Results 1 to 19 of 19

Thread: national - rapid !? dinamo - steaua !?

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    national - rapid !? dinamo - steaua !?

    Eu cred ca Rapid si Dinamo se vor impune in aceste doua meciuri ..

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu as prefera meciuri egale...

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Re: national - rapid !? dinamo - steaua !?

    Quote Originally Posted by the_big
    Eu cred ca Rapid si Dinamo se vor impune in aceste doua meciuri ..
    Si eu cred la fel!
    Hai Dinamo!

  4. #4
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    ce pacat ca nu se poate sa piarda toate 4
    antibucuresti

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    dinamo nu are nici o sansa sa se impuna in meciul cu steaua , doar cu ajutorul fluierasilor(care in prezent dau dovada de o cumintenie suspecta )
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Adica cand dau penalty cel putin dubios impotriva lui Dinamo (la Pitesti), nu ne dau noua un penalty si ne anuleaza un gol si fluiera absolut toate fazele impotriva lui Dinamo (cu Oradea) dau dovada de cumintenie, nu?
    Stiam ca sunteti mai mult decat partinitori, dar voi sunteti suporteri, insa nici nu ma astept la atceva decat arbitraje potrivnice atata timp cat sef la arbitrii e cel mai antidinamovist om care putea fi numit, adica craciunescu sluga ceausestilor si apoi a lui copos, ca nu degeaba avea magazin Samsung la Valcea...

  7. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ayrton, tu consideri poate arbitrajele lui Altmayer si Burloiu corecte de ti se par celelalte "impotriva" lui Dinamo. E nasol cand te inveti prost. Asa ies si unii copii rasfatati.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    E nasol,Purple ca sari in sus ca ars cand se intampla sa fie ajutata Dinamo,in schimb daca se intampla invers totul e ok,sau nu se observa...e ca in morala aia cu paiul din ochiul celuilalt si barna din ochiul tau.De abia astept intalnirile cu marea echipa Poli Aek Timisoara(ce frumos suna )sa va dam la /fu/
    DINAMO E NR 1!

  9. #9
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dar ce frumos vorbesti. Se vede ca esti Dinamovist. Pai daca esti asa documentat si destept de ce nu-mi dai exemple de meciuri castigate de Poli in care arbitrul v-a furat. Ca sa putem vorbi asa de la egal la egal. Vezi ca pe vremuri cand banuiesc ca nu erai nascut Dinamo marca si cand lovea bara iar Poli trebuia s-o bage de 3 ori in ate sa i se puna un gol. Si tot n-a castigat Dinamo cu tot cu Lucescu.

    Dinamo, rusinea Romaniei!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza,ce s-a intamplat "pe vremuri".Stiu doar ca la meciul Poli-Dinamo 2-3,a fost penalty neacordat la Stoican iar golul anulat lui Poli l-ar fi anulat orice arbitru fiindca la faza aceea portarului lui Dinamo,"Cristi Preda" cum zicea un localnic comentator,a fost clar faultat(se vede un atacant care ii sare cu cotul in cap).Apoi toate eliminarile au fost juste,doar nu vroiai sa le dea galben la asa intrari criminale.A fost exemplu curat de echipa care vrea sa castige cu toate mijloacele,daca nu se poate prin joc curat hai prin violenta,joc la intimidare,hai sa-l batem pe arbitru... Te invit sa urmaresti rezumatul meciului de pe site-ul www.dinamo.online.ro si sa te spui tu sincer ca nu e asa.Ar fi culmea tupeului.In privinta limbajului...cred ca vb mult mai frumos decat o faci tu pe stadion,las-o balta,nu mai fi si ipocrit pe deasupra.
    DINAMO E NR 1!

  11. #11
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Interesanta planificarea jocurilor ce face ca echipele favorite sa se intalneasca asa devreme .Inca nu e nimic in joc si speram in meciuri cinstite si fotbal frumos.Si mai interesant cu un meci Dinamo -Steaua (o finala timpurie a Cupei UEFA!?!?) Dorin

  12. #12
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grigorie
    Nu ma intereseaza,ce s-a intamplat "pe vremuri".Stiu doar ca la meciul Poli-Dinamo 2-3,a fost penalty neacordat la Stoican iar golul anulat lui Poli l-ar fi anulat orice arbitru fiindca la faza aceea portarului lui Dinamo,"Cristi Preda" cum zicea un localnic comentator,a fost clar faultat(se vede un atacant care ii sare cu cotul in cap).Apoi toate eliminarile au fost juste,doar nu vroiai sa le dea galben la asa intrari criminale.A fost exemplu curat de echipa care vrea sa castige cu toate mijloacele,daca nu se poate prin joc curat hai prin violenta,joc la intimidare,hai sa-l batem pe arbitru... Te invit sa urmaresti rezumatul meciului de pe site-ul www.dinamo.online.ro si sa te spui tu sincer ca nu e asa.Ar fi culmea tupeului.In privinta limbajului...cred ca vb mult mai frumos decat o faci tu pe stadion,las-o balta,nu mai fi si ipocrit pe deasupra.
    Ne-am intalnit cumva pe stadion si eu nu stiu?! Interesant. Eu am plecat din tzara de ceva vreme, se poate ca tu sa fi fost soim al patriei pe vremea aia si nu stiu cum am fi putut noi doi sa ne intalnim. Apropo de meciul lui Burloiu. Vezi ca o tzara intreaga a vazut ceva iar dinamovistii altceva. Chiar nu-ti spune nimic asta?
    Faptul ca Burloiu nu o sa mai prina meciurile de dupa-amiza nu-ti spune nici acum nimic? Nu vezi ca a facut Altmayer si cu Astra si a fost iertat. Iti dai seama de greseala lui Burloiu care n-a fost...
    Am vazut meciul in intregime. Contactul dintre portar si atacant are loc dupa ce mingea il depaseste. A fost de acord cu mine si Craciunescu, care cred ca stie mai mult arbitraj ca tine.
    Vezi ca vorbesti de jocuri la intimidare si violentza. E vorba cumva de Dinamo? Ca asta e descrierea perfecta a militienilor.
    Hai ca nu-ti mai raspund ca esti mic si suparat ca cineva ti-a luat jucaria alb-rosie. O sa vorbim mai tarziu... peste vreo 10 ani.

  13. #13
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dorin
    Interesanta planificarea jocurilor ce face ca echipele favorite sa se intalneasca asa devreme .Inca nu e nimic in joc si speram in meciuri cinstite si fotbal frumos.Si mai interesant cu un meci Dinamo -Steaua (o finala timpurie a Cupei UEFA!?!?) Dorin
    O singura data in an e 23 August. Sa nu uitam.
    Steaua - Dinamo a fost derby intre armata si militie, azi nu mai e nimic. Simplu meci de campionat in care suporterii celor doua viseaza la un meci mare. Se pare ca visul nu prea mai vrea sa devina realitate.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    1. Cum a ramas AEK in divizia A ? Ajutata de Craiova si BLAT cu Buzau !
    2. Meciurile dintre Dinamo si Steaua au fost, sunt si vor fi mereu adevaratul derby al fotbalului romanesc.
    3. Vise sunt dorintele ca AEK sa preia traditia lui POLI.
    4. Invidia este o boala incurabila. Cine nu poate sa invinga pe Dinamo in teren, cauta s-o denigreze. Tot invidie este.
    5. Poate da domnul si revine adevarata POLI, ca AEK nu are nici un viitor - cum nu are nici trecut.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Daca noi doar visam ca asta e meci mare ce sa mai zic de voi, care toata viata traiti numai cu cosmaruri bantuite de fantome dinamoviste si steliste...
    Si cand va mai juca Poli in cupele europene atunci sa mai vorbesti! Deocamdata jucati in A doar pentru ca i-a fost mila Craiovei de voi si v-a dat punctele intr-un meci... Fara alea 3 si cu punctele pe care Sportul le-a pierdut in urma deciziei federatiei la meciul cu Bacau acum erati acolo unde va e locul: in B!

  16. #16
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Ca arbitrii ne vor defavoriza in meciul cu steaua e clar. Ca prea se face circ precum ca steaua va fi noua campioana, ceea ce e anormal dupa doar doua etape. Eu cred totusi ca avem cel putin 5-6 jucatori mai buni decat ce au ei pe aceleasi posturi, asa ca ar trebui sa castigam la pas, chiar si in conditiile unui arbitraj partinitor. Singurul avantaj al stelei este omogenitatea, dar nu cred ca le va fi de ajuns pentru a evita infrangerea.
    Pronostic : steaua - DINAMO 1 - 3

  17. #17
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko
    1. Cum a ramas AEK in divizia A ? Ajutata de Craiova si BLAT cu Buzau !
    2. Meciurile dintre Dinamo si Steaua au fost, sunt si vor fi mereu adevaratul derby al fotbalului romanesc.
    3. Vise sunt dorintele ca AEK sa preia traditia lui POLI.
    4. Invidia este o boala incurabila. Cine nu poate sa invinga pe Dinamo in teren, cauta s-o denigreze. Tot invidie este.
    5. Poate da domnul si revine adevarata POLI, ca AEK nu are nici un viitor - cum nu are nici trecut.
    1. Nu.
    2. Pt. tine.
    3. deocamdata a preluat 99% din suporteri, restul vine de la sine
    4. Intrebare: cine nu poate sa o invinga pe dinamo in teren?
    5. tzi-o fi dor de adevarata Poli? caut-o in inimile adevaratzilor suporteri banatzeni shi vei vedea ca coincide cu Poli AEK.

    Quote Originally Posted by ayrton
    Si cand va mai juca Poli in cupele europene atunci sa mai vorbesti! Deocamdata jucati in A doar pentru ca i-a fost mila Craiovei de voi si v-a dat punctele intr-un meci... Fara alea 3 si cu punctele pe care Sportul le-a pierdut in urma deciziei federatiei la meciul cu Bacau acum erati acolo unde va e locul: in B!
    Fara "cadoul"... timishorenilor altmayer shi mureshan nu jucatzi nici voi in uefa.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  18. #18
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    ayrton, vad ca esti "presedinte de club." toata stima...ai fi si simpatic daca nu te-ai cobori verbal si intelectual la nivelul altor asa-zisi presedinti de club.

    de Ferko nu ma mir...el e la varsta cand crede ca tot ce zboara...se cheama Dinamo. :?
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  19. #19
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko
    1. Cum a ramas AEK in divizia A ? Ajutata de Craiova si BLAT cu Buzau !
    2. Meciurile dintre Dinamo si Steaua au fost, sunt si vor fi mereu adevaratul derby al fotbalului romanesc.
    3. Vise sunt dorintele ca AEK sa preia traditia lui POLI.
    4. Invidia este o boala incurabila. Cine nu poate sa invinga pe Dinamo in teren, cauta s-o denigreze. Tot invidie este.
    5. Poate da domnul si revine adevarata POLI, ca AEK nu are nici un viitor - cum nu are nici trecut.
    1. blat doar in imaginatia celor invidiosi pe un asemenea public.
    2. poate pentru fanii vechiului sistem da. Pentru mine... niciodata
    3. Se vorbeste de cumpararea lui Poli din divizia D si preluarea legala a intregului palmares precum si revenirea la numele de "Politehnica". Deci nu e departe. Stadionul, culoriile si spectatorii sunt deja preluati.
    4. De Rapid am trecut de mai putine ori ca de dinamo si iata ca nu exista intre noi acea boala incurabila "invidia".
    5. vezi raspunsul de la numarul 2.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •