa e totusi bayer, va fi un meci interesant, greu de decis invingatoarea...

    Ai dreptate, singura problema ramane sa fi incurcat tu merele cu perele.

    Marul (Bayern München ) joaca in CL, iar parul (Bayer Leverkusen in UEFA-Cup).
    In rest este OK !

  14. #77
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Daca Real si Bayern isi "conserva" forma actuala atunci va fi exact meciul care se potriveste proverbului cu pomul laudat si sacul mare...
    Care forma a celor 2 echipe ma?

    Tu iti dai seama ce prostii ai tastat acolo?

    Bayern e pilaf si Realul e si mai si.. Cea mai clasica dintre toate optimile si totusi cea mai slaba

  15. #78
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BogdyLFC View Post
    Care forma a celor 2 echipe ma?

    Tu iti dai seama ce prostii ai tastat acolo?

    Bayern e pilaf si Realul e si mai si.. Cea mai clasica dintre toate optimile si totusi cea mai slaba

    Ti-as raspunde cu placere, dar n-am cui. Ca nu stii sa scrii se vede. Ar fi de sperat sa stii cel putin sa citesti. Chiar si printre randuri. Iar cei 7 ani de acasa iti lipsesc si ei. Iti doresc sa fii totusi fericit.

  16. #79
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Ai dreptate, singura problema ramane sa fi incurcat tu merele cu perele.

    Marul (Bayern München ) joaca in CL, iar parul (Bayer Leverkusen in UEFA-Cup).
    In rest este OK !
    , nu n-am incurcat nimic
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  17. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1


    aici nu inteleg care-i faza ...

    e vorba ca s-a scris gresit numele unei echipe ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #81
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    nici eu nu stiu, nu am incurcat nimic, nu stiu ce a inteles george
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  19. #82
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    nici eu nu stiu, nu am incurcat nimic, nu stiu ce a inteles george

    Mie mi se pare foarte simplu. S-au incurcat doua echipe si doua competitii. Bayern (numele Bavariei in germana) este din München si joaca in CL. Bayer poarta numele concernului chimic este din Leverkusen si joaca in Cupa UEFA.
    Exact, s-au incurcat numele, urmarea fiind o greseala mai mare decat simpla lipsa a unei litere ! Nu vreau sa dau lectii, dar eroare e eroare !

  20. #83
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    ah ok!
    bayer in loc de bayern pe un threadu unde se discuta de bayern vs real , stiu greseala mare
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  21. #84
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    bun ... Vali aici georg are dreptate ... Moldova nu trebuie confundata cu o aspirina ... daca pot sa ma exprim asa ...

    Deci Bayern e cea care va participa la acest meci

    E important sa scriem corect totusi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •