View Poll Results: Cine a castigat

Voters
18. You may not vote on this poll
  • tchibos

    12 66.67%
  • sergiuseling

    6 33.33%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 73

Thread: Votati: tchibos vs sergiuseling

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1

    Votati: tchibos vs sergiuseling

    Cele 10 zile ale luptei au luat sfarsit. Votati cine a fost mai convingator dintre cei doi, si nu uitati sa argumentati.

    Lupta se gaseste aici:
    http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=66001
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    up
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    doar eu am votat

    pai sa argumentez: mi-a placut stilul lui de "duel", a argumentat frumos, a intors replici, a postat la obiect, a avut si "sting"... castigator, clar!
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  4. #4
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    eu am votat cu sergiu....
    un gest lipsit de etica si buna-credinta ....
    dar de la inceput am zis k acest duel nu are rost....asa k
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  5. #5
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    tchibos ..foarte bine argumentat
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #6
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Tchibos, no comment.

  7. #7
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Tchibos fara discutie
    [B][COLOR="Black"]INTER Campione D' Italia[/COLOR][/B]

  8. #8
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Planul de lupta a lui Sergiu a fost urmatorul:

    "Bun sa incepem. Pledoaria de inceput cu cele 3 lucruri pe care vreau sa le expun.
    1. Vreau sa demonstrez ca pariurile sunt jocuri de noroc.

    2. Motivele care provoaca jocurile excitatia traita, placerea jocului si dorinta de a face bani pot sa se transforme foarte usor in unele negative. Astfel motivele pentru care se pariaza devin: alungarea plictiselii sau a depresiei, gasirea refugiului fata de problemele vietii si recuperarea banilor pierduti.

    3. In foarte multe cazuri pariurile ca orice alt joc de noroc duc la efecte nedorite cum ar fi:
    -scaderea performantelor scolare sau cele de la servici
    -pierderea respectului de sine
    -cresterea starilor de depresie
    -inlocuirea prietenilor cu pariurile si de aici crearea de probleme cu ei sau chiar pierderea lor."


    Dar..a venit cu o definitie din DEX care zicea asa:

    "PARÍU, pariuri, s.n. 1. Convenție prin care fiecare dintre persoanele care susțin lucruri contrare într-o dispută se obligă să ofere o compensație materială celui care se va dovedi că are dreptate; rămășag, prinsoare 2. Joc de noroc, în special la cursele de cai, constând dintr-o miză care dă dreptul participantului câștigător la o cotă din totalul sumelor mizate de cei care au pierdut. – Din fr. pari."

    Ce legatura are definitia asta cu Pariurile sportive nu stiu.

    2. Despre 2 n-a zis mai nimic

    3. Despre 3 n-a zis absolut nimic, desi ideile erau structurate bine..

    Daca venea si el cu exemple concrete il credeam, dar a inceput sa zica de 3 americani grasi de pe un site, prostii !

    Priviti cu ce trebuia sa vina Sergiu ca fie convingator:

    Quote Originally Posted by umbro_alex17 View Post
    Iaca ca am ajuns si eu acasa..si din pacate am facut un gest f. urat azi...pur si simplu nu stiam cum sa fac rost de bani si am apelat la un amanet.Lantul meu este la ei timp de o luna,in care tre' neaparat sa recuperez banii primiti pe el(900 de mii) sa fac si profit sa platesc si dobanda si sa ramana si eu cu macar cateva sute pe plus .

    Am decis sa bag pe card doar 50 de ron,si restul sa ii pastrez in caz de ceva.
    Dar n-a facut-o..

    tchibos il ataca din toate directiile, Sergiu era la colt, si ce s-a gandit el? Hai sa incerc tactica din duelul cu Diablo. Sa zic ca renunt, tchibos sa deschida thread, iar eu sa fiu declarat invingator. EXEMPLU DE LASITATE!!

    In plus, se mai da si omul perfectiune, fara vicii, fara nimic...chiar n-are vicii ? exista cineva fara vicii ?

    Pentru mine Sergiu a aratat ca un debusolat in fata argumentelor aduse de tchibos. Deci votul meu merge la tchibos.

  9. #9
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    tchibos a argumentat bine de tot o idee care dupa parerea mea este destul de greu de sustinut in fata oamenilor de rand care nu cunosc lumea pariurilor. A stiut exact pe ce puncte sa-si concentreze argumentele si l-a contrat pe sergiu fara probleme in majoritatea cazurilor.

    Sergiu nu a reusit sa arunce niciun argument destul de tare ca sa-l loveasca pe tchibos. De multe ori s-a ascuns in spatele generalizarilor si nu a dat dovada de destule cunostinte in materie de pariuri incat sa poata argumenta ca acestea sunt chiar asa de rele.

    Voltul meu: tchibos.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #10
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    mama ce il rupeti pe saracul sergiu....noroc cu votul meu...dak nu o lua la zero.....
    ps:ar trebui sa se faca ceva sa nu mai voteze lumea asa aiurea
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  11. #11
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    cine a votat aiurea ...asta e valoarea
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  12. #12
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    ce sa mai zic.......
    dupa ce am recunoscut....asta e....
    era si o melodie.....
    "valoarea mea...valoarea mea...nu o are nimenea.."
    se oftica cineva....
    si akum ii dau votul meu moral lui tchibos....oricum castiga asa k....
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Uite racer am votat si eu pt sergiu. Nu pt ca ar fi fost mai bun. Nici n-am citit toate posturile, dar am zis sa nu fie diferenta prea mare. Sa fie o lupta mai strinsa ca e mai palpitant

  14. #14
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Pai nu trebuie votat pentru cine credem ca a castigat duelul pana la urma?
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  15. #15
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Ba da, dar treaba e clara

  16. #16
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Extraordinar ce bine a argumentat Tchibos , superb , ce sa iti povestesc , stiu toate lucrurile spuse de Tchibos , sunt doar vorbe pt ca realitatea e mult mai dura si îi loveste pe toti peste fata , le da realitatea o palma peste fata la toti cei care incep sa parieze si e destul de grav pt ca am vazut copii de 12 , 13 ani care cer de la parinti o bancnota de 5 roni , ce fac cu ea ?...fuga la pariloto si hai sa pariem pe Steaua , Barcelona , Chelsea si tot asa pana la vreo 10 meciuri pe bilet ca sa fie un castig de cateva milioane bune pe bilet , asta intr-o zi , a doua zi la fel "hai ma tati mai da-mi o bancnota ca data trecuta am pierdut doar 2 meciuri din 10"....acuma hai sa va intreb eu , voi ati pariat la varsta de 12 ani ?....e grav ca incurajati pariurile , e grav ca acesti copii incep sa parieze de la o varsta asa de frageda.

    E dezastru prin agentii , pariloto , astra , e plin de ei pe acolo , de ce pariaza ?...majoritatea doar asa din placere , sa bage si ei un bilet cu un castig de cateva milioane ca sa se laude a doua zi la prieteni ca vezi doamne cati bani a castigat el si dupa aia sa cumpere banane , portocale , un kilogram de fasole si gata sunt banii pt ca s-au scumpit bananele , de ce se apuca de pariuri ?...pt ca vede la prietenul lui cum reuseste sa castige foarte mult bani din pariuri si ce zice el , hai sa ma bag si eu , uite ce usor se castiga la pariuri , aici intervine problema , prietenul care castiga mult la pariuri in loc sa-i spuna cateva reguli de care sa tina cont asa la inceput de drum , el incepe sa-i spuna cum sa procedeze cu cardul si alte prostii , la inceput omul are nevoie de sfaturi , nimeni nu tine cont de aceasta regula "nu pariati mai mult decat va puteti permite" si omul se arunca frate , sa castige bani sa o duca mai bine in tara asta de tot rahatu.

    Intrati pe forumuri de pariuri , pe siteuri si sa vedeti ca din 30 de useri care sunt inscrisi la o sectiune de pariuri daca se gasesc 3 sau 4 useri pe fiecare forum care au reusit sa realizeze ceva notabil in acest fenomen.

    Restul ce fac ?

    Fac exact ca si Tchibos , no ofence Tchibos , aici nu-i cazul tau pt ca tu ai fost obligat sa faci acest lucru pt ca ai avut o lupta in arena , ma refer la altii , incep sa povesteasca tot felul de strategii , moneymanagement , motherfucker si userul cand vede acest lucru , ce zice , wau ce simplu e , wau cati bani voi castiga acuma , stai sa bag ceva bani pe card sa ma apuc si eu de pariuri pt ca am vazut la vecinul Ion ce frumos povesteste el despre pariuri.....povesti de adormit copii.

    Doar cei tari reusesc sa faca fata in acest domeniu si astia sunt putini , cei tari sunt putini si cei slabi din pacate nu invata nimik de la cei mai buni.

    Virusul pariurilor a infestat milioane de romani, multi donand mai mult decat isi pot permite, in speranta unui „tun“ ...asta-i marea problema.

    Inceputul timid al caselor de pariuri in Romania, pe la inceputul anilor ‘90, nu prevestea ca acestea vor fi un adevarat fenomen al inceputului mileniului 3.In ultimii trei ani, tara noastra a inceput sa rivalizeze cu cele in care casele de pariuri au devenit o adevarata industrie, cele trei mari agentii de gen - Wettpunkt, Astra Bets si StanleyBet, fiind obligate, de numarul mare de clienti, sa-si deschida filiale pe aproape fiecare strada.In Bucuresti sunt circa 200 de agentii ale celor trei case de pariuri importante, la care se adauga si cele ale „firmei“ Calcio-par.Mai mult, Loteria Romana a fost obligata de succesul caselor de pariuri sa renunte la Pronosportul clasic, pentru noile pariuri de succes, venind si cu o gaselnita: nu percepe comisionul de 15% achitat la celelalte agentii. In schimb, cotele sunt ceva mai scazute... Cozile de la fiecare „casa“ de gen, de la sfarsitul saptamanii (cand se desfasoara etape in majoritatea campionatelor lumii) sau inaintea evenimentelor importante demonstreaza succesul noii afaceri, in care romanul de rand se considera „actionar“ sperand sa ob- tina „dividente“ de pe fiecare bilet. La „Casa cu bani, strada sperantei, la parter“, cum suna versurile unei melodii a Corinei Chiriac

    Milioane de romani vin saptamanal, cu speranta ca se vor intalni cu fericirea. Pentru cei mai multi, aceasta se lasa asteptata, dar ei sunt convinsi ca la fiecare noua „investitie“ o pot convinge sa li se alature.

    De ce se deschid asa multe agentii de pariuri ?
    Hai sa intrebam patronii......oare de ce investesc patronii bani in agentii de pariuri ?.....grele aceste 2 intrebari , nu ?

    Unul dintre cele mai negre momente din istoria pariurilor romanesti s-a petrecut pe 29 septembrie 2001, cand ultimul meci „cu cantec“ din Ceahlaul Piatra Neamt si Gloria Bistrita, incheiat cu succesul scontat al gazdelor (scor 4-1), a pagubit agentiile cu sute de mii de dolari. Wettpunkt- ul a fost foarte afectat, blocand platile mari pentru cateva zile, mai ales ca pariorii cu experienta mizasera sume mari, in valuta, profitand de cota uriasa oferita pentru „1“ solist. Printre castigatori sau aflat inclusiv ziaristi de sport care stiau pontul din „surse“ apropiate celor doua cluburi. Unii dintre ei s-au imprumutat mii de dolari, pe care i-au jucat, obtinand profituri fabuloase, in numai 24 de ore.Marele noroc al caselor de pariuri l-au constituit surprizele inregistrate in alte campionate, care au „stricat“ mii de bilete: Real Madrid - Valladollid 2-2, PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 0-2, Beira Mar - FC Porto 2-0. Interesant e ca adevaratii cunoscatori, care stiau cert ca meciul de la Piatra Neamt e „rezolvat“ dinainte, au mizat inclusiv dubla, „1X“, la un meci facil precum Real - Valladollid, tocmai pentru a fi siguri de castig!Din acel moment, agentiile au devenit foarte atente in stabilirea cotelor pentru partidele din Divizia A, iar unele case de pariuri au scos, temporar, meciurile romanesti din program.

    Oare cati au pariat doar pe acel meci ?......unde ?.....la agentii de pariuri unde esti obligat sa pariezi minim 3 meciuri ?
    De ce esti obligat de agentii sa pariezi minim 3 meciuri pe un bilet ?
    Grea si intrebarea asta , nu ?

    Atentie la „soparlele“ de pe Internet!
    Internetul este de real ajutor pentru pariorii din intreaga lume, care folosesc informatiile aflate de pe diverse site-uri (www.soccerbot.com, www.soccerway.com, www.bettingadvice.com) in alegerea pronosticurilor. In afara site-urilor care prezinta statistici seci, www.bettingadvice.com este interactiv, iar microbistii fac schimb de informatii si de ponturi, de genul: „La Espanyol nu joaca maine patru titulari“, „IFK Göteborg vine cu echipa de rezerve la Orebro, deoarece nu e interesata de Cupa“ sau „Meciul Legia - Gornik ar putea fi aranjat, pentru ca oaspetii sa scape de retrogradare“.Printre cei care intra pe site apar insa si „soparle“, oameni din partea agentiilor, care ofera informatii false, pentru a-i pacali pe pariori.


    Omul care e la inceput stie aceste lucruri ?

    Ce sa mai vorbesc de regulile alea 10
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=320

    Degeaba îi spui la om despre reguli pt ca el îi hipnotizat de bani si nu tine cont de aceste lucruri , vede la altii ce povesti frumoase spun cu zane si caprioare si ce zice ?...wau , ce frumoasa poveste.....ce reguli , povestea conteaza.

    Votez cu Sergiu , omule faci bine ca nu pariezi , citeste poezii , joaca sah , table , fa ce vrei dar nu te apuca de pariat.

    Chiar si cei care pariaza trebuie sa fie contra pariurilor pt ca stiu ca nu-i chiar asa de usor sa castigi ceva bani din pariuri , fiecare are perioade cand castiga multi bani dar spre deosebire de altii acestia stiu cand sa se opreasca si acestia stiu care sunt acele perioade bune............altii nu stiu cand sa se opreasca si pierd intr-o luna ce au castigat in alte 2 luni.

    Tot respectul pt cei care au constanta in pariuri dar acestia sunt putini , pe cale de diparitie.

    Nu ai voie sa fii Pro pariuri , nu exista asa ceva.
    Last edited by White Shadow; 14th December 2006 at 21:19.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  17. #17
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Din cate stiu exista lege in care se specifica ca minorii nu au voie sa parieze cel putin la astra, global se respecta regula nu am vazut copii sa parieze ...in schimb la pariloto e jale numai copii de 12-15 ani.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  18. #18
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    Din cate stiu exista lege in care se specifica ca minorii nu au voie sa parieze cel putin la astra, global se respecta regula nu am vazut copii sa parieze ...in schimb la pariloto e jale numai copii de 12-15 ani.
    Sa deschis o agentie Pariloto la mine pe strada , e dezastru cu acesti copii , merg la agentie si pariaza , ajung acasa si dupa aia merg din nou la agentie , merg din nou la agentie pt ca au mai gasit ceva bancnote prin casa ,probabil erau ceva bani de paine.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  19. #19
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    SHADOW, dar tu de ce pariezi?

  20. #20
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Shadow, nu este responsabilitatea parintilor sa aiba grije de copii?

    Iar despre adulti....este responsabilitatea fiecaruia sa se documenteze inainte de a se apuca de orice. E ca si cum eu sunt alergic la sos de soya si ma duc la un restaurant chinezesc (unde se foloseste sos de soya aproape in orice fel de mancare) si dupa ce ma imbolnavesc ii reprosez proprietarului ca de ce nu mi-a zis ca pune soya in mancare. Logic ar fi sa ma interesez dinainte ca chinezii pun soya in toate si sa evit restaurantul.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  21. #21
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    SHADOW, dar tu de ce pariezi?
    Meci in Premiership Live pt Telesport.

    Man Utd v Everton

    Pur si simplu nu pot sa ma uit la meciul asta daca stiu ca nu am pariat nimik pe el , schimb programul si ma uit mai bine la Fox Kids , dar daca stiu ca am pariat ceva bani pe acest meci atunci ma uit la el , altcumva traiesti un meci cand stii ca ai pariat o suma de bani pe el , tin minte cand a fost finala Champions League dintre Liverpool si AC Milan si eu am pariat 100 de roni ca va castiga Liverpool cupa , extraordinar cum am trecut de la agonie la extaz , cum a ratat Milan in repreizele de prelungiri , a fost doar 100 de roni si castigul a fost parca 200 de roni , Milan a fost favorita atunci , nu mai stiu exact cat a fost castigul dar chiar daca am pariat doar 100 de roni parca am vazut alt meci , parca am trait altcumva meciul fata de prietenul meu care a spus doar "wau , ce meci" si sa culcat.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •