View Poll Results: Cum se va termina marele derby de Duminica?

Voters
174. You may not vote on this poll
  • Divizia Fantastica - PSP

    2 1.15%
  • Echipa Fantastica - GSP

    10 5.75%
  • Ambele

    2 1.15%
  • Nici una

    7 4.02%
  • Da

    32 18.39%
  • Nu

    17 9.77%
  • Dinamo

    1 0.57%
  • Arad

    0 0%
  • Ploiesti

    4 2.30%
  • Rompetrol

    0 0%
  • alta echipa

    2 1.15%
  • DINEL STAICU

    2 1.15%
  • GIGI BECALI

    8 4.60%
  • GIGI NETOIU ,BADEA, COHN,BORCEA(GASCA DE LA DINAMO)

    1 0.57%
  • GEORGE COPOS

    7 4.02%
  • GIGI STEFAN

    2 1.15%
  • GINO IORGULESCU

    0 0%
  • TONI DOBOS

    4 2.30%
  • JEAN PADUREANU

    1 0.57%
  • NICULAE (fc brasov)

    0 0%
  • SECHELARIU

    2 1.15%
  • Excelenta

    1 0.57%
  • Buna

    8 4.60%
  • Merge

    5 2.87%
  • Slaba

    6 3.45%
  • Execrabila

    2 1.15%
  • Man Utd

    5 2.87%
  • Arsenal

    0 0%
  • Chelsea

    6 3.45%
  • Liverpool

    2 1.15%
  • Newcastle

    0 0%
  • Alta echipa

    1 0.57%
  • U Craiova

    1 0.57%
  • Rapid

    0 0%
  • Steaua

    0 0%
  • Dinamo

    0 0%
  • Ceahlaul

    1 0.57%
  • U Craiova

    0 0%
  • Steaua

    0 0%
  • Dinamo

    0 0%
  • Rapid

    0 0%
  • Poli AEK

    0 0%
  • Ceahlaul

    0 0%
  • U Craiova

    0 0%
  • Rapid

    0 0%
  • Steaua

    0 0%
  • Dinamo

    0 0%
  • Poli Aek

    0 0%
  • U Craiova

    4 2.30%
  • Rapid

    0 0%
  • Steaua

    3 1.72%
  • Dinamo

    1 0.57%
  • Ceahlaul

    1 0.57%
  • Poli

    4 2.30%
  • DA

    2 1.15%
  • NU

    4 2.30%
  • 2

    4 2.30%
  • x

    5 2.87%
  • 1

    4 2.30%
Results 1 to 20 of 20

Thread: Rapid - Steaua

  1. #1
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1

    Rapid - Steaua

    2 echipe redutabile!!!

  2. #2
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Printre cei mai buni fotbalisti ai formatiei campioane sezonul trecut, Vasile Maftei se afla pentru prima data in postura de a privi de pe banca startul unei partide. Si nu una oarecare, ci derby-ul etapei, cu Steaua. Schimbat in repriza secunda la Oradea din cauza unei contracturi musculare, Vasile Maftei ar urma sa fie inlocuit cu Soava. "Florin s-a descurcat bine la Oradea pe postul de libero. A avut reactii eficiente si rapide, asa ca este posibil sa-l folosesc fundas central", a confirmat principalul giulestenilor posibilitatea modificarii.

    |ntrebat cum i s-ar parea daca ar fi folosit pe postul de libero, Florin Soava a afirmat ca "este o zona in care ma simt bine, acolo am jucat si in Supercupa, cu Dinamo. De fapt, oriunde pe axul central parca sint mai in largul meu decit in zona laterala, dar fotbalistul trebuie sa intre acolo unde ii spune antrenorul, nu unde ii place, asa ca nu depinde de mine". La rindul sau, Maftei spune ca se va supune deciziilor lui Mircea Rednic. "Nimeni nu are postul de titular asigurat, indiferent ca se numeste Maftei sau altfel. Conteaza numai decizia lui nea Mircea, doar nu m-a facut mama titular. Important este ca echipa sa invinga Steaua, atit!".

    |nca din pregatirile din aceasta vara, antrenorul gruparii din Grant s-a aratat suparat pe fotbalistul din centrul apararii sale. Dupa meciul cu Kaiserslautern, Rednic chiar a avut o discutie cu Maftei, cind l-a certat ca a gresit la doua dintre cele patru goluri primite. "E adevarat ca e si vina mijlocasilor, dar de la el astept mai mult", spunea la vremea respectiva antrenorul. |n urmatoarele partide l-a si scos de pe teren, nu neaparat pentru greseli personale, cit pentru faptul ca echipa ajunsese sa aiba o medie de trei goluri primite pe meci.

  3. #3
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Peiser va fi pe banca duminica
    Indiferent daca Dolha va semna sau nu prelungirea contractului cu formatia giulesteana, francezul Romuald Peiser va parafa o intelegere pe un an. De altfel, el va fi trecut pe foaia de arbitraj la partida de duminica seara, contra Stelei, iar ghanezul Ibrahim Dossey va fi titular in poarta echipei campioane.

  4. #4
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Bai dupa mine nu stiu poate o sa bata rapid dar parca ar fi un 1x
    Si oricum dupa ce meci de kkt a facut steaua in uefa lasate fratioare

    REAL 4EVER

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ne avantajaza un x pe noi olteni .
    Nici un 1 nu ar fi de lepadat.
    Dar in nici un caz 2 /nope/ /nope/ /nope/
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Rapid (alb) - Steaua (albastru)
    21:15
    ProTV

    30. Dossey - 23. Iencsi, 6. Soava, 14. Perja - 9. Badoi, 11. Ilyes, 10. Ziyati, 22. Godfroid, 3. Bordeanu - 21. D. Niculae, 15. Fl. Bratu.
    antrenor Mircea Rednic
    Rezerve: 31. Curca, 8. Lutu, 13. Nita, 17. Maldarasanu, 18. Buta, 20. Brujan, 24. Maftei

    Absenti N. Constantin (accidentat), Dolha (scos din lot)

    12. Tudor - 22. Nanu, 6. Radoi, 3. Rachita, 15. Nesu - 2. Fl. Dumitru, 5. Paraschiv, 10. Aliuta, 11. Bostina - 19. Oprita, 14. Cl. Raducanu
    antrenor Victor Piturca
    Rezerve: 23. Nae, 4. Curt, 7. Pitu, 8. P. Stoica, 9. Neaga, 18. Falemi, 27. Dinita

    Absenti: Ogararu (suspendat), T. Lung, Balan (nerefacuti)

    Arbitru Cristi Balaj (Baia Mare) Asistenti Nicolae Marodin (Bucuresti), Aurel Onita (Constanta) Arbitru de rezerva Aurel Simion (Pitesti) Observatori Iosif Urs (Bucuresti), Ion Craciunescu (Rm. Vilcea)

    Bilete 100.000 lei peluze, 150.000 lei tribuna a II-a, 200.000 lei tribuna I, 250.000 lei tribuna 0 Abonamente 100.000 lei peluze, 200.000 lei tribuna a II-a, 400.000 lei tribuna I, 800.000 lei tribuna 0

  7. #7
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Piti: ,,Daca jucam ca in Belarus, ne mananca Rapidul,,


    La o zi dupa meciul cu Neman Grodno, incheiat 1-1, in turul preliminar al Cupei UEFA, Victor Piturca, ,,principalul,, Stelei, era destul de multumit. ,,Rezultatul ma multumeste, desi in mod normal nu ar trebui. Jocul nostru a avut de suferit, fotbalistii nu au atins nivelul de concentrare pe care il presupune un asemenea meci.
    Jocul slab al echipei Neman in unele partide si rezultatele mai proaste inregistrate de echipa belarusa la inceputul campionatului i-au facut pe jucatori sa trateze meciul cu usurinta. Nu am gasit plusuri la elevii mei in meciul de la Minsk,,. ,,Piti,, a mai afirmat: ,,Desi in retur am avea nevoie de un simplu 0-0 pentru a merge mai departe, nu va fi deloc usor. Neman a facut un marcaj strict in propria jumatate, a fost periculoasa la fazele fixe si a constituit o surpriza pentru noi prin acest joc de asteptare, chiar antijoc in unele momente. Oricum, la Bucuresti n-ar trebui sa avem probleme, insa daca nu tratezi adversarul cu maxima seriozitate poti avea neplaceri,,. Piturca spera ca evolutia echipei sale sa se imbunatateasca la meciul de maine cu Rapid (ora 21.30, PRO TV): ,,Cu giulestenii, jocul nostru trebuie sa fie cu totul altul, altfel nu avem nici o sansa, ne mananca adversarul,,. Gigi Becali (patronul FC Steaua): ,,Nu ne-am concentrat suficient, desi am intalnit o echipa slaba. Nu ne-am pus nici un moment problema calificarii si sunt sigur ca vom invinge la Bucuresti,,.

  8. #8
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Referindu-se la componenta lotului Stelei pentru meciul cu Rapid, Victor Piturca a declarat: "Avem ceva probleme dupa jocul cu Neman Grodno, dar nimic grav, ci doar asa, ca dupa fiecare meci. In plus, cei trei jucatori care au fost accidentati, Tudor, Nanu si Dinita sunt refacuti, astfel incat, la ora meciului nu vom avea probleme de efectiv".

  9. #9
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Multi zic ca va fi un egal spectaculos insa eu cred ca Steaua va invinge la cel putin 2 goluri diferenta.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    N-are sanse steaua la ce echipa de jafuri au, nici o speranta.
    Rapid are prima sansa
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    ady_azurro, vad ca tie iti place cearta!!!!! Mereu te iei de toti (in special de mine) si ii contrazici fara sa ai dreptate.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Fiecare poate sa isi exprime opinia.Tu nu trebuie sa fi de acord neaparat.
    Asa cred eu despre steaua si sper sa se adevereasca si diseara. .
    Macar sa ghicesc si yo un pronostic , pana acuma nici un meci nu l-am nimerit. Vad ca dinamo conduce cu 1-0 :o :o :o
    Singura mea speranta ar fi rapidul sa faca egal cu steaua
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Oricare din echipe poate castiga! Inclin spre Rapid...!

  14. #14
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    pana la urma a iesit un x dar sincer cred ca Rapidul a pierdut 2 puncte dupa numarul de ocazii mai ales alea de sinur cu portarul. Au avut noroc stelistii dar si rapidistii nu au jucat cum trebuia, cred ca au in perja un fel de alexa.Prea dur a jucat dupa mine rapidul

  15. #15
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    rapid a jucat foarte dur, a scos 3 jucatori de pe teren. cea ce a la obligat pe piturca sa schimbe toti jucatori in pirma repriza. parerea mea e ca steaua a dominat prima repriza si in a doua a jucat. dar in ultimile 20 min sa aparat mai mult, mingea era numa la rapidisti. atat

  16. #16
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Iar Bratu a inscris un gol supervalabil dar a fost super-anulat de super-tusierul care superviza tusa.
    Rog supervisorul Craciunescu sa-si faca datoria cu o super-pedeapsa.

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Rezultatul acestui meci a fost stabilit de arbitri
    Rapidul merita victoria
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nu merita nicuna victoria si mai bine ca au terminat egal
    mai bine li se scaudeau la amndoua cite 3 puncte
    arbitrii au gresit foarte grav de doua ori, au anulat un gol perfect valabil la Bratu si nu l-a eliminat direct pe Perja pentru un atac criminal. Pentru greselile astea doua merita suspendati arbitrii pentru viciere clara de arbitraj.
    Nu cred ca Becali sau Copos le-au dat, eu cred ca arbitrii aia chiar au fost *******i si atata pot ei.Au fost promovati pe pile

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    Rapid

    Cred ca visinii meritau victoria ,steaua a avut o singura ocazie (bara Raducanu) noi am dominat tot meciul am avut patru ocazii clare de a marca dar......asta e ....ne vedem in retur.,campionatul se joaca .....

    :evil: Forza Rapid ! :yeah:

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Rapid a avut un gol valabil , deci merita victoria! S

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •